Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakásfelújítás - hogyan?

FB#100004209904562
Létrehozva: 2016. november 27. 15:10

lakásfelújytás - Hogyan kezdjünk neki? A páromnak van egy régi lakása (nem panel), itt élünk, élhetőek a körülmények, de borzalmas az állapot, leszögezem, nem mi tehetünk róla. Elgondolkodtam mennyi pénzbe, időbe, energiába fog ez nekünk kerülni. A gondok a következők: 


- Beázott, foltos plafon mindenhol, sok helyen jön le a tapéta


- kisebb szobába hatalmas penész a falon, teljesen leszakadt, cafatokban lógó tapétával (undorító, mint valami háborús övezet, nem is értem párom hogy bírta ezt elvisleni évekig) 


- néhol repedezett fal 


- nagy szobában a szomszédból átfúrták a falat egy kis területen... 


- nem jó földelés


Ez az alap ami javításra szorul. 


Ezen kívül részemről egyéb tervek: 


egész lakásban falak, ajtók újrafestése 


függönykarnis cseréje 


 


Van olyan brigád ami mindezeket megcsinálja nekünk egyben? Körülbelül mennyibe fájna? 


 


 

  1. 2016. november 28. 18:137.

    Egyetértünk! Én is ezt írtam, legelső a vizesedés, penészesedés megszüntetése.

    előzmény:
    antironia (5)
    2016-11-27  18:15
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. november 28. 11:136.

    elsőnek add elő, van-e rá 1 "táska" pénzed


    kezdeni egy ilyen szarnál a villany a víz, csatorna, nyílászárók teljes csere kell


    és utána persze már az egyebeket se lehet kispórolni


     

  3. 2016. november 27. 18:155.

    Igen, elsősorban a beázás-penészedés OKÁT kell felderíteni. Ehhez pedig muszáj a szakember. Amíg nincs meg az ok, addig lyukas zsákba pénzdobálás bármiféle felújítás, mert akár mennyezetlapokkal, akár gipszkartonnal borítás csak elfedi a nedvesedést, penészedést. :-(

    előzmény:
    forgoszel (4)
    2016-11-27  17:47
  4. 2016. november 27. 17:474.

    Először is meg kell nézni mitől ázott le a plafon, vagy ha még ázik sürgősen megcsináltatni. Nagyon sok mindent meg lehet csinálni önerőből. Mi nem hívtunk mesterembert mert a gatyánkat is kifizettük volna. Inkább minőségi burkolóanyagokat vettünk. A földelés vagyis a villanyszerelést az nem ússzátok meg mert ahhoz villanyszerelő kell.  A mennyezetet és a falakat penészgátlóval le kell kezelni, miután a régi tapétát leszedtétek.


    A plafonra ti is feltudjátok ragasztani ezeket, nem drága és nagyon mutatósak


    https://www.obi.hu/tapetak/diszitoprofilok-mennyezeti-bur kololapok/c/1799


     


    A falakat ha téglafal gipszkartonnal borítanám be és úgy tapétáznám le. Nem utolsó sorban szigetelne is. Ha a padlóburkolattal is gond van a vizes helyiségekbe linóleumot raknék a szobákba szalagparkettát. Mindezt meg lehet csinálni saját erőből is. Mondjuk nem árt egy-két oktatóvideót megnézni előtte. Az ablakok és ajtók mázolását ha fussa érdemes szakemberrel csináltatni mert igencsak randára tud sikerülni :)


    Mi mindig csak egy helyiséget csináltunk meg, ahogy tudtuk rászánni a pénzünket.

  5. 2016. november 27. 16:393.

    Nem lehet bizalomgerjesztő:-( ha nem is dózer de egy zsák pénz. Itt neked senki nem fog árajánlatot adni, de ha valaha találsz valakit aki nekiáll az első az legyen, hogy árajánlatot kérsz. Szerintem hanyat fogsz esni. Jobban jársz egyébként ha mindenre a megfelelő szakembert hívod, mert egy generál kivitelező még külön leakaszt pénzt a nagy semmiért.

    előzmény:
    antironia (2)
    2016-11-27  15:51
  6. 2016. november 27. 15:512.

    Bocs, de nekem csak a dózer jutott eszembe...

Címlap

top