Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kerti grill dilemma

Kovács Csilla
Létrehozva: 2017. január 16. 16:40

Sziasztok! 


Kinek van a kertjében kerti grill építve? A párommal gondolkozunk rajta,hogy kialakíttatunk a kertben hátul egy sütőgetős részt, ahol összeülhetnénk a barátainkkal miközben sülnek a fincsi husik, zöldségek, de nem olcsó mulatság egy ilyen, így arra gondoltam, kikérem a véleményetek, hogy miért is éri meg és miért nem egy ilyen kerti grill. Az egyik barátnőmék pár hónapja csináltattak a saját kertjükbe, kaptunk is tőlük megbízható kivitelező elérhetőséget, de én még bizonytalan vagyok a döntésben. Mennyivel jobb egy kerti grill, mint mondjuk egy grill serpenyőben sült hús? 
A válaszokat előre is köszönöm! :-)
  1. 2017. január 17. 22:089.

    Ezek a kerti grillsütők (némelyik olyan, mint egy kemence) nagyon jól néznek ki, de én azt vettem észre, hogy alig használják. Vagy nincs annyi vendég, akik miatt érdemes begyújtani, vagy csak azért építették, hogy jól mutasson.


    Egyébként szokták a házfalhoz is odatapasztani, füstelvezetéssel, és akkor a teraszon lehet sütögetni, vagy különálló építményt a kertbe készen is lehet kapni.


    De szerintem egy kerti grillezéshez bőven megfelel egy szalonnasütő. A legegyszerűbb nyárson, nyárstartó villákkal. Ha van egy kis kerek fal is (kb. 30 centi magas, nem kell ahhoz gödröt ásni), akkor rá lehet tenni egy grillrácsot.


  2. 2017. január 17. 21:548.

    Ezt úgy hívják, hogy szalonnasütő. Alapesetben nem is kell hozzá semmi építmény (megjegyezném, hogy a gödör nem magas, hanem mély).


     

    előzmény:
    rockcica (7)
    2017-01-17  19:41
  3. 2017. január 17. 19:417.

    Netről lestük: földbe ásol egy kb. egy méter átmérőjű, negyven centi magas gödröt. Kirakod körbe végig téglával( egészen a peremig, plusz egy sor)Erre tárcsát is rá lehet tenni, rácsot is, fölé a bográcsot(3 in 1) Tök jól néz ki, főleg ha kívül apró kis kavicsokkal körberakod.. köré farönkökből vagy szintén téglákból kis ülőhelyeket..Nem kell nagy faxni

  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. január 17. 19:016.

    válasz nem lesz


    a reklámot kiszedték közben

    előzmény:
    sanyinak (5)
    2017-01-17  18:50
  5. 2017. január 17. 18:505.

    A kerti grillen sült kajának elsősorban hangulati értéke van. Másrészről érzed a füst aromáját az ételen.

    Lehet nagyon drágán is kerti grillt építeni, de akár olcsón is ki lehet jönni belőle. A kérdés, hogy státusznak, vagy kerti dísznek kell, avagy tényleg körbe szeretnétek majd ülni és jókat beszélgetni, mulatozni mellette?

  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. január 17. 11:014.

    persze hogy az


    csak ugye neked nekem tökmindegy, mert nem mi vagyunk a tulajok


    lesse az az igyenreklámozót


     

    előzmény:
    ezanick* (3)
    2017-01-16  20:44
  7. 2017. január 16. 20:443.

    Talán azért, mert reklám? 


    Csak kar, h nem tudja, h mostanában itt kevés a közönség.


    Nem sok értelme volt bele fektetni a topik nyitasba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (2)
    2017-01-16  16:48
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. január 16. 16:482.

    na majd mindjárt jönnek a reklám ellen acsarkodók


     

Címlap

top