Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítség, bogarak!

dragonheart
Létrehozva: 2016. június 30. 11:23

Sziasztok, 


apró bogarakat látok megjelenni a nappaliban a falon illetve a kanapén, fekete vagy nagyon sötétbarna, kb 2-5mm lehet a nagyságuk, a legjobban rá hasonlító állat amit találtam a neten az a gabonabogár, de azt írják róla hogy azok gabonaraktárakban, vagy csirketelepeken jelennek meg...hogy kerülhettek a lakásba/nagyváros, 2.emelet/, mit csinálnak a nappaliban ha tényleg gabonával kerülnek be? nemrég költöztünk új lakásba, semmilyen régi liszt vagy étel nincs nálunk, mert új szériát vettem mindenből.


Nektek van tapasztalatotok, találkoztatok már ilyennel? nem akarom hogy ellepjék az egész lakást 


 


Köszi a hozzászólásokat, esetleg tapasztalat megosztását előre is


néhány képet is készítettem a betolakodók eddigi legnagyobb példányáról :/  

  1. Torolt_felhasznalo_624365
    Torolt_felhasznalo_624365
    2016. július 1. 08:5011.

    Bocsi, nem figyeltem oda eléggé!  


    Azt hiszem, hogy akkor az én bogaraim másfajta bogarak lehettek, mert a mai napig sem jött elő egy sem.


    Sokféle van belőlük, sajnos!

    előzmény:
    Lédienn (10)
    2016-06-30  22:59
  2. 2016. június 30. 22:5910.

    Köszi,de nem én kérdeztem,én éppen egy megoldást írtam a topikindítónak,ami nekem bevált és azóta sincs gondom! 


    Amúgy a babérlevelet sem kímélik ezek a bogarak,simán megrágják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_624365 (9)
    2016-06-30  22:31
  3. Torolt_felhasznalo_624365
    Torolt_felhasznalo_624365
    2016. június 30. 22:319.

    Minden olyan élelmiszert amibe bogarat találsz, dobj ki. Szórj szét az élelmiszerek között néhány  babérlevelet.  1-2 nyitott babérleveles tasakot rakj szét  a környéken.


    Nálam ez oldotta meg a hasonló problémát, remélem Neked is segíteni fog!


    Üdvözöllek minden jót kívánva!


     


     

    előzmény:
    Lédienn (8)
    2016-06-30  20:25
  4. 2016. június 30. 20:258.

    Amit Basszkulcs ír,az nagyon jó! Tényleg mindent nézz át mindent és dobj ki,ami gyanús!


    Nekem is volt ilyen kis dög és nekem is költözés után. 


    Nálam azért volt érthetetlen a megjelenése,mert teljesen felújítottam a lakást (festés,mázolás,parketta csiszolás,lakkozás,teljes fürdőszobai és konyhai burkolat csere,vadi új konyhabútor) mielőtt beköltöztem. Aztán amikor kipakoltam néhány hét után a dobozokat,megjelentek ezek a kis dögök. Kiderült,hogy volt pár régebbi fűszerem,teák,kakaó kevésbé jól záródó fémdobozban(!) és ezekben voltak. Mindent kidobtam és minden fémdobozt,üveget,szekrényt,polcokat Domival fertőtlenítettem,jól kimostam. Ezzel nálam teljesen megszűnt a probléma és azóta sincsenek. Ha nálad ez nem hozna eredményt,akkor tényleg hívj szakembert!


    Tényleg mindent átrág,mindenbe belemegy a kis rohadék. A teákat is nézd át,abba is belemegy,akár szálas,akár zacskós tea és a szárított,originált zacskós fűszerekbe,kekszbe,babapiskótába és a cukorba(!) is belemegy. Ez utóbbiban könnyebben észreveszed,mert a cukor világos,a dög meg apró és sötét színű.


    Nem repül,nem csíp csak mászik. Biztosan nem poloska.

    előzmény:
    dragonheart (1)
    2016-06-30  11:23
  5. 2016. június 30. 20:216.

    Vagy kéz alatt vásárolt bútortól is jöhet. De azt hiszem ez tényleg gabona bogár. A poloska kisebb és csak éjjel jön elő. A csípése vérzik is és rettentően viszket.
    Viszont valamelyik bogárnak most van a rajzása. Huszon évvel ezelőtt takarítottam egy irodaházban. Azt egyik éven szó szerint megszállták a kukorica bogarak. Jöttek mindenhonnan ablakon, résekből, a földből. Azt hittem megbolondulok a bogár fóbiámmal. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (5)
    2016-06-30  13:01
  6. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2016. június 30. 13:015.

    Ágyi poloska is lehet. Persze az csíp is. Hasonló a hatása a szúnyogcsípéshez, de erősebb.


    Elhanyagolt szomszédtól, stb. lehet kapni. Szerintem is a profi cég, szakember a megoldás. /Tőle garanciát is kapsz!/

    előzmény:
    dragonheart (1)
    2016-06-30  11:23
  7. 2016. június 30. 12:024.

    blöeh, nem hangzik túl jól, megnézem a spejzban nincs-e valami esetleg az előző lakótól maradva, az újakat meg "lemeózom", köszi

  8. 2016. június 30. 11:493.

    Ha ez tényleg az, amire gondolunk (én csak koppanóbogárnak hívom, mert röpköd, és koppan pl. az ablakon). Tuti, hogy a konyhából ered, de szeret szétfészkelni a lakásban. Többnyire valóban a gabonákkal érkezik - már gyárilag a lisztben van, de azután MINDENBE berágja magát. Volt a pirospaprikában, a táblás csokiban, a zárt száraztésztában... Undok kis dög:-( HA TÉNYLEG ez az, akkor mindent le kell meozni a konyhában, kidobni bármit, ami gyanús, majd egyesével levadászni a dögöket. A friss árut előbb bedobni egy napra a mélyhűtőbe, majd hermetikusan üvegbe zárni - a zacsikon átrágják magukat. Sok sikert és kitartás!

    előzmény:
    dragonheart (1)
    2016-06-30  11:23
  9. 2016. június 30. 11:352.

    Hívj egy rovarirtó brigádot, ők majd megmondják és kiirtják.

    előzmény:
    dragonheart (1)
    2016-06-30  11:23

Címlap

top