Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Budapest XVIII, XIX ker.

edit1015
Létrehozva: 2017. január 10. 11:38

Sziasztok!


Kisgyerekes családként (3 éves a kislányunk) házat, esetleg kertkapcsolatos lakást vásárolnánk 1-2 éven belül. Jelenleg a IX. kerületben dolgozunk mindketten a férjemmel, a Boráros térhez közel, ezért főként a délpesti kerületek (XVIII., XIX.) jöhetnének számításba (bár Diósd is nagyon tetszik, onnan nehéz lenne a bejárás, és főleg azt lenne nehéz megoldani, hogy ne fél 7- este 6-ig legyen az oviban a gyerek, mert segítségünk nincs, aki el tudná hozni). Nyugodt, biztonságos, zöld környéket keresünk, ahonnan a közlekedés is viszonylag könnyű és gyors (bár tudom, hogy valamit valamiért :) ), és jó az ellátottsága (bevásárlási lehetőség, orvos, esetleg játszóház, sportolási lehetőség). A XVIII., XIX kerületekben hová érdemes költözni? A Wekerle-telepet nézegettük, illetve a kertvárosi részeket.


 


Köszönöm a válaszokat!

  1. 2017. január 17. 18:5836.

    A játszótéren azért érdekesebbek a játékok és több a játszótárs is. Tehát csak a gyerek kertbe kiengedése miatt nem érdemes családi házat venni. 

    Mi lenne ha a játszótér mellett vennél lakást, vagy egy olyan társasházban, ahol saját játszótér van a ház előtt? Több a gyereknek a barátkozásra is az esély. 
    Aztán utána az is kérdés, hogy milyen messzire kell majd iskolába járni vele. Sok a szempont és az ideális házak azért 25 mFt-ot igencsak meghaladják. Nem a családi ház ellen vagyok, hiszen mi is abban élünk :), de mi ennek többszöröséből kerestük sokáig az optimális ingatlant.

    előzmény:
    edit1015 (33)
    2017-01-17  09:46
  2. 2017. január 17. 18:4335.

    Sajnos annyiért 18-kerben sem kapni most házat, max. nagyon felújítandót, arra meg megint csak költeni kellene.

    előzmény:
    edit1015 (33)
    2017-01-17  09:46
  3. 2017. január 17. 11:5934.

    Nem lesz egyszerű, nagyon felmentek az árak :-(


    Mi 2 évig kerestünk, hasonló elgondolásból akartunk kerteset ( kell a tér, kertesben nőttünk fel mi is, 2 gyerek) azonban azt tudtam, hogy napi 1 óránál többet(30-oda, 30 vissza) nem fogok utazni minden nap. Hiába lett volna nagyobb ház, pont Lőrincen, dupla annyi lett volna az utazási idő. Segítségünk nincs, nekünk kell megoldani a gyerekeket. Azt meg csak halkan jegyzem meg, ha már iskolás, úgy sem a játszótéren fog lógni. 5- fél 6 mire hazaér az ember, lecke ellenőrzés, kis tanulás, pakolás...nincs is erre nagyon idő,mondjuk nektek addig még van pár évetek, megértelek, sokkal könnyebb lenne nektek most ha lenne kert.


    70 nm körüli  panelekről Gazdagréten, illetve Kaszásdűlőnél tudok. Innen ahogy néztem 40 perc a Boráros, vagy Pesten a József Attila ltp. az közelebb van.


    Kertes házat szerintem csak kint fogtok tudni venni, ami biztos hogy napi 2x50-60 perc utazás lesz. Próbáljatok meg kötött pályás tömegközlekedés mentén nézelődni, a hév is elég sűrűn jár és legalább nem áll a dugóban, míg sokszor busszal eljutni A-ból B-be kész horror a városban. Ha  a ház nincs túl messze az állomástól nagyon jól be lehet jönni a városba. Mi Budakalászra költöztünk, Batyi 30 perc, Westend szintén 30 perc ami sokszor Bp.-en belülről a duplája (pl, Imréről, Csepel)

    előzmény:
    edit1015 (33)
    2017-01-17  09:46
  4. 2017. január 17. 09:4633.

    Kb. 25-28 milliót tudnánk rászánni (függ attól is, hogy a lakásunkat, mennyiért fogjuk tudni eladni + mennyi hitelt kapunk), nagyon max 30 millió, de ha csak lehet hitelt nem vagy nagyon keveset vennénk föl. Volt már részünk ingatlanhitelben, így szeretnénk hitel nélkül vagy max. nagyon kevés rövid futamidejű hitellel megoldani. Szeretünk Kelenföldön lakni, de másik panelbe nem költöznénk (nincsenek is nagyobbak itt a környéken), téglaépítésű pedig, ami még erősen felújítandó és 65-70 m2 körüli, 28-30 milliótól indul... A kert igazából azért kellene, hogy ne kelljen folyton a nyakunkba venni a várost, vagy játszótereken tölteni az egész napot, egy örökmozgó 3 évessel, aki egyébként szétszedi az lakást.... Nem gondolom azt, hogy kerttel nem kell otthonról kimozdulni egyáltalán, de sokkal egyszerűbb kimenni, akár csak egy pici kertbe is a gyerekkel, ha pl. rossz az idő egy fél órára, mint játszóterezni napi 2-szer. Persze nem életbevágó probléma, csak ha már lakást váltunk, akkor jó lenne olyanba költözni, ami ebből a szempontból is jobb.

    előzmény:
    germami (32)
    2017-01-16  17:04
  5. 2017. január 16. 17:0432.

    Szerintem nagyon jól látod a helyzetet, valamit valamiért. Ha kiköltöztök és a beutazás elvisz napi 1-2 órát, akkor "jóformán" már nem is jut idő a kertes ház előnyeire. Mire hazaér az ember, rendet vág, gyerek, stb...és mikor élvezi a kertet? Marad a hétvége, de vásárolni kell (mert ugye messze dolgozik, nem fog tömött cvekkerekkel hazavergődni többszöri átszállással), főzni, mosni, háztartási meló, mert ugye ezekre is kevesebb az idő hétköznap, mert elmegy az idő az utazással. Aztán a gyerek elmenne állatkertbe, moziba, biciklizni, stb és megint mikor lenne otthon az ember a kertben?


    Fontos, hogy eldöntsétek, nektek miért kell(ene) a kert, szerintem? Mert ha csak arra, hogy a gyerek játsszon kicsit, és ki tudj teregetni akkor egy normálisan(!!!) megépített lakóparki, földszinti lakás is szóba jöhet. Laktunk ilyenben 70nm, szerettük, rendezett volt (Észak-Buda). Mennyit szántok rá amúgy?

    előzmény:
    edit1015 (27)
    2017-01-16  14:09
  6. 2017. január 16. 15:1931.

    Nekem se, mivel nem jár oda naponta az ember, ezért bárhova el tud menni olykor-olykor.

    előzmény:
    sanyinak (26)
    2017-01-14  17:04
  7. 2017. január 16. 15:1830.

    Most nagyon felmentek az ingatlanárak, sztem nehéz most vásárolni, bár házakért annyira nem kapkodnak, így lehet, hogy ott jobbak az esélyek.


    Én a Bp-ről kiköltözni/közig határon belül maradni dilemmán 10 éve túlestem. Mi is nézegettünk Vecsésen, Gyálon újépítésű házakat (szocpol, stb. miatt), de rá kellett jönnöm, hogy nagyon nem mindegy, hogy valahová "kék busz jár" vagy sem. Lehet, hogy percben rövidebb idő bejutni Diósdról, mint a XVI. kerületből (fogalmam sincs, csak két példa), de azt nem szokták figyelembe venni, hogy vidékre csúcsidőben is 30 percenként jár a vonat, egyébként meg óránként, míg a BKV bár car, de azért jövöget gyakrabban. Mivel én csináltam az utazgatást, csak fordítva (Gödöllőre jártam ki 3 évig), tudom, hogy mivel jár, ha a vonathoz kell alkalmazkodni. Állandó stressz, hogy lekésed, ha esik hó, késik, ha fagy, késik, ha meleg van, késik stb. Ebből nem kértem, pláne, beleszámítva, ha majd gyerekekkel kellene csinálni.Ráadásul a legtöbb újépítésű ház a semmi közepén volt, ezért még az adott falu vonatállamásához is sok idő volt eljutni.


    Voltak persze olyan házak, amelyek jó helyen voltak, de azok nem újak és olyan drágák, hogy annyiért Bp-en is lehetett kapni.


    Sztem tehát jobb egy külső kerület. Én bátran ajánlom a 19, 18. 17, 16 kerületet, de valóban, ha Boráros felé laktok a 18-19 a jobb. Illetve Pesterzsébet, Csepel is jó a HÉV miatt és azoknak is vannak kellemes részei. Egy kerületet sem szabad egy-egy lakótelep, városrész miatt leírni, mert Bp kerületei nagyok, sokféle különféle részeik vannak.


     


    Egyébként mennyi a keret?


     


     


     

    előzmény:
    edit1015 (27)
    2017-01-16  14:09
  8. 2017. január 16. 15:0629.

    Magenta, Rouge, Envy, Orsay, Zara (utóbbi kettő tömegmárka, tudom, hogy van bárhol, de együtt ezek az Árkádban vannak), férjnek Balance, Mustang stb.

    előzmény:
    phangan (25)
    2017-01-14  15:08
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. január 16. 14:3528.
  10. 2017. január 16. 14:0927.

    Köszönöm a hozzászólásokat. Sajnos XI, illetve XXII. Budafok környéke nekünk drága. Az agglomerációban találtunk néhány házat, amit meg tudnánk fizetni (elsősorban Vác, Göd, Sződliget esetleg Vecsés, Gyömrő, Maglód) viszont innen a beutazás már túl sok idő lenne (főleg két kisgyerek mellett). Diósd és Érd jöhet még szóba, nekünk főleg Diósd tetszene, de a közlekedés itt sem az igazi. Biatorbágy még közel van, itt viszont nem találtunk olyan házat, ami tetszene.... A XV, XVI, XVII. kerületekből pedig állítólag hosszadalmasabb a bejárás, mintha Budapest közlekedési határán túlról kellene bejárni. Akkor mégis hová....? Nem gondolom, hogy nagy igényeink lennének, legyen picit zöld a környék, ne féljek, ha ki kell mennem az utcára (esetleg még sötétedés után sem), belátható közelségben legyen bolt, óvoda, iskola esetleg orvos. Ja, és minimum 70-75 m2 azért szeretnénk. Szóval vagy kiköltözünk az agglomerációba/peremkerületbe, ahol találunk olyan ingatlant, amit meg tudunk fizetni és élhető is, de a beutazásra elmegy az időnk és pénzünk, vagy megpróbálunk a belsőbb kerületekben lakást találni a nekünk megfizethető kategóriában, akkor viszont lemondhatunk az elvárásainkról... :(

  11. 2017. január 14. 17:0426.

    Mondjuk nekem férfiként nem jutna eszembe, hogy a nagy plázák közelsége alapján keressek lakóhelyet magamnak :).

    előzmény:
    Ardian05 (24)
    2017-01-14  14:43
  12. 2017. január 14. 15:0825.

    Nem annyira a topik temaja, es csak kivancsisagbol kerdezem, hogy mely Árkádos uzleteket szereted? 

    előzmény:
    Ardian05 (24)
    2017-01-14  14:43
  13. 2017. január 14. 14:4324.

    De, a Köki szar, nincs egyetlen igényesebb ruhaüzlet sem, csak a tömegmárkák. A Corvin sem jó, és én az Arénát sem szeretem, mert szintén a tömegcikkek vannak meg a nagyon drága, túlárazott, de sokszor egyáltalán nem csinos cuccokat kínáló üzletek vannak, köztük meg semmi.


    A topik elején leírtam, hogy a XVIII. ker kertvárosi részén nagyon sok nyugdíjas él. Ez nem dobja meg a kerület fizetőképességét, de ettől még nem is nem rossz környék, a legtöbb idős lakó bizony látott jobb napokat is, nem ők tehetnek róla, hogy nyugdíjasnak lenni nem leányálom Maon.


    A családom ötödik generációja él a kerület kertvárosi részén, ismerjük a lakótársakat szintén több generáción át, ettől sajátos hangulata van, falu a városon belül. És az is jellemző, hogy aki el is költözik innen, végül visszajön. Mert jó itt lakni. Nem rég volt általános iskolai osztálytalálkozónk sok-sok év után. Meglepődve fedeztük fel, hogy csak ketten nem laknak itt, pedig sokan megjárták Bp más-más részeit, de végül hazajöttek.

    előzmény:
    phangan (22)
    2017-01-14  10:12
  14. 2017. január 14. 12:0023.

    Ezzel nem ertek egyet. Pazar kinalatu uzletek oda epulnek, aminek kozeleben fizetokepes kereslet van arra.

    előzmény:
    Ardian05 (21)
    2017-01-14  08:27
  15. 2017. január 14. 10:1222.

    Igen, de azert lakohely IS meghatarozo, ezert latsz mas osszetetelt itt mint sok masikban es mondjuk akik nappal maszkalnak azok sokszor a helyi lakosok, nem az ingazokra gondolok. Azert annyira nem szar a Koki, sok olyan uzlet mint ami a Corvinban, Arenaban. Nem mindenki akar/tud masikba menni. Tisztan latszik a helyi osszetetel, menj el pl a Csepel Plazaba :))

    előzmény:
    Ardian05 (21)
    2017-01-14  08:27
  16. 2017. január 14. 08:2721.

    A pláza közönségét nem a lakóhely, hanem az üzletek összetétele határozza meg. Mi sem a Kökire vagy az Európarkba járunk, ami a legközelebb lenne, hanem az Árkádba, mert ott vannak olyan üzletek, ahol igényesebb 30-40-es korosztály is felöltözhet.

    előzmény:
    phangan (16)
    2017-01-13  20:59
  17. 2017. január 14. 08:2520.

    Nagyon rosszul tudjátok, a XVIII. ker sosem volt munkásnegyed. A századfordulón villanegyed volt, ahol a gazdag pesti polgároknak volt nyaralója, birtoka, majd felparcellázták a telkeket és tisztviselőknek adták el. Kétféle "városrész" van, az elit tisztviselők 500-1000 négyszögöles telkeket vettek és azokon építettek villaszerű házakat (ez az Üllői út jobb fele, ha kifelé megyünk), a másik oldalon az ún. kistisztviselő telep volt, ahol rendőrtisztek, máv dolgozók, a korábbi bkv dolgozók kaptak kisebb telkeket. Mivel ez nem "annyira" volt elit környék, a rendszerváltás után sem volt kitelepítés és új kádárok betelepítése, ezért a lakosság maradt, a korábbi polgárság leszármazottai élnek most is jórészt a kerületben. Én sima iskolába járva sosem találkoztam bármilyen értelemben züllött gyerekkel és a a saját gyerekeim sem. Az más, hogy a 80-as években felhúzták a Havanna lakótelepet, oda fura emberek költöztek be, de az egy külön, zárt világ. A devizahiteles építkezési boom során is építettek kis társasházakat, ikerházakat, így érkeztek gyüttmentek, de mivel ezek nem voltak olcsók, ők sem az, akiket le kívántok nézni.


     


    A villamoson meg azért vannak kevesen és "fura kinézetű népek" (bár ez erős túlzás), mert aki teheti a város széléről kocsival jár dolgozni, mi is és kb. minden fiatal az utcából.

    előzmény:
    süvölvény (14)
    2017-01-13  19:11
  18. 2017. január 13. 22:4719.

    MOM-ra csak azert csaptam le, mert epp ott voltam egy hete es meglepodtem, mennyire kiemelkedett a tobbi plaza szintjebol (meg a Mammutnal is sokkal elittebb)


    Bizony csodak nincsenek. Minel jobb egy helyen lakni, annal tobbe kerul. A kereslet meghatarozza az arakat.

    előzmény:
    phangan (18)
    2017-01-13  21:58
  19. 2017. január 13. 21:5818.

    Mom csak egy pelda volt a puccos budaira :) De nem nagy szam az sem. Meg hat igen, en is azt irtam, hogy nem plazak alapjan kell donteni - de nagyon jol latszik Bp adott reszein a kulonbozo emberek eloszlasa:) 

    előzmény:
    sanyinak (17)
    2017-01-13  21:18
  20. 2017. január 13. 21:1817.

    A MOM Parkba nem visznek gyereket, arra otthon vigyaz a baby sitter :).


    Nem nagyon ismerem a plazakat, de a MOM- ban nincs baj a tomeggel sem. :)


    De azert gondolom, a plazakon tul us van elet...

    előzmény:
    phangan (16)
    2017-01-13  20:59
  21. 2017. január 13. 20:5916.

    A másik, ami még zavaró, mi is kisgyerekkel élünk, hogy ha egyszerűbb lakosokat nézünk többségében, akkor neki már intézményesítve olyan közegben is kell majd tanulnia, felnőnie... 


    Engem nem zavar, hogy a Köki Terminál és az Euro Park nem a legjobb, mi is alkalmanként elmegyünk az Arénába pl., de annyiszor nem járunk, hogy közel kelljen lakni hozzá. Amúgy az Aréna ha nincs nagy forgalom, 15-20 perc. Meg sok mindent netről rendelünk. Szóval nem plázák alapján ítélnék azért, vagy választanék lakhelyet, bár tény, hogy a Kökiben ha lenne egy mozi, azt így a déli rész lehet hogy díjazná. De elvileg maga a Köki sem valami nagy bevétel.. :D 


    Egyébként nagyon érdekes ez a pláza dolog, én mint aki itt lakom és megyek az utcán, ugyebár most jobban észreveszem a szintén babakocsis nőket, hát sétálj a Kökiben, aztán az Árkádban, aztán esetleg a Momban   Itt elég "prolis" kinézete van sokaknak, az Árkádban meg csak néztem, hogy mennyi fiatal(os), csinos, divatos anyuka jön velem szembe. A Momban gondolom a Stokke babakocsikat tudnám szemügyre venni 


     

  22. 2017. január 13. 20:5215.

    Igen, a vegefele fogynak az emberek es én nőként mondjuk nem szeretem. Kerdes hogy ki mennyire veszi igenybe olyan idoszakokban.


    TI-nek: mi is azert jottunk ide mert itt megfizetheto a kertes haz, de egy icipici kertunk van. 18kerben azert nem neztunk mert a belvaros mar egy ora lett volna. Es az csak Bp kozepe, nem a masik vege... Persze a munka helyszine sose biztositek de kiindulasnak mar jobb helyzetben vagyunk, ha a metro csak 10-15perc, nem 30-40, mert egy nap odavissza az mar nagyon szamit. 


    Idokozben mar csak egyikunk fog bejarni dolgozni, igy akár kieső hely is jo lenne par ev mulva, de azert most kenyelmes hogy itt a Kossuth teren minden elerheto, nekunk az par perc. 


    16. ker tetszett még de a nyugis kornyekei szinten kint vannak es hat dragabb. Nekem az a bajom ezzel a varosresszel, hogy ugyebar munkasnegyed volt regen is, most is még kb az, ha elsetalsz tavasztol-oszig a parkok, tereken át, akkor nem tudsz majd leülni mert Geza bacsi es haverjai a gyartosori munkajuk utan ott iszogatják a sört minden nap. Mellettuk levo padon meg a csovesek. Nem kötnek beléd, nincs baj veluk, csak lelombozo... 

    előzmény:
    süvölvény (14)
    2017-01-13  19:11
  23. 2017. január 13. 19:1114.

    Én egyáltalán nem választanám Dél-Pestet. A 2. hozzászóló elég jól leírta a körülményeket.


    Wekerle-telep meg irreálisan drága, én nem fizetnék annyit egy lepedőnyi telekért vizes házzal. Biztos ki lehet fogni felújítottat, de akkor végképp elszállnak az árral.


    Dél-Pest nagyon munkásnegyed, nem túl szimpatikus arcokkal a járműveken, főleg este. Az 50-es villamossal végigbumlizni a Határ útig vagy vissza, hát egy horror. Hosszú az út, és mikor például a Határ útról mész kifelé és átér a villamos Lőrincre Kispestről, már alig van ember a villamoson és bizony nem az értelmiségiek maradnak rajta. XVIII. kerület Béke térhez eső részein vannak szép családi házas utcák, de a közlekedés borzasztó, közelebb van Vecsés, mint a Belváros.


    Nem véletlenül olcsóbbak az ingatlanok. Szerintem nappal és este nézzétek meg, villamosozzatok egyet, hétvégén is, és szűrd le te a tapasztalatokat. Én sokfelé laktam, sokfelé jártam, ha helyetekben lennék Budán és környékén keresnék ingatlant.

  24. 2017. január 11. 20:2613.

    Te is nyilvan a maximumot akartad kihozni az anyagi lehetosegedbol.


    Arra utaltam, h az ember a lakhelyen tolti a legtobb idejet, igy arra erdemes minel tobbet kolteni. 


    Az ingatlanvalsag elott kezdtunk el hazat keresni, de addig nem vettuk meg, amig "tul messze" kellett volna koltoznunk.


    A panelek ara mostansag jobban emelkedett :)

    előzmény:
    Ardian05 (12)
    2017-01-11  19:24

Címlap

top