Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Soha nem talál gazdit?

Duminyuszi
Létrehozva: 2015. június 27. 08:49

Sziasztok!


Nem tudtam eldönteni, hogy pontosan melyik csatornára írjak, erre esett a választás. Tanácsokat szeretnék kérni.


Van egy cica, Nyüzsi, akit az utcáról mentettük, azonban nagyon sürgős lenne, hogy gazdára találjon. Azt hittük, könnyebben fog menni az örökbe adás. Immáron 9 hete van "ideiglenesen" nálunk.


Hirdetem közösségi oldalon, ingyenes apróhirdetés oldalakon, de semmi...


Megtartanám én, de megőrül a bezártságtól. Több praktikát is kipróbáltam már, de nagyon úgy fest a helyzet, hogy nagyon-nagyon gyorsan kertes gazdit kell neki találnom, mert szó szerint megőrül a lakásban a cicóka.


 


Ő itt Nyüzsike:


http://www.jofogas.hu/budapest/Nyuzsi_cica_Sos_szereto__k ertes_gazdit_keres_30406658.htm?first=1


 


Segítsetek! Mégis mit tegyek, hogy


1. vagy megszokja a lakást (ami 99%, hogy nem fog működni, de az ember mindent megpróbál)


2. mielőbb kertes gazdihoz kerülhessen, nem forgalmas helyen.


 


Kérek mindenkit, aki bármilyen tanáccsal tud segíteni (esetleg gazdival), hogy megoldódon ez a krízishelyzet, kéren írjon! Bármilyen tapasztalat, tanács, vélemény segíthet!


Köszönöm a fáradozásotokat!

  1. 2015. július 2. 20:5613.

    Drukkolok nektek,hogy a próbálkozás eredményes legyen,jó kezekben van a cicus,ha tudná,milyen jó helyen van...idővel rájön

    előzmény:
    Duminyuszi (12)
    2015-06-29  19:57
  2. 2015. június 29. 19:5712.

    Most azon dolgozunk különböző módszerekkel, hogy kicsit megforditsuk az életritmusát. A másik két cica éjjel alszik velünk, néha járkálnak, de csöndben. Ők nem üvöltenek, nem ugrálnak rajtunk. Ha megtalálná a helyét nálunk és képes lenne csendben lenni éjszaka, nem lenne gond. Főleg, hogy alig két év és meg lesz a saját lakás, ott szupi kis macskahálós birodalmat csinálnék neki. Csak addig...Próbáltam a hálót, jelenleg nem díjazza. Tény, a szabadság hiányzik neki. Próbálkozunk, próbálkozunk, de a szabadságot nem tudom megadni neki, és ebből fakad minden probléma. 😐

    előzmény:
    keki70 (11)
    2015-06-29  19:42
  3. 2015. június 29. 19:4211.

    Szia!


    Nagyon édes cica,hogy tud pózolni a kis drága


    Rendes tőletek,hogy befogadtátok és ahogy olvasom,mindent megtesztek érte.Jó emberek vagytok


    Bízom benne,hogy jó helyre kerül a cicus vagy nálatok tud maradni,hiszen ti már most szeretitek.


    Nézem a fórumot,követem a sorsát.


     

    előzmény:
    Duminyuszi (1)
    2015-06-27  08:49
  4. 2015. június 28. 21:0310.

    Furcsán járt, kiderült, hogy korábban elüthette egy autó, de már összeforrt neki magától - medencerész-, amennyire lehetett. Kapott veszettség elleni oltást, kombinált védőoltást, féregtelenítést, a füle is tisztítva van, mert atkás volt korábban.


    Állandóan jött az élelemért a ház elé. Mivel ivartalanítva találtuk, kizárt, hogy mindig kóbor cica volt, még csak két és fél éves.


    Mi is gondolkodtunk a visszaengedésen, azonban a téli hidegben nem megoldott az elhelyezése, ez egy lakótelep... Rengeteg kóbor macskával. Csak a mellettünk lévő kórház udvarán közel 20 macska él... Az utcánkban legalább 4-5 (legalábbis ennyit látunk állandóan). Ez egy ilyen környék, Újpesten.


    A sérülésére és a hideg időre való tekintettel nem szívesen engedem vissza, így ezt a lehetőséget kizárom.


    Mivel albérletről van szó (saját lakás nagyjából másfél-két év múlva lesz), nem tehetünk az erkélyre cicahálót, a tulaj miatt).


    Hirdetem, hirdetem, de... Azt hittem, kertbe könnyebb lesz elajándékozni, mivel az állatmentők java csak lakásba ad cicát. De egyenlőre csak egy érdeklődő volt, az még kérdéses.

    előzmény:
    _Boriska_ (9)
    2015-06-28  18:10
  5. 2015. június 28. 18:109.

    Miért kellett az utcáról menteni? Sérült, sebesült volt? Vannak cicák, akik az utcán élik az életüket, időnként bemennek kertekbe, szépen nézéssel szereznek egy kis ennivalót, maradnak egy ideig, aztán tovább állnak. Lehet, hogy ez a cica is ilyen volt, ezért nem bírja a bezártságot. Szerintem ha nem arról van szó, hogy valóban menteni kellett valami vagy valaki elől, akkor lehet, hogy jobb lenne neki, ha szabadon engednétek. Aztán ha mégsem úgy gondolja, akkor majd visszamegy hozzátok.

    előzmény:
    Duminyuszi (1)
    2015-06-27  08:49
  6. 2015. június 28. 12:298.

    ha van erkelyetek ahova ki tudna menni azt haloval cicabiztossa lehet tenni akkor sokkal jobban erezne magat. addig is ha lehet tudjon ulni ablaknal hogy kilasson. nem vagyok a kerdesben kompetens mert nekem mindig benti cicaim vannak elso naptol igy nevelem oket nem gond hogy nem jarnak ki.


    sok szerencset remelem talaltok megoldast a szamara gyonyoru cica!

    előzmény:
    Duminyuszi (1)
    2015-06-27  08:49
  7. 2015. június 27. 21:217.

    Sok sikert a gazdi kereséshez. Sajnos, olyan sok a gazdátlan kutya, cica a felelőtlen állattartás miatt, hogy lassan Dunát lehetne velük rekeszteni...

    előzmény:
    Duminyuszi (1)
    2015-06-27  08:49
  8. 2015. június 27. 21:016.

    Gyönyörű cica!


    Remélem, találsz neki jó gazdit!

    előzmény:
    Duminyuszi (1)
    2015-06-27  08:49
  9. 2015. június 27. 16:385.

    Ne essünk túlzásokba A MACSKÁNAK néha tényleg van haszna

    előzmény:
    WASP (3)
    2015-06-27  15:42
  10. 2015. június 27. 16:144.

    Azt hittem - legalábbis eddig azt tapasztaltam - hogy ide értelmes emberek írnak. Meglehet, tévedtem.

  11. 2015. június 27. 15:423.

    Pontosan annyi szükség van rájuk, mint rád.

    előzmény:
    demise (2)
    2015-06-27  13:19
  12. 2015. június 27. 13:192.

    Altattassátok el, az a legegyszerűbb. A macskákra semmi szükség.

    előzmény:
    Duminyuszi (1)
    2015-06-27  08:49

Címlap

top