Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen Pesterzsébeten élni

bébinyuszi_23
Létrehozva: 2013. január 22. 21:23

Sziasztok!

 

Hamarosan költözünk Pesterzsébetre két pici gyerekkel.Kíváncsi vagyok,hogy milyen ott élni,milyen lehetőségek vannak pici gyerekekkel?Milyen programok vannak a közelben?Mit szerettek/mit nem szerettek Pesterzsébetben?Milyen a közbiztonság?Merre találom a gyerekorvosi rendelőt a központi részen?Ügyeletet stb.Egyszóval minden érdekel.Ha van valami hasznos információd a kerületről azt is szívesen olvasom.Köszönöm

  1. 2016. február 16. 17:2720.

    Húú hát én tavalyelőtt költöztem oda, a párom tősgyökeres Erzsébeti, de a Jókai környékére nem költöznék azért...(Gubacsi-pusztán lakunk, erdő mellett)

    előzmény:
    helyi (19)
    2016-02-09  10:36
  2. 2016. február 9. 10:3619.

    Én alapvetően szeretem. A Jókai utca mellett lakunk, nyugodt, családi házas környék. A lakóközösség vegyes (úgymint fehér-barna), de például a mi környékünkön egyetlen betörésről sem hallottam, és ha normálisan áll az ember a helyi cigányokhoz, köszön nekik meg ilyesmi semmi baja nem lesz velük.

    előzmény:
    bébinyuszi_23 (1)
    2013-01-22  21:23
  3. 2014. március 8. 13:0818.

    Sziasztok!

     

    Élhető környezetben ( fák, játszótér, járda (!), parkok) , lakást / sorház/ házat keresünk Budapesten, eközben akadtunk a pesterzsébeti Téglagyártó és Vizisport utca által "határolt" "Mediterrán Lakópark"-ra.

    A házak osztrákosak, a lakások fa ablakosak, fapalettások, nagy erkélyes vagy teraszos, kertesek, igazán hangulatosak. Voltunk egyik szombaton körbenézni a nyüzsgést, stb. De mégis aki ott él / élt, jobban tud nekünk tapasztalatokat mondani. pl. olvastam arról, hogy a IX. ker-ből történtek "áttelepítések", biz. családokat illetően. Érintette-e ez a Mediterrán lakóparkot? Láttunk egy félkész házat a Duna part-hoz közel, mit tudtok, folyamatban van, beköltözhető lesz 1-2 éven belül? Mellette állnak a "csontváz házak" (félbemaradt építkezés). Ott a Duna part, lesétáltunk és megszemléltük a kenusokat. Nagyon szép. Szóval jó lenne tudni, milyen a lakóközösség, közbiztonság, melyik társasházat  válasszuk, mert van több eladó lakás. Magánszemélytől szívesebben vásárolnánk, ha tudtok eladó lakást, írjatok. Köszönöm szépen előre is. Berni 

  4. 2013. január 25. 14:4017.

    Tudod, ez az egész attól függ, hogy honnan költöztél ide.

    Ha előtte mondjuk a Sas-hegyen laktál, vagy Budakeszin, akkor ahhoz képest Erzsébet elég nagy érvágás. Itt munkásemberek vannak, nagy a lakótelepi rész, sok a színesbőrű. 

    Ha már mondjuk az óbudai lakótelepről jöttél, akkor már jobban regenerálódsz, ha viszont Kőbányáról, Újpalotáról, akkor meg semmi különös nem fog feltűnni Pesterzsébeten.

    Központos nagyon, a közlekedés tényleg jó, nyugodtan mehetsz nappal a gyerekorvoshoz, de akár sötétedés után is, azért nincs minden sarkon késes gyilkos. Ennél sokkal rosszabb környék is van Budapesten.

    De majd kitapasztalod. 

     

     

    előzmény:
    bébinyuszi_23 (1)
    2013-01-22  21:23
  5. 2013. január 25. 08:4816.
    Ha fogad, választhatsz máshol is - de a gyerekorvoshoz se éjjel fogtok járni, az azért egy meglehetős forgalmas környék (a Kossuth L utcából nyílik, közel a piachoz) - nem a gettóba költözöl ne parázz már ennyire!!
    előzmény:
    bébinyuszi_23 (15)
    2013-01-24  13:40
  6. 2013. január 24. 13:4015.

    Köszi,hogy válaszoltál.

     

    A gyerekorvosi rendelő pont a Vas Gereben utcában van.:( Jó környékre kell akkor majd járnunk,mert úgy tudom,hogy oda tartozunk.Esetleg nem tudjátok,hogy lehet máshol is választani gyerekorvost vagy csak ahhoz lehet menni ahova tartozunk?

    előzmény:
    bébinyuszi_23 (1)
    2013-01-22  21:23
  7. 2013. január 24. 12:2414.

    Nappal nincs Erzsébeten olyan környék, ahol nem tudsz nyugodtan sétálni. Ahol elég sok a fura egyed, az a Vas Gereben, Jókai u környéke de csak a Kossuth Lajostól kifelé a Határ út felé. Nézd meg a térképen, elég jól behatárolható terület. De én ott is simán elsétálnék nappal gyerekkel együtt. Hát éjjel azért nem:)

     

    Semmitől nem kell félnetek, nyugodtan kezdjétek felfedezni a környéket, élvezni az új helyet, ismerkedjetek a helyiekkel, boltokkal, nem kell itt félni!!!

    előzmény:
    bébinyuszi_23 (13)
    2013-01-24  10:58
  8. 2013. január 24. 10:5813.

    Szia!

     

    Te is a korábban említett okok miatt költöztél el?

    Jó lenne tudni,hogy mégis melyik utcákat érdemes elkerülni és melyek ami viszonylag jók. Köszi

  9. 2013. január 23. 14:1312.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a hozzászólásokat. :) Várom továbbra is ha van valakinek Pesterzsébetről valami információja. :)

     

    Érdekelne,hogy melyikek a gázosabb környékek,amerre nem ajánlott mászkálni?

     

    A piac környéke és a Vas Gereben utcai gyerekorvosi rendelő környéke milyen?

     

    Kit ajánlotok gyerekorvost,felnőtt házi orvost vagy megvan,hogy ki hova tartozik és kész?Esetleg lehet választani?

     

    Hol van ügyelet/gyerekorvosi ügyelet?

    Fogorvosi ügyelet?

     

    Az 51-es vagy az 52 villamos ami a gázosabb környéken jár?

    Ha befele szeretnénk menni akkor 23-busz vagy 51 villamos a biztonságosabb?

     

    Merre van jó pékség,zöldséges a környéken?

     

    Valaki írta,hogy augusztus 20-án nem nagyon menjünk ki gyerekekkel este? Akkora a tömeg vagy miért?

     

    Melyik ovit ajánljátok? Vagy az is körzetekre van osztva? Nekem a Bóbitát ajánlották,de nem tudom,hogy ha nem az a körzetes akkor  be lehet-e jutni vagy csak a körzetesbe.Évközbe lehet-e átíratkozni vagy csak szeptembertől? Tervezem felhívni őket,de még nem jutottam odáig,mailre meg nem válaszolnak. :(

     

     

    A környéken kéne nekem majd valami jó kozmetikus és fodrász is aki tud fiatalos és jó frizurát csinálni.

     

    Mackóskuckóról valakinek esetleg tapasztalata?

     

    Pesterzsébeten van Rossmann,Dm?

     

    Jó étterem esetleg a közelben? 

     

    Most ennyi jut eszembe,de még jövök.

    Várom a válaszokat. Köszi :)

  10. 2013. január 23. 11:5111.
    Nem kell nappal, gyerekekkel félned Erzsébet központban, dehogy kell, nyugodtan csavarogjatok, rengeteg gyerekes családdal fogtok találkozni.
    előzmény:
    bébinyuszi_23 (8)
    2013-01-23  09:42
  11. 2013. január 23. 11:3410.

    Mi kicsit több mint egy hónapja költöztünk ide a központi részre, úgyhogy túl sokat nem tudok még neked írni. Nekünk eddig nagyon tetszik, a központi részben minden van, mintha egy kis város lenne a városban. Boltok, kajázók, szolgáltatások. Vásárolni az INTERSPAR-ba járunk, este 10-ig nyitva van, de hazafelé útba esik a TESCO is a Soroksári úton. A piacot még nem próbáltuk, de a szomszédoktól sok jót hallottunk róla. Kicsit messze van a belvárostól, de a közlekedés nem vészes. Eddig a XI. ker.-ben laktunk, Gazdagréten, ahhoz képest kb. minden +negyed óra, de az még belefér. 23-as busszal 15 perc kb. a Boráros tér, onnan meg sok minden elérhető már. A 66-os busz pedig elvisz a Határ út M-hoz, na meg ott van a Europark bevásárló kp. is. A közelben van jégpálya, uszoda is.

    Ha ideköltöztök és majd írsz privátot is, szívesen ismerkednék személyesen. :)

    előzmény:
    bébinyuszi_23 (1)
    2013-01-22  21:23
  12. 2013. január 23. 11:109.

    Szerintem teljesen jó! A közbiztonság kicsit romlott, vagy csak nekem tűnik fel.

    Augusztus 20-án pl ne menj ki gyerekkel, az valami döbbenet! 

     

    Közlekedésben magasan a legjobb peremkerület! Általában nem ismerik az emberek ezt a részt, pedig jó itt élni(laktam 5., 8., 9., 12. kerületekben és maradok itt). Kicsit olyan mindig, mintha vidéken laknék.

    Simán találsz profi fodrászt, isteni cukrászdát, nagyon jó gyógyszertárat. A piaccal kapcsolatban vegyes érzelmeim vannak, de úgy általában tudom hova kell menni.  Talán az iskolái nem annyira jók, az ovikat és bölcsiket dícséri mindenki. Sportolni, szórakozni(szabadtéri programok) viszont átjárok a 19. kerületbe. Ruhát vásárolni maximum a turkálóban tudok, a sétálón botrányos áron vannak a ruhák és nagyon bunkó eladók vannak. 

    A facebookon több erzsébeti csoportot is láttam, ott akár barátkozni is tudsz.  

    előzmény:
    bébinyuszi_23 (1)
    2013-01-22  21:23
  13. 2013. január 23. 09:428.

    Köszönöm a hozzászólásokat.A központi részre költözünk, az a része érdekel,hogy arra milyen a közbiztonság?

    Hallottam már minden félét és már nem tudom,hogy mit gondoljak.

    Nappal gyerekekkel milyen arrafele kint mászkálni,félni kell? :(

     

  14. 2013. január 23. 09:117.

    Szuper jó, én eredetileg erzsébeti vagyok és visszavágyom, így most irigy vagyok:) Ahogy az írásodból kiveszem, Erzsébet központba fogtok költözni. Bizony, a IX.kerből betelepítettek miatt kicsit gázosabb a helyzet mint pár éve, de azért a közbiztonság az állandó rendőri jelenlétnek - most a központról, a sétálóutcáról beszélek - köszönhetően szerintem teljesen rendben van. Bevásárlási lehetőségek tucatja - Interspar, Penny stb, a központban a "vonatos játszó" nagy kedvenc lesz a gyerekeknél! Csili művházat én is ajánlom - olcsó és színvonalas programok gyerekeknek, felnőtteknek. Ezen kívül a Csili éttermét is nagyon jó szívvel ajánlom nektek, ha bármilyen alkalomból helyszínt kerestek - akár egy ballagás vagy születésnap vagy csak úgy - nagyon-nagyon jó kaja, korrekt gyors kiszolgálás és barátságos árak.

     

    Tőletek nem túl messze: Vágóhíd utca, Zsuzsi cukrászda...

     

    Központban a gyerekorvosról nem tudok sajnos, mi kijjebb laktunk a Vécsey lakótelepen.

     

    Érezzétek jól magatokat!

    előzmény:
    bébinyuszi_23 (1)
    2013-01-22  21:23
  15. 2013. január 23. 09:116.
    Én itt lakom másfél éve..előtte Csepelen. :) Végülis nem rossz hely, közel van minden valóban, nagyon jó a tömegközlekedés. Bár én Csepelre hordom a gyerekeket oviba, bölcsibe, mert ott melózom, de végülis közel van az is, nem probléma. :)
    előzmény:
    bébinyuszi_23 (1)
    2013-01-22  21:23
  16. 2013. január 23. 05:215.
    Van borzasztó része is,és van úrinegyede is. A közbiztonság enne megfelelő. Hová költözöl?
    előzmény:
    bébinyuszi_23 (1)
    2013-01-22  21:23
  17. 2013. január 23. 03:524.

    A pár évvel ezelőtti állapothoz képest szerintem csökkent a "színvonal".

    1. Mindenhol az országban ez van. (Lsd. még Budán is egyre több kéregető van, ahol pedig régen egyáltalán nem volt.)

    2. Pár éve a IX. kerületi önkormányzat "megállapodott" a XVIII., XX. és XXI. kerülettel bizonyos lakosok "áttelepítését" illetően.  

    előzmény:
    bébinyuszi_23 (1)
    2013-01-22  21:23
  18. 2013. január 22. 23:023.

    szia!
    mi 5 évet éltünk ott, az akkor 16 hónapos lányunkkal költöztünk oda, és közben megszületett az öccse is. Ahol mi éltünk, csak jókat tudok mondani, de nyilván függ attól, ti merre éltek majd. Mi a Mártírok úti ovi+iskola mellett laktunk, ez a legzöldebb rész az egész kerületben. Van minden, 2 ovi, suli, bölcsi, kisbolt, nagybolt, játszótér 3 is, doki, közlekedés, M5, M0 nagyon közel, és van 1 lovarda is, a Mártírok útján kifelé a Tesco irányában. Rengeteget jártunk oda, etetni, meg simogatni az állatokat, és pónilovagolni. Szerettünk ott élni, csak kinőttük a lakást és a világ legjobb védőnője is ott van!  Van 1 Csili nevű központ is, vannak programok, kicsiknek, nagyoknak is.

    sztem jó helyre költöztök, bár azért ott is vannak érdekes helyek...  

    előzmény:
    bébinyuszi_23 (1)
    2013-01-22  21:23
  19. 2013. január 22. 22:082.

    Nem lakom ott, de érdemes az Önkormányzat honlapján -na és a neten is- barangolni infókért!

     

    Pl a térképen rátalálsz az eü. szolgálatra, azon belül pl gy.orvosi rendelőkre, van felsorolás a gyerekorvosokról, ha azok nevére kattintasz, felsorolja, mely utcák, terek tartoznak a körzetéhez, mi a rendelési idő, és így tovább, és így tovább...Mindenféléről millió infó!

     

    Vagy:

    pesterzsébet.lap.hu

    Pesterzsébet

    Pesterzsébet pici gyerekkel

    Pesterzsébet közbiztonság

     

    előzmény:
    bébinyuszi_23 (1)
    2013-01-22  21:23

Címlap

top