Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen mosási programon?

normalize
Létrehozva: 2014. november 16. 17:35

Sziasztok


Most lesz először automata mosógépünk, szeretném megkérdezni a tapasztaltabbak véleményét:


 


1,fehér ruhákat egyben mosnánk, itt (munkahelyi) ing, pólók,alsónemű,atléta szerepel. (ing miatt itt jó használatot tehet a vasalás könnyítő funkció, jól gondolom?


vagy mit ajánlanátok? hány fokon , centri és programidő ? (hogy azért illatosak is legyenek a ruhák.


2, Színes ruhák, fekete , itt póló pulóver, melegítő


ez gondolom mehet egybe szintén.


És ennél? hány fok, centrifuga, milyen program, mennyi ideig?

  1. 2014. november 16. 21:2710.

    Elírtam bocsánat:


    AEG L76475FL ez a jó típus.

    előzmény:
    normalize (9)
    2014-11-16  21:26
  2. 2014. november 16. 21:269.

    AEG L76485FL típus.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (8)
    2014-11-16  19:40
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. november 16. 19:408.

    Ez attól is függ hogy milyen gépet veszel.


    Ma már olyan takarékos programok vannak, hogy kevesebb cuccot akarsz mosni, azt is pontosan olyan takarékos vízlevétellel mossa a gép ami a szennyes súlyához  igazítva.Különböző színű, de kényes ruhadaraboknál kézimosás helyett lehet alkalmazni a leírásban szereplő legegyszerűbb mosási programot.Lásd használati utasítást.


    Sok mosógépen szinte számtalan program van, mégis talán ha 3-4 program az amit  használnak is.


    Erre a célra pedig egy alapgép tökéletesen megfelel.


     

    előzmény:
    normalize (1)
    2014-11-16  17:35
  4. 2014. november 16. 18:357.

    Ez attól is függ, mennyire kemény a víz felétek.


    Hívd fel a helyi vízműveket, vagy szolgáltatót, esetleg ha van weboldaluk, ott nézd meg.


    Ahol kemény a víz, ott gyakrabban érdemes egy ecetes mosást megcsinálni.


     


    A c.lgon-féle vízlágyítók legflejebb a pénztárcádat "lágyítják". Az ecetes átmosásnál (kb. 3-4 havonta, ha kemény a víz) nincs jobb és olcsóbb.

    előzmény:
    normalize (2)
    2014-11-16  17:45
  5. 2014. november 16. 18:336.

    Én általában négyféle menetet csinálok: fehér, fekete, világos tarka és sötét tarka. De azért pl. a fehér alsóneműt nem mosom együtt a konyharuhákkal.....  Konyhaicucc mosás mindig külön megy. Nem érdekel, hogy nincs tele a dob.


     


    Csak a fehérneműket, vagy az említett konyhai dolgokat mosom 60 v. 90 fokon. Minden máshoz elég a 40 fok. igaz, nálunk nincs melósruha, vagy elkoszolódott egyéb dolog. Irodában dolgozunk, max por és némi izzadság...


     


    A pulóverek: ha gyapjú is van benne, akkor max. 30 fok, de méginkább a külön gyapjúmosás. Az asszem 20 fok.


     


    A centrifugát nem szoktam állítgatni. A férjem ingeit + a blúzaimat úgyis kivasalom.


     


     

    előzmény:
    normalize (1)
    2014-11-16  17:35
  6. 2014. november 16. 18:285.

    Szia!


    Én is kétfélét mosok, egy fehéret/világosat és egy sötétet, nem bonyolítom, nem jön össze annyi, hogy többfélét indítsak.


    Mindkettőt 50 fokon mosom, 900-as centrifugával. Időnként a fehéreket 60 fokon, de tapasztalatom szerint az 50 is elég. Korábban a sötéteket 40 fokon mostam, de az 50 nekik is jó. Centrizni régebben 800-on, aztán áttértem a 900-ra, mondjuk itt nem vettem észre különbséget. Olyan programot használok mindenhez, hogy napi, általános vagy ilyesmi a neve, ezt lehet 40-50-60 fokon is. Ez kábé egy óra. Túl foltos, szennyezett ruháim nincsenek.


    A függönyöket szoktam kímélőbb programon, azokat is 40-50 fokon, 900 centrin.


    Vasaláskönnyítőm nincs, arról nem tudok nyilatkozni.


    Szóval számos programot nem használok.


    Mosás, kipakolás után mindig nyitva van a mosógépem, hogy szellőzzön (felültöltős). Évente kétszer mosok egy ruha nélküli ecetes 90 fokosat, ennyi a karbantartás. Néha megnézem a szűrőjét, de sosincs benne a vízen kívül semmi. Ja, a mosószertöltő tartályt időnként leveszem és átmosom, ha látom, hogy ráfér.


     

    előzmény:
    normalize (1)
    2014-11-16  17:35
  7. 2014. november 16. 18:184.

    En a ferjem feher ingeir 60 fokon mosom, vasalast könnyitövel, 800 fordulatos centrifugat jelent, felakasztom vallfara, kicsit szikkad aztan vasalas.


    feher mosas az feher polok, feher fehernemük, 60 fok.


    fekete = fekete zoknik fekete alsonemü, polok 60 fok fekete ruhahoz valo mososzerrrel.


    szines altalaban 40 fok szines mososzerrel


    nekem van olyan programom is, kb fel ora, amikor csak gyorsan kiöbliti a ruhat, nyaron egy-egy polo bluz ilyesmi.


    meg soha nem mostam üresen, nem hiszem hogy minden mosas utan kellene. Ha csinalnam, akkor a 90 fokos mosast vennem. Attol függöen, hogy milyen piszkos altalaban amit modok, ill ha mindent csak 30-40 fokon mosnek. De e n sokat mosok 60 fokon.

    előzmény:
    normalize (1)
    2014-11-16  17:35
  8. 2014. november 16. 17:473.

    Kiváló ötlet a vasaláskönnyítő funkció. Én az inget nem mosnám össze sem a fehérneművel, sem a törölközőkkel.


    Én alapvetően elkülönítem a kényes felsőruházatot pl. a zokniktól. Pulóvert gyapjú mosóprogramon mosok.

    előzmény:
    normalize (1)
    2014-11-16  17:35
  9. 2014. november 16. 17:452.

    Illetve azt is szeretném megkérdezni hogy:


     


    3, olvastam hogy karbantartás, tisztítása a mosogépnek.


    Na most ez a pamut programot azt írja el kell indítani üresen, ezt minden mosás után kell, vagy ti milyen gyakran csináljátok?


    gondolom mosás végeztével elég ha megprügetem a dobot és , kicsit nyitva hagyom az ajtaját és kész. nem?

    előzmény:
    normalize (1)
    2014-11-16  17:35

Címlap

top