Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mekkora szőnyeget vennétek

Estellaaa
Létrehozva: 2016. november 23. 10:27

 


Hogyan raknátok szőnyeget az alábbi nappaliba?


 


Pirossal az U alakú ülőgarnitúra, barnával a bútorok , kékkel az ablakok. 



Szeretem ha nagy felületen van szőnyeg, de mivel 5*6 méter a nappali úgy néztem, hogy 3*4 méteres szőnyeg kellene, amit csak padlószőnyegből tudnék venni, de nem találtam olyat ami tetszene. 


Két kisebb szőnyeget hogyan rendeznétek el?

  1. 2016. november 26. 05:258.

    szervusztok


    Amikor fiatal az ember lánya,nem gondol arra,hogy megöregszik,.Mi is nagy szőnyeget vettünk,de egy szönyeget nem 2-3 évre veszünk,ha jó minöségüt akarunk.mostani eszemmel,akkora szönyeget vennék,akár 2-3-t.amit egyedül ki tudok rázni,nem kell segitség hogy tisztán tartsam.Nem tennék rá sem ágyat,sem nagyobb asztalt,igy könnyen mozditható.


    Nagyon meggondolt,sikeres vásárlást kivánok.

  2. 2016. november 25. 23:247.

    Nekem is így felelne meg.


    Azonos mintával, árnyalatnyi differenciával.


    Az ablakhoz közeli lenne a sötétebb tónusú.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390829 (2)
    2016-11-23  16:21
  3. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. november 25. 22:326.

    Miért? ha talál két jól egymáshoz (és a szobába) illő szőnyeget? A két szőnyeggel osztja a teret, kicsit elkülönülnek a szoba részei/funkciói. Az egy szőnyeggel inkább "trónterem" vagy "tárgyalószoba" jellege lesz szerintem, és nehéz kezelni/tisztíttatni. És egy padlószőnyegből tényleg nem könnyű szép szönyeget csinálni...

    előzmény:
    Róza555 (3)
    2016-11-24  13:23
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. november 25. 15:305.

    Egyet vennék.De nagyon szépet és mutatósat.


    Nem kis vicik- vacak  darabkákat.


    A nagyból sem kell nagyon nagy.Mérd fel újra az egész lehetőséged.


    Gondolj arra is ha szép a parkettád, annak is érdemes látszódnia.


     

  5. 2016. november 24. 13:254.

    Amúgy a padlószőnyeget, körbeszegik a boltokban. Jobb helyeken.

  6. 2016. november 24. 13:233.

    Ne aprózd el. Sokkal elegánsabb lenne, ha az ülőgarnitúrától a tévéig érne, egy nagy szőnyeg. Sőt, az igazi az lenne, ha  beérne a garnitúra és a tévé alá is. Szerintem. A 2 szőnyeges megoldás, olyan toldott-foldott, olcsó benyomást keltő.

  7. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. november 23. 16:212.

    Az ülőgarnitúra előtt a "dohányzóasztal" alá tennék egy kisebbet, és a szoba másik felébe egy kb. 2x3 ? métereset. Amúgy lehet nagyobb szőnyeget rendelni nyilván (meg talán kapni is itt-ott), csak nem két fillér. De talán jobb is így, otthonosabb lesz két jól megválasztott szőnyeggel! :)

Címlap

top