Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen cirko gazkazant?

ezanick*
Létrehozva: 2014. július 7. 17:37
Eljott az ido. Regi kazanunk felmondta a szolgalatot. Oke megdolgozta az arat a 20 ev alatt, koszonjuk neki ezt a sok evet, de most mar megvalunk tole.
De ezzel jott egy masik feladat. Milyen legyen az uj? Az biztos, hogy zart, 24 kw stb..
De milyen marka legyen? Kinek mi valt be es miert ill miert nem valt be valamelyik? 
Valamint atfolyos legyen vagy tarolos? 




 Elore is megkoszonom a velemenyeket.





  1. 2014. július 13. 11:248.
    Koszi megnezem. 

    előzmény:
    November5 (5)
    2014-07-12  20:35
  2. 2014. július 12. 20:386.
    Nem akarja csatolni a képet. Keress rá a gugliban: Ariston  CLAS premium evo.

    előzmény:
    November5 (5)
    2014-07-12  20:35
  3. 2014. július 12. 20:355.
    Szia!

    Nekem a képen látható kazánt szerelték be. Tavaly szeptembere óta üzemel.  Hivatalosan november elejétől, akkor jött ki a szakszervizes pecsételni. A fűtési szezont nagyon jól bírta. Jelenleg csak melegvizeta ad, hibátlanul.

    A fűtésszerelő ajánlotta ezt a márkát, szerinte megbízható, későbbiekben is jól szervizelhető, ha baja lenne.

    De! Érdemes nagyon meggondolni, hogy kivel, melyik cégnél üzemelik be, pecsételik le a papírt stb. A céget is szerelő ajánlotta.
    Csak egy kósza hír, ha akarod komolyan veszed, ha akarod nem...

    Ez a gépezet és gondolom még sok más típus is, már "okos". Eddig egyszer írt ki hibaüzenetet, amit a használati utasításból elhárítottam házilag. Én voltam béna a beállításoknál, amikor téli üzemről nyárira váltottam.

    Viszont jön szervizes, rákapcsol számítógépet és hm... programoz. Pl úgy, hogy bizonyos üzemóra után leálljon és szervízt kérjen. Akkor is, ha nem hibás maga a rendszer. De kell a bevétel. A használati utasításból ezt nem tudod megoldani, tehát hívod a szervízt. Kijön, szintúgy rácsatolja a gépére, baromira azt látod, hogy dolgozik a szakember. Holott csak az előzőleg általa beírt tiltást törli. Kicsit hümmög, kicsit szétszedi, kicserél talán egy pár száz forintos kütyüt, összepiszkolja magát. Nagyon úgy sem látod, mert úgy szétpakolja a cuccait, hogy megközelíteni nem tudod a mestert.
    23 ezret teccik fizetni. Persze fizeted, mert télvíz idején (karácsony előtt!) se meleg vized, se fűtésed. Egyik pofátlanabb változata, amikor magát a szervizes telszámát és elérhetőségét is futtatja a kijelzőn. Még véletlenül se jusson eszedbe mást hívni.

    Közeleg az egy éves szerviz, amit elméletileg nekem kellene fejben tartanom, de a beüzemelő már küldött egy képeslapot, hogy ugye nem felejtem el ellenőriztetni. Fűtési szezon előtt, akciósan. 7 ezertől 23 ezerig terjed az ellenőrzés.
    Halkan jegyzem meg, hogy novemberben, tehát szezonban jött ki és nem akciósan is 23 ezer volt. Mondta is, hogy ez a kazán mindig a legmagasabb szervízkategóriába fog esni, tehát nem tudom mi lenne ezesetben a nyári akció. :)

    Nov



    előzmény:
    ezanick* (1)
    2014-07-07  17:37
  4. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. július 8. 08:384.
    Remeha
  5. 2014. július 8. 08:333.
    Mi a baj vele?
    előzmény:
    Zsifikati (2)
    2014-07-08  08:03
  6. 2014. július 8. 08:032.
    Hát Saunier Duvall NE legyen.
    előzmény:
    ezanick* (1)
    2014-07-07  17:37

Címlap

top