Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bontottégla-bur kolat

Torolt_felhasznalo_161302
Torolt_felhasznalo_161302
Létrehozva: 2004. június 21. 15:16
Sziasztok!

Most épül balatonon a nyaralóm és szeretnék bontott-tégla ügyban tanácsot kérni azoktól, akiknek van benne tapasztalatuk. Belül pár dolgot bontott-téglából csinálok (konyhapult, polc, egyik fal, természetesen vakolatlanul, mert nagyon szeretem. A kérdés, hogy a padlóra is szerettem volna rakni, csak sajnos nagyon vastag lenne, nem szóltam időben a kőművesnek, így már nem lehet, mert kész az alap, és állnak a falak. Aztán arra gondoltam, h a teraszt azzal burkolom, DE: Nem, illetve csak részben fedett teraszt terveztem, és nem tudom, hogy a tömör tégla mennyire időtálló így? Azok a tégla-anyagú padlóburkolók, amiket erre gyártanak, inkább belső térre ajánlották, azt megnéztem, de nem ugyanaz az anyag, mit ezek a jó öreg tömör égetett téglák.
Illetve az a kérdésem, hogy mivel lehetne lekezelni, hogy bírja a vizet/havat/fagyot/napsütést??
Aki próbálta már, legyen szíves segítsen nekem!
  1. 2015. szeptember 7. 19:0220.

    Szia! Ha még jársz ide, akkor megtalálod talán az üzenetemet:


    Talán hasznos, ha tudtok rólunk.


    Bontott téglával foglalkozunk.


    Egészben, szeletelve burkolatnak kapható nálunk, és amit még elképzelni sem tudtok, annyi mindenféle klassz dolgot csinálunk téglából. Érdemes benézni hozzánk! :)


    Itt van a telephelyünk Pesten: (itt lehet vásárolni)


    XIV. Tatai utca 1.
    A Szegedi út saroknál, a Vasúttörténeti Park utcájának az elején várunk. 
    Hétköznapokon 8-17 óráig, szombaton délig vagyunk nyitva.


    Telefonszámunk: 
    Vámos Tamás +36 20 355 77 14, 
    vagy Vámos Katalin +36 20 483 15 53


    Ha még csak nézelődni szeretnél:


    Ez a honlapunk:
    http://www.teglarium.com/


     


    A Facebook oldalunk: 
    https://www.facebook.com/Teglarium


    Konkrétan címeres téglánk is van:
    Címeres, pecsétes téglák


    Na és a fotók itt a Pinteresten (vigyázz, mert rengeteg képünk van!!!
    Téglárium a Pinteresten


    Jó szórakozást!


    Üdv: Vámos Kati :)

    előzmény:
    nagyadri (6)
    2004-06-21  15:59
  2. 2007. július 17. 22:2419.
    http://pretty.hu/web/tueren/hu-start.html
    előzmény:
    Einstein-Light (18)
    2007-07-17  22:24
  3. 2007. július 17. 22:2418.
    Bocsánat, de itt próbálom ki, hogy miért nem tudok linkelni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 13. 15:1717.
    Szia!
    Ezeket a kezelő anyagokat milyen sorrendben kell egymásra kenni? Egyáltalán mind hármat egyszerre kell alkalmazni, vagy ez vagy-vagylagos.
    Mi tornác alá szeretnénk járdának, ahhoz kellene.
    Köszi
    Mazsolka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (15)
     
  5. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. június 22. 14:3016.
    Köszi szépen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (15)
     
  6. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2004. június 22. 13:5215.
    A teraszra csemperagaszztó és misung keverékébe rakták le és cementtel fugáztak. Ha van elég pénz a ragasztóra, lehet csak abba is. Kezelve pedig mind a kerítés, mind a terasz az alábbiakkal volt. Barraemulzió, betonlakk és lenolaj. Sok sikert
    előzmény:
    botka (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. június 22. 10:4214.
    Aránylag könnyű dolgom volt, lebontattam a régi házat :-)

    Illetve csak gondolom, hogy könnyű, mert egyenlőre csak kupacba van rakva, de majd le is kell pucolni őket. Szerencsére jó ócska habarcsal volt összerakva, remélem könnyen le fog jönni róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (12)
     
  8. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2004. június 22. 07:4713.
    Megkérdezem, ma és írok. A konyháról is tettem fel egy képet. Ott a falon a felszeletelt tégla van. Ők úgy vették bontásból hírdetés alapján. Vannak akik kimondottan ezzel foglalkoznak, de csak azok a régifajta kemény téglák a jók. Amelyikbe a címeresek is vannak.
    előzmény:
    botka (8)
     
  9. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. június 21. 19:2412.
    Én is a balatoni nyaralónkba (ami egyelőre egy romos présház) tervezek bontott tégla padlót. De egyelőre ötletem sincs, merre kezdjek keresni. Ti hol szereztetek?
    előzmény:
    botka (7)
     
  10. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. június 21. 18:1811.
    szia, nálunk a konyha bontott téglából van, az uram megtervezte, és abból rakott falat. A teteje ikeás fa lap, amit lelakozztunk, del lehet lenolajozni is. Nekünk a bricoba vagy valami ilyen helyen ajánlottak direkt tégla kezelőt aim tömiti a pórusokat és nem tudja beszívni a vizet.
    Mivel nekünk csak új + pár címeres téglán volt, az uram lecsiszolta fém csiszolóval, így olyan mintha régi lenne. Nekünk a zsír nem látszik meg a téglán. Ja bontott téglát soxor hírdetnek abba az újságban ami nem az expressz. ( bocsi nem jut eszembe a neve)
    előzmény:
    h-mesi (9)
     
  11. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. június 21. 17:0810.
    szia!

    Én nem veszek felezett burkolótéglát, mert adva van a bontott, és tetszik, hogy sokszínű, mígy a burkolótéglák túl homogének. A tűzhely és a mosogató feletti kb 40 cm-s sávban nálam csempe lesz, amit egyedi mintával egy keramikus barátnőm gyárt oda, alkalmazkodva az összes többi kiegészítőhöz, így téglából csak a szekrény váza lesz, meg a nappaliban polcos megoldások, illetve egy falrész lesz abból.
    b.
    előzmény:
    h-mesi (9)
     
  12. 2004. június 21. 16:579.
    Sziasztok!

    Botka!
    Mi még csak most kezdünk építkezni és én is pont ilyesmi konyhát szeretnék. Az egész házunk rusztikus hatású lesz, a nappaliban a födém meghagyva a fa gerendázattal, lennt hajópadló.
    Nem értettem tisztán, hogy nálad a mosogató, főzőlap, munkalap mögötti rész is tégla lesz, vagy csak a vele szemközti fal, vagy csak maga a szekrény váz? Azért kérdem, mert bennem felmerült a kérdés, hogy vajon mennyire bírja az oljafröcsögést, mosogatólé stb kifolyást a pult mögötti téglaburkolat? Nem tudod vélelenül, hogy létezik erre valami matt lakk szerűség, vagy valami konzerváló bevonat, ami megakadályozza az olajfoltokat, de megmarad tőle a tégla eredeti színe, állaga stb? Bár a mi kőművesünk inkább az erre a célra gyártott felezett, harmadolt méretű burkolótéglákat ajánlja, de nekem is nagyon tetszik az eredeti bontott tégla.

    Mesi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. június 21. 16:128.
    szia!
    Nem tudod véletlenül, hogy a lányodék azon túl, h fagyálló csemperagasztóval rakták le, mivel fugázták ki? Mert egy ilyen tégla kb 5-7 cm vastag, és szerintem ha teljes vastagságában az ember kitölti padló-fugázóval, az nem biztos, h tartós benne. Én azt hittem, hogy ezt is rendesen falazó-habarccsal kell lerakni, és egyúttal fugázni is. Sajnos a kőművesem olyan igazi maradi szaki, elképzelni sem tudja, hogy miért akarja valaki azt a ronda bontott-téglát padlóra rakni :-)
    Így hasznos ötlete sem sok van. Max annyi, hogy aranyoskám, szerintem a legjobb, ha lecsempézi :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275715 (2)
     
  14. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. június 21. 16:057.
    Szia! Én annyiban járok előrébb, hogy megvan a bontottéglám, hiszen a használhatót meghagytam a lebontott régi épületből. Szerencsére volt közte pár címeres, elsírtam magam örömömben. Nem tudom, hol lehet venni, azt viszont hallottam, hogy mostanában direkt gyártanak, mert nagy divatja lett, és kevés van az eredeti régiből.
    Nekem elég spec alakú területen lesz a konyha, pici, ameriaki konyha lesz, így nem kép alapján, hanem a helynek megfelelően terveztem meg, igaz, még csak fejben, de nem bonyolult. Gyakorlatilag a bútor korpuszait rakatom csak le, vastag, vízhatlanított fa teteje lesz, beleépítve a mosogató és a főzőlap, és helyes vászon függönyök helyettesítik majd a szekrényajtót. De hol van az még. . . Ma teszik még csak föl a födémgerendákat az első szintre :-)) CSak a terasz miatt atudnom kell a burkolat-vastagságot. Ma este is irány balaton, megnézni mit alkottak. Nehéz, így 100 km-rel arrébb építkezni :-)
    előzmény:
    csillinqve (3)
     
  15. 2004. június 21. 15:596.
    A címeres téglákra rögtön lecsapnak!
    Nekem is kellene!
    Sajnos sehol nincs, mert árulni nem szokták, hozzájutni nem tudsz, mert aki talál ilyet azonnal viszi magával!
    előzmény:
    csillinqve (3)
     
  16. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2004. június 21. 15:585.
    Az Origó fotótárban Kreativka név alatt van albumom, a kertesbe feltettem két képet
    előzmény:
    botka (1)
     
  17. 2004. június 21. 15:574.
    Bírja!
    Én már sok helyen láttam járdának lerakva kertekben, a fű között.
    előzmény:
    botka (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_584331
    Torolt_felhasznalo_584331
    2004. június 21. 15:563.
    Hali Botka!

    Pont mi is ilyen bútort szeretnénk a konyhába, illetve díszítésnek a nappaliba, ami egyben lesz a konyhával.

    Sajnos a kivitelezéssel kapcsolatban amire kérdeztél halvány gőzöm sincs, de gondolom Te már előrébb jársz a témában, én is szeretnék kérdezni néhányat.

    Ti mi alapján tervezitek a bútort, van-e esetleg fotód stb, mert nekem nincs még kialakult képem róla, most még csak az elképzeléseimben él.

    A másik: hogy nem tudsz-e esetleg valami tippet adni arra, hogy ilyen szép régi címeres téglát, amit díszítésként használnánk a falba betétnek, hogy lehet beszerezni.

    Köszi előre))
    előzmény:
    botka (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_275715
    Torolt_felhasznalo_275715
    2004. június 21. 15:472.
    Szia. A lányoméknál ebből van a kerités (igaz most csinálták) a teraszburkolat, ablakok körben és a konyhában is van. Amit a falra tettek, elvagdosták asszem 1 téglát 3 fele. A terasz, járda, kerítés egészből van. ezek a régi égetett téglák olyanok mint a vas. Terasznak biztos bírja, a kerítésnél merülhet fel később salétromosság. Ők valamivel lekezelték a kerítést egy kicsit fényesebb lett, de a teraszt semmivel. Az a jó hogy lemossa a slaggal pecek alatt száraz. A teraszon fagyálló csemperagasztóba van, a járda folyami homokkal fugázva. Nagyon szép. Ha száz évig bírták, még ezután is fogja bírni. Nyugodtan rakd le sztem.
    előzmény:
    botka (1)
     

Címlap

top