Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tűzhely szerelő

valakilánya
Létrehozva: 2017. január 8. 12:54

SOS!!!


Villanytűzhely szerelőt keresek Budapesten, aki érti is a dolgát és aránylag hamar jön javítani


Ma ebéd főzés közben elromlott a tűzhelyem, az összes félig kész cucc ment a kukába, és most itt állok ebéd nélkül egy teljesen használhatatlan tűzhellyel. Aki tud ilyen szerelőt kérem segítsen!!


Előre is köszönök minden információt.

  1. 2017. január 11. 18:4317.

    Szóval visszajött a szerelő, minden oké a tűzhellyel és az árammal is, még cserélt a fürdőben egy konnektort, mert az is vacakolt.


    A tűzhely nem 3 éves, nem tudom hány éves a lakással kaptuk, szerintem még akkori amikor a házat építették. / 1988 / A tulaj nem főzőcskézett, megkímélt állapotú, cserélni most csak azért nem szerettem volna, mert felakarjuk újítani a lakást 2018-ban, akkor leszek nyugger és azt hiszem mindenre rá fogok érni. További szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    cabron (16)
    2017-01-10  08:37
  2. 2017. január 10. 08:3716.

    Örülök. Az jó, hogy nincs baja a készüléknek.


    Persze, írjál, kíváncsi vagyok az eredményre. Hozzánk holnap jön mosogatógép szerelő, kicsit izgulok, mert 15 és 40 ezer között bármi lehet. :(


    Nem szívesen cserélném le, mert szeretem, nagyon szépen mosogat és mivel 7,5 éves (igaz, az üzemideje 6 év) még kaphatók bele részalkatrészek is, nem úgy, mint az újabbaknál, ami, ha valahol tönkremegy, ki kell cserélni a fél gépet, új gép árban.


    Mi meg olyan típusok vagyunk, hogy ha nem muszáj, és javítható valami, akkor nem dobjuk ki. :)


    Az esetedben is csak azért merült fel bennem a csere, mert ha egy sütő 3 éven belül 2x is meghibásodik, ott valami nem okés. De szerencsére nem így lett.

    előzmény:
    valakilánya (15)
    2017-01-09  19:47
  3. 2017. január 9. 19:4715.

    Az ajánlott villanyszerelő eljött, korrekt áron javított, de még holnap újra jön, mert a bekötésnél történtek hibák. A tűzhely azt mondja, hogy jó  és szerinte nem kell kicserélni. Meglátjuk mi lesz a vége... majd írok, ha nem baj.

    előzmény:
    cabron (14)
    2017-01-09  10:00
  4. 2017. január 9. 10:0014.

    Szerintem is keresgélj a neten. Beírod a gugliba, hogy pl: Bosch yx123 típusú tűzhely javítása.


    Bár én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy nem kéne-e lecserélni azt a tűzhelyet. 3 éves és másodszor hibásodik meg. Ha valóban ő a hibás és nem a vezetékezés.

  5. 2017. január 8. 21:5913.

    Nekünk az utóbbi hónapokban kb tucatnyi szakira volt szükségünk (költözés, kisebb melók a házzal, plusz hirtelen bedöglött ez-az). Egy kivételével mindegyiket guglival halásztuk. Azt az egy kivételt ajánlotta valaki, na ő kókler munkát végzett. A többiek, akiket neten találtunk, és akiknek volt tisztességes honlapjuk, mind gyorsak, hatékonyak és rendesek voltak, az egyikük elég sürgős volt, hétvégén este jött ki. Persze akadhat kivétel, de én ezek alapján azt mondom érdemes csak úgy "vaktában" keresgélni a neten szerelőt, és aki megbízhatónak tűnik, azzal felvenni a kapcsolatot.

  6. 2017. január 8. 20:4412.

    Hat akkor tenyleg a vezetekkel kell kezdeni, mert barmi kivalthatja. En ha lehetöseg van ra, kicserelnem ujra a tüzhelyet.


    (Off: nekünk bejött az indukcios, kevesbe feltem korabban, mikor a gyerekek kisebbek voltak es valamit fözni akartak, kisebb a tüzveszely, mert a platni nem lesz olyan forro, hogy pl meggyullad a konyharuha. Bocs az off miatt)

    előzmény:
    valakilánya (11)
    2017-01-08  20:14
  7. 2017. január 8. 20:1411.

    Kisvárdán vagyok a fiam van Pesten, ő rendelt ebédet... felnőtt már, de nem ez a lényeg...Ő egy nagyon beteg ember, művese kezelt..Kisvárdán nem megoldható a kezelése, ezért vettünk lakást Pesten. Engem még a munkám ideköt, éppen eleget aggódom Ő miatta is, és ez a meghibásodás nem hiányzott. Ezért próbálkoztam hátha volt dolga valakinek tisztességes mesteremberrel. A közös képviselő ajánlott villanyszerelőt aki a villanyos részt remélem megoldja, de kellene egy a tűzhelyhez is. Gondolom nem ártana átvizsgálni mi okozta a zárlatot.

    előzmény:
    york (9)
    2017-01-08  18:39
  8. 2017. január 8. 18:4910.

    Em meg mindig azt mondom, lapozzak föl a hasznalati utasitast. valami hivatkozas csak van benne. Bar ha elkepzelesük szerint a vezetek egett a falban, akkor nem tüzhelyszerelö kell, hanem villanyszerelö, es vegig kell nezetni a vezetekeket, hogy birjak-e egyaltalan a terhelest.

    előzmény:
    york (9)
    2017-01-08  18:39
  9. 2017. január 8. 18:399.

    Kisvárdán van, a testvérével.  Fia van Pesten.  Talán jól követtem. 


     


    TI hány éves a fiad? Nem tud reklám újságból, ismerőstől, esetleg kiguglizni valakit?


    Remélem nem akad össze ismét egy kontárral! 


    Nekünk sikerült így vaktában nagyon rendes gázszerelőt, ácsot, állatorvost találni. 


    Drukkolok!  

    előzmény:
    asztanaviszta (8)
    2017-01-08  18:28
  10. 2017. január 8. 18:288.

    Most Kisvárdán vagy, vagy Pesten?

    előzmény:
    valakilánya (5)
    2017-01-08  16:21
  11. 2017. január 8. 18:177.

    Rendeltem ebédet nem vagyok éhes, csak szomorú, hogy senki nem tud segíteni...

    előzmény:
    nyugger (6)
    2017-01-08  18:01
  12. 2017. január 8. 18:016.

    Rendelj egy pizzát.

    előzmény:
    valakilánya (2)
    2017-01-08  13:55
  13. 2017. január 8. 16:215.

    Soha, senkinek nem romlott még el tűzhelye???


    Egy megbízható szerelőre lenne szükségem, vagy céget tud-e valaki???

  14. 2017. január 8. 15:084.

    Régi a készülék, a lakással vettük kb 3 éve. A tűzhelyhez tartozó szervizkönyv már elavult. Az elmúlt év szeptemberében már javították ,mert a két hátsólap nem melegített. Kicserélte a szerelő a főzőlapot, és valamit szerelgetett még rajta, ami gyanús volt, mielőtt elment mondta, hogy a régi lapokat dobjam ki. Amikor hazajöttem Kisvárdára megmutattam az öcsémnek aki háztartási gép javító és villanyszerelő, bemérte a lapokat és közölte, hogy ezeknek semmi baja... Kontárt hívtunk... most az történt, hogy főzés közben a tűzhely lecsapta a biztosítékot, büdös gumi szag terjedt az egész lakásban, a fiam szerint lehet, hogy a vezeték égett a falban... szóval én itt Kisvárdán vagyok a fiam Pesten és senkit sem ismerünk. Jó lenne egy megbízható szerelő. A testvérem nem tud felmenni segíteni, mert nem engedik el a munkahelyről.

    előzmény:
    Sushi (3)
    2017-01-08  14:26
  15. 2017. január 8. 14:263.

    Neked semmi infod nincs? A hasznalati utasitasban nincsenek szervizek felsorolva? Bar nem hiszem, hogy vasarnap berkit is el tudnal erni. Markaszerviz biztosan van valahol - elsö lepesnek talan nem rossz.


    Esetleg a hasznalati utasitasban van hibamegoldas, lehet valami olyasmi is, amit te is tudsz ellenörizni, veszely nelkül

  16. 2017. január 8. 13:552.

    Senki nem tud segíteni???!!!

Címlap

top