Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mennyi a havi rezsid?

maczi
Létrehozva: 2014. augusztus 2. 14:54
Sziasztok!







Lakásvásárlást tevezek Budapesten de nem igazán tudom, hogy a gázfűtéses tégla vagy a panelprogramos távfűtéses lakás-e a legjobb megoldás.








Ha meg tudnád nekem - és azoknak, akik hozzám hasonló cipőben járnak - írni, hogy mekkora a lakásod és mennyi a rezsid, annak nagyon örülné(n)k!








Kezdem is én.



Egy 1+2 félszobás 10. emeleti lakást bérlek jelenleg egy olyan házban ami nincs panelprogramban felújítva. Saroklakás, így 3 oldalról is hideg, nincs körbefűtve.








Jelenleg a rezsim így néz ki (három év átlaga alapján):



közös ktg: 8000



távhő: 16000



áram: 5000



csatorna 5000



víz 3500



gáz 3500



szemétszállítás 2000








Köszi a segítséget előre is!!!




  1. 2014. szeptember 3. 15:2922.
    Ez most jelenleg hogy működik? Fizeted rendesen egy évig az átalányt és utána korrigálnak? És ez lett neked két hónappal kevesebb a szigetelés miatt?
    előzmény:
    Eperke2222 (19)
    2014-08-29  14:33
  2. 2014. szeptember 3. 13:1121.
    Nem volt hó meg nagy hideg, de azért kellett fűteni, ha nem is annyit mint előtte.
    előzmény:
    huncut (20)
    2014-09-02  16:53
  3. 2014. szeptember 2. 16:5320.
    Ezen a télen ez nem volt nehéz, én több mint 3 havit kaptam vissza.
    előzmény:
    Eperke2222 (19)
    2014-08-29  14:33
  4. 2014. augusztus 29. 14:3319.

    Családi házban lakom (könnyűszerkezetes, ami alapból fa+szigetelésből áll), külső hungarocell 5cm volt rajta. Ősszel rátettünk még 5cm-t + a vakolat, nyáron volt gáz elszámolás. 2 havi gázszámla árát kaptam vissza a gázművektől.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17)
    2014-08-19  15:44
  5. 2014. augusztus 28. 11:1518.

    @ Titi8


    Ha családi házban laksz, akkor hőszigetelés! Te magad linkelted be, ennél jobb megoldás nincs. Ha társasházban, akkor is, csak macerásabb átvinni a dolgot a házon, pedig nagyon megéri! Az utóbbi esetén mindenképpen kőzetgyapot! (sztem mondjuk amúgy is). AZ a baj, hogy az én tapasztalatom szerint nincs olyan barkácsmegoldás, ami kicsit is tudná helyettesíteni a jó hőszigetelést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17)
    2014-08-19  15:44
  6. 2014. augusztus 19. 15:4417.
    Nem szorosan az előző kérdésemhez kapcsolódik, de találtam egy ilyen oldalt, ahol azt mérték le, hogy mennyit is lehet pontsan spórolni a szigteléssel egy szezon alatt:


    http://nalamszigetelnek.hu/


    Illetve azon belül:


    http://nalamszigetelnek.hu/sites/default/files/knauf_book16 _oldal_nyomdai_144dpi_modce_m3.pdf


    Ez azért érdekes, mert nekem eddig mindenki mást mondott arról, hogy mennyit tudok a szigeteléssel megtakarítani, nagy viták is voltak belőle itthon, hogy kell-e.


    Viszont az előző kérdésemhez (hideg falfelület) még mindig várom a nálam tapasztaltabbak tanácsát!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (16)
    2014-08-18  15:34
  7. 2014. augusztus 18. 15:3416.
    Van erre valamiféle szabály? Mit kell csinálni, ha csak az egyik fal hideg? Nálunk pl a telken nem szoktuk hűteni a kis szobát, az az oldal hidegebb is, bár csak akkor érzed, ha nekidőlsz ott a falnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-02  14:54
  8. 2014. augusztus 15. 21:1215.
    Hű erre nem is gondoltam, köszönöm! Még nem találtam penészes ruhát, de úgyis szelektálni kell lassan meg újra rendszerezni (megjelentek a molyok), átnézem mindet.

    előzmény:
    nyugger (14)
    2014-08-15  21:03
  9. 2014. augusztus 15. 21:0314.
    Vigyázz, mert a hideg falra a pára lecsapódik és megpenészedhetnek a szekrényben a ruhák.
    előzmény:
    kougra (13)
    2014-08-15  20:46
  10. 2014. augusztus 15. 20:4613.
    Belvárosi, kb 100 éves házban lakunk ketten, a lakás 45 nm körüli, másfél szoba, hatalmas belmagasság, gázkonvektor, gáztűzhely (ritkán használom, napi szinten csak kávét főzök), a vizet is gázzal melegítjük. Ez a legutóbbi számla, kimásolom:



    Gáz: 3.603
    Áram 3.778
    Víz: 9.497 (kéthavonta fizetjük)



    A nyílászárók is régiek, mivel albérlet, mi nem fogunk rá költeni. Télen a gáz felmegy 20 ezerre, mindig azt a szobát fűtjük amiben épp vagyunk, mielőtt elmegyünk lekapcsoljuk. Mivel több műszakban dolgozom, volt hogy szinte egész nap fűtöttünk, én egész délelőtt amíg el nem indultam munkába kora délután, párom meg miután hazaérkezett, na meg éjjel amikor aludtunk, nem is csodálom hogy ennyit fizettünk érte. Másodikon lakunk, alattunk-felettünk-mellettünk laknak, de mögöttünk nem, az az egy fal nagyon hideg. Szerencsére beépített szekrények vannak annál a falnál, mindkét szobában, elég magasak, ha kinyitom valamelyiket érzem is ahogy jön a hideg, a ruháim is hidegek :)

    előzmény:
    maczi (1)
    2014-08-02  14:54
  11. 2014. augusztus 14. 16:4212.
    Szomszédom két éve szigetelt, azóta azt mondja kb. fele annyit fizet. Igaz, maga a szigetelés szép kis összeg volt, de az a ház amúgy is több generációs, szóval biztos megérte. Nekem is kéne, lassan meg is lesz rá a pénz. Viszont a fiamék panelban laknak, náluk csak akkor lesz ebből valami, ha összefogás lesz, márpedig az nincs. Viszont a szálas szigetelés tényleg jobb, átereszti a párát, nem romlik a lakás levegője!
    előzmény:
    Edina_H (11)
    2014-08-14  16:07
  12. 2014. augusztus 14. 16:0711.
    A hőszigetelés hiánya, vagy a rossz hőszitelés sajnos tényleg durván megdrágítja a fűtést. Társasház esetén egyedül sajnos sokat nem tudunk ezzel kezdeni, csak összefogással és egy jó közösképviselővel, de érdemes foglalkozni vele, mert hamar megtérül. A magasházakat ráadásul legtöbbször éghető szigetelőanyagba borítják, ezért van olyan sok paneltűz. Pedig van megoldás erre is (a szálas szigetelőanyagok ovlasádpontja pl. 1000 fok felett van).

    előzmény:
    demise (3)
    2014-08-02  20:50
  13. 2014. augusztus 3. 15:4210.
    65 m2. Nem panel, de nem is tégla. '85-ben épült csoda. :)
    2 szoba, hálószoba.
    Magas fsz.
    Alattam garázs, felettem lakás, 3 oldalról védve.
    Új nyílászárók, kombi cirkó fűtés.

    Közös költség: 8600 Ft. Ebben: szemétszállítás hetente 2x, lépcsőház világítás, felújítási alap, kertész bére és kergondozás, képviselő bére. Minden közös helyiség javíttatása, felújítása ebből megy.

    Villanyszámla: nyáron 3500 Ft alatt, télen 4500 Ft max. Valami mindig megy, villanytűzhely rendszeres főzéssel, energiatakarékos gépek, izzók stb.

    Gázszámla: télen a leghidegebb hónapban 23.000 Ft. Nappal 22 C fok általában, este 24 C, éjjelre 20 C fok. Átlagban ennyi, de van, hogy nem vagyunk otthon, akkor temperáló fűtés és van, hogy jó meleget kívánunk. Nyáron csak melegvíz előállításra havi pár m3, nyáron pl számlát sem kapok, mert kevés a fogyasztás - 3 havi jön egyben. Ebben benne van a melegvíz is, amit fürdésre, mosogatásra, bármire használunk.
    A ház még nincs leszigetelve, de tervben van. Így talán még kevesebb lesz a fűtés költsége.

    Vízszámla: 2 havonkénti leolvasással 4500-5800 ft közt van, cakk-pakk víz és csatornadíj. Nagyjából havonta egyforma fogyasztás, mert nyáron inkább többszöri zuhany, télen meleg fürdő az igény. Plusz kis virág locsolás az erkélyen stb.

    Azt hiszem mindent leírtam. :)




    előzmény:
    maczi (1)
    2014-08-02  14:54
  14. 2014. augusztus 3. 09:599.
    Ha van egy lakás ami tetszik, akkor kérd, hogy mutassák meg a fűtűs számlákat egy évre visszamenőleg, abból pontos képet kapsz.


    Keresztlányom olyan tégla építésű házban, 60 nm-es  lakásban él ahol a havi közös költég 3500.-ft és ebbe a szemét szállítás is benne van, a lakásban konvektorral fűt és a téli hónapok 20 ezer ft-ból kijöttek. 
    előzmény:
    maczi (1)
    2014-08-02  14:54
  15. 2014. augusztus 3. 09:348.
    Meg azt az "apró tényt" se felejtsd el, hogy a távfűtés áfája 5 %, a gázé meg 27 %. Mesterségesen alacsonyan tartják, mert a rárakódó rengeteg plusz költségől, jóval magasabb (lenne).

    Topikindítónak válasz: ha panelprogramos, hőszigetelt, cserélt nyílászárós lakást vesz, mindenképp érdemes megnézni, hogy hol helyezkedik el a lakás.
    Ismerettségi körünkben volt, aki, miután áttértek az egyéni hőmennyiség mérésre többet fizetett, mint addig.
    Ugyanis első emeleti (alatta tárolók) és két oldalról szélső lakás volt.
    előzmény:
    demise (3)
    2014-08-02  20:50
  16. 2014. augusztus 3. 09:017.
    Köszi srácok!


    Azzal igen, tisztában vagyok, hogy a fűtés/víz/villany fogyasztástól függ.
    Engem az érdekelne, hogy egy viszonylag korrekt képet kapjak, hogy nektek ÁTLAGOSAN mennyi. 


    Szerintem nem olcsóbb egy ugyanakkora konvektoros lakást fenntartani, mint mondjuk egy hőszigetelt panelt.


    Szóval köszönöm, hogy írtatok, de ha a kérdéseimre is tudnátok válaszolni annak nagyon örülnék! :))))


    Köszi!!!
    előzmény:
    maczi (1)
    2014-08-02  14:54
  17. 2014. augusztus 2. 21:106.
    "a társasházkezelő becslése alapján"

    Ezt azzal egészítem ki, hogy nem minden tsasházban van tsasházkezelő, kevés lakássszámú házaknál pl. nem kötelezi erre a házat törvény.

    Társasházi törvény
    (Ha nem ismered netán, nomeg ha ismered, se árthat, mert folyton változik.)
    előzmény:
    csutak51 (5)
    2014-08-02  20:59
  18. 2014. augusztus 2. 20:595.
    "társasházi közös ktsg. összege is attól függ,milyen állapotú a ház,mit kell,és kell-e felújítani,tatarozni a házban."

    Ebben NAGYOT tévedsz, mert ez egyrészt attól függ, milyen ktsg-eket tartalmaz, másrészt pedig attól, hogy a társasházkezelő becslése alapján milyen összeget szavaznak meg a tulajdonosok.

    Maczi

    Tehát a közös ktsg-nél MINDIG kérdezd meg, hogy tételesen miket tartalmaz!
    A rezsi jórésze -víz, szvíz, áram, gáz- a saját fogyasztásodtól függ!Nem a lakás fogyasztja a vizet/áramot/gázt, hanem a bennelakók!

    (A sajátodból a melegvizet kifelejtetted, nem mindegy, az is táv, vagy más hőtermelővel biztosított.)

    A szemétdíj is tsasházanként/helységenként más díjú, kérdezz rá, mennyi, és miért annyi?

    Ami meg nem teljesen -például a fűtés-, annál az emberek szeretik elfelejteni, hogy ha saját központifűtési rendszered van, annak ugyan picit olcsóbb az üzemeltetése, mint a távfűtésé, de MINDEN javítás, csere is saját költség! Ha valami elromlik, Magad szaladgálhatsz szerelőért,és fizetheted a javítást is Te.

    A fűtési díjat nagyban befolyásolja az épület anyaga, van-e hőszigetelés, milyenek a nyílászárók, végül, hogy épületen belül hol helyezkedik el egy lakás.

    Dióhéjban......Úgyhogy a kérdésed NEM megválaszolható!

    Többet mond, ha elkéred a kiszemelt lakás fűtés-szláit, de arról is lehetne írni cca uennyit, és a vége csak az lenne, csalós a válasz, nem megválaszolható meg jól a kérdés!

    Fűtésről még, hogy adásvételhez már kell lennie a házról/lakásról úgynevezett "épületenergetikai tanúsítvány"-ának, kötelezően.
    De az is tájékoztató infó csak inkább, mert az se tökéletes, hogy miért nem, az méghosszabb lenne!
    előzmény:
    LINA (2)
    2014-08-02  17:20
  19. 2014. augusztus 2. 20:544.
    Ja, és egyedül élek, mosni kb. hetente egyszer kell, a mosogatógép is csak 10 naponként megy. A kertet nem locsolom soha.
    előzmény:
    demise (3)
    2014-08-02  20:50
  20. 2014. augusztus 2. 20:503.
    Nemcsak azért kerül többe a panelház fűtése, mert távfűtés van, hanem azért, mert rosszul van hőszigetelve.
    Amúgy a gáz ára most már olyan mértékben felment, hogy még így is olcsóbb panelben élni, mint gázfűtéses házban. 10 éve pont fordítva volt. A legolcsóbb fűtőanyag most a fa és a szén. Szomorú, mert az meg levegőszennyező.
    Én mind a kettővel fűtök, így a gázszámlám télen 12-15 ezer Ft havonta, de nagy hidegben felment már 50000-re is.  40 ezer körüli a tűzifa egész télre. Nyáron a gáz pár ezer Ft, legutóbb pl. 1071,- volt. Úgy saccolom, hogy a gáz havonta 4000 Ft (éves átlagban), ami persze a duplája lenne, ha nem fűtenék fával is.
    A villany havonta 5000 Ft körül van, ott nincs különbség tél és nyár között.
    Víz-csatorna 4000, szemétdíj 3000 havonta (hetente 1x viszik el, legkisebb kuka), és évente 4000 a kéményseprő.
    Telefon-internet-tv 7850/hó
    Tehát akkor a víz-gáz-villany-telefon-szemét mind összesen 24 000 havonta.
    Hőszigetelt vakolatú és nyílászárójú családi ház alsó szintjét használom, kb. 80 nm.
    előzmény:
    LINA (2)
    2014-08-02  17:20
  21. 2014. augusztus 2. 17:202.
    Attól is függ a rezsi,hogy Bp-en hol,melyik kerületben,(Budán v. Pesten) milyen  állapotú házban,milyen állapotú tégla vagy panel lakásról,vagy saját házról van szó. 
    A panelekben,lakótelepeken általában nagyobb a rezsi,főleg a távfűtés miatt. Ráadásul nem akkor van meleg,amikor te igényelnnéd,ill. ha fázol,akkor más,pl. villannyal tudsz addig fűteni,ameddig a távhőt be nem indítják. Ez adott esetben tetemes + költség lehet.


     Az egyedi fűtésűek ( pl. gázkonvektor,cirkó) jobbak,szerintem kényelmesebbek,mert te szabályozod a fűtést,a hőmérsékletet. Akkor fűtesz amikor akarsz és annyit,amennyi az igényed v. pénztárcád megenged. Szóval ez nagyon egyéni. 
    A társasházi közös ktsg. összege is attól függ,milyen állapotú a ház,mit kell,és kell-e felújítani,tatarozni a házban.
    A többi + költséged a közüzemi díjak,villany,víz,TV,telefon stb. 
    előzmény:
    maczi (1)
    2014-08-02  14:54

Címlap

top