Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szigethalomra költözünk

88888
Létrehozva: 2012. július 27. 10:41

Sziasztok!

 

Elég nehezen, de találtunk egy házat Szigethalmon, pontosabban Szigethalom-Dunaparton.

 

Nem ismerjük a helyet. Ránézésre tetszett. Tetszik. 

 

Szigethalmiaktól várok válaszokat az alábbiakra!

 

1.) Még pici a babánk, de érdekelne, hogy kinek van esélye bekerülni az oviba? Mennyire kell szociálisan rászorultnak lenni?

 

2.) A közlekedés nem egyszerű. A Párom Bp. ÉK-i részén dolgozik, oda kell eljusson. A szigethalmi HÉV + autóbusz állomás elég messze van a Dunaparttól, de nem lehetlen távolságban. Szóval: mivel érdemes Pestre indulni. HÉV vagy busz?

 

3.) Milyenek a gyerekorvosok, védőnők?

 

4.) CBA, SPAR, DM, Rossmann van-e (mondjuk ezeket ki tudom guglizni).

 

5.) A helyi járatra van kismama bérlet?? (Sejtem a választ...)

 

Egyenlőre ennyi.

 

Köszönöm.

 

88888

  1. 2017. március 13. 12:5657.

    Ez az írás már öt éve íródott, de érdekel még itt van Bojana és aktív-e. Üdvözlöm Magdolna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (25)
    2012-07-29  11:44
  2. 2017. március 13. 12:3756.

    Ez engem is nagyon érdekelne, mivel épp egy ilyet nézegetek megvásárlásra.


     

    előzmény:
    pemonth (53)
    2013-12-15  09:04
  3. 2015. december 16. 07:4155.

    Szia Bojana,


    Segítenél kérlek a lakosság összetételében? engem igazából csak az érdekelne.


     


    Köszönöm szépen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (25)
    2012-07-29  11:44
  4. jwl
    jwl
    2014. november 19. 10:3254.

    Sziasztok!


    Nem tudom van-e még itt valaki Szigethalomról, aki olvassa a topikot. Nemsokára kiköltözünk oda. Van egy pár gyermekünk, ezért friss információk érdekelnének az óvodákról, iskolákról és gyerekorvosokról, valamint milyen sportolási és egyéb tevékenységek vannak a városban.


    Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!


    jwl

  5. 2013. december 15. 09:0453.

    SZiasztok!

     

    Érdeklődni szeretnék, hogy a könnyűszerkezetesházakról mi a véleményetek, illetve, hogy mit tudtok róluk?! Már kinéztünk egy házat, de a régebbi hozzászólásokból (2005-ös) nem szűrtünk le túl jó dolgokat!

    Tudom, hogy "olcsó húsnak híg a leve", de mindegyik házra igazak a rémhírek?

    Válaszotokat előre is köszönöm! :) 

  6. 2013. március 11. 08:2752.
    Ja, a szomszédok nagyon rendesek. Itt a közvetlen közelünkben idősebbek laknak, figyelünk egymásra.
    előzmény:
    teklababa (50)
    2013-01-09  18:37
  7. 2013. március 11. 08:2651.

    Szia!

     

    Igen, kiköltöztünk még augusztus végén.

    A házat nagyon szeretjük, a környéket is. Sokat sétálunk, főleg most, hogy jön a jó idő. A Duna 8 perc ajtózárással, babakocsiba ültetéssel együtt. (Mondjuk most már totyog a kicsi inkább. :))

    Van egy kisebb bolt, ahova el tudok szaladni, ha valami kell és nincs itthon. A nagybevásárlást együtt végezzük, kocsival.

    A felnőtt orvosi rendelőben még nem jártunk, csak a gyerekben. Elsőre fura volt a doki (Kővári), de már megszoktam. Az utolsó két alkalommal nagyon is rendes volt, telefonon is!!! A védőnőnk...hát...kétszer láttuk. Egyszer amikor bementünk hozzá még augusztusban, aztán szeptember végén, amikor beteg volt a gyerek. Akkor is csak összefutottunk. Mondjuk nem hiányzik, de kicsit érdekes volt, hogy az egy éves státuszra se ő jött...

    A Párom reggel 5.10-kor elmegy és 16.50-kor ér haza, pénteken 14.20-kor. Ez elég rossz, hogy alig van itthon, de nem vészes - neki se. Busszal jár, a Taksony-hídtól.

     

    Lényeg, hogy nem bántuk meg! :)

     

    Bocs, hogy ilyen soká' reagáltam. :)

     

    előzmény:
    teklababa (50)
    2013-01-09  18:37
  8. 2013. január 9. 18:3750.
    Kiköltöztetek? Hogy érzitek magatokat? Érdekel, megbántátok-e? Szép napot! Üdv.
    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  9. 2013. január 9. 18:2749.
    Szia, én csak kíváncsi vagyok, miután végig olvastam a hsz-eket, hogy végül is kiköltöztetek-e, hogy érzitek magatokat, ill. megbántátok-e? Láttam, jó sokan lebeszéltek róla. Üdv.  Szép napot.
    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  10. 2012. szeptember 28. 07:1848.

    Szia!

     

    Nem HÉV-vel közlekedik a Párom, hanem busszal, a Taksony hídtól. Télen lehet, hogy problémás lesz, de majd kiderül. 

     

    Sajnos nem Parádi az orvosunk, hanem Kővári. Nnna, hát bementem a babával bejelentkezni, meg se nézte. Múlt héten újra menni kellett, mert lázas volt a pici. A doki vizsgálat közben iphone-ozott. Egy hajszálon múlt, h. nem szóltam be. Értem én, hogy rutinos, de azért ez nekem sok volt. Szerencsére nem kell minden héten menni hozzá. A régi doktornőnk sokkal másabb volt. De ez van. Valamit valamiért.

     

    A védőnőnk kedves, jó fej. Szerencsére.

     

    Ettől függetlenül szeretünk itt lakni. :)

    előzmény:
    nagyandrea00 (47)
    2012-09-17  18:53
  11. 2012. szeptember 17. 18:5347.

    Szép-estét!

    Nem is gondoltam volna hogy ennyien vannak szigethalmiak,lehet itt nap-mint nap beszélgetünk és talán az utcán elmegyünk egymás mellett ?

     

    Gondolom 4X8-as már választ kaptál a kérdéseidre ,a dunaparton nagyon szép házak vannak és jó lehet ott lakni,de messze van a hév ami a téli időjárás mellett is mindig közlekedik.

     

    Szigethalmon szociális rászolúltságra ne nagyon számíts.

    A legjobb gyerekorvos Dr.Parádi Enikő ,de körzesítve van a város nem tudom ti kihez tartoztok.

     

    Télen a műútra a dunapartról nem tudtok rámenni kocsival,a Szabadkai út meg még hajnalban nincs letísztítva, de az 51.úton az m0 fele ha jár a párod tiszta az út.

     

    A kismama bérletet felejtsük el...

     

    Egyébbként békés ,nyugodt környezet,jó helyre költöztél. 

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  12. 2012. szeptember 17. 09:0846.

    Sziasztok!

     

    Átköltöztünk. Négy hete itt is lakunk.

    NAGYON SZERETJÜK!!!!

    :)))

     

    Üdv.

    88888

  13. 2012. augusztus 15. 11:2845.

    Mi is a hétvégén költözünk. Mi is közel leszünk a Dunához. Hétvégén sétáltunk a Karám-ig, meg a játszótérig. Hát, bárki bármit mond, nekünk nagyon tetszik! :)

    A Párom tegnap kiprbálta a hazafelé jövő buszt. 40 perc volt + 20 perc séta. Annyira nem vészes. Átsétálva a Taksony vezér hídon egyszerűbb, mint bemenni a HÉV-ig. Meg így fizetik neki az utazást, a helyi bérletet már nem fizette volna a munkahelye!

    Nekünk is fontos volt, hogy ne legyen hitelünk. Nem tudtunk volna nyugodtan lefeküdni este, ha több milliós hitel ketyegett volna...

    Nyugis életet kívánok Nektek is! :)

    előzmény:
    Manka_84 (44)
    2012-08-14  11:55
  14. 2012. augusztus 14. 11:5544.

    Szia!

     

    Mi is hasonló helyzetben vagyunk, mint Ti! A héten költözünk ki Szigethalomra, nagyon közel a Dunaparthoz.

    Én is a közlekedésen töröm a fejem, hogy mi lenne a lehető legjobb számomra. Itt ugyanis én vagyok az, aki Pesten, a XV. kerületben dolgozik... Már most tudom, hogy nem lesz egyszerű helyzet, de bevállaltam.. Az eddigi 10 perc helyett (kb ennyi idő alatt sétáltam be a munkahelyemre) most nagyjából utazhatok másfél-két órát.. 

    Remélem sikerül megtalálnom a legegyszerűbb és legjobb megoldást.

    Szigethalom egyébként nagyon tetszik, és reméljük hamarosan a család is bővül, így nekem is aktuálisak lesznek a feltett kérdéseid.

    Olvastam a hozzászólásokat, és ezekből többnyire azt szűrtem le, hogy nem is olyan jó dolog oda költözni, de mit tegyünk, ha tetszett, és árban is tökéletes volt...? Így legalább nem kellett hatalmas hitelekkel leterhelni magunkat, és nem kell azon gondolkodni, hogy 10 év múlva is fogom-e tudni fizetni a törlesztőrészleteket...

    Remélem megtaláljátok a számításaitokat, és nyugis életet tudtok élni ebben a szerintem nagyon szép városban.

    Az ingázást pedig egy idő után majd csak megszokjuk valahogy... :)

     

    Szép napot! 

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  15. 2012. augusztus 4. 14:5143.
    te egy orult vagy. mit irtam ?19 evet eltem ott, 40 evvel ez elott.  es en utoljara 94 ba voltam ott.   mit tudok mindent joban ??  azt, hogy te is egy irigy ember vagy.   nem vagy te normalis amiket irsz.   HAVE A NICE DAY.
    előzmény:
    nemszeretem (42)
    2012-08-04  08:12
  16. 2012. augusztus 4. 08:1242.

    Iréntől még normális hozzászólást nem olvastam, ő nem is itthon él, de mindent jobban tud. Szerintem, nagyon szép, és jó helyen vettétek a házat. Ma már nem lehet arra adni, hogy a munkahely is közel legyen, akkor mindenkinek a fővárosban kellene költözni. A lányom évekig Székesfehérvárról járt be a fővárosba dolgozni, és nem halt bele.

     

    Én biztos vagyok benne, jól fogjátok érezni magatokat, főleg ahogy olvastam van autótok, azzal percek alatt nagyon jó bevásárló helyeket találsz, nincs akkora távolság, sem üzletek, sem orvosi rendelő tekintetében. Mint már írtam, sokat változott itt a környék, mióta nem csak üdülő övezet, viszont egész évben nyaralhattok.

    előzmény:
    88888 (35)
    2012-08-03  08:23
  17. 2012. augusztus 3. 23:4241.

    JÓ VÁLLASZTÁS, JÓ LAKHELY SZIGETHALOM,

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  18. 2012. augusztus 3. 23:3840.

    Szigethalmon nőttem fel, csecsemő koromtól 18 évesig ott éltem, mai napig szívesen megyek HAZA a szüleimhez, szeretem az ottani levegőt, olyan jó , otthon :)) Van helyijárat nemtudom mennyiért a dunapartról a Voálbuszhoz , ami pestre visz.

    Volán busszal (gyártelep ) -ről 320 ft. a közlekedés csepelre (itt lakom most).25-30 perc alatt be lehet érni csepelre és onnan szintén 320 ft.ért 15 perc és a boráros téren vagy !! Tehát, ha jól megy akkor 45 perc alatt bent vagy a Borároson 620 ft.ért. Onann pedig irány 4-es, 6-os villamos attól függ merre mész, 15 perc alatt eléred a metrót is (Ferenc körút).

    Autóval persze sokkal könyebb lenne, főleg, mióta megépűlt az új út  a sziget.sz. miklósi auchan mőgőtt. Azon az uton kocsival 15 perc alatt bent vagy csepelen, és akkor már budapesten vagy  XXI. kerület.

    Szerintem jő hely szigethalom!! Nyugis , jó a piaca ( kettő is van belőle)

    A Szigethalmi cukrászdában van a legfinomabb gyümőlcs torta :))

    Spár, Penny,CBA, mindennel elvan látva.

    JA!! ELNE FELEJTSEM:  a DUNAPARTON sütik a KARÁM VENDÉGLŐBEN  a legfinomabb hekket!! Nagyon finom!! Ha arra járok, mindig lemegyek a dunapartra és eszem 1-et . FELTÉTLEN KÓSTOLD MEG!!

    előzmény:
    88888 (1)
    2012-07-27  10:41
  19. 2012. augusztus 3. 14:1139.

    Bizony sokat változott a fórum az elmúlt x évben, tanúsítom én is. Nem baj - lehet negatív vélemény is, legalább egy más szemszögből is megvizsgálhatod az álláspontodat. Meg vannak direkt rosszindulatúak - egyre többen, akik csak trollkodni járnak ide - hát ők meg így élik ki magukat és aki többedszer találkozik itt velük, már oda se figyel az irkálásukra.

     

     

    előzmény:
    88888 (37)
    2012-08-03  08:31
  20. 2012. augusztus 3. 14:0938.

    Már azt hittem lázas költözésben vagy és felénk se nézel:)

     

    Jó ötlet! Majd a férjed menet közben kitapasztalja, jó-e így neki vagy kitalál egyéb útvonalat. Az útiköltség meg így ezek szerint biztosítva van.

     

    Biztos, hogy nincs két egyforma ember: ami nekem a Paradicsom, az neked lehet a Pokol.

    előzmény:
    88888 (36)
    2012-08-03  08:29
  21. 2012. augusztus 3. 08:3137.

    Ja, és még valami.

    Anno 2004-ben kezdtem nlc-zni, akkor még rengetegen voltak itt és valahogy teljesen más volt. Most tértem vissza pár év kihagyással.

    Akkor még nem voltak az emberek ennyire megkeseredve - vagy nem tudom mi miatt van, de most annyi ellenséges ember van. 

    Akinek nem inge... 

    :)

    Ja, gondolom erről is Orbán tehet, mint mindenről. :) :) :) :)

  22. 2012. augusztus 3. 08:2936.

    Köszönöm szépen!

    Én is remélem, hogy jól fogjuk érezni magunkat. Bárki bármit mond. :) Ez úgyis személyfüggő, hogy tetszeni fog-e vagy sem?

    Én is hajnali 5-kor keltem 5 évig, míg középiskolába jártam, és este 5-re értem haza. Én is kibírtam, a gyermekem is ki fogja bírni.

     

    Egyébként a közlekedéssel kapcsolatban üzenem a kétkedőknek:

     

    A lehető legegyszerűbb megoldást megtaláltuk a Párom részére. :)

    Mivel Szigethalom-Dunaparton van a ház, ezért úgy a legegyszerűbb, ha kisétál a GyümölcsHalomig, majd át a Taksony vezér hídon, ott van egy buszmegálló, ahonnét a buszok elmennek a Népligetbe. Reggel 2 olyan busz is van, ami jó neki. Hazafelé ugyanígy. :) Nem rövid az út, de legalább csak egyszer kell átszálljon. A reggeli és esti séta pedig kb. annyi, mint amit most sétál a vasútig. :) A bérlet 80%-át pedig fizeti a munkahelye, s BKV bérletet is kap. :)

     

    88888

    előzmény:
    Eperke2222 (34)
    2012-08-01  14:29
  23. 2012. augusztus 3. 08:2335.

    Azért jöttem, mert érdekeltek a válaszok.

    Bocs, ha félreérthetően fogalmaztam. Amikor azt írtam, hogy találtunk egy házat, azt jelentette, hogy találtunk, amit meg is veszünk/vettünk.

    :)

    előzmény:
    irenehavas (29)
    2012-08-01  13:37
  24. 2012. augusztus 1. 14:2934.
    Érezzétek jól magatokat!!! Úgyis menet közben fog kialakulni mit hogy csináltok, de biztos találtál használható infokat a helyiek hozzászólásaiban is.
    előzmény:
    88888 (28)
    2012-08-01  09:49

Címlap

top