Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bio kiskert

barbibab
Létrehozva: 2016. március 25. 11:12

Sziasztok!


 


Azért indítottam ezt a topikot, mert nagyon régiek a hasonló témájúak.


Olyan hozzászólásokat várok, milyen tapasztalataitok vannak a vegyszermentes vagy legalábbis nem veszélyes, ökológiai gazdálkodásban használatos növényvédő szerekkel. A másik probléma, ezeket honnan tudom beszerezni? Erre is várok ötleteket!


 


Remélem, a tavasz elindulásával sok hasznos dolgot meg tudunk osztani még időben egymással


 


B.

  1. 2016. május 8. 12:1919.

    nem tetves :)

    előzmény:
    barbibab (1)
    2016-03-25  11:12
  2. 2016. Április 21. 12:0718.

    sziasztok, ki hogy halad a kerttel? :)


     


    A hideg okozott kárt nálatok? Nálunk szerencsére nem. Igaz, a krumpli még nem hajtott ki. Néha sávokat rajzol a krumplitáblába a fagy.


    Lassan ki lehet tenni a sárgalapokat a cseresznyelégy ellen, attól függ, hogy melegszik az idő. Meg hogy vannak-e korán érő fajtáitok.


    A rajzást kell figyelni, és akkor permetezni. Sajnos öko szert erre nem tudok :(


    Saláta, hagyma jól vannak, paradicsomot még nem palántálom ki vagy két hétig, azt hiszem.


    Írjatok!

    előzmény:
    barbibab (17)
    2016-04-09  12:10
  3. 2016. Április 9. 12:1017.

    íme egy cikk a növénytársításokról: tehát minden sorban más van, szinte, nem úgy, mint nagyanyám kertjében, egyik parcella borsó, másik hagyma, harmadik sárgarépa...


    http://okovolgy.hu/novenytarsitasok-es-vetesvaltasok-a-bi okertben/


    térben és időben is lehetnek ám szomszédok a növényfajok, fajták!


     


    U.I.: kikelt a Tagetes tenuifolia nevű bársonyvirágom, pórias nevén büdöském :)

    előzmény:
    zöldfasirt (3)
    2016-03-26  15:38
  4. 2016. Április 5. 12:5416.

    igen, a csalánlé immunerősítő a növényeknek, próbáltam. Áztatni kell, jó büdös lesz, kb egy hét, mire "ütős"


    rebarbara levet is használtam fekete tetvek ellen, hát... kontrollcsoport nem volt, végül nem zabálták szét a bokraim :)


     

    előzmény:
    barbibab (1)
    2016-03-25  11:12
  5. 2016. Április 4. 16:4415.

    https://drive.google.com/file/d/0Bwjyig1BHf95TzNoQVhnQUFwM3c/view?pref=2&pli=1


     


    remélem, látható, itt találtam csalán levet meg hasonlókat, amikkel lehet permetezni, de nem ártalmasak ránk nézve


    Próbáltátok már őket?


     

    előzmény:
    zöldfasirt (3)
    2016-03-26  15:38
  6. 2016. Április 3. 06:4914.

    A büdöske másik neve bársonyvirág.

    előzmény:
    etilany (7)
    2016-03-29  16:24
  7. 2016. március 31. 09:1513.

    Ja, hát a katica, meg büdöske meg egyéb ilyenek kiegészítő "óvintézkedésnek " jó, vsz. teljes mértékben nem fogja megóvni a növényt:)

    előzmény:
    kertészke (11)
    2016-03-30  13:15
  8. 2016. március 30. 14:3612.

    szuper, köszi! megtaláltam


    B.

    előzmény:
    kertészke (11)
    2016-03-30  13:15
  9. 2016. március 30. 13:1511.

    Sziasztok!


    Enci 1978-nak: én a BauHaus-ban vettem, ha az van a közelben, ott is megkapod. Amúgy utánaolvastam, és nem minden engedélyezett biogazdálkodásban, de pont a kártevők elleni cuccok igen. A levéltrágyák, amik benne vannak és nincs "bio" engedélyük, azok meg elég ártatlan anyagok, cink, kálcium, magnézium, vas, ilyesmi. Nem mondom, hogy katicát venni vagy büdöskét közé ültetni nem még inkább "bio", de ha az embernek nincs végtelen ideje, szerintem ez elég jó tud lenni, mert egész évben le van írva, hogy az adott növényhez (meg gyep, meg zöldség, meg még egy pár) mit mikor kell rászórni, és akkor elvileg abban az évben meg is van oldva a kérdés.


    Barbibab: van saját oldaluk is www.coraxbio.hu , ott sok minden fent van, én a gyümölcs dobozból használtam nemrég az egyik flakont most tavasszal a lemosó permetezésre. Ezeket is hígítani kell, de annyira le van írva részletesen, hogy ha valaki olvasni megtanult, annak ez is menni fog. :) MOndjuk még nem próbáltam az egész dobozt (van, amit csak később kell használni), de szerintem megkockáztatok egy zöldségest is, még jól is néz ki a polcon. :)

  10. 2016. március 30. 13:1410.

    Én erre gondoltam


    előzmény:
    barbibab (6)
    2016-03-29  15:56
  11. 2016. március 30. 13:099.

    Azt olvastam valahol, hogy kertészetekben és gazdaboltban is lehet kapni. Tudja valaki, hogy mennyi az ára? 

    előzmény:
    barbibab (6)
    2016-03-29  15:56
  12. 2016. március 30. 13:038.

    Ilyen Coraxbox nekem is kéne, de nincs Oázis a közelben. Konkrétan hol lehet még kapni? Valaki írjon áruháznevet Pls. És tényleg biokertbe is valók a benne lévő cuccok? Nem vagyok egy nagy kertész, de azért néhány zöldség meg paradicsom nálunk is van, és nem akarnám méreggel védeni.

  13. 2016. március 29. 16:247.

    Ú.n. "büdöskét" (olyan sárga sokszirmú virág, nem tudom, van-e más neve is) lehet paprika közé ültetni, mert elűzi a  paprika kártevőit. Csalánt szoktak leáztatni, és azzal permetezni, illetve a rézgálic is jó. A katicabogár is jó, lehet is vásárolni, de  lehet, hogy az inkább fóliasátorba ajánlatos:)).

    előzmény:
    barbibab (5)
    2016-03-29  15:55
  14. 2016. március 29. 15:566.
    előzmény:
    SenIlla (4)
    2016-03-29  11:39
  15. 2016. március 29. 15:555.

    köszönöm, azt hiszem, értem, mire gondolsz. Sarkantyúkáról olvastam nemrég, milyen szép és hasznos a veteményesben, meg hogy a répa és a hagyma sorokat váltogassuk, mert elűzik a másik kártevőjét :)

    előzmény:
    zöldfasirt (3)
    2016-03-26  15:38
  16. 2016. március 29. 11:394.

    Szia, nagyon jók a CoraxBio dobozok, nagy kertészeti áruházaknál biztos van, én az Oázisban vettem, és külön van gyümölcsre, zöldségre, más egyébre! Kis flakonok vannak a nagy dobozban, bevált, mert nem kell kevergetnem, és nem marad meg felesleg.


     

  17. 2016. március 26. 15:383.

    Olyan oldalakat kellene keresned, ahol leírják, milyen növényeket kell egymásmellé ültetni, hogy védjék egymást a kártevőktől, vagy távolt ültetned egymástól,  hogy ne károsítsák egymást. 


    Permetlevet pl. csalánból is lehet készíteni, hirtelen ez ugrott be.  

    előzmény:
    barbibab (1)
    2016-03-25  11:12
  18. 2016. március 26. 09:262.

    Nem tudom mennyire kiskert az a kiskert amire te gondolsz. Ha csak saját fogyasztásra való mennyiséget szeretnél termelni benne, és nem nagy veszteséged lesz, ha esetleg vegyszerek nélkül esetleg ne adj Isten, kevesebb termés lesz, pl. pár eperszemmel kevesebb, esetleg a paradicsomok 1/6 - 1/8 részének az alja rothadásnak indul, szóval ha téged mindez nem zavar, akkor a teljes vegyszermentesség  az igazi. Mi a konyhakertben csak magunknak termelünk, 3 (rokon)család részére fogyasztandó mennyiséget.  De mivel őstermelők is vagyunk, persze van "nem konyhakerti" területünk is, de azt nem nevezzük bionak és nem is saját fogyasztásra termeljük.


     


    Ami saját fogyasztásra van, az majdnem teljesen vegyszermentes, és növényvédőszermentes. A sok zöldség-gyümölcs közül egyedül  a paradicsomot  szoktuk permetezni rézgáliccal (ez még a bio kategóriába tartozik), mikor észrevesszük, hogy pöndörödnek a levelek, de van olyan év, hogy ennek ellenére is a termés fele tönkrement. Öröm az ürömben, hogy a termés fele is volt annyi, hogy bőven került belőle befőzésre akár lecsónak, akár szósznak, meg degeszre ettük belőle magunkat minden nap, sőt még ajándékba is vittünk belőle.  Málnát sem szoktuk vegyszerezni, pedig ebből szoktunk is eladni bőven.  


     


    Szóval én nem vagyok híve még a biogazdálkodásban engedélyezett növényvédőszereknek sem, sőt még a műtrágyának sem. 


     


    A paradicsompalántákat sem vásároljuk, hanem saját magunk ültetjük a tavalyi termés magjából, most is ott virít a nappali és az előszoba ablakában is 5 muskátlisláda paradicsom palánta (virág helyett:)))

    előzmény:
    barbibab (1)
    2016-03-25  11:12

Címlap

top