Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Győr és az albérlet ...

Brigike04
Létrehozva: 2015. augusztus 22. 21:43

Sziasztok! Nem tudom, járt-e valaki hasonló cipőben... A párommal idén februárban költöztünk fel Győrbe, hogy itt mennyire jó lesz, magasabb fizetés..., kultúrváros..., előrébblépés az életben nagy tervekkel...


Sikerült elhelyezkednem az Audinál mint külsős, nem olyan rossz fizuért, havi 110-120 között kapok. A párom szintén kb ennyit keres, mellette egyetem, szintén itt Győrbe (ez is egy szempont volt). Nincs is ezzel baj, mert most többet keresünk ketten, mint anno... Hanem a bérleti díj!!70+rezsi. A költözés és a két havi kaucio Sajnos minden tartalékunkat felemésztette. Amennyivel "jobb" itt a fizetés, azt el is viszi a bérleti díj  El sem tudom képzelni, ki és hogyan bír megélni, úgy, hogy kijöjjön a hónapban normálisan, esetleg még félre is tudjon tenni, esetleg merjen gyereket vállalni, tervezni ilyen körülmények között. Vagy csak én voltam ennyire naív?

  1. 2015. augusztus 24. 18:3611.

    Valószínű iszonyat jó szakemberek lehetnek akik érettségi és nyelvvizsga nélkül ilyen sokat keresnek.


    Én pont ezt mondom a fiamnak, hogy szakma kell, és egy büfészakos diploma.


    Nekem volt szerencsém magának az Audi gyárnak dolgozni, mármint a Németországban lévő anyavállalatnak :-))

    előzmény:
    ladybird65 (9)
    2015-08-24  15:49
  2. 2015. augusztus 24. 16:0110.

    A normális audisok igen... mellesleg- szerintem ők is többet érdemelnének.
    A munkaerőközvetítősöknek viszont alacsony a bére és ők is iszony sokat  dolgoznak...


    abban maximálisan egyetértek, hogy a város lehúzhatja a  rolót, ha netán  az audinak eszébe jut eltelepülni innen.

    előzmény:
    ladybird65 (9)
    2015-08-24  15:49
  3. 2015. augusztus 24. 15:499.

    Attól függ...


    A "normális" Audisok, akik nem külsősök, ráadásul évek óta ott vannak, egész jól keresnek. Nekem elég sok Audis ügyfelem van. Huszon pár éves srácok, érettségi, nyelvvizsga nélkül is kétszáz nettó felett visznek haza. Azért az nem rossz... + egy rakat cafeteria, amiben szintén az Audi vezet. De azt is el kell mondani emellett, hogy mocsok sokat dolgoznak. Ez azt jelenti, hogy szinte minden szombaton mennek, kb. a 6. szombat szabad nekik. Aztán a szabadság is olyan, hogy egy-két napot kivehetnek, de elutazni csak a leálláskor tudnak. Azt meg a cég mondja meg, hogy mikor. Szóval van jó és rossz oldala is. Én azt mondom, addig örüljünk, míg itt van az Audi. Mert ha egyszer lecsavarozza a dolgait és ráteszi a vagonra, majd elhúz innen, akkor el sem merem képzelni, mi lesz itt. Valószínűleg mindenki a Baross úton fog sétálni mint munkanélküli.

    előzmény:
    Lillaréka (7)
    2015-08-24  07:52
  4. 2015. augusztus 24. 14:148.

    Szia! Audi és Győr... albi havi 100ezer,de nekünk a cég fizeti. Igaz a férjem programozó és messziről is költöztünk ide.  Sajnos audi miatt nagyon drága minden,ha nem kapna lakbér támogatást akkor mi se jöttünk volna ide,mert nem érte volna meg. Bár így se keres milliókat. 

  5. 2015. augusztus 24. 07:527.

    Teljes mértékig igy van.
    Mindenki azt képzeli, hogy az Audi.... az aztán húúúdenagyonjóóóó fizukat ad.  Hát nem.. ez a havi 110-120 netto, ez egy pocsék fizetés, azért a  gürimelóért amit csinálni kell érte.
    A külsősöké azért ilyen pocsék, mert elviszi a munkaerő-közvetitő a  többit.
    És mivel  mindenki azt hiszi, hogy az Audi a húdehújóó- ezért fel lehet verni az albérletek árait.
    De szerintem a 70ezer még igy sok...  lehet találna olcsóbbat is, más környéken... másik városrészben, nem annyira központi helyen. Csak kérdés.. megéri -e más szempontok miatt... pl utazás... -buszozás. 

    előzmény:
    Szállófelhő (6)
    2015-08-23  20:42
  6. 2015. augusztus 23. 20:426.

    Igen, kicsit naiv voltál, vagy inkább tájékozatlan: nem vetted figyelembe, hogy több tízezren költöztek az utóbbi néhány évben az ország észak-nyugati részébe, az M1 mentén az országhatárig. (A térkép, amit ezzel kapcsolatban láttam nemrég, nagyon szemléletes volt. Kecskemét és környéke még hasonlóan migrációs többlettel bír, mindenhol máshol csökkent a népesség.) Így az ingatlankereslet Győrben és környékén felfutott, ez felemelte az árakat és a bérleti díjakat. Az igazság az, hogy nagyon kevés a jövedelmed, relatíve alul vagy fizetve. Vsz örültél neki, mert ahonnan jöttél, ez már jónak számított, itt azonban a megélhetéshez több kell. 

    előzmény:
    Brigike04 (1)
    2015-08-22  21:43
  7. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. augusztus 23. 15:125.

    Albérleti támogatást nem tudtok igényelni?

    előzmény:
    Brigike04 (1)
    2015-08-22  21:43
  8. 2015. augusztus 23. 09:224.

    Brigi küldtem egy privit, az albérlettel kapcsolatban, megkaptad? Mert itt nálam nem jelzi, hogy elment. 


     

    előzmény:
    Brigike04 (1)
    2015-08-22  21:43
  9. 2015. augusztus 23. 09:093.

    Ó, az élet nehéz. Mit gondolsz más hogyan kezdte? Törekedni kell a jobb állásra, pályázni ösztöndíjra stb.

    előzmény:
    Brigike04 (1)
    2015-08-22  21:43
  10. 2015. augusztus 22. 23:012.

    Ha 70-ért kaptál albérletet, ne panaszkodj...az Győrben az alsó határ...ez van.


    Ma olvastam, hogy 60-ért szobát (!) hirdetnek főiskolásnak...igaz, rezsivel.

    előzmény:
    Brigike04 (1)
    2015-08-22  21:43

Címlap

top