Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szárítógép, mosogatógép.

TOMASSZA
Létrehozva: 2015. október 20. 15:21

A napokban szárító és mosogatógépet veszek. Még nem volt ilyenem idáig. Meguntam, hogy  a lakásban szárítsam napokig a vizesruhát. Meguntam , hogy a mosogatás is csak az én dolgom. Nem akarok túl drága gépeket, de ne is legyen olcsó akármi, egy átlagos középkategóriás jól használható, szépen dolgozó masinákat vennék. Akinél már használatban vannak, kérem adjon egy pár jó tanácsot a vásárláshoz. Milyen márkát érdemes venni, mit nézzek meg , illeve szeretitek, bevállt, vagy kár volt megvenni.Köszönöm a válaszokat.

  1. 2015. október 24. 21:5511.

    A mosogatógépünk 11 éves Siemens. A gépnek semmi baja, a falban volt egy kisebb dugulás 10 év után, amitől a gép nem tudta leengedni a vizet és megállt. Valószínűleg attól volt, hogy keveset mosogattunk nagyon magas hőfokon, így a csőben lerakódott a trutyi, de ez nem a gép hibája volt.


    Szárítógépet hőszivattyúst vegyél, kicsit drágább, de megéri. Nekem Panasonic van, inverteres technológiával, vagyis lényegesen kevesebbet fogyaszt, mint a kondenzációs. Nem melegíti a teret, a szoba közepére is állíthatod. A cuccokat sem károsítja, mert nem olyan magas hőfokon szárít, mint a korábbi rendszerű gépek.  Én imádom. :)

    előzmény:
    TOMASSZA (1)
    2015-10-20  15:21
  2. 2015. október 21. 10:5110.

    A mosógépem kapacitása kisebb, mint a szárítógépemé, esélyem sincs többet tenni bele, viszont esélyem sincs lesben állni és melegen kiszedni a ruhákat.

    előzmény:
    KN18 (9)
    2015-10-21  07:24
  3. 2015. október 21. 07:249.

    20 éve van már szárítógépen, akkor lesz benne gyűrött a ruha, ha többet teszel bele, mint amennyit a gyártó ajánl. Betartva az utasításokat szinte vasalni sem kell. 

    előzmény:
    sziga (5)
    2015-10-20  16:34
  4. 2015. október 20. 17:398.

    A 2. bekezdés a mosogatógépre vonatkozott


     

    előzmény:
    Sushi (7)
    2015-10-20  17:38
  5. 2015. október 20. 17:387.

    Teljesen egyetértek veled, valóban lesben kell állni, de mégis jobb vele mint nélküle. Sőt a fel- és lecsipeszelés is elmarad.


    Én is saját márkásat hasznalok a dm revolution, foliával együtt lehet berakni a tablettát, és nekem más nem is kell, nagyon jó vizünk van. só egyáltalán nem kell igy, öblitőt meg tán félévente kell utántöltenem

    előzmény:
    sziga (5)
    2015-10-20  16:34
  6. 2015. október 20. 17:036.

    Én csak a mosogatógéphez tudok hozzászólni.


    Nekem AEG van, 12 terítékes, 9 éve remekül működik.


    Ha van hely mindenképp megéri ezt venni a 9 terítékessel szemben, mert a lábasok, tepsik sok helyet foglalnak el. Én a Müller saját márkás sok az egyben mosogatógép tablettáját használom és mindig elégedett vagyok az eredménnyel. (árban a fele a "neves" szereknek)

    előzmény:
    TOMASSZA (1)
    2015-10-20  15:21
  7. 2015. október 20. 16:345.

    Csak akkor nem kell vasalni, ha lesben állsz és forrón kiszeded a ruhákat, ha a gépben szárad meg, na az olyan, mint, ha a tehén szájából vették volna ki.


    Nálunk nagyságrendekkel több vasalni való van, mióta géppel szárítok, viszont az idegeim kisimultak, mert nem kell kerülgetnem a ruhaszárítót, amitől úgy éreztem, hogy mindig kupi van a lakásban.

    előzmény:
    pannika:) (3)
    2015-10-20  15:55
  8. 2015. október 20. 16:054.

    A kondenzációs az amelyik forró levegővel felmelegíti a ruhákat, ami aztan kicsapodik egy tartályban. 


    Ilyenem is van, ez az ami nagyon felmelegíti a lakást. nekem a pincében van a mosokonyhám, így nem számit. 


    Ha rögtön kiveszed a ruhát, akkor van amit nem kell vasalni, elég ha felakasztod, vagy összehajtogatod. Én azt vette, észre, hogy a törölközőim puhábbak.


    A száritó is hangos, az enyém pl hangosabb, mint a mosógép, 

    előzmény:
    pannika:) (3)
    2015-10-20  15:55
  9. 2015. október 20. 15:553.

    Szia, nekem is Bosch mosogatógépem van, 8 éves múlt, semmi baja, szeretjük nagyon. Teljesen beépíthető, így még a kezelőpanel sem látszik. Egyetlen "hibája", hogy amikor lejár sípol, így ha este teszem be, van, hogy fel kell kelni kikapcsolni, mert először 5 , majd 10, majd 30 perc múlva újra sípol, szerencsére utána már nem :)


    Ami -szerintem- fontos lehet, hogy hány fős háztartásban, mennyi főzés mellett használjátok. Ez alapján döntheted el, mekkorát vegyél.


    + ami még fontos, hogy ha már megvan, milyen vegyszert teszel bele. Nálunk a folyékony szer+ só+ öblítő vált be, a kombinált tabletták nem..


    Szárítót én is épp most szeretnék venni, nálunk külön helyiségben lenne, nem a lakásban, így akár hangosabb is lehet.. eddig annyit mondtak, hogy kondenzációsat ( ? ) vegyünk.


    A tapasztalt szárítósoktól azt kérdezném csak, hogy tényleg nem kell vasalni a ruhákat szárítás után????

    előzmény:
    TOMASSZA (1)
    2015-10-20  15:21
  10. 2015. október 20. 15:412.

    szia.


    Az én mosogatógépem bosch, szépen halkan működik, szerintem középkatgóriás, mert meg azt nem találtam meg rajta, hogy csökkenti a viz mennyiségét, meg az időt, ha a mosogatóviz elég tiszta. Mert olyan is van.


    Száritógépem is van kétféle, az  egyikből egy vastag cső megy ki a szabadba, azon keresztül párologtatja el a vizet. Ez a hátránya, az előny számomra az, hogy a ruhák nem lesznek melegek,  mert a masik kondenzszáritóm felmelegíti megy egyszer a ruhákat, aztán a gőz lecsapodik is összegyűlik egy tartályban. 


    Ettől a lakást/helyiséget is nagyon felmelegíti. A masik szárítóba olyan ruhát is bele tudok rakni, amit elvileg nem szabadna.


    Sajnos mind a kettő elég idős már bőven több mint 10 évesek.

    előzmény:
    TOMASSZA (1)
    2015-10-20  15:21

Címlap

top