Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kiolvadt hűtőláda

szabolcskissmail
Létrehozva: 2016. november 20. 06:49

Tanácsot szeretnék kérni. Budapesten lakunk, kiolvadt a hűtőládánk, kb 1 hét után vettük észre, tehát minden megromlott. Kb 20 kg-nyi hús és zöldség vegyesen (hogy mi értelme volt ennyi húst eltárolni egy kis lakásban, azt inkább ne feszegessük...). Ki kellene dobni, de egyrészt bele sem fér az utcai szemetesbe, másrészt ez nagy mennyiségű romlott hús és nem tudom, hogy ez kidobható oda vagy sem. Ráadásul hétvége van, senkit sem lehet felhívni az illetékesek közül (szemételszálltás, önkormányzat, stb). Gyors megoldásként becsomagoltam 5 réteg 110 literes vastag szemeteszsákba, mivel nem ez volt minden álmom, hogy ilyen társaságban töltsem a szombat éjszakát...


Mit lehet ezzel csinálni?

  1. 2016. november 23. 08:3831.

    jol tetted, nem lakhatsz egyutt hetekig a romlott hussal.

    előzmény:
    szabolcskissmail (25)
    2016-11-21  14:43
  2. 2016. november 21. 18:2830.

    Sajnos egy ideje veszélyes hulladéknak számít. Azért nem engedik a konyhákról elvinni a maradékot sem. Régen állatmenhelyek kapták meg a menzák maradékait. Ma már nem lehet.

    előzmény:
    asztanaviszta (28)
    2016-11-21  17:34
  3. 2016. november 21. 17:3529.

    Nem fog megbüntetni az FKF

    előzmény:
    szabolcskissmail (25)
    2016-11-21  14:43
  4. 2016. november 21. 17:3428.

    Romlott hús, nem veszélyes hulladék.


    Sajnos egyet kell értenem veled, nincs más megoldás, mint apránként berakni a közös kukába.

    előzmény:
    Dnanga1 (27)
    2016-11-21  15:44
  5. 2016. november 21. 15:4427.

    30 nap? Bakker. Nem kérdezted meg, addig mit csinálj vele? A zöldséget mondjuk valami kertes ismerős felhasználhatná trágyának, de a hús..... az problémás eset. Veszélyes hulladék égetőt próbálj meg keresni.
    De szerintem röhej, hogy  veszélyes hulladék, meg anyja kínja, de mint kiderül, az állampógár számára  ilyen esetben nincs semmiféle megoldás?  Be kellett volna csomagolnod darabonként és reggelente elsütni a kirakott kukákba. Mert úgy néz ki, ez az egyetlen megoldás, hogy megszabadulj tőle. 

    előzmény:
    szabolcskissmail (13)
    2016-11-21  11:33
  6. 2016. november 21. 14:4326.

    De koszonom a valaszokat.

  7. 2016. november 21. 14:4325.

    Na akkor elmondom, 3 csodalatos nap es 2 romantikus ejszaka utan a bomlasnak indult hussal, ma hajnalban ugy dontottem, ket reszletben, osszesen csomagonkent 6 db legmentesen lezart vastag szemeteszsakban kiraktam 2 db lakasunkhoz rendelt kukaba, kozvetlenul a kukasauto erkezese elott, mert hogy ma reggel jottek.


    Egy ilyen kukasautoba sokminden belekerul, rengeteg romlott etel, hasznalt pelenka, tapon, stb, ami onmagaban is iszonyat, meg akkor is, ha nem egy ember dobta a kukaba, hanem 100.


    Biztos nem volt szabalyos.


    De nincs jobb megoldas. Nem letezik olyan ceg, aki vallalna, hogy egy ismeretlen maganszemely altal adott, ismeretlen eredetu bomlo hust atvegyen. Hat az buncselekmenybol is szarmazhat, kizart, hogy ilyet egy ceg bevallaljon.


    Hat ez maradt. De irtam az FKF-nek, buntessenek meg, ha ugy latjak.


    Mindenesetre sok tanulsaga van a dolognak. Majd en is alaposan at fogom gondolni, hogy mit hogyan kellene csinalni.


     

  8. 2016. november 21. 14:2124.

    Felőlem lehet, mert a férjem már rég nem pecázik a folyó bp-i szakaszán, mert itt olyan szennyezett a víz, hogy már a csuda tudja, milyen ízük lehet az itteni halaknak.
    Vizuális típus lévén elképzeltem, amit szegény topikindító a gondosan lezárt hullazsákokat dobálja "feltűnés nélkül" valamelyik hídról a Dunába...Inkább a kukát javaslom.

    előzmény:
    Amarynda (23)
    2016-11-21  13:51
  9. 2016. november 21. 13:5123.

    tenyleg a Dunaba nem lehet ne bedobni hiszen bomlo hulladek megeszik a halak?

    előzmény:
    gerdamama (20)
    2016-11-21  13:06
  10. 2016. november 21. 13:4822.

    hat en adok egy egyaltalan nem legalis sot nem is torvenyes tanacsot mert szerintem nem elhetsz egyutt hetekig a hushullaval.


    szoval. oszd el legalabb 5 fele es csomagold be lehetoleg minel zartabban muanyag foliakba szoval amennyire lehet legmentesen. aztan az este leple alatt tegyel be minden kozkukaba egy egy csomagot.


    TUDOM HOGY NEM LEGALIS  tudom hogy disznosag de lassa be mindenki szerencsetlen topicos nem elhet a rohadt hussal ami senkinek se kell es senki nem segiti elvinni. en nem otthon elek azt se tudom vannak e nagy szemetlerako helyek esetleg oda elvinni de ugy hogy ne tudjak mi van benne...


    ne ugorjatok ram csak segiteni probaltam vegulis nem egy hullat akarunk eltuntetni ugye?

    előzmény:
    szabolcskissmail (13)
    2016-11-21  11:33
  11. 2016. november 21. 13:4021.

    Nem a felhalmozás a gond, hanem az, hogy ha nem használják. Nem ismerjük a szokásaikat, mert nem mondta, de érdemes elgondolkodnia, hogy valóban szükséges-e fagyasztó ládát tartaniuk.


    Nekem fura, hogy 1 hétig ne kelljen kivenni belőle semmit. Persze lehet, hogy csak hétvégén főznek, bevásárolni meg havonta járnak, így hetente egyszer nyílik ki a fagyasztó.


    Én csak annyit javasolnék, hogy gondolkozzon el rajta, hogy valóban kell-e. Én ismertem olyat, aki annak ellenére üzemeltetett fagyaszó ládát, hogy egy évben háromszor nyúlt bele, mert rendszeresen vásárolt. Valamiért az volt benne, hogy fel kell halmozni, mert sosem lehet tudni mi történik. Aztán évente baszkodta ki a fagyasztóból a kajákat. :)


     


    Én megkérdeznék éttermeket, ha van a közelükbe, ha nem megy, akkor igen, jól bezacskózva, ki a kukába. Tényleg szánalmas, hogy egy sima háztartás esetében nincs lehetőség elszállíttatni az ilyen szemetet. Azért ilyesmi előfordulhat bárkivel.

    előzmény:
    gerdamama (20)
    2016-11-21  13:06
  12. 2016. november 21. 13:0620.

    Én egy fegyelmezett állampolgár vagyok, de erre csak azt tudom mondani, hogy ezek után nem csoda, ha az emberek többsége magasról tesz az előírásokra, és a kukába dobja a "szemetet". Legyen az akármi. Senkitől sem lehet elvárni, hogy hetekig - vagy a 30 napos válaszadási határidőig - kerülgesse a lakásában a  bármilyen okból  megromlott húst, mert legnagyobb igyekezete ellenére se tudja "szabályosan" elhelyezni. 
    Tripla szemetes zsák, a szája szorosan bekötve, aztán kuka. Lehetőleg közvetlenül a szemétszállítás előtt.

    Amúgy 10 kg hús nem egy hatalmas mennyiség. Én is be szoktam spájzolni különféle húsokból, egy vasárnapi ebédre elfogy másfél kiló. A férjem meg pecás, nemrég 6 kg ponttyal állított haza. Képzeld, mi lehet egy falusi hűtőben, most jön a disznóvágási szezon. Szóval a "felhalmozás" miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, elég, ha az anyagi kár miatt szomorkodsz.

    előzmény:
    szabolcskissmail (13)
    2016-11-21  11:33
  13. 2016. november 21. 12:5219.

    Ezért mondom, ott, ahol egy hétig (úgy, hogy nem utaztak el) nem szükséges felnyitni a fagyasztó ajtaját, nincs értelme.

    előzmény:
    antironia (16)
    2016-11-21  12:40
  14. 2016. november 21. 12:4718.

    Ugy is csinalhatna, mint az egyszeru  gyilkosok : darabonkent a Dunaba...A halak orulnének neki...


     

    előzmény:
    antironia (16)
    2016-11-21  12:40
  15. 2016. november 21. 12:4217.

    Ezt találtam a neten, ha még nem találtál rájuk. Hátha ők nem csak ipari mennyiségben végzik:


     


    http://biofaktor.hu

  16. 2016. november 21. 12:4016.

    Vidéken azért más a helyzet, ahol disznót tartanak..


     


    Tél elején leölik a disznót, és rögtön ott van 80-100 kiló hús, ami aztán elég a következő fél-egy évre.


     


     

    előzmény:
    cabron (14)
    2016-11-21  12:20
  17. 2016. november 21. 12:3215.

    Próbálj meg bekéredzkedni egy közeli étterembe, vagy közkonyhába, nekik biztos van szerződésük valakivel erre. Beszéljétek meg, mennyit fizess érte, hátha segítenek.

    előzmény:
    szabolcskissmail (13)
    2016-11-21  11:33
  18. 2016. november 21. 12:2014.

    Tényleg nem kötekedni akartam, csak jó tanácsként írtam, hogy ilyen mennyiségű élelmiszert felhalmozni akkor van értelme, ha az ember azt folyamatosan használja is.


    Ha arra kell a fagyasztó, hogy éppen legyen mihez nyúlni, ha úgy adódik, ahhoz elég egy hűtő fagyasztó része is. Gondolok itt 2-3 kiló húsra, meg némi zöldségre.


    Ha egy hétig bele sem néztek, az azt jelenti, hogy nem abból "éltek", tehát felesleges. Csak + egy áramfogyasztó és + egy probléma. :)

  19. 2016. november 21. 11:3313.

    Valoban nem szoktunk minden heten belenezni, ettol meg nem lett volna baj, viszont ranezhettem volna a power gombra, mert hogy az lett kinyomva (nem muszaki hiba tortent). Vagy a gyerek vagy en nyomtam ki a power gombot proszivozas kozben.


    De muszaki hiba is tortenhetett volna nyaralas alatt, bar most pont nem ez volt.


    Egyebkent nem talatam meg meg a megoldast, nem letezik ilyen ceg, aki elszallit 10 kg romlott hust. Az ettermeknek es hentesuzleteknek van ilyen szolgaltatas, de oda szerzodni kell, stb, oket nem erdekli a maganszemelyek 10 kg-os problemaja. Meg szamit az is, hogy igazold, honnan szarmazik a hus, stb. Nana, hogy nekem mar nincsenek meg a blokkok.


    Az FKF valaszolt, 30 napon belulre igertek valaszt. De nem az o hibajuk, ok sem erre vannak, hogy magaszemelyek 10 kg-os hus problemajaval foglalkoznak (mert a masik10kg zoldseg, az nem annyira problemas).


    A hulladekudvarok kizarva, ok mas problemas szemettel foglalkoznak, elemek, akkuk, muanyagok, stb.


    Aztan van olyan, hogy kisallat tetem elszallitas. Ok a weboldalon kozlik, hogy kisallat, nem disznohus! Tehat ez is kizarva.


    Majd ha lesz megoldas,megirom.


    Mindenesetre tanulsagos. Egy biztos, nem szabad felhalmozni ennyi hust.

  20. 2016. november 21. 11:3212.

    OK, én se kötekedni akarok, Csak szerintem a "hová dobjam?" szempontjából mindegy, miért olvadt le a hűtő, és kár még egyet rúgni szerencsétlen topiknyitóba. Majd máskor jobban vigyáz.
    Én is bogarásztam a neten, és a veszélyes hulladékok elhelyezése kapcsán mindenről írnak, csak a romlott húsról nem. Ezért javasoltam egy "központi" helyet, ahol remélhetőleg eligazítják.
    Szép napot, szia!

    előzmény:
    cabron (9)
    2016-11-21  11:16
  21. 2016. november 21. 11:2511.

    Sajnos szerves hulladékot nem fogadnak be a hulladékudvarok sem!


     


    http://www.fkf.hu/portal/page/portal/fkfzrt/hulladekkez/s zelektiv_gyujtes/hulladekudvar


     


    Ott a táblázat, hogy miket lehet leadni...

    előzmény:
    szabolcskissmail (4)
    2016-11-20  18:44
  22. 2016. november 21. 11:1810.

    Sóval az indítóból az jön le, hogy egyszerűen 1 hétig bele sem néztek. De majd jön, és elmondja, ha nem így van.

    előzmény:
    cabron (7)
    2016-11-21  10:14
  23. 2016. november 21. 11:169.

    Akkor írta volna, hogy elutaztak, közben meg lett valami bibi. Valamint azt is írta, hogy tulajdonképpen minek ("hogy mi értelme volt ennyi húst eltárolni egy kis lakásban, azt inkább ne feszegessük...").


    Nem beszólogattam, csak leírtam a véleményemet.

    előzmény:
    gerdamama (8)
    2016-11-21  10:46
  24. 2016. november 21. 10:468.

    Te még sosem töltöttél távol egy hetet imádott fagyasztóládádtól? Nem szoktál nyaralni? Nem kényszerültél kórházba?
    Én sokszor egy hónapra is magára hagyom szegénykét.

    (Nincs topik, amelyikbe be ne szólogatna valaki. Számomra felfoghatatlan.)

    előzmény:
    cabron (7)
    2016-11-21  10:14

Címlap

top