Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Párátlanító - szárítógép

Filemon
Létrehozva: 2015. október 20. 05:47

Sziasztok!


 


Külső szigetelés és ablakcsere után penészesedő panelbe szeretnék valamilyen technikai megoldást találni a túl sok pára, így a penészképződés ellen.


Két lehetőség merült fel: párátlanító gép, ill. ruhaszárítógép. Van ugyan erkélyünk, de télen, ill. esős időben nem tudom ott szárítani a ruhákat, nagyon sokszor bent száradnak a szobában. Ezért gondoltam első körben a szárítóra.


Ugyanakkor pára nemcsak a mosott ruhákból ered, hanem nyilván főzök, fürdünk, stb. Vagyis talán hasznos lenne egy ilyen készülék, amit tudok vinni egyik helyiségből a másikba.


Érdekelne azok véleménye, akiknek van tapasztalatuk egyik, vagy másik, vagy mindkét készülékkel kapcsolatban pro és kontra.


 


Csak estefelé tudok visszanézni, addig is köszönöm a válaszokat!

  1. 2015. október 27. 16:2812.

    Sziasztok!


     


    Nekem Midea páraelszívóm van és nagyon elégedett vagyok vele. Rengeteg vizet összegyűlt. Ha a kimosott ruhák mellé teszem, akkor azok pár óra alatt megszáradnak. Ilyenkor akár 6 liter vizet is kiöntök belőle.


    Amióta használom, azóta nem vizesednek az ablakok és szerencsére megszabadultunk a penésztől is. Sajnos az egyik fal, hiába csináltunk bármit, penészesedett egy kis helyen, mert túl van szigetelve a ház. :(

  2. 2015. október 24. 22:2111.

    A hőszivattyúst a nappaliba is rakhatod, ha bírod a zajt, mert ezeknek már semmilyen kivezetés nem szükséges.

    előzmény:
    Filemon (9)
    2015-10-20  17:12
  3. 2015. október 24. 22:1710.

    Nekem is van szárítógépem és én is nyáron az udvaron szárítok, viszont egy ismerős szerelő éppen a napokban világosított fel, hogy sehol nem mondják el, de nyáron is be kell kapcsolgatni, mert álltában jobban amortizálódik, ősszel előjöhetnek mindenféle gondok. Nem tudom mit értett a kiszáradáson, de az a lényeg, hogy a gépnek egyáltalán nem használ, ha májustól kora őszig nincs bekapcsolva.

    előzmény:
    NyuszóMusz (2)
    2015-10-20  11:00
  4. 2015. október 20. 17:129.

    Köszi a válaszokat!


     


    Az egyik kolléganőmnek szárító van, és imádja. Szerinte csak azt érdemes. A másik kolléganőmnek párátlanító, ő arra esküszik. Mondván, hogy bekapcsolja, amikor kell, mosáskor pl. mindig, és literszám önti ki alóla/belőle a vizet, ami ugye mind megmaradna a légtérben, beivódna a falakba, bútorokba, stb.


    Szárítógépet én is régóta szeretnék, mert gyűlölöm, hogy télen büdösek a ruhák. De félek is picit tőle, mert olvastam róla, hogy tűzveszélyes lehet, meg olyan helyiségbe kell elhelyezni, ahol a szabadba szellőzhet... Ezek igaz dolgok? Vagy hülyeség?


     


    A párátlanítónál meg fel sem merült bennem, hogy azt esetleg egész nap járatni kell. Meg, hogy zajos. Nálunk az egyik szoba (ahol szárítom a ruhákat), és a konyha is szokott penészesedni télen, ezért lenne jó hozni-vinni a gépet.


    És, ha szárító, akkor milyet érdemes venni, ami nem a legmagasabb árkategória, de mondjuk még jó minőségűnek tekinthető?

  5. 2015. október 20. 16:298.

    A szárítógép jó megoldás lehet, ha csak a mosásnál keletkezne pára. Viszont számtalan egyéb helyről kerül a levegőbe, nem csak a nedves ruhákból. Minél többen laknak egy lakásban, annál több párát lélegeznek ki. Párát termel a főzés, mosogatás, a fürdőszoba használata, minden egyes vízzel kapcsolatos tevékenység, még a sok virág is párát termel, amit ugye időnként locsolni is kell. 


    Nálunk is műanyag ablakok vannak, a ház külső szigetelése, ami egyébként segíthetne a gondon, nem tud megvalósulni a lakók egyet nem értése miatt. Az északi szoba elkezdett penészedni, először Szavót használtunk, na és rengeteget szellőztettünk, de az alap problémát nem oldotta meg. Végül beszereztünk egy ilyen készüléket. 


    http://bolthely.hu/paramentesito/id/00014_Trotec_TTK_50_E _Paratlanito_-_peneszmentesito_50_m2-ig_-_16l_nap


    Nálunk elegendő volt egy, mivel csak egy helyiségben van gond. Két éve működik, azóta egyáltalán nincs penész. Az igaz, hogy napközben végig megy, viszont éjjelre ki van kapcsolva. Az alapzaj teljesen normális, nem zavaró, mellette simán nézzük a tv-t normál hangerőn. Naponta 2-3 liter vizet öntök ki belőle. 


    A villanyszámlát havi kb. 1500 Ft-tal emeli meg, ezt még szerintem ki lehet bírni. Inkább ez, mint az egészségkárosító penész. 


     

    előzmény:
    Filemon (1)
    2015-10-20  05:47
  6. 2015. október 20. 14:537.

    Szia! Az enyém ELECTROLUX EDP2074GW3 típusú, nagyon elégedett vagyok vele.

    előzmény:
    GABANA (5)
    2015-10-20  14:43
  7. 2015. október 20. 14:526.

    Szia Mazsola!


    Igen, külön szárítógép.

    előzmény:
    mazsola7 (3)
    2015-10-20  13:48
  8. 2015. október 20. 14:435.

    Milyen szárítógépet használsz?. Vásárlás előtt állok, minden jó tanácsot szivesen veszek. Köszi.

    előzmény:
    NyuszóMusz (2)
    2015-10-20  11:00
  9. 2015. október 20. 13:484.

    Amikor anyósom pár éve húsvétra szárítógépet vett a családnak, nem nagyon értettem,hogy minek is az...azóta nagy-nagy kedvencem, csak ajánlani tudom, párás lakásba különösen!


     

    előzmény:
    Filemon (1)
    2015-10-20  05:47
  10. 2015. október 20. 13:483.

    Szia,nekem is ez a gondom.De tartok tole,hogy megnyomja a villanyszamlat...


    Neked kulon szaritogeped van,vagy moso- szarito egyben?

    előzmény:
    NyuszóMusz (2)
    2015-10-20  11:00
  11. 2015. október 20. 11:002.

    Szia Filemon!


     


    Éppen egy éve én is ezzel a dilemmával küzdöttem. Családi ház, külső szigetelés, műanyag ablakok, napi 1x szárítás a nappaliban (máshol nincs mód). Az ablakokról állandóan ömlött a pára (még az emeleten is, pedig a földszinten szárítottunk) penészesedés, ráadásul férj asztmás-allergiás gyerekkora óta....


    Nálam a szárítógép nyert, bár férj a mobil párátlanítót szerette volna inkább. Annak-úgy emlékszem- az a hátránya, hogy folyamatosan járatni kell, amit én nem szerettem volna hallgatni, na és hurcolni egyik szobából a másikba. Szóval megvettem a szárítót, amit azóta is imádok, minden használat után hálát adva tervezőjének :). Persze, ha lehetséges, az udvaron teregetek, de esős időben, és ősztől-tavaszig bizony szinte napi szinten használom a gépet. Ha további kérdésed lenne, szívesen válaszolok!


    NyuszóMusz

    előzmény:
    Filemon (1)
    2015-10-20  05:47

Címlap

top