Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Saját márkás mosógél

halenda
Létrehozva: 2013. május 7. 14:11

Sziasztok,

 

Ma délután nagybevásárlás lesz, és mivel felújításra készülünk a nyáron, ott spórolunk ahol csak tudunk.

 

Saját márkás mosószerek érdekelnének engem, kinek mi vált be, milyen áron van, stb.?

 

Melyiket ajánlanátok? Tandil, formil, s-budget, splendid, tesco saját, auchan saját...stb?

 

Színes ruhákra való érdekelne, és amit még tudni kell: kisgyerek nincs, 2 dolgozó felnőtt van, túl sok kosz nincs a ruhákon, ha van, akkor azt előkezelem.

 

Köszönöm a tapasztalatokat!

  1. 2016. november 17. 19:3364.

    Amit én írtam, abból nem kell több.

     

    Nézd meg: 3,65 literes Persil - 50 mosáshoz való 

     

    http://mosopordiszkont.unas.hu/spd/Persil_color_ silan/Persil_365_l_Mosogel_Szines_Ruhakhoz_Silan_illatal

     

     

    Amit én írtam, az meg 1,5 literes, és 37 mosásra elég. 

     

     

    idézet:
    antironia (15)
    2013-05-07 14:55:28

     


    LIDL


    Dash - 100 mosáshoz való


    http://prospekte24.com/lidl-prospekt-angebote-ab-21-11-16 /

    előzmény:
    antironia (15)
    2013-05-07  14:55
  2. 2013. június 1. 17:4663.
    Arilux mosógélt ismeri valaki? 
  3. 2013. május 9. 07:4562.

    Nem tudom mennyire palacebo, hogy van olyan mosószer, ami remekül tisztít, és van, ami jóval kevésbé.

     

    Azt elhiszem, hogy bizonyos alkotórészek azonosak minden mosószerben, de a többi adalék már nem, és ez jelentősen befolyásolja a hatását.

     

    Egy kicsit hasonlít a gyógyszerekhez. Hiába azonos az alap hatóanyag, a hozzájuk kapcsolódó vivőanyagok nem, és így a hatás sem azonos.

    előzmény:
    ardian (59)
    2013-05-08  13:29
  4. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2013. május 8. 21:4861.
    Öööööööö lehet én vagyok hülye, de mi lehet abban placebo, hogy mondjuk az x mosópor tényleg kiveszi a foltot a másik meg nem?
    előzmény:
    ardian (59)
    2013-05-08  13:29
  5. 2013. május 8. 14:3760.

    Placebó? Jaj ne viccelj már, a koszos izzadságszagú ruha az nem érzékszervi csalódás.

     

    előzmény:
    ardian (59)
    2013-05-08  13:29
  6. 2013. május 8. 13:2959.

    Hát, pedig sokszor úgy van, hogy megy a gyártói márka a soron, azután zacskót/csomagolóanyagot váltanak, s onnantól megy a sajátmárkásba ugyanaz a termék.

     

    A placebo hatását gyógyszereknél is ki lehet mutatni, miért ne jelentkezne a tisztább ruha érzetében?

     

    A közgazfdasági/marketing elméleti háttere is megvan:

    extra nyereséget lehet elérni, ha ugyanazt a terméket, ugyanazon az önköltségen kétféle piacnak/kétféle áron is el lehet adni. A kicsivel önköltség felet, vagy önkööltségen eladott sajátmárkás fedezi az állandó költségeket, a gyártói márkán meg képződik a profit.

    előzmény:
    KN18 (53)
    2013-05-08  12:17
  7. 2013. május 8. 12:4958.
    Szia, Én a Lidl saját márkás mosógélt (főleg színest) használom (Formil), nekem bevált. Két kisgyerekem is van, és nem kímélik a ruhákat. Előtte Arielt és Tomit használtam. Más saját márkást nem próbáltam.
    előzmény:
    halenda (1)
    2013-05-07  14:11
  8. 2013. május 8. 12:3557.

    A Lidlis minden saját márkás termékkel elégedett vagyok, mosogatógéphez meg fürdőszobához, stb. kivétel a Formil.

    Két éve próbáltam ki párszor, de megbántam, és maradtam az Arielnél.

     

    Vettem a Sárkány Centerben is arielt, az is jól mos - de el tudom képzelni, hogy van olyan árus, aki kicsit "okosba" nyomja.

     

    Mosószódát is vettem, néha adagolok a fehér ruhákhoz egy picit, de a gyerekeknek sok ruháján van "rászitált" vagy ráfestett minta - azt gyakorlatilag szétszedi már egy alkalom után (pl. a fehér bugyikon található mintát, a textilfilccel beleírt nevet, stb.) - így a mosószódát csak asztalterítőhoz meg lepedőhöz használom, netán zoknikhoz... nem is nagyon fogy...

     

    A TAndilt annyian dicsértétek, lehet megpróbálom...

     

    Ennyit azt én tapasztalataimról.

     

     

    előzmény:
    halenda (1)
    2013-05-07  14:11
  9. 2013. május 8. 12:2456.

    Szerintem a mosószóda nagyon károsítja a szintetikus és elasztán szálakat.

     

    A szappanok szerintem is nagyon jók, bár macerásabb használni mint a folyékony folteltávolítókat.

     

    A Caola szappan sima mosószappan , semmilyen folteltávolító hatással nem bír , csak nagyon jó mosóhatással .

    A Vanish szappan oxigéndonor anyagokkal kevert , mosáskor ugyanúgy , mint az egyéb Vanish termékek , naszcensz oxigénnel járul hozzá a tisztításhoz .

    A marhaepe kivonatot tartalmazó szappanban természetes enzimek és zsíroldó/diszpergáló anyagok vannak . Folttisztító hatása ennek a legjobb ( ráadásul többféle foltra is használható ). Használatakor a foltot be kell szappanozni , rajtahagyni egy órát , majd kimosni .

     

    Az áztatás is nagyon hatékony és csak tiszta meleg vízben szoktam általában egy éjszakára.

    előzmény:
    Zajec (48)
    2013-05-08  11:11
  10. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. május 8. 12:2355.

    Nem ragad bele egyáltalán. :)

     

    Akkor ragadt bele, amikor még használtam mosószódát, ill. egy időben tescos mosóport is.

    Na azok együtt beleragadtak.

     

    A Tandillal nincs ilyen gondom.

    A gélt is szeretem, a Lidl termékeit nem ismerem, nincs a közelünkben Lidl.

    előzmény:
    rafi (51)
    2013-05-08  11:52
  11. 2013. május 8. 12:2054.

    Mi is ketten vagyunk felnőttek, és nincs igazán koszos ruha. Mindíg saját márkás mosógél használok.  3 liter elég kb. 2-3 hónapig. Használok mellé mosógolyót. Azt nem tudom használ-e valamit, de azért mindíg belerakom a gépbe. Én soha nem az adagolóba öntöm a gélt, hanem  dobba.

    Nem volt még gondom, hogy koszos maradt volna bármi is. Konyharuhákhoz, ágyneműkhöz rakok szódabikarbónát. Most épp zöld Periel van itthon. Auchanban vettem. Azt hiszem 600 ft volt. 

    előzmény:
    halenda (1)
    2013-05-07  14:11
  12. 2013. május 8. 12:1753.

    Mindenki tisztában van bizonyos marketing stratégiákkal és nem hiszem, hogy bármelyikünk is a saját pénze ellensége lenne.

     

    Ha ugyanaz lenne a x saját márkás zacsiban, mint ami a persil zacsijában, és ugyanazt az eredményt lehetne vele elérni, akkor már rég éhen haltak volna  a mosószergyártók.

     

    Nyilvánvalóan ugyanazon hatóanyagból lényeges mennyiségi eltérések vannak az ár függvényében.

    Mint ahogyan már itt sokan említették, hogy a Németországban vásárolható Ariel töményebb. A gyártó licencet ad el a különböző országok gyártóinak és a saját hazájában állítja elő a lehető legjobb összetételűt.

    előzmény:
    antironia (47)
    2013-05-08  10:22
  13. 2013. május 8. 12:0652.

    Piackutatás és marketing engem igazán nem érdekel, főképp azért mert egyetlen esetben sem pártatlan. + földrajzilag a vízek minősége sem azonos, ami pedig alapvetően befolyásolja az eredményes mosáshoz szükséges szereket.

     

    Pl. a Mo-n kapható összes színfogókendőt teszteltem, és a legkiválóbb a DM saját márkás terméke.

     

    Számomra egyetlen dolog a mérvadó: a tiszta, illatos ruha.

    A ruha sokáig maradjon olyan mint új korában, őrizze meg a szinét vagy épp a fehérségét.

     

    előzmény:
    ardian (46)
    2013-05-08  10:07
  14. 2013. május 8. 11:5251.

    A Tandil mosógpor neked nem ragad bele a mosószertartályba?

    Én egyszer vettem, de nem oldódott fel rendesen, összeállt kemény golyókká.

     

    A Tandil folyékonyt szeretem, de ugyanolyan jó a lidl Formil folyékonyja, nagyon jó illatuk van.

     

    Oxy port használok még a szennyezett ruhákhoz, ez gyönyörűen kitisztítja a zoknik fekete talpát.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (50)
    2013-05-08  11:45
  15. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. május 8. 11:4550.

    Én - mint legolcsóbb megoldást, a mosószódát alkalmazom.Bioboltban vagy Auchan-ban veszem, ott, ahol van nagyobb biobolt - egy 5 kg-os vödör talán ha 2000 Ft. De neten is rákereshetsz.

     

     

    Az Aldiban vásárolt, a Dalli által gyártott  mosóporok 2840 Ft-ba kerülnek - 6,4 kg.

    Gyönyörűen tisztítanak, nem teszik tönkre a ruhát, a fehérnek valótól a fehér ruhák ragyogó fehérek lesznek.

     

    Egy időben én is használtam mosószódát, de hosszú távon nem győzött meg.

    Egyik az, hogy nem olcsóbb, mint a mosópor, problémásabb beszerezni, és ami a legfontosabb, hosszú távon nem jó a ruháknak.

    előzmény:
    Zajec (48)
    2013-05-08  11:11
  16. 2013. május 8. 11:1949.

    A mosószóda jól pucolja a zsírt, és teszi tönkre a ruhákat.

     

    Erősen szennyezett ruháknál elhiszem, hogy jó, de mindennapos használatra kizárt.

    előzmény:
    Zajec (48)
    2013-05-08  11:11
  17. 2013. május 8. 11:1148.

    Szia!

     

    Én - mint legolcsóbb megoldást, a mosószódát alkalmazom.Bioboltban vagy Auchan-ban veszem, ott, ahol van nagyobb biobolt - egy 5 kg-os vödör talán ha 2000 Ft. De neten is rákereshetsz.

     

    1/3 mosópor, 2/3 mosószódát használok (1 ek-2 ek arányban maximum), öblítéshez 2 ek ecetet 2 kk öblítővel. De ha illatos a mosópor, akkor az öblítő el is maradhat (csak az illata miatt teszem hozzá)

     

    Fehér cuccokat eőtte egy kis időre beáztatom epeszappanos vagy sima caola mosószappanos vízbe (epeszappant DM-ben tudsz venni és k... jó)

     

    A mosószóda egyébként irtózatosan jól pucolja a zsírt, egyéb szennyeződéseket (pl felújítás utánra), de nincs illata, azt pótolni kell, ha szeretnéd. És arra vigyázz, hogy húzz gumikesztyűt mert szárítja a bőrt.

    Egyéb ht tisztításhoz, fel és lemosásokhoz vízbe 1-2 ek ecet+ 1-2 ek szóda (pezseg!) és  egy nagyon kevés narancsos békás tisztítószert teszek, azt is csak az illat miatt. Egy flakon így kb egy évig kitart és kellemes, nem túl erős illat van utána.

     

    Remélem segíthettem

    Zajec 

     

    előzmény:
    halenda (1)
    2013-05-07  14:11
  18. 2013. május 8. 10:2247.

    A világ összes mosópora, mosógélje, stb. ugyanazt az anyagot tartalmazza. Amiben eltérhetnek, max az adalékanyagot (illatosító, vízlágyító, optikai fehérítő).

     

     

    Ezt én is pontosan így tudtam. :-) 

     

     

    A saját márkás termékek gyakran ugyanazok, amit az agyonreklámozott donozba, zacskóba tesznek, csak nem kell megfizetned a marketingköltséget.

     

     

     Így van. :)  Írtam is tegnap, hogy az aldi mosóporában is Dalli (vagy régebben Persil) van/volt. 

     

    Ugyanez van pl. - OFF - felvágottaknál, élelmiszereknél is... 

    A "márkatudatosak" csak hadd költsék a pénzüket marketingre..... :-D

    előzmény:
    ardian (46)
    2013-05-08  10:07
  19. 2013. május 8. 10:0746.

    Vicces volt végigolvasni a sokféle véleményt.

     

    3 éve, amikor a sajátmárkás termékekről készítettünk tanulmányt, az egyik konzultáción felmerültek a mosószerek. A szakértő elmondta nekünk, hogy a mosószerek fő alapanyagát, a "detergenseket", ami a tisztítóhatást gyakorolja, egy nagy amerikai cég állítja elő a világon. A világ összes mosópora, mosógélje, stb. ugyanazt az anyagot tartalmazza. Amiben eltérhetnek, max az adalékanyagot (illatosító, vízlágyító, optikai fehérítő).

     

    Azóta nem szoktam jelentőséget tulajdpnítani annak, milyen mosószert használok, gyakran használok saját márkás termékeket, s nem érzem úgy, hogy koszosabbak lennének a ruháink.

     

    A saját márkás termékek gyakran ugyanazok, amit az agyonreklámozott donozba, zacskóba tesznek, csak nem kell megfizetned a marketingköltséget.

    előzmény:
    halenda (1)
    2013-05-07  14:11
  20. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. május 7. 23:2245.
    Erről volt nekem ismerős a Dalli név, csak nem ugrott be rögtön.
    előzmény:
    antironia (44)
    2013-05-07  23:18
  21. 2013. május 7. 23:1844.

    Németországban az Evidur (régebben) elég neves márka volt. Meg maga a Dalli mosópor is.

     

    http://de.wikipedia.org/wiki/Dalli-Werke

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (43)
    2013-05-07  22:35
  22. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. május 7. 22:3543.

    Ja, ezen a Dalli Werke-t írja.

    Ők mit gyártanak, van valami ismertebb nevű termékük is?

     

    Mondjuk nekem így is megfelel...

    előzmény:
    antironia (42)
    2013-05-07  22:33
  23. 2013. május 7. 22:3342.

    Igen, az világos, hogy Németországban gyártják, csak nem mindegy, hogy melyik "nagy" márka gyártója. Sokszor u.azt teszik a zacskóba, mint a normál márkatermékesbe.....

     

    Érdekes, mert van, ahol a Henkelt írják, van , ahol a Dalli Werke-t (egy másik német nagy gyártó), és volt még vmi harmadik is.... 

     

    Szóval lehet, hogy Persil van benne... :))) 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (41)
    2013-05-07  22:24
  24. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. május 7. 22:2441.

    Kibattyogtam és megnéztem, hol gyártják az általam is használt Tandilt.

    Németországban.

    Legalábbis azt írja a doboz alján.

     

     

    A minőségével teljes mértékben elégedett vagyok (az árával is), és nem is kell hatalmas mennyiségeket használnom belőle.

    előzmény:
    antironia (40)
    2013-05-07  22:18

Címlap

top