Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víz-gázszerelő

Torolt_felhasznalo_174487
Torolt_felhasznalo_174487
Létrehozva: 2015. október 7. 13:37

Sziasztok!


Megbízható, elfogadható áron és jól dolgozó víz- és gázszerelőt keresek Budapesten.


Kérlek, privit írjatok!


Köszönöm.

  1. Torolt_felhasznalo_174487
    Torolt_felhasznalo_174487
    2015. október 10. 12:105.

    Bár nem nekem írtad, azért lehet, hogy én is felhívom őket. Köszönöm.

  2. 2015. október 10. 10:174.

     


    A kéményből a tetőn itt-ott kimosta a habarcsot az eső.
    A kéményseprő: visszabontani a kéményt, újra falazni, 200 eFt.
    (Fölmásztam a tetőre, fugáztam pár fándli habarccsal; lent a kormot kikapartam, huzatot ellenőriztem).
    Szerelő: cirkó-szervíz 15 eFt.
    (Lekaptam a burkolatot, ecsettel, porszívóval kitisztítottam,
    légtelenítettem, lángot beállítottam).
    Nem nagy vaszisztdasz! Minden férfi, bátor nő képes rá!

    KONDENZÁCIÓS KAZÁN: MEGGONDOLANDÓ!

    A visszahűtéses gázkazán a füstgázok lehűtésével 45*C-ra még 5 - 10% hőt nyerhet vissza, amely különben elveszne a kéményen át.

    Ám számos hátránya van:
    * Drága (kétszeres ár!)
    * Különleges kéményt igényel.
    * Csapadékelvezető kell.
    * A hőnyereség nem szavatolt, többletfogyasztás is fölléphet.
    * A hőnyereség esetleg elvész, mert a keringtető szivattyú többet fogyaszt.
    * Gyakoribb az üzemzavar, rövidebb az élettartam.
    * A készülék védelme végett védőkeringtetésre van szükség, akkor is, ha nincs láng.

    Aki tehát ilyen kazánba akar befektetni, alaposan tisztázza a fenti kockázatokat.
    Egyébként egy jó hatásfokú normál-kazán is megteszi, ha optimálisan beállítjuk és visszafogjuk a hőveszteségeket.
    Azt a 10%-ot figyelmes fűtésmegtakarítással, a család fegyelmezésével is visszanyerhetjük.

    (Szelíd Energia Füzetek 4, FŰTÉS, 2004)


  3. Torolt_felhasznalo_707841
    Torolt_felhasznalo_707841
    2015. október 9. 20:393.

    Bocsánat hogy idejöttem, de nem tudok új topikot nyitni.


    Mivel nekem is valami hasonló problémám van, talán fennmarad a topik is és a kérdésemmel  felhozhatom illetve életben tarthatom a témádat.


     


    A helyzet a következő:egy házban ki van építve egy vízvételi lehetőség és egy  kazánhely egymás mellett, a hozzá tartozó megfelelő kéménnyel.


    Azt mondták nekem, hogy ott egy vizi kazán lesz használva, a radiátorok helynek a kiállásai is rendben vannak, állítólag csak rá kell kötni őket a csövezetre..


    Van e ilyen megoldás, szerintetek?Illetve  ha netán hozzáértő szakember is olvasná, talán tudna  segíteni a rendszer értelmezésében és felvilágosításban.Előre is köszönöm, ha így lesz.


    Ahogy nézegettem a neten, én a padlófűtés rendszeréhez is használt kazánra gondoltam.És ez árammal működik, de talán ez nem is érdekes ebből a szempontból.


    Hallottatok  ti már ilyen megoldásról?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_174487 (1)
    2015-10-07  13:37
  4. Torolt_felhasznalo_174487
    Torolt_felhasznalo_174487
    2015. október 9. 11:392.

    Nincs senki, aki tudna valakit ajánlani? Akiket megkerestem, november elejére mondták, hogy ráérnek... 

Címlap

top