Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Reklám újság-csömöröm van!

mrstamara
Létrehozva: 2014. Április 10. 13:11

Mit lehetne tenni ez ellen a papír-hegy ellen, ami MINDEN NAP elárasztja a postaládákat? Az még oké hogy így tudjuk mikor hol mennyi, DE:

 

- a közművek folyton azzal jönnek, hogy tessen elektronikus számlázásra áttérni mert nagyon nem természetbarát a számla kinyomtatása. Ez a reklám dömping az nem az?

- miért kell szinte műanyag papírra nyomtatni, hogy véletlenül se lehessen elégetni a kazánban? 

-  miért kell 30! centis képen reklámozni valamit, és A/2-es formátumba nyomni?

- még a postásokat elviselné az ember, napi 1x, na de a 23. reklámújság hordó embert már nagyon nehezen viselem, kutyaugatással kísérve. (a kisbabám se tud aludni tőlük) Ráadásul a szerencsétlenje még visszafelé is jön az utcában.

 

Képviselők, vagy akárkik, nem lehetne normális keretek közé tenni ezt?

Vélemények? 

  1. 2014. Április 10. 22:5119.

    A kutya-témához inkább nem szólok hozzá, de én a reklámújságokat direkt szeretem és várom.

    Ami nem érdekel, azt persze azonnal kidobom (a szelektívbe), de az akciókról ezekből a kiadványokból szoktam tájékozódni.

    Sőt, ha nem tudom pontosan, mit érdemes megvenni egy adott boltban, akkor oda se megyek. Olyan is volt már, hogy a kedvenc áruházamat felhívtam, hogy miért nem terjesztik a mi környékünkön mostanában a reklámújságjukat, mikor régebben rendszeresen megkaptuk?

    előzmény:
    mrstamara (18)
    2014-04-10  21:11
  2. 2014. Április 10. 21:1118.

    Tisztelet a sok kivételnek, akiknek muszáj szórólapozniuk, az utcánkba jár egy nő pl. aki mindig oda-vissza megy (hogy miért azt magyarázza meg nekem valaki) és a szemben lévő kutyát hergeli is az újsággal. Idősebb nőről van szó, de egyszer elkapom azt nem teszi zsebre.

     

    Szerintem ezzel a reklámújsággal lehetne példát mutatni, nem mutogatni a másikra, hogy bezzeg a tankönyveket se, akkor ezt se. Valahol el kéne kezdeni, nem? Egyes cégek meg tudják csinálni hogy újrahasznosított papírból csinálják, akkor a többi mért nem. Aztán az meg joggal mondhatja, hogy ja ha ő se akkor én se. Van itt aztán természetvédelem.

     

    Ez a szórólapozás nem olyan régi dolog, máshogy kéne megoldani szerintem, kitenni több csomópontra, aztán akit érdekel elviszi. 

    előzmény:
    bagieszti (16)
    2014-04-10  20:32
  3. 2014. Április 10. 20:5317.

    Megértelek.

     

    Egyszer pont a kapuban elkapott egy  szórólaposokat ellenőrző főcsővezető.

    Kapok é reklámanyagokat és X,Z, Y, cégek/boltok/vállalkozások  anyagát láttam e, olvastam e, megkaptam e.

    Őszinte voltam hozzá, így elmondtam, ahogy megfogom a postaládába begyömöszölt reklámújság kupacot,  ugyanazzal a lendülettel a kapuban álló kukába dobom.És fogalmam  sincs hogy miféle hirdetések vannak bedobva.

     

     

    Láttam nem tetszett neki.Nekem meg az nem tetszik, hogy a szórólapos képes kicibálni postai küldeményeket hogy az ő pakkja beférjen a postaládába.A postai cuccokat meg bedobja a kapun belülre.

    előzmény:
    mrstamara (1)
    2014-04-10  13:11
  4. 2014. Április 10. 20:3216.

    Szia!

    1. Írd ki, hogy nem kérsz reklámújságot, szórólapot.  (Így is lehet, hogy véletlenül valaki be fog Neked dobni 1-1 újságot...)

    2. Sajnos nagyon sokan próbálunk megélni abból, hogy újságot vagyunk kénytelenek terjeszteni. (sajnos egyre kevesebb pénzért.) Nem azért mert nem akarunk máshol dolgozni, hanem mert a meghirdetett álláshirdetésekre beadott önéletrajzok 99,9 %-ra még válasz sem érkezik. Van olyan nap, hogy reggel 8-tól este 6-ig meg sem állunk, mert jönnek ellenőrizni, hogy rendesen terjesztek-e. (Sokan azt gondolják, hogy csak sétálunk, szerintem cseréljünk egy napot.) Az ember fáradtan már csak a postaládát látja, hogy mi van ráírva azt már nem.

    3.  Amíg a tankönyvek nem újrahasznosított papírra készülnek, szerintem egy cég is nyugodtan reklámozhat fényes papírral. (szinte az összes tankönyvet fényes papírra nyomják, a gyerek nem tudja  kiradírozni, ha elrontott valamit.)

    4. A Díjbeszedő miért küldi egyre nagyobb borítékban külön-külön a víz, a csatorna és a kuka számlákat????? Ez természetbarát?

    előzmény:
    mrstamara (1)
    2014-04-10  13:11
  5. 2014. Április 10. 17:4315.
    Ez most is így van, legalábbis felénk. Ráadus most a pénz osztálypénzbe megy, így visszakerül a gyerekekhez, nem mint régen, mikor ment a "közösbe".
    előzmény:
    nyugger (12)
    2014-04-10  16:23
  6. 2014. Április 10. 16:3414.
    "Örülök, hogy gyűjtik, dolgoznak vele és élvezik a munkájuk eredményét.

    ... Ők gyűjtik, dobozolják, pakolják ki és be a kocsiba, a pénzt meg elfelezik."

    Ez a lényeg, azt hiszem. (Persze a hulladékhasznosítás se smafu.)

    előzmény:
    Ditta73 (11)
    2014-04-10  15:19
  7. 2014. Április 10. 16:2713.
    Nekem semmi bajom a reklámújságokkal, a vécén azt szoktam nézegetni. Jobban szeretem, mint a neten lapozgatni.
    előzmény:
    mrstamara (1)
    2014-04-10  13:11
  8. 2014. Április 10. 16:2312.

    Hja, a régi szép idők... amikor még mint úttörők jártuk a környéket, becsengettünk minden lakásba, hátha tudnak adni papírhulladékot.

    Most marad a szelektív gyűjtő, illetve amelyik nem fényes, azt el lehet égetni (ha van hol).

    előzmény:
    gerdamama (7)
    2014-04-10  14:55
  9. 2014. Április 10. 15:1911.

    Szia!

     

    Szigetszentmiklóson lakom, Csepelre futok be az újságokkal. Költségben kevesebb, mert gázüzemű az autóm.

     

    Oda-vissza kb 30 km. nem szoktam elkérni a gyerekektől az utiköltséget, de pár száz ftból kijön. Örülök, hogy gyűjtik, dolgoznak vele és élvezik a munkájuk eredményét.

    Ugyanis én csak sofőr vagyok. Ők gyűjtik, dobozolják, pakolják ki és be a kocsiba, a pénzt meg elfelezik.

     

    Legutóbb 280 kg papír fért be, 15 Ft-ot adtak kilójáért. Mondjuk többet nem tartogatom ennyit és előbb beviszem, mert nagyon tele volt a kocsi. a karton dobozokat ingyen hozom a munkahelyemről, ott örülnek, hogy elviszi valaki. Abba tesszük, így még kupi sincs a gyűjtésből.

     

    Nálunk is gyűjtik a suliban is, pénzt kapnak érte. A pénz fele az iskoláé, másik fele az osztályé. Volt, hogy a kirándulás buszköltségéhez 1000 ft-ot adtunk be fejenként, mert sok pénzt kapta a papírért a gyerekek.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    gerdamama (7)
    2014-04-10  14:55
  10. 2014. Április 10. 15:1210.

     

    Igen, az iskolai gyűjtéseket én is ismerem. Csak ott is meg van adva néhány nap, amikor be lehetett vinni a papírt. Mivel a belvárosban sem a családok, sem az intézmények nem tudják tárolni, ebből se jön össze annyi pénz, amennyi összejöhetne, ha folyamatosan gyűjtenék. Így aztán marad a kuka. Jó esetben a szelektív...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (8)
    2014-04-10  15:05
  11. 2014. Április 10. 15:109.

    Szia!

     

    Kertesház, kerékpártároló. Bedobozolva nem foglal sok helyet. Próbáld ki. Ha mondjuk a ldl-be jársz, akkor markolj fel reklámújságot. Meglátod, hogy nem nagy kupac, viszont jó sokat nyom. :) Ne hozd el, csak próbáld ki. :)

     

    Plusz még az, hogy karton dobozba tesszük, az is nyomja a súlyt. A dobozokból jó sok fér az autómba, mert jól kitölti a teret.

     

     

    előzmény:
    asztanaviszta (6)
    2014-04-10  14:20
  12. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2014. Április 10. 15:058.
    Nálunk meg osztálypénzt csinálnak belőle. Évente kétszer van papírgyűjtés az iskolában, tavasszal és ősszel, most lesz április végén éppen. Mondjuk kertes házban lakunk, így van hely gyűjteni.
    előzmény:
    gerdamama (7)
    2014-04-10  14:55
  13. 2014. Április 10. 14:557.

    Papírátvevő????

     

    Vettem a fáradságot, és beírtam a google-ba. Öt címet adott ki egész Budapest területén, leginkább a peremkerületekben. Ez tényleg csak annak segítség, akinek kocsija van, a garázsban mázsákat képes tárolni, és mikor tele a csomagtartó, elfuvarozza. (Bár a mai benzinárak mellett, nem tudom, megéri-e, hacsak nem esik útba amúgy is.)

     

    Régen kb. minden 3. utcában volt egy átvevőhely. Nekünk is ebből volt zsebpénzünk az ősidőkben. Aztán egyre ritkultak, a nagyobbik fiam talán még emlékszik rá, a "kicsi" (32 éves) szerintem már nem is találkozott vele.

     

    Én nem tudok lomtárat csinálni a lakásból, így aztán mikor egy szatyornyi papír összegyűlt, elballagtunk vele a pár percre lévő szelektív gyűjtőhöz. Nemrég a  házunkba is telepítettek szelektív kukákat, így most oda hajigáljuk folyamatosan az újrahasznosítható hulladékot.

     

    Néztem a bemlapodon, hol laksz, de nem szerepel rajta ez az infó. Kíváncsi lettem volna, hol olyan szerencsések a gyerkőcök, hogy zsebpénzt tudnak csinálni a papírgyűjtésből. 

    (Jót nosztalgiáztam a szemét ürügyén.)

     

     

    előzmény:
    Ditta73 (5)
    2014-04-10  14:17
  14. 2014. Április 10. 14:206.
    Hol van helyed 200-250 kiló papírt tárolni?
    előzmény:
    Ditta73 (5)
    2014-04-10  14:17
  15. 2014. Április 10. 14:175.

    Szia!

     

    Mi ezeket a reklámújságokat leadjuk a papírátvevőbe. Ott ledarálják, megy vissza a papírgyárba és újság lesz belőle. Pl a penny, tesco újságja azért puhább, matt stb, mert az csak ilyen újra feldolgozott papírból készül. A lidl, aldi mindig fényes újság, valami mást is kevernek hozzá.

     

    Nálunk ebből a sok újságból van a gyerekek zsebpénzének egy része. Mi örülünk a tonnányi papírnak, a szomszédok is nekünk gyűjtik. Gondolom neked a tárolása, leadása, megsemmisítése is gond.

     

    Mi kartondobozokba gyűjtjük, ha összejön 200-250 kiló, akkor megy az átvevőbe. Nálatok nem volna erre lehetőség? A bosszúságból kerekedne egy kis pénz. 

    előzmény:
    mrstamara (4)
    2014-04-10  13:59
  16. 2014. Április 10. 13:594.

    Igen, az nekem is tetszik:) Meg a tejföl, fantasztikus áron!

    Azt kéne törvénybe hozni, hogy csak újrahasznosított papírra lehessen nyomni. Még azt is újra lehetne hasznosítani, elégetni. Ezt szerintetek mért nem lehet bevezetni? Az embereknek nem mindegy milyen színű, állagú papíron van a fantasztikus árú tejföl? 

  17. Torolt_felhasznalo_200853
    Torolt_felhasznalo_200853
    2014. Április 10. 13:573.


    Milyen padló gáááz?? Haverom anyja anno gyalog átszelte a várost, ha a túlfelén 20 fillérrel olcsóbb volt bármi, mint náluk a kisboltban.
    előzmény:
    felicienne (2)
    2014-04-10  13:44
  18. 2014. Április 10. 13:442.

    Csinos kis tablat keszittetunk a postaladara, hogy reklamujsagot nem kerunk. Megis minden nap tele van veluk.

     

    De nekem a kedvencem az Oriasplakat (!), hogy akcios a multinal a zsomle. 

    Megis ki az, aki autoban ulve padlogazt ad, irany a multi, mert sporolni tud 4 zsomlen 2 forintot?

     

    előzmény:
    mrstamara (1)
    2014-04-10  13:11

Címlap

top