Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen mosószert

cell
Létrehozva: 2012. november 8. 20:29

Sziasztok,

Segítséget kérnék, mert már sok féle mosószerrel probalkoztam de hiaba. Azt szeretném ha a ruhainknak finom mosószer illata lenne. Nem tudom mit rontok el de hiaba tisztak a ruhak, egyszerűen nincs illatuk. Öblítőt nem használok azt nemcsak nem szeretjük, de allergias rá a gyerek, azaz amit eddíg probaltunk attol kiütéses lett. Melyik az a márkás mosószer ami utan finom lllatú marad. Sőőt ami szerintem egy másik probléma van néhány polónk ami kifejezetten büdi marad mindegy mivel mosm, nem olyan mosatlan szag hanem mintha ugyanaz a szag benne maradna a ruhakba. Nehéz igy elmondani , szagokat és illatokat éreztetni leírva de remélem kapok 1-2 jotanácsot. Ja és szabad levegőn szárítok tehat attol nem lehet ilyen punnyadt szagú a ruha.

  1. 2013. február 8. 11:1973.

    Szia, azt gondolom nem elsősorban a mosószereddel van a hiba, amire figyelni kell:

    - mosógépet fél évente érdemes teljesen kitisztítani - ecet és 90 fokos átmosás, vagy ha félted a gépet, akkor a DM-es géptisztító kitűnő. A mosószeradagolót, csövet is alaposan kipucolni.

    - kevesebb ruhát tenni egy mosásba, max. a megengedett mennyiséget, nem amennyi befér a dobba. A víztakarékos gépek, vagy programok nem bírják kimosni a többletruhát, ezért marad olyan a szaga, mint amikor beraktad. Ami a kupac közepén van az max. nedves lett egy kicsit, de nincs kimosva. Koszosnak valószínű azért nem látod, mert eleve nem is volt láthatóan koszos, csak szagos a használattól. Ha én magam ebbe a hibába esek, akkor jön a második és harmadik osztott mosás után a tiszta illatos ruha.

    - ha nagyobb (heti) szünetekkel mosol, a két mosás között engedd a gépet kiszáradni.

    - a szárítás is fontos, levegős, szellős helyen a legjobb, nem túlzsúfolva, mert akkor is megbüdösödhet. 

     

      

     

     

    előzmény:
    cell (1)
    2012-11-08  20:29
  2. 2013. február 8. 11:1172.

    lázadó vagyok én is

    szoktam egy öblítéssel kezdeni,úgy hogy meleg vizet engedek a gépbe egy kevés mosószódával,utána jön a "rendes" mosás, de sokszor ahhoz is meleg vizet teszek a gépbe,és rövidebb program is elég,nem lötyböli hideg vízben a ruhákat( a mosószerszemcsék is csak akkor oldódnak fel,ahogy melegszik a víz)

     

    mivel igénylik,fele ecet-fele enyhe öblítőt használok, amikor szabadban lehet szárítani,csak ecetet

     

    mosógolyóval és minimális mosószerrel mosom a szineseket, a fehérekhez teszek oxigénes tisztítót(most a lidl-saját márkás van,nagyon sűrű,ha a foltokra teszek,az elég a mosáshoz,úgyis beleoldódika vízbe) 

     

    KN    az izzadós kamaszoknak nagyón jó a patikában kapható antisudorica hintőpor vagy oldat,mellé még mehet egy kis illatos deo, de ez tényleg nem engedi megszagosodni őket(lábukra is fürdés után,hónaljra,még edzés után is csak izzadtak,de nem büdösek 

    előzmény:
    BBÉVI (70)
    2012-11-12  10:18
  3. 2013. február 8. 10:4071.
    Szia, ha allergiás a mosószerre, vagy az öblítőre a gyermeked, tudom ajánlani a mosódiót, ami mellé használj mosóparfümöt. Én lágy érintés nevűt vettem nemrég a KataBotljában, nagyon tetszik az illata! Ha kész a mosás, mihamarabb vedd ki és tereged ki a ruhákat, attól is bebüdösödhetnek. Illetve próbáld meg kitisztítani a mosógépedet (az öblítős rekeszt is!) mert attól is lehet kellemetlen illat.üdv!
    előzmény:
    cell (1)
    2012-11-08  20:29
  4. 2012. november 12. 10:1870.
    OK, de én a továbbiakban is az "áztatók" népes táborát gyarapítom és erről senki nem tud engem lebeszélni, ergo sztem nem felesleges.
    előzmény:
    antironia (54)
    2012-11-09  10:51
  5. 2012. november 10. 01:5169.

     

     

    Topikindito - en sem hasznalok oblitot, az tenyleg elhagyhato.  Viszont arra vigyazz, hogy oblito nelkul bebudosodik a ruha, ha nem teregeted ki rogton, ahogy lejar a program.

    előzmény:
    antironia (41)
    2012-11-09  10:03
  6. 2012. november 9. 17:3568.
    Kitiasztítottam a gépet szűrő, tartályok és átmostam ecettel, nem spóroltam vele. Volt egy szaga az egésznek....Most ecet illatu kicsit a gép, de nem durva....Valamelyik nap elzarándokolok mosószert venni a folyékony ariel az első amit ki fogok rpobalni....Aztan lehet még azt az illolajos dolgot is de előbb kivancsi vagyok külön arra hogy csak a mosószer mennyire illatos, mert ha eléggé akkor maradok ennyibe
    előzmény:
    KN18 (34)
    2012-11-09  08:28
  7. 2012. november 9. 14:2067.

    Én az áztatás után be szoktam fújni Ariel folteltávolító spray-vel és így tökéletsen tiszta lesz a póló .

     

     

    előzmény:
    antironia (62)
    2012-11-09  11:16
  8. 2012. november 9. 14:1866.
    Nem próbáltam. Sőt nem is ismerem.
    előzmény:
    BBÉVI (57)
    2012-11-09  10:59
  9. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2012. november 9. 13:2165.

    Én soha nem szoktam áztatni a ruhákat, mégis tiszta lesz egy egyszerű mosógépes mosással.

     

    Egyébként én sem használok öblítőt, egyrészt mert tönkreteszi a ruhákat, bebüdösödik tőle (főleg a törülközők), nehezebben szárad és még a mosógépet is tönkre teszi.

     

    Én a fehér ruhákat citromos Tide mosóporral szoktam mosni 60 fokon és ecetet teszek az öblítő adagolóba. Isteni friss illata van a ruháknak tőle.

     

    A színeseket Ariellel+ ecettel. Az Arielnek egészen jól megmarad az illata.

    Szerintem a büdösödést ecettel nagyon jól ki lehet küszöbölni.

     

    Ja, és nem marad ecetszagú a ruha! 

     

     

     

     

    előzmény:
    BBÉVI (49)
    2012-11-09  10:43
  10. 2012. november 9. 12:0164.
    Helyesen: Ariel mosógél koncentrátum:-)
    előzmény:
    Télapó*** (63)
    2012-11-09  12:01
  11. 2012. november 9. 12:0163.

    Ariel mosógép koncentrátum. Amikor ezzel mostam (eddig kétszer vettem), akkor mindig nagyon finom, friss illatúak voltak a ruhák. Az Ázsia Centerben vettem, 1,2 l-es flakonban van, 1500 forint körüli áron. Ha bemész az Ázsia II-es csarnokba, rögtön jobbra az első üzletben kapható, ahol mosószereket (is) árulnak.

    Én egyébként általában Tacskó gazdaságos mosógéllel mosok, de néha kipróbálok ezt-azt. Ez a gél tényleg jó volt, csak lusta vagyok kimenni az Ázsiába:-) Nagyon kevés kell belőle, csak egy kupaknyi (pici a kupakja is), különben úgy habzik, hogy őrület (állítólag, az eladó monda).

    előzmény:
    cell (1)
    2012-11-08  20:29
  12. 2012. november 9. 11:1662.

    A dezodorfoltra sajnos NINCS megoldás. :-(

    Kb. másféltucat topik volt már erről itt az NLC-n, de ettől függetlenül nekem is ez a tapasztalatom.

     

    A dezodor + az izzadság olyan vegyületet képez, ami vízben nem oldékony. Szépen lassan "belegyógyul" a pamutszálak közé. Nincs oldószere. :-(

     

     

    előzmény:
    KN18 (56)
    2012-11-09  10:59
  13. 2012. november 9. 11:1361.

    Nézd, a "tényleg fehér" elég szubjektív kategória. :-)

    Csodák azért nincsenek. Amint előbb már említettem, a vízkeménység eléggé befolyásoló tényező. Ezen kívül: a már beszürkült fehérekkel sem tud csodát tenni. De tapasztalatom szerint nagyon lassítja az elszürkülést.

     

    NYilván hosszabb idő után lehetne megtapasztalni, hogy mennyire jó. De ahhoz ugyanolyan típusú ruhadarabokból kéne két - két darab, és az egyiket ezzel mosni, a másikokat meg nem. De erre szerintem egy háziasszony sem vetemedik.

    előzmény:
    lufi (58)
    2012-11-09  11:00
  14. 2012. november 9. 11:0460.

    www.zoldbolt.hu

     

    Itt mindent megtalálsz.

     

    Amiket én használok:

     

    - mosódió

    - mosószóda

    - natrium-perkarbonát

    - szódabikarbóna

    - citromsav

    - ecet

     

    Cakk-pakk mosáshoz, takarításhoz, mosogatáshoz. 

    Mosogatáshoz használok hagyományos mosogatószert is, mert néha folyó vízben mosogatok.

    előzmény:
    cell (25)
    2012-11-08  21:41
  15. 2012. november 9. 11:0359.

    Kemény és magas a vas tartalma is.

     

    Én már hónapok óta kútvízzel mosok, van házivízmű és szűrők.

    Tavaszra kiéppíteti a férjem a teljes víztisztító rendszert kb 500 ezer ft.

    Akkor már minden arról kapná a vizet nemcsak a mosógépek. 

     

    Én használok calgont is, mert kellemesebb tőle a ruha tapintása is. 

    előzmény:
    antironia (55)
    2012-11-09  10:55
  16. 2012. november 9. 11:0058.
    Köszi, így már megtalálm. És ettől tényleg fehérek a fehér cuccok? De jó...
    előzmény:
    antironia (44)
    2012-11-09  10:26
  17. 2012. november 9. 10:5957.

    Én a hajamra sem használok balzsamot, pláne nem a nem kimosósat, mert az is vegyszer. Alsóruházatot egyáltalán nem öblítek, más kérdés h egy pulcsi pl. jó ha kellemes illatú.

    Próbáltad már a weiser riese folyékony mosószerét?

     

    Ja és tusfürdőt sem használok, mert lemoshatatlanul nyálkás marad utánna a bőr, tehát szívódik a bőrőn keresztül jó sokáig.

    Ami ártó tényezőt lehet, próbálok kiküszöbölni, van bőven amit ugysem lehet.

    előzmény:
    KN18 (53)
    2012-11-09  10:49
  18. 2012. november 9. 10:5956.

    Az fiam kamasz.

    Szegénykémet nagyon zavarja, hogy "férfias" illata van mostmár.

     

    Vettem neki vichy golyós dezodort ami nagyon jó, de ő a rexona kenőset szereti inkább. 

    Heti kb 15 pólót kell áztatnom, mert szabályos kemény réteg képződik a kenős deótól. 

     

    előzmény:
    antironia (54)
    2012-11-09  10:51
  19. 2012. november 9. 10:5555.

    Ha kemény a víz felétek, sajnos nem sokat tudsz tenni...

     

    Ha mégegyszer az életben építkezni fogunk, tuti, hogy nem fogok sajnálni párszázezret egy normális háztartási vízlágyítókészülékre.

    Van egy barátnőméknél... Tudod, milyen gyönyörű a zuhanykabinjuk, meg általában a mosogató, a csaptelepek, stb. stb. ...? Pedig hetente max. 1x tisztítja. Nincsenek vízkőfoltok sehol. Egy álom.... :-)

     

    A kemény víztől is van az elszürkülés. Pedig minden mosószer agyon van tömve vízlágyító-adalékkal (pont ezért parasztvakítás a kféle vízlágyítóporok pluszban, lsd. Calgon, stb.). Egy bizonyos mértéken túl semmiféle plusz hatást nem adnak.

     

     

    előzmény:
    KN18 (52)
    2012-11-09  10:47
  20. 2012. november 9. 10:5154.

    Ha autószerelő, v. más koszos munkát végzők ruhájáról van szó, akkor tényleg kell az áztatás.

    De máskülönben tök fölösleges.

     

    Némi por, pici izzadság - kb. ennyi van egy átlagember ruhájában. Legalábbis, ha nem hat-nyolc felvétel után kezdi kimosni.... :))))

     

     

    előzmény:
    BBÉVI (49)
    2012-11-09  10:43
  21. 2012. november 9. 10:4953.

    Ezt megértem.

     

    De arról nem szabad megfedkezni, hogy a ruhának az öblítő olyan mint a hajunknak a balzsam. Mosás után regenerál .

     

    előzmény:
    BBÉVI (49)
    2012-11-09  10:43
  22. 2012. november 9. 10:4752.

    Én ezt teljesen megértem. Egy percig nem vitataom a folttisztító hatását és azt sem, hogy nem fakít.

     

    De a gyakorlat azt mutatja, hogy a fehér ruha nem lesz tőle elég fehér. 

    előzmény:
    antironia (48)
    2012-11-09  10:41
  23. 2012. november 9. 10:4551.

    Ezt már én is sok helyen olvastam, hogy főleg a Miele típusú szárítógépek nagyon jók.

    Nekem már így is 2 mosógépem van, de még egy szárító, mégha szűkösen is elférne a mosókonyhában.

     

    Most annyira fölösleges, hogy fűtöm a 150m2-es házat csak azért, hogy megszáradjanak a ruhák.

    Mert 21-22 fok van fűtés nélkül, ami teljsen jó, de viszont , ruha szárításhoz  kevés. 

    előzmény:
    csakmoni (46)
    2012-11-09  10:36
  24. 2012. november 9. 10:4550.
    A weiser riese egy szuper, ha nem a legszuperebb mosópor, de nem marad meg az illata a ruhákban. Itt ez volt a kérdés/kérés.
    előzmény:
    antironia (41)
    2012-11-09  10:03

Címlap

top