Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kárpittisztítót milyet?

Zalina
Létrehozva: 2014. Április 17. 15:28

Sziasztok!

 

Világos színű mintás kanapéhoz keresek kárpittisztítót. Nincs különösebb folt, csak rettenetesen el van koszolódva, évek óta a sufniban áll.

Tudtok valami bevált szert ajánlani, hogy ne kelljen az összes létezőt kipróbálom, lehetőleg olyat amivel nem kell sokáig szórakozni, sikálni stb.
Az allergiám miatt nem tudok sok időt "vegyszerközelben" tölteni (bár van gázálarcom de nem látok ki belőle rendesen)

Próbáltam vegyszermentes cuccokat használni, de kb semmit nem ér.

 

Köszi

  1. 2014. Április 18. 08:2111.

    Szia!
    Köszi!

    És mennyit kellett súrolnod?
    Illetve mennyire áztatja át a bútort?
    És azt is megtunád írni, hogy pontosan melyik volt, mert három félét is láttam belőle reggel a boltban. :)

    előzmény:
    Brünnhilde (9)
    2014-04-17  22:02
  2. 2014. Április 18. 08:1710.

    Szia!

    Köszi!
    Nincs gépem és ismeretségi körben sincs.
    Körülnéztem bérlés ügyben, igaz csak neten, 3 céget találtam aki foglalkozik ilyesmivel, ezek közül kettőről tudom, hogy megszűnt, a harmadik meg nem elérhető telefonon. :(

     

    Utálom, hogy ebben a városban semmi sincs!
    Ha valaki olvassa ezt és tud Szfváron ajánlani kárpittisztító gépkölcsönzőt,annak nagyon tudnék örülni!

     

     

    előzmény:
    Annata (8)
    2014-04-17  21:50
  3. 2014. Április 17. 22:029.
    Szia, mi most nagyon benne voltunk a temaban, mert harom even keresztul omlott a tapszer, tea, kakao es egyeb fozelek a kanapera. ( ket pici gyerek ) amugy sarga kanaperol van szo. Szerintem mindenfele karpittisztitot kiprobaltunk, ismert es ismeretlen markat is, de egyik sem segitett. Kb egy honapja a tescoban lattam meg a well done szonyeg es karpittisztitot. Mivel a well done hidegzsiroldot nagyon szeretem, igy megvettem es a remenytelenseg tudataban megtisztitottam a kanapet. Hat egseruen gyonyoru lett, mint uj koraban:-) minden folt eltunt rola, szi te hihetetlen, csak ajanlani tudom.
    előzmény:
    Zalina (1)
    2014-04-17  15:28
  4. 2014. Április 17. 21:508.
    Szia! Nekem szőnyeghez-kárpithoz a Wanish vált be. Igaz, hogy géppel csináltam, akkor nem kell sikálni, fél óra alatt kész. Ha nincs szőnyegtisztítógéped, és baráti körben sincs, akkor érdemes bérelni egyet egy napra, megéri az árát (én direkt a szőnyegek miatt vettem, elképesztő hatékony, pedig nem márkás).
    előzmény:
    Zalina (1)
    2014-04-17  15:28
  5. 2014. Április 17. 17:037.
    Nekem néha hiányzik.
    De csak télen, mert mezitláb mászkálok és a műpadló, meg a kő elég hideg. :)
    előzmény:
    eda-1952 (6)
    2014-04-17  16:52
  6. 2014. Április 17. 16:526.
    Ha én egyszer megszabadulok a padlószőnyegtől, szőnyeg nem jöhet többet a közelembe..)))
    előzmény:
    Zalina (5)
    2014-04-17  16:37
  7. 2014. Április 17. 16:375.

    Sajna választék sincs felénk ilyen "szakemberből", így ismeretségi körben sem tud ajánlani senki.
    Vagyis aki egyszer járt nálunk, ő is ajánláson keresztül jött.

     

    Igen, ezért is kérdeztem itt, hátha akad valaki akinek van jó tippje...

    Padlószőnyeghez jósok éve a kék tomi mosóport ajánlották, végigcsúszós kefélős módszerrel. 20 évesen meg is csináltam, hatásos volt, most már nem tenném.
    Szerencsére nem is kell, nincs szőnyegünk (bár hiányzik).

    előzmény:
    eda-1952 (4)
    2014-04-17  16:20
  8. 2014. Április 17. 16:204.
    Hááát, vannak semmitérő "szakemberek" az tény..((( Olyanra gondoltam, aki esetleg ismerősnél már bizonyított. Amúgy megértelek, nekem is ajánlhatna valaki valami padlószőnyeg tisztítót, de olyant , amihez nem kell négykézláb végigkefélgetni minden négyzetcentit. (az a bizonyos reklámozott csak szétszórós akármi sz@rt sem ér)
    előzmény:
    Zalina (3)
    2014-04-17  15:50
  9. 2014. Április 17. 15:503.

    De, egyszer gondoltam amikor beköltöztünk a házunkba, aztán soha többet :)

    Utána beszereztünk egy gázálarcot, de többnyire a férjem besegít, csak mostnában nagyon keveset van itthon. :)

    előzmény:
    eda-1952 (2)
    2014-04-17  15:45
  10. 2014. Április 17. 15:452.
    Ha allergiás vagy, nem gondoltál még szakemberre? Nekik profi gépeik és szereik vannak, míg nálad nem biztos, hogy beválna az, ami másnál igen. Biztosan drágább mulatság lenne, de megérné.
    előzmény:
    Zalina (1)
    2014-04-17  15:28

Címlap

top