Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szőnyeg (Dragör)

lizinka
Létrehozva: 2015. január 6. 11:30

Sáros kutyát (lábnyomok, bunda), kilöttyenő teát túlélő szőnyegre vadászom, amit tisztán tudok tartani.


A Dragör rokonszenves, de kicsit misztikus a tisztítási ismertető. Van valakinek ilyen szőnyege?


http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00086490/ "A száraz szennyeződést lehetőleg rögtön távolítsd el; óvatosan dörzsöld a folt közepe felé haladva. A nedves foltokat ne dörzsöld! Itasd fel papírtörlővel, majd tegyél rá enyhe mosószeres vizet.
Szükség esetén tisztíttatni kell."


 

  1. 2015. január 7. 08:5810.

    Olvastam, tudom hogy azzal is lehet, en ugy rendelem ezt a tisztitot Angliabol ha elfogy nagyon bevalt , bar az igazsag az nem nagyon szokott baleset tortenni  olyan amit egy szimpla nedves microfiber ruhaval ne lehetne rogton eltavolitani rola.


    En lattam lakasban Ikea szonyeget a szonyeg 2-3 eves volt es a szele kezdett kirojtosodni, nekem eleg gyenge minosegunek tunnek az Ikeas dolgok nagy resze. nem veletlenul ennyire olcsok gondolom.. Viszont elonye az olcsosaggal hogy ha tonkremegy ki is cserelheted tisztitas helyett.


     

    előzmény:
    lizinka (9)
    2015-01-06  19:41
  2. 2015. január 6. 19:419.

    Nekem nincs tapasztalatom IKEA-szőnyegekkel - úgy tűnik, másak se.


    Olvasd el a 2. hsz-t a perzsaszőnyegről.

    előzmény:
    Amarynda (7)
    2015-01-06  13:04
  3. 2015. január 6. 13:508.

    Megnéztem jobban, és tényleg!


    A 2. képen a szőnyeg sötétebb széle van csak fényképezve, és nem egy másik szőnyeg. Bocsi!

    előzmény:
    lizinka (6)
    2015-01-06  12:37
  4. 2015. január 6. 13:047.

    Szerintem ez a szonyeg pont nem az ami neked kellene.


    A kozepso egyszinu vilagos resz cask ugy "vonzza" a piszkot tappancsnyomokat es mindent.


    En a helyedben mintasat valasztanek mert ezen minden meg fog latszani.


    Nekem van egy perzsa szonyegem amiben eleg sok az egyszinu sotetpiros felulet. cask egy benti cicam van a lakasban a szonyeg fel eves es mar megbantam , mert minden kis pihecske folt rogton latszik rajta. igaz van egy speci tisztitoszer hozza amivel rogton kijon a folt de tuti hogy barmennyire is tetszik legkozelebb surubb mintazatut valasztok.


    Egyebkent az IKEA szonyegei nem a legjobb minoseguek tisztitas szempontjabol.

    előzmény:
    lizinka (1)
    2015-01-06  11:30
  5. 2015. január 6. 12:376.

    :-))) Mind nagyon tetszett.


    Amúgy az összes kép ugyanazt a szőnyeget ábrázolja, csak más szögből és távolságról.

    előzmény:
    csutak51 (3)
    2015-01-06  11:45
  6. 2015. január 6. 12:005.

    Még annyit, hogy a 2. képen látszódó szőnyeg kevésbbé kényes, mit az, amelyiknek világos "tükör" van a közepén!


    Ha a sötétebb is tetszik, válaszd inkább azt, azzal kevesebb bosszúságod lesz!

    előzmény:
    lizinka (1)
    2015-01-06  11:30
  7. 2015. január 6. 11:554.

    Ez a szőnyeg nem drága, ha tetszik, szerintem vedd meg nyugodtan! Örökké semmi sem tart, majd meglátod, beválik-e?


    Az ismertetőt meg értsd így:


    ami ráömlött, azt itasd fel gyorsan, hogy ne "színezze" tovább a szőnyeget, majd mosószeres/szőnyegtisztítós vízzel, de ne dörzsölve, hanem a foltra nyomkodva a mosószeres vízbe mártott szivacsot, itatgatsd fel a szőnyegre került szennyezést.


    A ruhát/szivacsot közben többször öblítsd ki sima vízzel!

    előzmény:
    lizinka (1)
    2015-01-06  11:30
  8. 2015. január 6. 11:453.

    Ha a sáros kutya a szőnyeg szélén lévő sötétebb csíkon marad, és a tea is csak ott lötyög ki, nyugodtan vedd meg ezt a szőnyeget!


    Ha viszont a középső, világosabb színűre is rátévedhet a kuty, ill a tea, akkor talán ne!


    Viccen kívül pedig, nyugodtan vegyél olyan szőnyeget, ami nem túl drága, és aminek a tisztítása házilag is megoldható, az üzletben segítenek, vagy a szőnyeg kezelési útmutatóját nézd meg!


    Minden szőnyegre vonatkozik, hogy sötétebb színűn, vagy mintáson nem annyira észrevehetők a foltok, illetve a keletkező foltokat mindig lehetőleg azonnal tisztítsd ki!


    Kutya lábát megmosni az ajtóban, gyereket nem a szőnyegen etetni/itatni!

    előzmény:
    lizinka (1)
    2015-01-06  11:30
  9. 2015. január 6. 11:432.

    Keleten a perzsát fekete teával tisztította a barátnőm.


    Szép szőnyeg, de kutyusoknál nem előnyös a világos nagy belső felülete miatt.


    Sötét tónussal, mintával előnyösebb, mert ha mégis akad egy makacsabb folt, az nem olyan feltűnő, míg többszöri alkalommal kitisztul.

    előzmény:
    lizinka (1)
    2015-01-06  11:30

Címlap

top