Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Műanyagot éget a szomszéd

bagieszti
Létrehozva: 2013. június 2. 21:12

Egész télen a szomszédunk bútorlappal fűtött, ami ugyebár műanyag borítású. Hazajött a munkából és délután 4 órától szinte "kijárási tilalom" volt, mert kint meg lehetett fulladni az égett műanyag szagától. Szóltunk neki, hogy inkább fával vagy szénnel próbálkozzon, az kevésbé ártalmas az egészségünkre, de nem érdekli, ingyen kapja a bútorlapot, ezzel fűt!

 

Érdekes módon, ma (júni 2.), ismét begyújtott, persze megint műanyaggal. (hogy miért sajnos nem derült ki, hiszen árnyékban is 20 fok volt...)

Sem teregetni, sem kerti munkát végezni nem lehetett, de mégcsak kiülni sem a jó levegőre, mert marja a torkodat a "szag". (A gyerek bent focizott a lakásban, mert nem mertem kiengedni.)

Segítsetek légyszives, hol lehetne bejelenteni? Köszönöm!

  1. 2017. március 15. 15:2029.

    Nálunk Mélykúton is ez a helyzet, csak annyi különbséggel, hogy a munkahelyéről lopja a kábelt és a kertben égeti. Nem lehet a mosott ruhákat kiteregetni. Én nem tudom kihez fordulhatnék, mert kisebbség, és mindenki a haverja.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976918 (23)
    2013-06-03  16:41
  2. 2017. február 9. 17:3028.

    Tisztelt Fórumozók!


    Mi is hasonló problémával küzdünk kis mikro közösségünkben. Egy renitens szomszéd/cég füstölését mi sem bírtuk tovább és 1 éve megindítottuk a helyi önkormányzat környezetvédelmi hatóságánál az eljárást. A "hatalmas tapasztalatú" Dr. xyz elmondta a xyz paragrafust (természetesen nem fejből), de már elején tájékoztatott, hogy ennek nem lesz sok eredménye, mivel egy cég is érintett a füstölésben, ezért ezt megyei vagy régiós szinten majd egy másik hivatal foglya vizsgálni. Azok is lefolytatták az eljárást, fényképeket készítettek a "füstről" fekete fehér képeken (gondolhatjátok, hogy a képek visszaadták a bűzt mint jelenséget), de gondolom ennek a bonyolult tény megállapítására, hogy a füst a bűzzel jár és nem fényképpel kellene ezt bizonygatni, hogy a panaszos/ok állítása az valós e vagy nem, biztos hogy az adófizetők pénzén elvégzett egyetem, doktori cím az jogosan jár az ügyben érintett vizsgálódóknak. De nálunk még csak nem is vizsgálódnak, csak holmi "szakértői" vélemények alapján próbálják eldönteni, persze jó messziről, hogy ezeknek a hülye szomszédoknak mi is lehet a baja a füstöt eregető kedves szomszéddal. Képzeljétek el az eljárás során egy hatóság, ellenőrző szerv, ki nem jött a hozzánk mint panasztevőkhöz korom mintát venni a házaink párkányáról, tetőiről és azt a problémás kéményben lévő korom mennyiséggel összevetve végre megállapítani, hogy nem hiába zavar minket és károsítja egészségünket a nevezett Vért Lajos Lászlóné/VLL Profi Fűnyíró Kft ( 8800 Nagykanizsa, Ifjúság utca 45.). Természetesen a rendőrség is vizsgálódott, de mint mindig teljesen hiába. Ott is az xyz szakértői véleményt hangoztatják. A nevezett cégnél közben találtak hiányosságokat, melyek bírsággal járnak, de ezek összefüggését a fennálló problémával elfelejtették vizsgálni. Képzeljétek el, hogy a fent nevezett cég és magánszemély kerti kisgépeket forgalmaz, javít. A feljelentésükig 2016-ig nem tudtak elszámolni a veszélyes hulladék és a nagy mennyiségben felhalmozott karton és műanyag hulladék kezelésével. Persze hogy nem, mert nem is szállíttatta el, hanem egy lendülettel eltüzelte, mely tüzelés károsítja a szomszédok egészségét. Hiába szólsz a füstölőnek, vállat vonnak és még ök javasolják, hogy ha a gázszámlájukat szomszédok kifizetik, akkor majd hajlandóak lesznek gázzal fűteni. Addig így fognak ahogy eddig. KOMOLY NEM? Most a rendőrség 6-7 hónap semmittevés után átadja az ügyészségnek, aki majd eldönti, hogy mehet e bíróságra vagy nem. Addig is kénytelenek az idős asztmás szomszédaink is a kellemes "friss" levegőt szívni!!!!!!SZERINTETEK?.......De természetesen van még adu a kezünkben. 2017. 02. 10-én birtokvédelmet kérünk a nagykanizsai jegyzőtől, majd ezt követően bíróságon foglyuk a füstmentes élethez való jogainkat bizonygatni.:)
    Esetleg hasonló ügyekkel foglalkozó ügyvéd tanácsait szívesen fogadnánk.


    Nagy András

  3. Torolt_felhasznalo_535988
    Torolt_felhasznalo_535988
    2013. június 3. 19:4627.

     

    Néha nem a legkézenfekvőbb megoldás a megoldás. 

    előzmény:
    Hoborc (20)
    2013-06-03  14:07
  4. Torolt_felhasznalo_976918
    Torolt_felhasznalo_976918
    2013. június 3. 19:3726.
    Gondolja, este már mindenki  a lakásában van, nem is érzik. Azt hittem a kábel miatt beavatkozik a rendőrség, hívtam őket, de nem jöttek, az sem hatott, hogy a kertben nem termelhető, előbb szerezni kell. A nevüket mikor megmondtam, tárgytalan lett a téma. Szomorú, hogy vannak törvény feletti emberek, akkor minek a törvény ???
    előzmény:
    bagieszti (24)
    2013-06-03  19:16
  5. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. június 3. 19:2625.
    Mert, hülyék!
    előzmény:
    antironia (18)
    2013-06-03  10:16
  6. 2013. június 3. 19:1624.
    Nálunk is ez a gond. Tudja, hogy nem éppen jót csinál, ezért fűt csak este a bútorlappal. Gondolom tudja, hogy akkor nem jönnek hivatalos emberkék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976918 (23)
    2013-06-03  16:41
  7. Torolt_felhasznalo_976918
    Torolt_felhasznalo_976918
    2013. június 3. 16:4123.

    Nálunk is kábelt éget rendszeresen a kedves 2. szomszéd. Az akadémiát már végig járta, megvan a tuti megoldás. Cserépkályhában, szombat vagy vasárnap este. Hivatal nincs, fényképezni nem tudok, mehetek ahova akarok. Voltam az Önk.-nál, a Jegyzőnél, nem mondott semmit. Írtam a környezetvédőknek, ők elküldték a levelem az Önk.-hoz, ahova hívtak be feljelentést tenni. Nem mentem, mondtam, akkor megyek, ha éppen bizonyítani is tudom, mert üres köröket nem futok. Azóta sincs feljelentés, ő meg esténként "fűt", akár a 30 fokban is. Ismerik a problémát a városban, nem egyedi eset az enyém, de megoldás még nem született.

    Csak a kéményén levő koromból kéne mintát venni, de minek költenének erre, Őt nem lehet bírságolni, megélhetési bűnöző. Hát mi meg szívunk, finom kábelfüstöt is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (21)
    2013-06-03  15:21
  8. 2013. június 3. 16:2722.

     

    Vajon mindenhol ilyen jófejek a tűzoltók? 

    előzmény:
    Hoborc (20)
    2013-06-03  14:07
  9. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2013. június 3. 15:2121.

    Nálunk is kábelt égetett az egyik.......szomszéd.

    Hívtuk a rendőrséget, azonnal kijöttek!!!

     

    Azóta éjszaka égeti a tetves

    előzmény:
    Hoborc (20)
    2013-06-03  14:07
  10. 2013. június 3. 14:0720.

    Nekünk is volt ilyen szomszédunk, csak ő kábelt égetett. Ingyen elhozhatta a maradék vezetékeket a munkahelyéről.....

    Többször megkértük hagyja abba.  Mi is először jegyzővel és a többi elvileg jogi fórummal kezdtük, már régiós szinten is vizsgálták a beadványaikat, mire eszünkbe jutott ez a megoldás:

    Kihívtuk a tűzoltókat, elmondtuk, hogy veszélyes anyagot égetnek, fekete füst száll fel és büdös van, kijöttek, akik felszólították őket, hogy homokkal szórják le a tüzet és a kiszállási költségről kaptak csekket. Azóta megszűnt ez a probléma.

     

    előzmény:
    bagieszti (1)
    2013-06-02  21:12
  11. 2013. június 3. 11:5119.

    Én egyszer meggyújtottam az összesöpört diófaleveleket a házunk előtt és a szomszéd rámhívta a rendőrséget. Azok ki is jöttek és közölték, hogy ez környezetszennyezésnek számít és ha nem oltom el azonnal a tüzet, megbírságolnak.

     

    Mondjuk, az eset több mint 10 évvel ezelőtt történt Miskolcon, nem tudom, azóta hogyan változtak a törvények, de esetleg megpróbálhatod a zsarukat hívni.

    Főleg azok után, hogy a szép szó nem használt, lehet, hogy ez marad az egyetlen járható út.

     

    Nekem anno csak az esett rosszul, hogy a szomszéd rögtön a zsarukat hívta, pedig ha ő becsengetett volna, hogy oltsam el a tüzet, megteszem.

    Igaz, nem lepődtem meg, a pasi addigra már az összes szomszéddal összeveszett, sőt a telekszomszédját be is perelte, egy igazi összeférhetetlen szociopata a pasas, minden, még a kutyaugatás is zavarta, ő viszont légpuskával lövöldözte a madarakat a kertjében, egyszer egy meglőtt seregély a hátsó kertben játszó unokaöcsém mellé esett le, halálra rémítve szegény gyereket, de több döglött vagy félhalott madár is a mi kertünkbe zuhant.

    És az ironikus az egészben az volt, hogy a legtöbb kutya a környéken a légpuska hangjára ugatott a leghangosabban.

    Na persze, neki nem lehetett mondani semmit, ő mindig mindent jobban tudott!

     

    Szerintem a te szomszédod is hasonló kaliberü lehet...

     

    Sok szerencsét, remélem, megoldódik a probléma!

    előzmény:
    bagieszti (1)
    2013-06-02  21:12
  12. 2013. június 3. 10:1618.

    És őt nem érdekli, hogy a saját egészségét is károsítja...? Vagy már annyira matt a sok pálinkától, hogy fel sem fogja?

     

    Egyébként tényleg nem értem....  A szemétdíjat így is- úgy is ki kell fizetni. Ha tele van a kuka, ha nincs. Plusz ott vannak az ingyenes szelektív gyűjtők... Miért égetnek inkább...? :-((((( 

    előzmény:
    Bea68 (17)
    2013-06-03  10:07
  13. 2013. június 3. 10:0717.

    Mégha pálinkaszag terjengene, de nem, csak a füst, meg a kifőzött cefremaradék szaga, amit kivág a kertbe trágyának, és ott tovább rohad a földön. 

    Amúgy szerintem éget bizony műanyagot is, a szaga alapján. 

    előzmény:
    antironia (16)
    2013-06-03  09:55
  14. 2013. június 3. 09:5516.

    Akkor ti inhalálós módszerrel is be tudtok rúgni....?

     

    Bocs, nem akartam bagatellizálni a problémátokat, csak annyira magas labda volt, muszáj volt lecsapni. :-D

     

     

    Hát igen... A te esetedben legalább nem műanyagot éget - viszont a szag ugyanolyan birtokháborítás, mintha valami károsat égetne. :-((( 

     

     

    előzmény:
    Bea68 (15)
    2013-06-03  09:43
  15. 2013. június 3. 09:4315.

    Ilyen szomszédom nekem is van, csak ő nem télen fűt, hanem egész nyáron pálinkát főz a garázsban, és a garázsnak olyan alacsony kéménye van, hogy az összes füst a szobámban landol. Volt, hogy 40 fokban be kellett csukódni teljesen, mert a szomszéd bedörrentett a cefre alá. A kéményből szép kénsárga vastag füst száll, és sokszor éjjel is éget, a szaga iszonyat. A fafüst elméletileg fehér, vagy áttetsző, szóval szerintem éget ő is mindenfélét, a szeméttől a bútorlapig.

    Az megint más kérdés, hogy ennyi pálinkára van-e engedélye, mert egész nyáron gondolom többet főz, mint 50 liter. 

    Antironia linkjeit mentettem, bár nem szeretnék konfliktust a szomszéddal, de a tiszta levegőhöz nekem is jogom van. 

    előzmény:
    bagieszti (1)
    2013-06-02  21:12
  16. 2013. június 3. 09:2414.

    Sajnos a tettenérés lenne az igazi bizonyíték - de szerintem abszolút sci-fi kategória, hogy elkezd a szomszédod égetni, akkor betelefonálsz, és 10 percen belül kijön valaki (akárhonnan)........

     

    Lefényképezni még csak-csak lehet, de az árulkodó szagot nem lehet rögzíteni.

    előzmény:
    Zsifikati (10)
    2013-06-03  08:32
  17. 2013. június 3. 09:2013.

    Első lépésben mindenképpen a jegyző. Ha nincs semmi intézkkedés, akkor a második jegyzői levélhez odaírni a megjegyzést, hogy a levél másolata meg a Felügyelőségnek, meg mittomén...... Ügyészségnek, v. akár az atyaúristennek. :-)

     

     

    előzmény:
    cell (5)
    2013-06-02  22:20
  18. 2013. június 3. 09:1712.
    De jó! Erre még nekem is szükségem lesz: jobb oldalt a szomszéd a közértjének a szemetét égeti, bal oldalt a nemzetiségi beköltözők kábelt égetnek, átelemben szomszéd... csak az összes hulladékát - palackot, műanyag szemetet, stb.
    előzmény:
    antironia (4)
    2013-06-02  22:15
  19. 2013. június 3. 09:0811.

    Sajnos az én szomszédom is sokszor fűt bútorlappal, olyan helyen dolgozik, hogy elhozza. Volt, hogy reggel szellőztettem és mire be akartam csukni az ablakot az egész szoba füstszagban állt. Valamint hogy még bosszantóbb legyen sokszor éreztük este 9-10 tájban, hogy a szennyvizét is kiengedi a kertbe. Nem akarlak elkeseríteni, de esélytelen hogy ezzel bárki is foglalkozzon. Csak az idődet és az energiádat pazarolod.

    Nem egy a szomszédunk? Bár a mienk június 1-én fűtött:-)))

    előzmény:
    bagieszti (1)
    2013-06-02  21:12
  20. 2013. június 3. 08:3210.

    Ezek nagyon jók!

    Már továbbítottam is egy barátnőmnek, aki hasonló problémával küzd évek óta. A környezetvédelmi hatóságnak már egyszer jelentette, de nem csináltak semmit, csak kapott la valami értesítést, hogy kint jártak a faluban valamelyik délelőtt, és nem tapasztaltak ilyen tevékenységet.

     

    előzmény:
    antironia (4)
    2013-06-02  22:15
  21. 2013. június 3. 03:049.
    Borzasztó nehéz  helyzetben vagy. A különböző szerveknél tett bejelentésed elintéződéséhez hónapokat várhatsz, ha egyáltalán történik érdemben valami. SAJNOS!!!!Az  ilyen szomszéddal sem jutsz sokra, őróla lepereg minden.Szomorú, változtatni valószínű nem fog, ha állandó a probléma.Sok sikert az ügyintézéshez, ne add fel!!!!!
    előzmény:
    bagieszti (1)
    2013-06-02  21:12
  22. 2013. június 3. 00:428.

    azt, hogy mergezö, ö is tudja, azt ui. tanulta. nem is erre gondoltam. hanem arra, hogy azt kell tanitani (allampolgari ismeretek), hogy mit lehet ezellen tenni.

     

    az, hogy az emberek itt kerdezik, hasznal(hat)-e egy csodafofyitabletta, terhesek-e, hogyan kell ajanlott csomagot postara adni, szavazni vagy sajat jogaikat megvedeni, azt mutatja, hogy kb. SEMMIT nem tudnak.  

     

    EZEN a tudatlansagon kellene javitani a heti 123. tornaora helyett. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (7)
    2013-06-02  23:22
  23. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. június 2. 23:227.

    Hiába tanítják.

    Nem azért égeti, mert nem tudja, hogy káros. Azért égeti, mert ez ingyen van neki és azt hiszi, hogy büntetlenül megússza.

     

    Azt is tudjuk, hogy káros a sok autó kipufogógáza, aztán még 200 m-re is autóval mennek sokan.

    előzmény:
    semiramis (6)
    2013-06-02  22:46
  24. 2013. június 2. 22:466.
    nnna, ilyen dolgokat kellene tanitani az altalanosban. 86. informatika- es 112,. tornaora helyett.

Címlap

top