Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Design csaptelep?

vérmatska
Létrehozva: 2013. június 8. 20:23

Érdeklődnék, hogy van-e tapasztalatotok az efféle csaptelepekkel:

http://www.byhome.hu/hu/termekek/2442-exl usive_luxus_design_csaptelep_-_8.html

Növeli-e a meghibásodás esélyét a kialakításuk? Nehéz-e, lehet-e javítani, ha szükséges?

Építkezünk és lakberendezés előtt állunk, keresgélünk, tájékozódunk...

Nagyon tetszenek ezek a csaptelepek, viszont 30-40 ezer forintunk (per darab) nincs rá, a 10-15 ezer a maximum. 

(A megbízhatóságot nem áldozzuk fel a design oltárán.)

  1. 2016. július 26. 16:5534.

    Nem olvastam minden választ végig, de meg tudom erősíteni pár hozzászóló véleményét. Laikusként én is a dizájnt kerestem egy csaptelepben, de sikerült csúnyán beválasztanom. :( Nem akartam több pénzt áldozni a drágább csaptelepre, így tönkre is ment pár év alatt a csodaszép csapom. A Szerelvényboltos szakértők is annyit mondtak, hogy akár klasszikus, akár dizájn csaptelepről beszélünk, próbáljuk a drágább verziót vásárolni, vagy vegyük kézbe és súly alapján döntsünk. A nehezebb csaptelepben több az anyag, tovább fogja bírni. Mivel a csini csapból nem tudom a drágább verziót megvenni, így klasszikus van most a fürdőszobában és kifogástalanul működik! 


     

  2. 2013. június 10. 20:0533.
    Persze, de nincs ráírva, hogy az olcsó munkaerő, vagy az olcsó munkaerő és az olcsóbb (= gyengébb minőségű) alapanyag miatt viszik ki a gyártást.
    előzmény:
    antironia (30)
    2013-06-10  19:31
  3. 2013. június 10. 19:3832.

    Német fórumon azt olvasom, hogy a Grohe gyártat kínában is, de a Hansgrohe még mindig Németországban!

     

     

    előzmény:
    vérmatska (29)
    2013-06-10  18:58
  4. 2013. június 10. 19:3431.

    Itt azt írják, hogy No-ban gyártanak:

     

    http://de.wikipedia.org/wiki/Grohe

     

     

    -itt meg arról van szó, hogy a kínai hamisítványok miatt küzdenek:

     

    http://www.handelsblatt.com/economy-business -und-finance-roundup-grohe-wappnet-sich-fuer-kampf-gegen-chi na-plagiate/3852132.html

     

    Ott kell megvenni, ahol tuti nem hamisítványt sóznak rád. 

     

     

    előzmény:
    vérmatska (29)
    2013-06-10  18:58
  5. 2013. június 10. 19:3130.

    Az önmagában semmit nem jelent, hogy Kínában gyártják.

     

    A harmincezres Nike cipőt is ott gyártják - meg a kínai piacos ezeröccázé'-t is.

     

    A hangsúly a technológián, a gyártási fegyelmen van.

     

     

    előzmény:
    vérmatska (29)
    2013-06-10  18:58
  6. 2013. június 10. 18:5829.

    A Safran márkát ismeri valaki? Elvileg német gyártmány, adnak rá 5 év garanciát, kérdés, a gyakorlatban mennyire lehet érvényesíteni.

    Megfizethető.

     

    Találtam egy "pletykát" arról, hogy a Mofém termékeit már Kínában gyártják, meg a Hansgrohe-t is. 

    Jó volna tudni, vajh' igaz-e.

  7. 2013. június 10. 14:2328.

    Nem vagyok szakértő, csak egy gondolatsorébrőesztő: Pest mellett lakok, ahol olyan kemény a víz, hogy valakit agyon lehetne csapni vele. A két üveglap között jön ki a víz, elzárod, benne marad néhány csepp, ami megvízkövesedik.. szétszedni sztem nem lehet, takarítani nem lehet, fél év után sírni fogsz... én is az tenném...

     

    De lehet hogy nem jól gondolom???? 

    előzmény:
    vérmatska (1)
    2013-06-08  20:23
  8. 2013. június 10. 13:5927.

    Szia!

     

    Tapasztalatom szerint a csaptelepeknél nagy különbség van a márkásabbak és a noname között. Ha kézbe veszel egy Hansgrohe-t (Ramon soler, Grohe, Teka stb.) és egy alacsony árkategóriást, súlyra is érzed a különbséget, hogy a márkásban van anyag. Arról nem beszélve, hogy a drágább csapok lényegesen halkabbak is, nem hallani a lakás más helyiségében, ha kinyitod a csapot.

    Elhiszem, hogy tetszik a dizájn, de ha nem tudod megfizetni a jobb minőségűt, akkor jobban jársz egy jó márka kevésbé dizájnos típusával.

    előzmény:
    vérmatska (1)
    2013-06-08  20:23
  9. 2013. június 10. 13:4626.

    Az inkább lehetetlen... ált. olasz importok és a gyártó 2 év múlva már nem lesz elérhető... Ezért írtam, hogy kettőt vegyél. Akkor 5 évre van csapod.

     

    A vízkőtől nem kell tartani... van módja a takarításnak, illetve nem olyan durva, mint egy hagyományos csapon. A víz viszkozitása miatt jobban benne marad a kisluku perlátoros csapkivezetésben.... itt legfeljebb cseppes száradást láthatsz.

     

    Amit belinkeltem, azt teszteltem, az stabil. Kicsit érzékeny a cseppekre kívülről, de száraz ronggyal simán lejöb róla, tehát nem kell vegyszer...

    előzmény:
    vérmatska (25)
    2013-06-10  13:02
  10. 2013. június 10. 13:0225.
    Köszönöm. Látom én is most már, alaposabb tájékozódás után ár-ügyben, hogy ennyiért nem lehet benne megfelelő anyag. Meg aztán alkatrészt is nehéz szerezni, ha valami gond van.
    előzmény:
    kukacapja (23)
    2013-06-10  12:25
  11. 2013. június 10. 12:5924.

    De, mondom, nem pont ezt és nem pont a belinkelt kereskedőnél akarom megvenni, magának a konstrukciónak a hátrányaira lettem volna kíváncsi. 

    Jött is egy megfontolandó válasz, hogy mi a túrót csinál az ember, ha vízkövesedik a két üveglap közötti rész... 

     

    Ettől függetlenül is jöttek hasznos tanácsok, szerintem maradok annál, hogy megnézem a megbízható gyártók termékpalettáját, és ha van (számunkra) megfizethedő "dizájnos", akkor azt, ha nincs, akkor "hagyományosat" választunk.

    előzmény:
    csutak51 (20)
    2013-06-10  12:12
  12. 2013. június 10. 12:2523.

    Szia. Nem olvastam, ki mit írt.

     

    Ár/érték arányát teikintve a csap, amit belinkeltél, igencsak jó. Ez azt jelenti, hogy valószínűleg a belső alkatrészeken spórolt a gyártó, így a teflon alibi benne. Vízkövesedni igazán a széles lapos kifolyó nem fog, attól nem kell tartanod.

     

    Ilyen szép designú csaptelepet, ami anyagból van ilyen árban nem fogsz kapni, valóban annyi lesz (minimum), mint amit írtál.

     

    Ha el tudod fogadi, hogy (szerény szakmai tapasztalatom szerint) kb 2 (max 3) év múlva kuka, akkor bátran vedd meg. Azzal számolj azét, hogy valószínüleg a külső nikkel felületek is érzékenyek a vízkőre (cseppnyomos lesz, nehéz tisztítani), tehát gondozni kell majd. Ha lehet, ne vegyszerrel. Puha mikroszálas kendővel szárazon. Ami nem jön le, azt "párával"...

     

    Ha azt nézed, hogy a magasabb árhoz képest akár 4-et is vehetnél, lehet célszerű mindjárt 2-t rendelni, és az egyiket "lezsírozni"...

     

    Én az alábbi cégtől rendeltem ezt a csaptelep családot. Ez sajnos a drágább konstrukció, de elég süti. Amolyan egyszermegvevős:

    http://www.furdoszobaplaza.hu/?oldal=2&kat=208&termek=4012

    NAgyon jó fej volt a srác. Érdemes náluk körbekukkanatani.

     

    Remélem segítettem.

    előzmény:
    vérmatska (1)
    2013-06-08  20:23
  13. 2013. június 10. 12:1722.

    Ne Te döntsd már el, hogy mihez szóljak hozzá, és mit írjak, rendben?

     

    Én sem akarok helyetted dönteni, hol, és mit írj!

     

    Ennek a Te hsz-ednek sincs tehát értelme, tehát Te is feleslegesen koptattad a bill-t, igaz??

    (Nem kérdezem, mert nem érdekel, Te miért tetted!)

    előzmény:
    asztanaviszta (17)
    2013-06-10  11:57
  14. 2013. június 10. 12:1321.
    SZÉP, de nem látom, ki a gyártó, milyen anyagból vannak a főbb alkatrészei, van-e garancia, ill. melyik részére(kerámiabetét), stb..ezek a legfontosabbak - amellett, hogy jól néz ki. Nekem azért gyanúsan olcsó a design-hoz képest. valami sántít . Érdemes még vásárlás előtt utánajárni, hogy mire szól a garancia (úgy tudom, hogy csak akkor él, ha központi vízszűrő van beépítve)
    előzmény:
    vérmatska (1)
    2013-06-08  20:23
  15. 2013. június 10. 12:1220.

    Semmi bajom a kérdezősködéssel, ahogy írtam is.

     

    Az azért tudható, hogy egy laikus mást néz egy csaptelepben, mint amit egy szakember.

    Ezért bátorkodtam azt tanácsolni, szakembertől kérdezősködj inkább, mint a fórumon.

     

    Bár a végeredmény, látom, itt is az lett, amit a szerelőd is tanácsolna, hogy vedd a neves gyártótól már beváltat, és ne azt, ami mutatós, ám ismeretlen gyártó ismeretlen terméke.

     

    Az a forgalmazó meg, aki mindent árusít, mindig gyanús, alighanem azt vásárolja fel, amivel kereshet, mert -alighanem okkal- olcsón jut hozzá, és igazán egyik termékéhez sem ért. 

     

    Megeshet ugyan, hogy minden ellenére is jók ezek a csaptelepek, ám ahhoz túl sok pénzt kellene kiadnod, hogy kísérletezz velük.

    Arra az esély pedig, hogy tapasztalata legyen pont' ezekkel a csaptelepekkel, pont' ezen a fórumon valakinek, mint tű a szénakazalban!

     

    (Rövidebben nem jobb volt???)

     

     

     

    előzmény:
    vérmatska (16)
    2013-06-10  11:29
  16. 2013. június 10. 12:0519.

    Szia,

    Hansgrohe, Zucchetti álomszép design és megbíható, persze, vannak itt is alaptípusok, amik megfizethetők, és vannak a csúcsformák, amik már nehezen. A jika és a teka évek óta gyárt nagyon jó minőségű szanitereket, konyhai/fürdőszobai kellékeket, már ők is gyártanak, forgalmaznak a mosdókhoz,kádakhoz,mosogatókhoz való csaptelepeket is. Javaslom, nézz körül a weboldalukon - vannak elérhetőek. (ja,és nem kínaiak ...és csak halkan megjegyzem, a mofém-et annyira nem tartják szuperjónak a szakemberek. Kludit igen.)

    előzmény:
    vérmatska (13)
    2013-06-09  14:42
  17. 2013. június 10. 11:5918.
    Nekünk a mosdóban Hansgrohe van, tökéletes.
    előzmény:
    vérmatska (13)
    2013-06-09  14:42
  18. 2013. június 10. 11:5717.

    Ne döntsd már el, hogy hol kérdezősködjön.

     

    Ha érdemben nem tudsz hozzászólni, felesleges a billentyűt koptatni.

    előzmény:
    csutak51 (4)
    2013-06-08  22:02
  19. 2013. június 10. 11:2916.

    Miért volna értelmetlen? Arra lettem volna kíváncsi, hogy hosszú távú gyakorlati tapasztalatai vannak-e valakinek arról, hogy maga a konstrukció mennyire működőképes.

    Mivel csaptelep mindenkinek a lakásában van, egy próbát megért. 

     

    Szakmai fórumon is érdeklődni fogok, de másra gondol egy szaki, és másra a felhasználó; itt például a vízkő-kérdés nagyobb eséllyel kerül terítékre.

    előzmény:
    csutak51 (15)
    2013-06-10  10:59
  20. 2013. június 10. 10:5915.

    Hát hogyne!

    Kérdezősködni bárhol, bármiről lehet!

    Csak épp nem a megfelelő helyen kérdezősködni értelmetlen.

    előzmény:
    Milu (8)
    2013-06-08  22:23
  21. 2013. június 9. 21:5814.

    A téma eszembe juttatta az alábbi írást; ha szeretnétek egyet vigyorogni:

    http://szakitshabirsz.blog.hu/2007/12/22/koto n_a_szatyorban

  22. 2013. június 9. 14:4213.
    Köszönöm a válaszokat. Úgy látom, marad a "hagyományos" csaptelep (Mofém, Kludi, Grohe). Biztos van "design" csaptelep valamelyik megbízható gyártótól is, de inkább nem gondolok bele, mennyibe kerül...
  23. 2013. június 9. 08:5712.
    Még egy szavazat a Kludi-ra: mi 2000-ben költöztünk be és akkor csináltattunk konyhát. A csap amit oda vettünk (Kludi) a mai napig tökéletesen működik, javítani sem kellett soha!
    előzmény:
    tücsök78 (9)
    2013-06-08  22:29
  24. 2013. június 8. 23:4511.
    Nem mernék ilyet venni soha :( Bár egy egyszerű, hansgrohe csapot a konyhába 20.000-ért kaptam, ami méretben jó volt és a legolcsóbb. A mofém, kludi, hansgrohe és teka termékeket ajánlják, de ezek sem olcsók. Viszont ha megnézed, hogy egy év múlva a csöpögő csap miatt a különbözetet visszafizeted, akkor megéri a drágábbat venni. Talán saniwood, ami most elöntötte az összes barkácsáruházat, az eladók kapásból töltik a papírokat és adják vissza a pénzt, annyira szarok, múltkor ketten is álltak sorban 
    előzmény:
    vérmatska (1)
    2013-06-08  20:23

Címlap

top