Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Varrógép gond?

hutchinson
Létrehozva: 2014. július 30. 13:09

Sziasztok!


Nagyim nekem adott egy varrógépet,mert ő már nem lát jól a varráshoz.


Pár óra alatt megtanultam az alapokat,na ne gondoljatok szakszavakra,csak úgy,a magam módján. Már varrtam függönyt(csak pamutvászont,konyhába),kis asztali tárolókat,fekhelyet a macskának. Most ülőpárnákat szeretnék felújítani(pamut huzattal). A gondom a következő:hiába fűzöm be a cérnát rendesen meg állítom be a gépet,sokszor nem viszi az alsó szálat,kiugrik a felső szál varrás közben a helyéről. Olyan,mintha "kelletlenül" dolgozna. Egy tescos,kb 10 éve vett gépről van szó,ami nagyit is sokszor berágatta az elején és már évek óta nem is használta.  Beruházzak egy kicsit komolyabb hobbigépre,ha igen,milyenre?


Ja,férjem szerint én vagyok a hülye,nem a gép

  1. 2014. augusztus 2. 17:1610.
    Tudod egy tesco-s 10 ezer ft-os varrógép, az pont úgy van kitalálva, hogy ne legyen értelme javíttatni.
    Egy teljes átnézés, tisztítás ára áfa nélkül, feketén 4 ezer ft, szakszervízben legalább 10 ezer áfá-val, számlával. És akkor még nem kellett alkatrészt venni.
    előzmény:
    milla55 (9)
    2014-08-02  16:13
  2. 2014. augusztus 2. 16:139.
    Csak kitartás és türelem kell. Hidd el majdnem mindenki így kezdi.Aki szerencsés annak az anyukája vagy a barátnője segít.
    Kell a varrógép műszerész.
    Olyannak na dőlj be aki mindjárt ki akarja dobatni veled és azt akarja, hogy vegyél másikat tőle.
    Mi jártunk így a mosógéppel.Azóta is működik, okos férjecske megcsinálta.
    "ha már úgyis kidobandó akkor mindegy," jelszóval
    előzmény:
    hutchinson (2)
    2014-07-30  13:19
  3. 2014. július 30. 22:088.
    Amit írsz, akkor szokott előfordulni, ha az orsótartóban nem jó helyen megy a szál. Ki kell szedni, a szálat a kis rugalmas pöcök alatt kell kivezetni, és az orsótokot visszatenni. 
    Ha nagyon gyakori, egy új orsótartóba és néhány orsóba érdemes beruházni. Esetleg nem a varrógéphez való orsótok van benne.
    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-07-30  13:09
  4. 2014. július 30. 15:557.
    Annyira nem ismerem a modernebb gépeket nekem még régi pedálos van.


    De a cérna minőségétől is függ a varrás már hogy bírja -e a gép. Az alsó szál nem-e szoros vagy túl laza. Hamar beszöszölődik a tűlemez alatt, attól is akadozhat a varrás .


    De a legjobb ha tényleg jó szerelőt keresel.
    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-07-30  13:09
  5. 2014. július 30. 15:306.
    Köszönöm a válaszokat,amit tudok,átnézek,de el kell mennem egy varrógépszervízeshez...hahh....pedig itt állnak (fekszenek a földön) a kiszabott párnahuzat minták,a felvarrni való nadrágaljak,a gyerek foltozni való kis ruhái.....azért ilyenkor látszik,milyen jó egy varrógép itthonra.
    előzmény:
    Dnanga (5)
    2014-07-30  14:13
  6. 2014. július 30. 14:135.
    Amit én tudok mondani hirtelen, mint hobbivarró. 
    A felső szál szoritójánál próbáld meg csavargatni, mert akkor is kiugorhat ha túl laza. vagy szoros és akkor eltépi a cérnát. 
    Alul az orsó fordítva van a bobiban. De tapasztalatom szerint ilyenkor szaggatja a cérnát. 
    Nem viszi a az alsó szálat. Nem belevaló a tű, vagy nincs rendesen a helyén, vagy fordítva tetted bele. De még elég sok probléma lehet. Javaslom, keress egy varrógépműszerészt, aki házhoz megy, és beállítja. Néha nem is gondolná az ember, milyen kicsi kis hibák miatt hiusul meg a varrás.
    Kidobni nem érdemes, mert egy ilyen mindig jól jön a háztartásban.
    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-07-30  13:09
  7. 2014. július 30. 13:424.
    Ha új gépet szeretnél venni, akkor varrógép műszerésznél keress felújított Naumann gépeket. Legalább 8 programos, típust.


    De azt is ki lehet próbáli, hogy a nagyonügyes férjed varra tesco-s gépen a jövőben 
    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-07-30  13:09
  8. 2014. július 30. 13:283.
    -Taníts drágám, mutasd meg!
    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-07-30  13:09
  9. 2014. július 30. 13:192.
    Azt nem hangsúlyoztam,hogy nem csak most,hanem mindig ez a baja a gépnek. Sok időt (és kedvet) elvesz az idétlenkedés.
    előzmény:
    hutchinson (1)
    2014-07-30  13:09

Címlap

top