Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Matrac védő mosása - tényl

tokidoki
Létrehozva: 2015. január 14. 20:57

 


Matrac védőről (ami olyan mint egy egészen vékony paplan a matracon a lepedő alatt) hallottam, olvastam, hogy jó védelem a poratkák ellen is, és az átlagos szennyeződések ellen is védi az ágy matacot.


Csak az a gondom, hogy moshatom-e normális, 5,5 kg kapacitású mosógépben, mert a címkéje szerint nagyobb, 7 kg kapacitású gépben kéne mosni.


Van valakinek tapasztalata ilyenben?


Mosott valaki ilyen matracvédőt normál (nem nagy, hanem csak 5,5 kg) kapacitású mosógépben?
Úgy sem moshatom normál gépben, ha mást nem teszek be, csak a matracvédőt?


Lett baja a matracvédőnek vagy a mosógépnek?


Köszi a tapasztalatok megosztását előre is!


 


 Ui: nem tudom, hogy van-e jelentősége, de a matrac védő 2,3 kg nehéz, és olyat kerestem, ami tiszta pamut, azaz nem csak a huzata pamut, hanem a belseje, azaz a benne lévő "töltelék" is. (Sok, vagy talán a legtöbb matracvédőnek poliészter szál, vagy szilikonizált poliészter szál, esetleg vegyesen poliészter és pamut a belseje vagy tölteléke.)
Ez franciaágyra való méretű, azaz 180x200 cm-es.

  1. 2015. január 16. 10:268.

    Jól teszed! Én is inkább tisztíttatnám. A mosógépbe bekerülő cucc vizes súlya számít, egy ilyen matracvédő pedig elég sokat fel tud szívni. Arról nem beszélve, hogy a mosógépben a mosási mechanizmus gyakorlatilag az, hogy a dobban a bordák kiemelik a vízből a ruház, aztán belecsapják. Szerintem egy ekkora cuccot nem tud kiemelni/beledobni, úgyhogy a végeredmény erősen kétséges. Magyarul: lehet, hogy jó illatú lesz a cucc, de tiszta nem.

    előzmény:
    tokidoki (6)
    2015-01-15  17:43
  2. 2015. január 16. 10:197.

    Szia!


    Nekünk 160X200 cm-es matracvédőnk van és már rengetegszer mostam, semmi baja nem lett Korábban 5 kg-os mosógépem volt, abba egyedül tettem be, most 7 kg-os van, abba már mást is teszek mellé. Folyékony mosószert használok. Az enyém steppelt, nem csomósodott.

    előzmény:
    tokidoki (1)
    2015-01-14  20:57
  3. 2015. január 15. 17:436.

    Köszönöm szépen a hozzászólásokat!


    Reménykedtem, hogy olyan válaszokat kapok, hogy mosd ki nyugodtan, se a gépnek, se a matrac védőnek nem lesz baja.


    De hát nem ilyeneket kaptam ...


    Írtam a Jysk ügyfélszolgálatának is, mert ott vettem a matrac védőt.
    Ők azt írták, hogy a mosószer fel nem oldódása csomósodást okozhat a matrac védő bélésében.
    Szerintem a folyékony mosószer, pláne 60 fokon csak feloldódik gond nélkül.
    Arról nem írtak, hogy a mosógépnek lenne baja tőle.


    Egyelőre nem merem kimosni.
    Lehet, hogy "patyolat"-ba viszem.


    Köszi, üdv.
    T.

    előzmény:
    zsof.berg (4)
    2015-01-15  10:09
  4. 2015. január 15. 17:365.

    A matracvédőd túl nagy, még szárazon is, ha megszívja magát vízzel, még ráadásul nagyon nehéz is lesz, ezért kinyírja a mosógépedet!


    Bár talán ezt nem várod meg, mert olyan csúnya hangokat ad majd ki a mosógéped, hogy megsajnálod, és kikapcsolod még időben.


    Ezzel viszont még nem lesz vége az ügynek, a hatalmas, nehéz, vizes matracvédőt sehogyan se bírod egyben kicibálni a gépből, csakis darabokban!


    Hogy honnan tudom??? Egyszer régen én is próbálkoztam kimosni egy vattapaplant, gondoltam, megnézem, mi lesz!


    Hát, Te legyél okosabb, ha van erre módod, vidd inkább el egy bpesti önkiszolgáló mosószalonba, ahol vannak nagyobb gépek , vagy ha bpest messzi van Tőled, add be ott, ahol laksz, mosodába/vegytisztítóba inkább!

    előzmény:
    tokidoki (1)
    2015-01-14  20:57
  5. 2015. január 15. 10:094.

    Én nem próbálnám meg. Vagy ha amúgy is mosógépet akarsz venni....

    előzmény:
    tokidoki (1)
    2015-01-14  20:57
  6. 2015. január 14. 21:243.

    A vizes súly miatti dob terhelhetőség a nagyobb javaslat oka, szerintem.


    Mindenképpen vedd figyelembe, olcsóbb egy bérmosás, mint egy új gépet venni.

    előzmény:
    tokidoki (1)
    2015-01-14  20:57
  7. 2015. január 14. 21:112.

    Nekünk ilyen kis vékonyka van


    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00281038/


     


    80 dkg. Simán mosom rendes mosógépben...


     


     

    előzmény:
    tokidoki (1)
    2015-01-14  20:57

Címlap

top