Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sütő és főzőlap

Monita88
Létrehozva: 2015. június 3. 13:44

Sziasztok!


Sütőt és főzőlapot kellene vásárolnunk. Mindenképpen hőlégkeveréses villanysütőre és elektromos kerámia/indukciós főzőlapra gondoltunk. Szeretném megkérdezni, kinek mi vált be. Eddig a Whirlpool és Gorenje márkákat néztük. Melyik a megbízhatóbb?


Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

  1. 2015. június 11. 01:1713.

    Elég sokfélét kipróbáltunk már, de nekünk legjobban az AMC Navigenio nevű sütő-főzőlapja vált be. Másfél kg. az egész, ha ráteszem az edényt, akkor főzőlapként működik, ha a lapot fordítom az edényre, akkor meg sütő. Nagyon takarékos, gyors és visszük magunkkal, ha elutazunk.


    Sima gáztűzhelyünk van gázsütővel, de nem szeretem, otthon is a Navigeniót használom. Nekünk ez jött be.

    előzmény:
    Monita88 (1)
    2015-06-03  13:44
  2. 2015. június 8. 10:5712.

    Műszaki cikkből szerintem nem érdemes "lifelong" terméket venni. Annyira gyors a műszaki fejlesztés, újabbnál újabb megoldások kerülnek piacra akár 3-4 évente is, hogy tök fölösleges leragadni egy adott műszaki színvonalon.


     


     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (11)
    2015-06-08  10:51
  3. 2015. június 8. 10:5111.

    Lehet, hogy a Miele a világ egyik legjobb márkája (ennek megfelelő drága is), de én nem látok semmi különbséget a Whirlpool/Bosh márkák és a méreg drága Miele között. Így ha valaki feleslegesen akar pénzt kidobni, vehet Miele-t, de számítson arra, hogy az nem fog többet/jobban teljesíteni, mint a az általad említett kedvencek. 


    Én az enyémet készen kaptam, magamtól soha nem vettem volna, mert nekem is tökéletesen megfelelt (volna) a Whirlpool vagy a Bosh, amik szintén szolgálnak rendesen hosszú éveken keresztül. Ráadásul az én Miele sütőm csak alap funkciókat tud (hőfok és sütési típus), programozni pl. egyáltalán nem lehet. Valszeg az árából simán lehetett volna venni egy Bosh-t, ami legalább 7 nyelven beszél a sütésen kívül, be lehet állítani a sütési idő elejét- végét, stb. Ettől függetlenül szépen süt, ezt el kell ismerni, de ezen kívül semmi extra.

    előzmény:
    zsof.berg (8)
    2015-06-08  10:10
  4. 2015. június 8. 10:4210.

    Nekünk Whirlpool van felül gáz alul elektromos ennél jobbat el sem tudok képzelni. 15 éve megy semmi baja. 

    előzmény:
    Monita88 (1)
    2015-06-03  13:44
  5. 2015. június 8. 10:269.

    Ez igy igaz, sajnos ez az araban is megmutatkozik. Mi Bosch-Siemens gepeket kombinalunk, a tüzhelyem (indukcios) Siemens, sütövel együtt, mosogep, mosogatogep Bosch.


    Az indukciot le nem cserelnem - esetleg, ha gaztüzhelyem lenne, de a sütö mindenkepp villany, 3D hölegbefuvas, also-felsö,grill.


    Majd ha nyerek a lotton akkor lesz Miele

    előzmény:
    zsof.berg (8)
    2015-06-08  10:10
  6. 2015. június 8. 10:108.

    A Miele a világ egyik legjobb márkája. Általában élethosszig kitart. Cserébe ennek megfelelő az ára is... Én Bosch-hívő vagyok, főzőm, sütőm, mosogatógépem is ilyen. 10 éve rendületlenül szolgálnak.

    előzmény:
    Monita88 (7)
    2015-06-05  11:22
  7. 2015. június 5. 11:227.

    Nagyon szépen köszönöm, hogy megírtátok tapasztalataitokat! Sokat segítettetek vele! Mivel gyakran sütök süteményeket, ezért számomra nagyon fontos, hogy a sütő szépen süssön! A Miele márkáról még nem igazán hallottam, de meg fogjuk nézni a férjemmel azt is! Köszönöm szépen!

    előzmény:
    Tulipáncsokor (6)
    2015-06-04  16:13
  8. 2015. június 4. 16:136.

    Nekem főzőlapból eddig Whirlpool, Bosh és Elektrolux volt/van. Legkevésbé az Elektrolux vált be (szerencsére az a nyaralóban van, így ritkábban használom). Tulajdonképpen nem tudom, hogy mi a baj vele, mert alapvetően elvégzi azt, amit kell, de pl. többször előfordul(t), hogy csak úgy, magától lekapcsol(t). Namost, ha ott állsz mellette és észreveszed, akkor visszakapcsolod, de ha mást is csinálsz főzés közben, akkor bizony szívás (nem is beszélve, ha pl. tésztát főzöl, mert akkor az elázik). Egyébként meg lassabban fő meg rajta az étel (lehet, hogy a teljesítménye gyengébb, mint a többié?), bár ez nem biztos, hogy hátrány, ha nem siet az ember....


    Sütőből volt/van Whirlpool, Miele és Elektrolux. Itt is azt kell, hogy mondjam, hogy az Elektrolux a leggyengébb, de itt sokkal szembetűnőbb a különbség: egyszerűen nem süt szépen. Pedig ugyanolyan hőfokra állítom, mint a másikat, mégis valahogy szétterül a sütemény és érdekes kinézete lesz. Szóval repi süteményt nem sütök vele. 


    Ennek megfelelően én az Elektrolux-ot nagyon körültekintően választanám ki, elsősorban inkább csak azt a típust, mi másnak már biztosan bevált és szépen süt-főz.


    Szerintem érdemes közepes árkategóriájút készülékeket venni, mert nekem a Whirlpool mostmár kb 15 éves (az előző házunkban volt és az új tulaj még mindig használja gond nélkül). A Bosh-Miele verziót (ezt nem én választottam, örököltem) pedig elég intenzíven használom 8 éve (magyarul: szinte naponta főzök vele, hét végén nagy családi ebédek stb.) és megbízhatóan teszi(k) amit kell.

    előzmény:
    Monita88 (1)
    2015-06-03  13:44
  9. 2015. június 4. 14:335.

    Felnőttlétem alatt már elég sok háztartási kütyüt fogyasztottam el. Tapasztalatom az, hogy minél újabb egy holmi, annál kevesebb ideig fog működni... Innentől már nem hajtok arra, hogy márkás legyen egy holmi, az is tönkremehet öt év után, meg a jóval olcsóbb is, de nem annyira istenített termék.


    Jelenleg indukciós tűzhelyem van, ez Electrolux, a villanysütőm Whirlpool. Egyelőre működnek, de nemrég lettek lecserélve.

    előzmény:
    Monita88 (1)
    2015-06-03  13:44
  10. 2015. június 3. 17:024.

    Nekem mindkettő Electrolux, a főzőlap csak indukciós, és 5 éve hibátlanul működnek. Előtte sok márkát megnéztem és felvilágosíttattam magamat hozzáértő eladókkal, megkérdeztem mások tapasztalatait, mert több olyan kritérium van, amire nem is gondoltam... (Pl. kombinált kerámia/indukciósat akartam, de elmagyarázták, hogy semmi értelme, mert ha vannak megfelelő edényeim, akkor soha nem fogom használni a kerámiát. A kolléganőm így is járt.)  Nem bántam meg, hogy ezeket választottam.

    előzmény:
    Monita88 (1)
    2015-06-03  13:44
  11. 2015. június 3. 15:383.

    Nekem Siemens van


     

    előzmény:
    iringo45 (2)
    2015-06-03  15:19
  12. 2015. június 3. 15:192.

    Szia!


    Nem tudok választani a kér márka között, mindkettő nagyon jó.

    előzmény:
    Monita88 (1)
    2015-06-03  13:44

Címlap

top