Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tükör ragasztása csempére

mircsina
Létrehozva: 2015. március 13. 18:32

Sziasztok! Egy 50x70 cm-es tükröt szeretnék a fürdőszobában matt csempére felragasztani Mester semleges szilikon kinyomós ragasztóval. Azt már láttam egy videón, hogy hullámos vonalban kell felvinni az anyagot. Arra lennék kíváncsi, hogy vajon van-e a csempéhez való odanyomás után még egy kis korrigálási lehetőség, mert jó lenne, ha szépen függőlegesbe lehetne hozni az oldalakat a felrakás után pár másodpercig. Ha valakinek van ilyen tapasztalata írja meg legyen szíves.


Először kétoldalas tükörragasztóban gondolkodtam meg is vettem, de szerintem az rögtön odaragad és ott már nem lehet még pár mm-t sem korrigálni.


Előre is köszi!

  1. 2015. március 14. 11:3312.

    Köszi a választ. A most lecserélendő tükröm, 19 éve volt fenn a falon, most sincs semmi baja csak nagyobbat akartam, mert tükör alatti fali polc nem lesz. Annak fehér széle volt és a szél alatti részen egy műanyag háromszög furatát kellett a csempébe befúrt csavar fejébe akasztani.


    Légyszíves mond meg ti mivel ragasztottátok, ha még emlékszel rá. Köszi!

    előzmény:
    Dáridóri (11)
    2015-03-14  00:32
  2. 2015. március 14. 00:3211.

    Nekünk felragasztva van a tükör a csempére, már nagyon-nagyon régen (több,mint 10 év!) és egy pötty vakulás nincs rajta, el sem tört.
    Nehéz elképzelni, hogyan törhet el egy falra ragasztott tükör, pedig én nem vigyázok a holmimra . Maximum sminkecsettel ütközöl neki, de attól nem törik be. Ha meg mégis vakul (rossz minőségű?), vagy megunod, akkor raktok rá egy szekrényes tükröt. Mert gondolom a csap fölött úgyis mindig tükör lesz.

  3. 2015. március 13. 19:5610.

    Nem az egy másik videó volt, ott egy kisebb kerek tükröt ragasztott fel csempére.


    Akkor ezt az előre kijelölést megcsinálom és akkor utána kétoldalas kimondott tükörhöz való ragasztóval ragasszam, arra gondolsz? 


    Egyébként, amit az előbb leírtam eredeti ráragasztott fémlap, az 2 db. 8 cm hosszú és 2,5 cm széles kétoldalassal és kb. 4x2 cm ovális szilóval volt felragasztva. Ezt csak azért írom, mert ekkora ragasztási mód volt tervezve a tükörhöz. 

    előzmény:
    csutak51 (8)
    2015-03-13  19:37
  4. 2015. március 13. 19:509.

    Megnéztem, igazán ilyet szeretnék, csak megijesztettetek, hogy ha eltörik nem tudom leszedni.


    Sajnos mikor megvettem a tükröt nem néztem meg milyen felfogási lehetőség van rajta. Soha nem láttam még olyat, 8 cm-es négyzet alakú 1 mm-es gondolom acéllemez volt a szélén 1-1 kétoldalas ragasztóval, a közepén meg egy folt sziloplaszt.  Ez a fémlap a tükör felső szélétől 10 cm-re középen volt felragasztva. Az akasztó rész ebből volt kivágva,1 cm széles, 8 mm-es magas, kb 5 cm hosszú rész, ebbe kellett egy L-alakú felfogó csavart beleakasztani. Nagyon labilis volt, ezért ezt a fémlemezt damillal sikerült leoperálnom a tükör hátuljáról.

    előzmény:
    csutak51 (6)
    2015-03-13  19:26
  5. 2015. március 13. 19:378.

    http://www.mester.hu/Semleges-Szilikon-Tomito/22/


    Ha erre a videóra gondolsz, itt NEM csempére ragasztja!


    Nagyobb tükörhöz -a Tiéd elég nagy felületű szerintem- pedig MÁSFÉLE ragasztót javasol!


    Miért is nem "hozod függőlegesbe" a tükör HELYÉT felrakás ELŐTT?


    Vagyis jelöld ki a HELYÉT a falon, -esetleg szabd ki papírból, ragaszd fel pár kicsi celluxszal- és nézd meg távolabbról, jó lesz-e úgy a tükör?

    előzmény:
    mircsina (1)
    2015-03-13  18:32
  6. 2015. március 13. 19:367.

    Esetleg arról van információd, hogy ha kétoldalas ragasztóval ragasztanám, azt tükörtörés esetén le lehet-e szedni a csempéről.


    Ha egy mód van rá, nem szeretném kifúrni a csempét, a tükör meg a szélén mintás, szebb lenne, ha a négy sarkán nem lógna ki az a rugós lapocska, amit még lehet kapni a felrakáshoz.


    Hasonló a tükör, csak más minta van rajta.

    előzmény:
    büttyentő (4)
    2015-03-13  19:23
  7. 2015. március 13. 19:266.
  8. 2015. március 13. 19:245.

    csempével együtt

    előzmény:
    büttyentő (4)
    2015-03-13  19:23
  9. 2015. március 13. 19:234.

    Nekünk is ilyennel van felragasztva. Neeeem, nem fog látszódni, ha párás lesz a tükör. :D Lehet korrigálni is pár percig, a szélén óvatosan ragasztózzátok. Az igaz, hogy csak a csempéből együtt jön le, úh. jól meg kell gondolni.

    előzmény:
    mircsina (1)
    2015-03-13  18:32
  10. 2015. március 13. 19:223.

    Pontosan!


    Épp meg akartam kérdezni Topikindítót, hogy mit fog csinálni, ha véletlenül összetörik/"megvakul"(meghibásodik a párától) a tükör?


    Leveri csempéstől?

    előzmény:
    KN18 (2)
    2015-03-13  18:57
  11. 2015. március 13. 18:572.

    Ezek a hullámok aztán nagyon aranyosak :-) Mert mikor párás lesz a tükör szépen kirajzolódnak.


    Nekem azt mondta anno a mester, hogy az így felragasztott tükröt csak csempéstől lehet leverni a falról .


     

    előzmény:
    mircsina (1)
    2015-03-13  18:32

Címlap

top