Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tisztítószer házilag

angyalka007
Létrehozva: 2014. augusztus 23. 19:37

tudom sok ilyen topic van már de nincs időm őket átolvasni. Szeretnék tanácsot kérni, hogyan lehet szódabikarbónából és mosószappanból tisztítószert, mosószert készíteni. Ma kipróbáltam a fürdőszobán és a padlón a szódabikarbónát és szerintem olyan szép lett mintha a legdrágább tisztítószert használtam volna.


jó lenne előre bekeverni tisztítószert amolyan pasztaszerűen és így tárolni, de nem tudom lehet -e, valamint hogy mit érdemes még mellé keverni.


Öblítéshez ecetet szeretnék használni, de nem tudom milyen arányban kell vízzel keverni.


tehát ha van valakinek egy jó házi tisztítószer receptje, pontos mértékkel, kérem írja meg nekem.

  1. 2014. augusztus 24. 11:386.

    szia


    par eve volt a tvben a milyen tiszta a lakasod? c. sorozat ket angol novel, azok mindig citromlevet meg colat meg szodabikarbonat stb. hasznaltak azokban a szornyen mocskos lakasokban ahol evekig nem takaritottak.


     


    nekik ezektol szep lett minden. hat en kiprobaltam egyszer a "colas varazslatot" miszerint a colat beontottem az edenybe amibe beleegett elozoleg egy adag teszta ui. elmentem telefonalni es lefott a kifozoviz es odasult a teszta.


     


    szoval azott az edeny EGY EGESZ EJJELEN AT. a colaban. masnap pont olyan volt mint elotte. meg csak fol se lazult a keregben leegett teszta


     


    nekem ezek kozul a hazi izek kozul egy dolog valt be en ecetes vizzel  mosom az ablakot es ujsagpapirral torlom le. mar a nagyim is igy csinalta es mindig gyonyoru volt az ablak.


    nekem az ablaktisztitokkal sokszor csikos maradt vagy ugy kellett kapirgalni az uvegrol ha valami makacs szennyezodes volt rajta. de semmi mas hazicsodat en nem hasznalok, hiszen finom jo illatu es hatekony szereket lehet kapni az uzletekben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (5)
    2014-08-23  20:13
  2. 2014. augusztus 23. 20:135.

    Soha nem szerettem ezeket a kutyulásokat.


    Inkább arra kellene figyelni, hogy a meglévő/megvásárolható - ak közül  mindig azt használjuk amire épp való.Mindig megfelelő mennyiségben és természetesen minőségben.


    vannak ilyen kutyulós ismerőseim a faluban és mind szürkében jár.


    Ezeken soha egy igazán fehér cuccot nem láttam.


    A fekete meg egyenesen felmosó színűvé válik az ő kezelésükben.Aztán csodálkoznak mint Mari néni a piacon, ha valaki szép színes ruhákban jár.Megfogja , megtapintkja hogy igaz lehet e az a szép szín.


    Őrület!!!!!!!!!!


    Soha semmi nem színes rajtuk, hanem mint  a kapcarongy egyszínű, azaz szintelen.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-23  19:37
  3. 2014. augusztus 23. 20:124.

    És mi van, ha az embereknek nincs is ekkora mértékű higiéniára? Mi van, ha az emberi szervezet kevesebbtől se hal be, betegszik meg? A bacik is csak világunk része, miért kell mindent sterilizálni? Miért kell fóbiásan rettegni tőlük?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-23  19:53
  4. 2014. augusztus 23. 20:063.

    Nem is biztos, hogy szükség van rá. Lehet, hogy elég gyakrabban takarítgatni. ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-23  19:53
  5. 2014. augusztus 23. 19:532.

    Egesz sor vegyesz  dolgozott azon, hogy jobbnal jobb tisztoszert gyartsanak es most  a sok hulye  kepzetlen "alkimista" hazilag akarja eloallitani, mert valami felkegyelmu elhitette, hogy milyen jo a fahamu, az ecet meg a szodabikarbona. Na es meg hozzatette, hogy bezzeg az osi termeszeti nepek meg nagyanyaink is ezt hasznaltak.


    Lehet hogy a szodabikarbona es ecetgyarto lobbi harcolta ki ezt ?


    Kulonben lehet hogy lelkesedsz , de higenes szempontbol el sem erik a gyari keszitmenyek hatasfokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-23  19:37

Címlap

top