Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szobanövény, ne hagyj el!

A_tól*Z_ig
Létrehozva: 2013. július 23. 12:53

Sziasztok!

 

Ma reggelre a negyedik szobanövényem adta meg magát. Lekonyult, mint a bili füle, és haldoklik.

Nem tudom elképzelni, hogy mit csinálok rosszul. Kb. 3 hónapig él nálam minden növény, majd egyik napról a másikra elszárad vagy lekonyul és menthetetlenné válik.

 

A lakás igen napos, és száraz a levegő is, próbálok párásítani, meg eleve sokat mosok, 2 nap után már por van, na, de gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki ilyen lakásban él.

A vitorlavirágom több új levelet is hozott, ezért nem értem, hogy most mi történt vele. Árnyékos helyen volt, ott, ahol nem éri egyáltalán a nap.

Általában ásványvizzel locsolom, ez is baj lehet?

Adjatok tanácsot, vagy ötleteket, hogy milyen virág él meg a fent említett paraméterekkel rendelkező lakásban.

Köszönöm.

  1. 2016. július 22. 16:4014.

    Szia! 


    Nálam a meleget a hibiszkusz nagyon bírja. Kb. 3 hete kezdett virágozni. Virágja 1-2 napig van, de szinte folyamatosan hozza az új virágot. 


    Délelőtt éri nap, utána árnyékban van. Télen is virágzik, általában december közepéig. Akkor lehullajtja az összes levelét, virágját. Szunnyad kicsit, áprilisban jól megmetszem - de tényleg jól, mert így kell. Majd kap bőven vizet és tápoldatot. Az áprilisi metszés után elkezd hajtani, új ágakat hozni, június elejére teljesen zöldbe borul, majd virágzik. Télen lakásban van, bírja a fűtést, bár 22-23 foknál melegebbet én sem szeretek és gyakran szellőztetek. Nyáron az erkély csücskében van, napos, szélvédett helyen. De nyaralt már teljesen a lakásban is, az ablak előtt. 


     

    előzmény:
    sprtfn (12)
    2016-07-21  12:28
  2. 2016. július 21. 13:0613.

    Hoya carnosa (viaszvirág)


    http://www.botanikaland.hu/hoya-carnosa/husos-viaszvirag/


    http://novenytar.krp.hu/novenytar/viaszvirag/22


    Phalaenopsis (lepkeorchidea) - mindent kibír, de időnként párásítani kell, ja és csapvízzel nem szabad locsolni, csak esővízzel (mint mindent)


    http://orchideatarsasag.hu/?page_id=149

    előzmény:
    sprtfn (12)
    2016-07-21  12:28
  3. 2016. július 21. 12:2812.

    Hali


    panelban lakom, egész évben meleg van és minden kihal, pedig nagyon szeretnék valami zöldet :( művirág nálam nem opció. milyen növényt ajánlanátok? kaktusz már van. 


    köszi 

  4. 2013. július 23. 17:0511.

    A vitorlavirág feléled, ha szobahőmérsékletű vízzel lezuhanyozod! Hagy kicsit éledezni a fürdőszobában zuhanyozás után!

     

    Víz ne álljon alatta, ha locsolod, azt nem szereti, úgy tapasztalom, és ne tedd tűző napra sem!

    Az árnyékos hely jó neki, most biztosan a nagy meleget viseli nehezebben, de fel fog éledni, ne aggódj!

    előzmény:
    A_tól*Z_ig (1)
    2013-07-23  12:53
  5. 2013. július 23. 14:3510.

    Szerintem nem veled/benned van a hiba.

    Nekem és anyukámnak mindig nagyon szép virágai voltak, de egy pár éve meg vannak veszve a boltban vett cserepes virágok.

    Mi, arra tippelünk, hogy a gyors érlelés, gyökérhormonozás, tápkockában nevelés miatt, ahogy kikerül a vásárlohoz egyszerüen megszakad és nem bírja tovább.

    Anyáknapjára kaptam mind két fiamtól egy egy gyönyörű cserép virágot. 

    Az egyik elrohadt annak ellenére, hogy nem illetve nagyon picit locsoltam.

    A másik képes volt vizes föld ellenére csont szárazzá válni. 

    A szivem szakadt meg értük, de nem tudtam megmenteni egyiket sem. 

     

     

     

    előzmény:
    A_tól*Z_ig (1)
    2013-07-23  12:53
  6. 2013. július 23. 13:279.
    az enyém az ablaktól kb. 1 1/2 méterre van, nem közvetlen éri a tűző nap, de nincs is árnyékban. Esetleg megpróbálhatod máshova rakni egy rövid időre
    előzmény:
    A_tól*Z_ig (1)
    2013-07-23  12:53
  7. 2013. július 23. 13:248.

    Próbálj valami tápot adni neki, hátha megtáltosodik

     

    előzmény:
    A_tól*Z_ig (7)
    2013-07-23  13:13
  8. 2013. július 23. 13:137.

    Vizes a földje most is. Naponta nem locsolom, és nem tocsog rajta a víz.

    Folyamatosan fordítgattam, szépen is fejlődött, ezért nem értem ezt a hirtelen változást.

    előzmény:
    meliblum (5)
    2013-07-23  13:08
  9. 2013. július 23. 13:126.

    Ásványvíz biztos nem tesz jót.

    Helyette állott vizet használj.

     

    A vitorlavirágot jó alaposan öntözd meg, a leveleit is spricceld, lehet, hogy magához tér.

    előzmény:
    A_tól*Z_ig (1)
    2013-07-23  12:53
  10. 2013. július 23. 13:085.
    Nekem is van vitorlavirágom, a leírt jelenséget is szokta produkálni. Olyankor 24 órára beleállítom egy vízzel telt edénybe, hogy alulról fel tudja szívni a vizet pl. lavór,és simán magához tér . Érdemes alulról locsolni, mert fölülről csak átszalad a víz. Próbáld meg hetente forgatni a növényeket, hogy minden oldalát érje fény.
    előzmény:
    A_tól*Z_ig (1)
    2013-07-23  12:53
  11. 2013. július 23. 13:034.

    Esetleg tegyél fel egy képet az áldozatról, hogy könnyebben adhassunk diagnózist. :)

    Vitorlavirág nálam a túlöntözésbe szokott belefáradni. 

    Még nem hallottam erről, hogy az ásványvíz jó lenne a növényeknek.

    előzmény:
    A_tól*Z_ig (1)
    2013-07-23  12:53
  12. 2013. július 23. 13:023.
    én nem értek hozzá és általában nálam is minden kihal, de az ásványvíz biztosan nem tesz jót nekik, én arra hajlanék, hogy ott a bibi...
    előzmény:
    A_tól*Z_ig (1)
    2013-07-23  12:53
  13. 2013. július 23. 13:012.
    Ha még a vitorlavirág is tönkre ment, akkor el nem tudom képzelni, hogy mi lehet Nálad! Az egy igénytelen virág, szinte mindent kibír a fagyokon kivűl! És imádja a vizet....
    előzmény:
    A_tól*Z_ig (1)
    2013-07-23  12:53

Címlap

top