Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hőszigetelés költsége

November5
Létrehozva: 2015. március 20. 21:44

Sziasztok!


Azoktól kérdeznék, akik az elmúlt egy évben szigeteltették a házukat. 1 m2 fal szigetelése hány Ft-ra jött ki? Tudom! ttól is függ, hogy mit használnak fel szigetelőanyagként stb. De bármelyik változat ára érdekelne.


Társasházban lakom és annyira jól megalkották a támogatásos rendszert, hogy, ha a házunk bele gebed, akkor sem felelünk meg, hogy elnyerjük az állami támogatást. Pl: 1 éves a tetőnk szigetelése és a legújabb módszerekkel csinálták, de 2 cm-el vékonyabb, mint a támogatáshoz előírt. Vagy: Mindenki cseréltetett ablakot, aki több éve, annak csak 5 légkamrás, de a 7 légkamra a minimum feltétel. Attól még az ablaka jól zár, de ez nem érdekel senkit, mert 7-es kell és kész. Így nem is küzdünk tovább a támogatás elnyerésére.


Bár, ezt sem értem, mert a másik lakótelepen szigeteltek és ott bizony látszik, hogy 1-2 lakásnál maradt a régi fa ablak. Gondolom nem volt a lakóknak pénze a cserére, de a szigetelés ment valamilyen pályázaton nyert pénzből.


Marad az önerős szigetelés, ebbe minden lakó benne is lenne. Kaptunk pár árajánlatot, lakásokra lebontva, hogy mindenki fizeti a saját falfelületét. 17.000 Ft/m2-es áron kaptunk ajánlatot.


46 m2 számoltak ki nekem, 782607 Ft lenne a szigetelése, színezéssel együtt.


Én értem, hogy van anyagköltség, munkadíj, állványozási díj + ÁFA. Viszont nem érzem azt, hogy spórolok. Ugyanis: a leghidegebb hónapban a gázszámlám 23 Ft volt, ebből, ha levonom a meleg víz fogyasztás, akkor 20 ezer forint a fűtési költségem havonta. Ez évente 4 hónapban van, de számoljunk 5 hónap hideggel, amikor 20 ezer a számlám (nov, dec,jan,febr,márc). Októberben mondjuk csak 10 ezer a fűtés.


Olyat még senkitől nem hallottam, hogy a fele lenne a fűtésszámla egy ilyen szigetelés után, tehát legyen csak 5 ezer a csökkenés téli hónapokban, így évente 5X5 ezer a csökkenés és mondjuk még van gázár emelkedés és a fél hónapok. Szezononként durván 50 ezer a spórolás. 


15 év alatt hozza be az árát. Ha... Kitart egyáltalán addig a szigetelés.


Persze az is csavar a dologban, hogy ekkora összeget (az én lakásom falfelülete a legkisebb, van olyan lakás, aminek 110m2 a fala) senki nem tud kitenni zsebből hirtelen. Ha hitelre menne a dolog, akkor 110 ezer a kamat a 782607 Ft-ra, amit 10 évig fizetnék. a többiek arányosan többet, szintén 10 évig.


Bevallom, hogy én többre saccoltam a falfelületem és kevesebbre a bekerülési költséget.


Kérem írjon az, aki részt vett már ilyenben megrendelőként vagy kivitelezőként.


Most ott tart a dolog, hogy még mindig szeretnénk, illetve jó lenne, de mindenki erősen elgondolkodott az árajánlaton. Van a háznak felújítási alapja, minden lakó rendesen fizet. Van bank, aki meghitelezné a költséget LTP mellett, tehát nem kell behajtani a pénzt lakásonként, biztos fizetők vagyunk.


Nem kis munka, 2 lépcsőház, 16 lakás érintett a dologban.


Kérem írjon az, aki megrendelőként vagy szolgáltatóként érintett szigetelésben és tud segíteni. Minden információt köszönök! Lakógyűlés van, lesz. Ötletekre nyitottak vagyunk! :)


Nov


 


 


 


 


 

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 24. 15:0126.

    érdemben szóltam 6.


    csak hogy agyad nincs felfogni az nem az én bajom


    ki a f tud neked interneten át egy nem ismert ingatlanra tanácsot adni?


    liba esetleg


     

    előzmény:
    November5 (24)
    2015-03-24  14:42
  2. 2015. március 24. 14:4725.

    Igen, van. Még nem találtuk meg. Az eddigi cégek pályázatai eltértek az igényektől. Főleg attól, amit az energetikai szakember leírt a felméréskor, hogy milyen vastagságú szigetelés szükségeltetik stb. 

    előzmény:
    13reg26 (16)
    2015-03-23  16:19
  3. 2015. március 24. 14:4224.

    Köszönöm az engedélyed. :) Mivel érdemben nem tudtál hozzászólni a nyitóhoz, így a te locsogásod is teljesen értelmetlen volt itt. Nem is tudom hogy süllyedsz a nők szintjére...


    Ugyanis az én lehülyézésemen kívül más nem igen íródott a részedről.


    Hülye vagyok, mert kérdezek, hülye vagyok, mert érdeklődöm, hülye vagyok, mert biztosan 5 cm az igényem és alapból hülye vagyok, mert nő vagyok.


    Ha hiszed, ha nem, nem én egyedül fogok dönteni a szigetelés minőségéről és nem vagyok olyan liba sem, hogy 5 cm szigeteléssel "befogják" a lakásom falát.


    Ha megtennéd, hogy kifáradsz ebből a társalgásból, azt megköszönném. :)


    Nagyon szeretem az ilyen pökhendi stílusú férfiakat távol tartani magamtól. :)


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (17)
    2015-03-23  16:20
  4. 2015. március 24. 09:4523.

    Az utolsó mondatod teljesen jogos. Szívem szerint én is elmennék innen, mert nemcsak a ház, hanem az egész környék egyre prolibb, a szó degradáló értelmében. Pl. hiába van a környéken park, játszótér, amit itt művelnek. Kosz, szemét, rendetlenség, stb. Nyilvános WC-ként üzemel minden. Régen ez egy nagyon normális környék volt, most már csak az alja réteg, meg az öregek maradnak itt. Igényesebb ember elmenekül innen. Én is mennék, de annyi pénzem nincs. Csak hitel árán tudnánk megoldani, de arra meg senki sem tud rábeszélni, hogy hitelt vegyek fel. Szóval maradunk, nem tudunk mit csinálni. A közös képviselő nyilván ragaszkodik a zsíros falathoz, szerintem csak kihalással fog megürülni a helye. (Bár szerintem túl fog élni minket is). Egyébként lassan 70 éves lesz.

    előzmény:
    Basszkulcs (21)
    2015-03-23  17:41
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 23. 18:4622.

    én már nem tudom mennyi panelt láttam amire 5centist tettek ÉS az BIZTOS csak szarnak 1 pofon


     

    előzmény:
    13reg26 (19)
    2015-03-23  16:50
  6. 2015. március 23. 17:4121.

    Jogtalanságokért... fel lehet ám dobni a közös képviseletet;-) Pl. a számvizsgáló bizottság min. 3 fő /már csak a szavazetegyenlőség miatt is/. Ha olyan döntéseket hoznak, ami /a kisebbség számára/ hátrányos, meg lehet támadni. Vagy húzni a francba, jobb nem lesz:-(


    Az 1.200.000-hez pedig még jön vagy 40% állami támogatás. Ha belebotlom a papírokba, majd beírom a főösszegeket.

    előzmény:
    ladybird65 (20)
    2015-03-23  17:25
  7. 2015. március 23. 17:2520.

    Ja, tudom. Két nőből áll, mindkettő a nyanya barátosnője. Aláírnak, ennyi dolguk van, semmi mással nem foglalkoznak. Mindenki fél tőle. Ne kérdezd, miért, fogalmam sincs. Nem hogy véleményezni, kritizálni, még kérdezni sem mer senki. Mondjuk az is igaz, egy csomóan el se olvassák a pü-i beszámolót. Én egy ideje pont azért nem megyek már lakógyűlésre, mert az égvilágon semmi értelme nincs. Én hiába is szavaznék valami ellen, meg még egy lakó van, aki szembe mer menni vele, az édeskevés. Annyian ott vannak mindig az öreglányokból, akik megszavaznak mindent és nem kérdeznek. Ha mégis valaki meg mer nyikkanni a lakógyűlésen, akkor a közös képviselő nemes egyszerűséggel leordítja a fejét. Szóval itt pofaalapállás van. Meg amit imádok még benne, hogy "kisebb" dolgokért, ami viszont megkeseríti az életedet, hiába szólsz neki. Őt csak a nagy projektek érdeklik, amiből nagyot szakíthat. Ha kisebb problémára hívod fel a figyelmét, az a válasz, hogy ő ilyennel nem ér rá foglalkozni. Pl. kaputelefon ezer éve rossz volt, aztán 3 éve másfél-két hónapig egyik emeleten nem volt villany. Nem az égő égett ki, hanem valami gond volt. Ráadásul pont télen, mikor már 4 körül villanyt kéne kapcsolni a lépcsőházban, hogy ki ne törd kezed-lábad. De nem hívott szerelőt, neki nem volt sürgős. Mondjuk van, amiért már nem is szólunk, megcsináljuk magunk. Csak az a kellemetlen, hogy itt senki nem mozdul meg, mindenki a másikra vár. Csak egy példa. Mi a negyedik emeleten lakunk. Azt már megszoktuk a 14 év alatt, hogy itt ha kiég az égő, csak mi fogjuk kicserélni, pedig még ketten laknak az emeleten. De újabban már a földszintre is a férjem megy le égőt cserélni. Ő szinte mindig sötétben jön haza és nyilván zavarja, hogy nincs világítás. De egyik földszinti lakó sem cseréli ki, meg a k. képviselő se. Mi megyünk le a negyedikről... Vagy ha meg kell olajozni a kapukat, már azért se szólunk, hanem hétvégén, ha itthon van a párom, lemegy és megcsinálja ő. Vagy mikor feljött a PVC a postaládáknál és majdnem orra estünk benne. Azt se csinálta volna meg senki, így aztán ő lement és leragasztotta. Ez egy ilyen ház.

    előzmény:
    asztanaviszta (7)
    2015-03-23  11:06
  8. 2015. március 23. 16:5019.

    Egy ekkora beruházásnál csak lesz egy műszaki ellenőr, vagy valaki józan ember, aki átveszi a kész munkát. Gondolom készül szerződés, abban rögzíteni kell a műszaki tartalmat és akkor nem lesz /lehet/ más beépítve, mint amit kifizettek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (18)
    2015-03-23  16:31
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 23. 16:3118.

    vagy feltesz vékonyabbat és a tudatlanoknak beadja az is jó


     

    előzmény:
    13reg26 (16)
    2015-03-23  16:19
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 23. 16:2017.

    tőlem locsoghatsz a nőkkel és azt csinálsz amit akarsz


     

    előzmény:
    November5 (10)
    2015-03-23  15:50
  11. 2015. március 23. 16:1916.

    Akkor én kérek elnézést, ezt a kört már lefutottátok. Alkudni kell akkor. Ezek szerint van, akinek ugyanaz a munka kevesebbért is megérné. 

    előzmény:
    November5 (11)
    2015-03-23  15:56
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 23. 16:1815.

    hanem mindenki saját költségvetése.


    kár folytatni, ezzel a szemlélettel


    minőségi terméknek nem az a paramétere, hogy mennyi a pénzem


    hanem adat


     

    előzmény:
    November5 (10)
    2015-03-23  15:50
  13. 2015. március 23. 16:1014.

    Én másfél éve lakom itt. A közös képviselő munkájáról érdemben még nem tudok nyilatkozni. Rendszeresen van tájékoztatás, elszámolás stb. A döntés úgy is a lakóké, hogy mennyit hajlandóak fizetni a szigetelésért. Ha lenne is neki valamilyen javadalmazása az elnyert pályázat után, akkor is csak úgy, ha mind a 16 tulajdonos rábólint az összegre. Ha úgy érzem, érezzük, hogy az reális és kifizethető, akkor részemről nem zavaró, ha bármi juttatást kap a cégtől viszonzásul.


     

    előzmény:
    ladybird65 (3)
    2015-03-21  10:08
  14. 2015. március 23. 16:0413.

    Köszönöm szépen a válaszod! Akkor a Tiéd, ha jól értem 1.200 000 Ft ablakcserével és szigeteléssel együtt a 69 m2. Arányaiban átszámolva, akkor az én m2 áram tényleg sok.

    előzmény:
    Basszkulcs (2)
    2015-03-20  23:20
  15. 2015. március 23. 15:5712.

    Nem, eddig nem tudtam nő létemre, de kezdek kikupálódni a témában. Remélem nem zavar Téged. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (9)
    2015-03-23  15:12
  16. 2015. március 23. 15:5611.

    4 cégtől kértünk árajánlatot, ebből a fent írt volt a legolcsóbb. A bökkenő az, hogy kihívtunk egy kőművest, aki jóval kedvezőbb árat mondott, de ekkora munkát nem vállal el. Az az ár volt az, amit én reálisnak tartok.


    Igen, kutakodtam az anyagárak iránt, a munkadíj iránt, az állványzat bérlése iránt. Ezeket m2-re átszámoltam és jóval kevesebb jött ki árban, mint a legkedvezőbb pályázat (nagyjából az, amivel a kisvállalkozó számolt). Ezért újra bekérünk még ajánlatokat, hátha lesz egy korrekt árral dolgozó szakember, akinek nem túl nagy falat a két lépcsőház, de nem számol fel felhőkarcoló árat.

    előzmény:
    13reg26 (8)
    2015-03-23  14:38
  17. 2015. március 23. 15:5010.

    1. Mivel cégek pályáztak, ezért nem feltételezek részükről hozzá nem értést. Csak az áraikat tartom drágának. Nem panel. Abba, hogy kinek mi számít minőségi ablaknak, azt nem én döntöm el, hanem mindenki saját költségvetése. Ebben az esetben nem is számít, hogy a másik lakásnak milyen a nyílászárója, mert az összes lakó szigetelést akar. Az én ablakaim jók, de lehet, hogy 3 év múlva már elavultnak számít. 5 centiről sehol nem írtam.


    2. Nagy cég is lehet kontár és 3 emberes vállalkozás lehet profi. Igyekszünk leinformálható céget keresni. Félre olvastál a sorokban: nem a cégekkel van bajunk, hanem az áraikkal.


    3. Neked lényegtelen. Engedd meg, hogy engem érdekeljen, mert hátha kapok olyan infót is menet közben, ami nekünk fontos lehet.


    4. Szerintem van rezsi és közös költség. Esetleg a fűtésszámla alacsonyabb, de 4 évszakos hazánkban nem tudom elképzelni, hogy nincs fűtésköltség, mert egy temperáló fűtésnek is van számlája.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (6)
    2015-03-23  07:59
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 23. 15:129.

    főleg úgy, hogy nő létére azt se tudja mifán terem a szigetelés


     

    előzmény:
    13reg26 (8)
    2015-03-23  14:38
  19. 2015. március 23. 14:388.

    Nem ismerem az aktuális árakat, de én a helyedben (akár magánemberként is) kérnék be árakat, hogy legyen viszonyítási alapom. Vagy akár megnézném az áruházak árait és abból számolnék egy anyagköltséget (hőszigetelés, rögzítőelem, háló, vakolat, festés). 

    előzmény:
    November5 (1)
    2015-03-20  21:44
  20. 2015. március 23. 11:067.

    Számvizsgáló bizottság hol van? Nekik kell a beszámolót véleményezniük, és ezeket észrevenni.

    előzmény:
    ladybird65 (5)
    2015-03-22  15:58
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 23. 07:596.

    1


    csak hozzáértően elkövetett korszerűsítésnek VAN értelme


    minőségi ablakok nélkül 5centi hungarocell szar ér a panelokon és ez a 2 dolog nem is elég


    2


    nem kontár cégektől kell ajánlatokat kérni


    3


    lényegtelen másoknál hogy volt


    4


    rendes korszerűsítés után, nincs rezsi


     

    előzmény:
    November5 (1)
    2015-03-20  21:44
  22. 2015. március 22. 15:585.

    Nem, nem vagy indiszkrét. Gondolhatod, hogy nem rajtam múlik. Itt sajnos nem a gondolkodó réteg lakik. 100 éves öreglányok, akik már írni-olvasni sem tudnak (vagy nem akarnak). Számolni meg aztán végképp. Mikor megjön pl. az éves beszámoló  a ház ktgvetéséről, akkor ketten szoktunk kérdezni (egy másik asszonnyal):


    - pl. ha látunk egy olyan sort, hogy kislapát, égő - 28000,- Ft. Sose kerülne ennyibe, pláne, mivel évekig nem is vesznek...


    - Aztán mikor felszámol szintén több tízezerért sót (járdát felszórni télen), mikor nem is volt hó... Aztán még sok érdekesség van. Amire érdemi válasz nincs. Hogy egyik közös helyiségbe beköltözött, ezzel se foglalkozik senki. Hogy ő jár élen abban, hogy megszegje a házirendet (amit pont betartani kéne).


    Hiába na, egy fecske nem csinál nyarat. Ha rajtam múlna, biztos nem ő lenne a képviselő, hanem egy fiatal, gondolkodó, lendületes, értelmes fiatal, aki a közösség érdekeit nézi. De a sok vénasszonynak minden jó úgy, ahogy van. Innen már mindenki elmenekül, a lakásokat nem veszi meg senki, jön a sok albérlő... Mondjuk meg is látszik a házon, hogy zömmel már csak azok laknak itt. Egyre inkább a lumpen rétegé lesz ez a környék.

    előzmény:
    kivi39 (4)
    2015-03-22  02:55
  23. 2015. március 22. 02:554.

    Ha nem vagyok indiszkrét, miért nem váltjátok le a közös képviselőt?

    előzmény:
    ladybird65 (3)
    2015-03-21  10:08
  24. 2015. március 21. 10:083.

    Őszintén szólva nem tudom, hogy mennyire jön ki. Nálunk ez úgy megy, hogy a közös képviselő mindig a legdrágább vállalkozóval dolgoztat, vagy legalábbis azzal, aki a megfelelő kenőpénzt visszacsúsztatja a zsebébe. Ezért aztán bármilyen garanciális javítás merülne fel garancia időn belül, az illető vállalkozó lelép, és mindig új embereket kell megfizetni - a mi pénzünkből.


    Mi 14 éve lakunk itt. Panelfelújítás, fűtéskorszerűsítés, egyéb megtakarítás jogcímen kb. fél milliót (de inkább többet) már beleöltünk (per koponya természetesen). Az eredmény semmi, ugyanúgy fázunk mint előtte. De azért nyilván sokaknak jót tett, akinek pl. munkát adott, aztán a közös képviselőnk meg már a negyedik lakást veszi (nyugdíjas létére). Szóval jó biznisz ez a panelprogram, csak nem nekünk, birkáknak.

  25. 2015. március 20. 23:202.

    Most játszottuk le egy 60 lakásos társasházzal - egy 2009-es pályázat eredményeként - ezt az egészet. Szigetelés minden lehető és lehetetlen irányból, fűtéskorszerűsítés egyéni méréssel, ablakcsere mindenhol, ahol kellett (volt egy szint, ami alá nem lehetett menni, de azért jó páran megúszták). A redőnyökkel több gond volt, mint az ablakokkal;-)


    A külső falfelületet is a lakás négyzetméterek arányában osztottuk le, elég szívás a külső lakás, ne verjük rá még a belsők mázliját is...


    Alakult egy bizottság a házon belül, akik összeszedtek vagy 5-6 pályázót, ebből 3 volt komolyabb, velük már alkudozni is lehetett (pl. 12 helyett 15 cm-es lett a külső szigetelés) - miután "egymásnak ugrasztottuk" őket.


    Ég és föld a helyzet. Gyakorlatilag nem kellett fűtenem egy olyan szobában, ami északi fekvésű és 3 oldalról nyitott! Átlag 2 naponta ment fél órát a radiátor - csak addig ment, amíg átmelegedett, azután le is zártam. Így is 24-27 fok van, csak a csövektől. Az ablak is egy álom, főleg hangszigetelésileg, de amúgy is botrányosak voltak a nyílászárók:-(


    Most éppen lövésem nincs, hogy merre van a költségbeszámoló, de 69 nm-re a szigetelés + ablakcsere 12.500 körül lesz 8 évig - szintén LTP-on át.


    Az első mért fűtésszámla még nem "futott át", de elvileg 30%-ot a közös fogyasztásba fizetünk, 70% meg a gyakorlatilag nem létező mért fogyasztás alapján megy - kíváncsi leszek;-)

    előzmény:
    November5 (1)
    2015-03-20  21:44

Címlap

top