Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elektromos fűtőpanelek!

kékzafir
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 09:54

Sziasztok!

Tudom már volt ebben a témában topic, de az haj régen volt a fűtésszámlák és a gázminőség szempontjából!

Esetleg valakinél tapasztalat? NOBO, vagy ADAX,GLAMOX? Az utóbbiak az előbbinél majdnem dupla áron!

Régi fűtésünket sürgősen újra kell szerelni és most döntenem kell! Gáz, vagy villany?!

Segítenétek a döntésben?

Köszi!

  1. 2017. augusztus 7. 14:2511.

    Bár már nem aktuális a válasz, az elektromos fűtés már jobban megéri minden szempontból hosszabb távon, mint a gázfűtés. Itt tájékozódhatsz, kiszámolhatod a költségeket: http://melegetadunk.hu/

  2. 2012. szeptember 24. 20:3910.

    "A Nobo hány légköbmétert fűt?

    Szerinted helytállónak tűnik a légköbméterenkéni 75 watt teljesítménybeépítése?"

    igen, mi ez alapján választottunk panelt!

     

    "Mennyi a fűtési idő, hogy elérje a 22 fokot?"

    Nekünk a konyha és a fürdőszoba sem nagy, így azokat gyorsan felfűti. Gondolom egy nagyobb szobában egy nagyobb teljesítményű panel szintén gyorsan felmelegszik.

    Szerintem a 3 fok reális.

     

    Az áramszámlánk téli időszakban  a két helység fűtésével olyan 5-6 ezer forinttal nőtt.

     

    előzmény:
    kékzafir (8)
    2012-09-24  20:07
  3. 2012. szeptember 24. 20:259.
    Még hozzátenném,  az ingatlanból kiszökő hőnek mindegy, hogy  a gázt, vagy a villanyt pazaroljuk, ha nem megfelelő a szigetelés, vagy milyen a környezet. Itt csakis a létrehozási és üzemeltetési költséget tartanám szem előtt. Az elekromos fűtés létrehozási költsége töredéke a gázos központinak. Viszont az üzemelési költség?! Na ezt szeretném mindenáron megtudni!
    előzmény:
    kékzafir (7)
    2012-09-24  19:26
  4. 2012. szeptember 24. 20:078.

    Szia! Köszönöm, hogy jelentkeztél!

    Pontosan a Nobo jár a fejemben, mint alternatíva, tekintettel az alacsonyabb bekerülési értékre.

    Most bombáználak néhány kérdéssel!

    A Nobo hány légköbmétert fűt? Meg tudnád írni, mennyivel ugrott meg a villanyszámlátok? Abból ki lehet következtetni az üzemeltetési költséget. Természetesen leszámítva, hogy valószínűleg nem egyformák az ingatlanjaink adottságai.

    Még egy kérdés: írásodból úgy tűnik, gyorsan felfűt. Mennyi a fűtési idő, hogy elérje a 22 fokot? Adott helyiségben mennyi a légköbméter és ehez hány wattos a készüléket üzemeltettek? Szerinted helytállónak tűnik a légköbméterenkéni 75 watt teljesítménybeépítése. Azt mondta a forgalmazó, hogy ilyen paraméterekkel fél óra alatt 3 celsiussal emelkedik a hőmérséklet.

    Köszi, ha még időt szakítasz rám! 

    előzmény:
    mirjala (2)
    2012-09-24  10:25
  5. 2012. szeptember 24. 19:267.

    Köszönöm, hogy emlékeztettél az épületgépészre! Annak költségét nem is vettem számításba.

    Huszonéves, még műanyagcsöves padlófűtés, fali gázkazánról.

    előzmény:
    csutak51 (3)
    2012-09-24  10:54
  6. 2012. szeptember 24. 11:026.
    kell, brrr bocsánat :)
    előzmény:
    mirjala (5)
    2012-09-24  11:02
  7. 2012. szeptember 24. 11:025.

    Egyet kel értsek az előttem szólóval.

    Az, hogy én leírtam, hogy nálunk hogy van -az egy házban, vagy egy lakásban, ami pl nincs körülfogva más lakásokkal- nem jelent semmit.

     

    előzmény:
    csutak51 (4)
    2012-09-24  10:59
  8. 2012. szeptember 24. 10:594.

    https://www.google.hu/search?q=g%C3%A1z+%C3%A9s+villany%2C +melyik+a+gazdas%C3%A1gosabb%3F&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-aű

     

    ezekben is olvasgathatsz, de mint írtam, okosabb döntés szakemberhez fordulnod!

    Egy fűtési rendszer kiépítése, üzemeltetése nemkevés pénz, ha szakember számolja ki, tervezi meg, és nem "hasraütéssel" döntesz, jobban jársz!

    előzmény:
    kékzafir (1)
    2012-09-24  09:54
  9. 2012. szeptember 24. 10:543.

    "Régi fűtésünket sürgősen újra kell szerelni"

     

    Ez mit jelent? Milyen volt a "régi"?

     

    A legokosabb, ha épületgépész mérnöktől kérsz tanácsot, akivel meg is terveztetheted a fűtési rendszeredet úgy, hogy gazdaságos legyen!

    A gázüzemű berendezésekhez mindenképpen szükséges a terv, anélkül nem lehet felszerelni!

    A villanyfűtéshez szükséges engedélyekről az áramszolgáltatód ad felvilágosítást.

     

    Tervezői jogosultsággal rendelkező ép.gép.mérnököt keress, az majd minden kérdésedre ad JÓ választ, míg a laikusoktól csalóka válaszokat kaphatsz.

     

    Nagyon sok paramétert kell ahhoz vizsgálni, hogy a fűtésed gazdaságos és jó egyen!

    Hogy csak párat írjak, dióhéjban:

    - a lakásod/házad műszaki paraméterei, adottságai

    - a fűtési rendszer beruházási ktsg-e

    - az üzemeltetési kts.

     

     

     

     

    előzmény:
    kékzafir (1)
    2012-09-24  09:54
  10. 2012. szeptember 24. 10:252.

    Szia!

     

    Nekünk Nobo van a konyhában és a fürdőszobában, a többi helységben gázzal fűtünk (konvektor.)

    Így nem kiugró a villanyszámla télen sem.

    A nagy előnye, hogy beprogramozható, pl mi a konyhait úgy programoztuk be, hogy télen reggel fűtsön addig, amíg otthon vagyunk, elkészülünk, reggelit csinálunk, reggelizünk. Már akkor elkezd fűteni, amikor ébredünk, így kellemes meleg vár minket, mire kimegyünk. Délután pedig akkor kezd el melegíteni, ha hazaérünk.

    Így nagyon szuper a gáz és a villany nagyon jól kiegészít egymást.

     

    Viszont nem tudom, hogy ha kizárólag villannyal menne a fűtés, az mennyire érné meg, remélem jön majd valaki, aki erre is választ ad  neked!

     

    Üdv,

     

     

     

     

    előzmény:
    kékzafir (1)
    2012-09-24  09:54

Címlap

top