Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3D tv és 3D szemüveg???

rosiene
Létrehozva: 2012. június 19. 13:20

Az lenne kérdésem, hogy szerintetek 3D-s tv vásárlásakor a tv mellé adnak 3D-s szemüveget? Vagy azt külön kell venni?

Nézegetem neten, és nem látok erre vonatkozóan infót sehol. 

 

  1. 2017. március 18. 01:1825.

    Mi is Samsung 3D tévét vettünk, eddig kiválóan működik, bár bevallom 3D filmeket csak az elején töltöttem le torrentről, de azóta nem nagyon nézzük. Mostanában pedig pont azt mondják, hogy leáldozóban van a 3D technológiának.

  2. 2015. január 16. 21:3724.

    sziasztok.valaki tudna segiteni.?? Most vettem Samsung smart tv.honann kell, hozzá szerezni 3- d.filmet hogy tudjam nézni..

  3. 2013. június 21. 14:5423.
    Kb 3-4 méterről. Persze hagyományos tv-ként nézzük legtöbbször, mert azért kevesebb filmet adnak ki 3D-ben is. Meg egy hosszabb filmnél el is fárad a szemem, ezért nem is igénylem sűrűbben. Mondjuk ezt csak én vettem észre, más nem panaszkodik ilyenre, de lehet, hogy nekem a napi 8 óra monitorozás miatt érzékenyebb a szemem ilyesmire. A képe és színvilága csodás, tényleg. Csak néz az ember egy HD-nél, mint Rozi a moziban...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954174 (22)
    2013-06-20  15:42
  4. Torolt_felhasznalo_954174
    Torolt_felhasznalo_954174
    2013. június 20. 15:4222.

    Szia!

    Örülök az örömötöknek !

    Hány méterről nézitek?

    Ha nincs 3D-ben akkor hagyományos tv-ként működő,nagyon-nagyon

    szép képe,színvilága van?

     

    előzmény:
    rosiene (21)
    2013-06-20  15:25
  5. 2013. június 20. 15:2521.

    A miénk végül LG lett. Nagyon szeretjük! 55"-os tv-nk lett, amit először nagyon sokalltam nekünk halandó embereknek, meg az első 2 napban még a fejemet is mozgatni kellett, hogy be tudjam fogni az egész képernyőt, de azóta nagyon megszerettem. Persze a párom az első pillanattól kezdve odáig volt meg vissza.

    Hibájának azt mondanám, hogyha sok minden van rákötve (1-2 külső táp, net, Digi, "földi" digitális antenna), akkor néha nehezen veszi be a váltást, vagyis a Digiről visszaugrik a Digire, hiába választom ki a sima antennát. De nagyobb baja sose legyen! Csak ajánlani tudom ezzel együtt is!

  6. 2012. augusztus 9. 14:0920.

    Szia lili33!

    Ügyfélszolgálatot próbáltatok már hívni? Sajnos nekünk nem LG van, hanem Samsung Smart, és ott van olyan ügyfélszolgálat, amit ha felhívsz, akkor valahogy rákapcsolódnak a tévédre és onnan megoldják a problémát, vagy beállítják neked a dolgokat. Mi sem értünk hozzá annyira sajnos, úgyhogy 1-2szer már igénybe vettük a segítségüket:) Szerintem egy próbát megér, hátha van ilyen nektek is..ha meg nem akkor maradnak az informatikus, programozó ismerősök és netes használati leírások..remélem tudtam segíteni kicsit!

    előzmény:
    lili33 (19)
    2012-07-14  15:55
  7. 2012. július 14. 15:5519.

    Szia!

    Nekünk is LG van.Ti tudtok mindent rajta használni?Honnan lehet a használatát elolvasni?Ami rajta van a  kis 3D videókat akartuk megnézni,de némelyik úgy akadozik,hogy idegesítő.Ti állítottatok valamit rajta,nektek nem akadozik?Sajnos nem nagyon értünk hozzá.

    Köszi a segítséget.

    lili

    előzmény:
    m1aya3 (8)
    2012-06-19  14:39
  8. 2012. június 19. 15:4718.
    Ez így van, mi is próbáltunk az előbbit, fogni kell kézben iszonyat nehéz és kényelmetlen, sima egyszerű kis 3d-s szemüveg teljesen jó.
    előzmény:
    m1aya3 (12)
    2012-06-19  15:11
  9. 2012. június 19. 15:4417.
    Szerintem annyira nem látványos egy alapból 2d-s adás, 3d-s alakítása (bár van változás) vs. egy valóban 3d-s nagyfelbontású filmhez képest.
    előzmény:
    rosiene (11)
    2012-06-19  15:05
  10. 2012. június 19. 15:4216.

    Szia,

     

    Mi ősszel vettük, nekünk adtak 2 db feketét (alapból), + 5 db -os szines (parti) készletet  ajándékba.

    előzmény:
    rosiene (1)
    2012-06-19  13:20
  11. 2012. június 19. 15:3615.

    Köszi szépen minden infót !

     

    Természetesen passzív lesz a szemüveg, szemüveges vagyok én is, és amiket leírtál róla, meg betettél.

     

    Mindig átnézem jó alaposan a teszteket is, és a vásárlói véleményeket, sokat számít. 

     

    Nem is tudtam, hogy a boltban ki lehet próbálni, hogy viszek vincsit, vagy pendrive-ot.

    előzmény:
    m1aya3 (12)
    2012-06-19  15:11
  12. 2012. június 19. 15:2414.
    Nálunk is inkább párom szokott ezeknek utána nézni,ő ért jobban hozzá,ő a műszaki zseni :)
    előzmény:
    rosiene (13)
    2012-06-19  15:18
  13. 2012. június 19. 15:1813.
    Köszi a tájékoztatást. Majd előadom a páromnak az új ismereteimet. És már előre látom, hogy jól kiröhög, hogy én ezekkel csak most szembesülök.
    előzmény:
    m1aya3 (10)
    2012-06-19  15:03
  14. 2012. június 19. 15:1112.

    Aktív szemüvegek
    A tavaly debütált 3D TV-khez szinte minden gyártó olyan szemüvegeket készített, melyek bizony jelentősen túlmutattak egy egyszerű műanyag használati tárgyon. Magyarul ezek az úgynevezett aktív szemüvegek tele voltak pakolva elektronikával, aminek rengeteg hátránya volt, illetve van ugyebár a mai napig. Kezdjük is rögtön az árral: ha valaki több százezer forintért vásárol egy 3D TV-t, jó eséllyel még vagy százezer forintot költhet arra, hogy szemüveggel ruházza fel az egész családját. A drága aktív szemüveg ráadásul sok esetben túl nehéz és egyszerűen kényelmetlen a használata, arról már nem is beszélve, hogy a töltéséről is időről időre gondoskodnunk kell. A töltési procedúrát az utóbbi időkben ugyan sikerült kényelmesebbé tenni, de teljesen eliminálni értelemszerűen nem lehet.

     

     Passzív szemüvegek
    Az LG-féle vadonatúj Cinema 3D televíziókhoz már nem aktív, hanem passzív okulárékat kell használni. Ez esetben az ár olyannyira versenyképes, hogy az aktív társaiknál értelemszerűen jóval olcsóbban legyártható passzív szemüvegekből most akciósan öt darabot ingyen ad az LG minden egyes eladott TV mellé. Az egyszerű kis szemüveg ugyan eléggé SZTK-s designt kapott, de legalább pillekönnyű, hiszen mindössze 16 grammot nyom a mérlegen, ezenkívül pedig aktív társainál jelentősen kisebb mértékben csökkenti a fényerőt. A töltésről pedig úgy ahogy van teljesen el lehet felejtkezni.

     

     
    Aktív vs. passzív
    Az aktív shutteres technológia esetében a TV felváltva jeleníti meg a bal, illetve a jobb szemnek szánt képet, a szemüveg pedig felváltva egyszer az egyik, egyszer a másik szemünk elől takarja ki a képet. Ezzel szemben a 3D mozikból ismerős polarizációs elven működő passzív megoldás úgy oldja meg a feladatot, hogy míg a kép egyik sorát az egyik szem, addig a következő sorát a másik szem számára teszi láthatóvá. Ennek köszönhetően lényegében teljesen megszűnik a korábban tapasztalt és adott esetben igen zavaró vibrálás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  15. 2012. június 19. 15:0511.

    Na ez engem is érdekel: mi a különbség a passzív és aktív között? Rákerestem, hogy ne téged fárasszalak azzal, ami megtalálható a neten, de elég szakszöveget találtam, annál meg érthetőbb lenne hétköznapi emberek nyelvén. Nos?

     

    Másik:  az átalakított tv adás milyen 3D-ben?

    előzmény:
    m1aya3 (8)
    2012-06-19  14:39
  16. 2012. június 19. 15:0310.

    Mindekettőnél a szemüveg felvétele után kapod meg a 3d-s képet.Az aktív szemüveget tölteni kell,vagy elemel működik.Nálunk párom járt utána a dolgoknak mielőtt vettünk,ő a zseni ezekben :) Felpróbáltam az aktív szemüveget is samsung tv-hez,de nem tetszett,hogy zsinoros,szerintem nezéz maga a szemüveg,s mivel én szemüveges vagyok,így ezt nem is tudtam a szemüvegemre felvenni,mert kényelmetlen volt.Meg a technológia még nem annyira jó,s állítólag sokkal jobban bántja a szemet az aktív.

    Ami nekünk van szemüveg simán fel tudom tenni a szemüvegemre is,könnyű,nem kényelmetlen.Kinézetre mintha napszemcsi lenne,de ugye annak nem jó.

    Pl ha nézed mondjuk a híradót,és a távirányítóval átnyomod,hogy 3d-be adja,akkor a személyeket kiemeli a háttérből.Persze egy eleve 3d-ben készült meséhez vagy filmhez nem lehet hasonlítani,de látszik a különbség a 2d éa 3d-s tv adás között.

    Egyáltalán nem bántja a szemünket.

    Mi külső vinyóról nézünk filmet,szóval igen,van több usb bemenet is.

    Meg a géppel is össze van kötve,onnan is néztünk már filmet.Illetve netezni is lehet így a tv-n,de mi nem nezetünk rajta,arra ott a számítógép.

     

    Ha szeretnétek venni,akkor előtte nézzetek szét neten,különböző fórumokon,hogy milyen típusról miket írnak.Nézzétek pl a médiában a kirakott tv-ket,próbálgassátok őket.Anno mi is bevittük a külső vinyót,hogy megnézzük milyen formátumokat játszik le a tv,milyen beállítások vannak stb.

    előzmény:
    bababetű (9)
    2012-06-19  14:48
  17. 2012. június 19. 14:489.

    Meg lehet nézni a neten, de ha már itt vagy...

     

    Mi a különbség a passzív és az aktív között ? A passzívnál a szemüveg csak egy szemüveg, az aktívnál meg a szemüveg alakítja át a dolgokat ? Vagy ez butaság ?

     

    Igazság szerint nem nagyon nézünk tv-t, egy van, az bőven elég, 2-3 éve vettem. 

     

    De azért izgat a dolog, főleg meg hirdetnek elég olcsó tv-ket, ami nem tűnik gagyinak. 

     

    Arra is írta, hogy a 2D-t átalakítja 3D-re, van benne usb2 csatlakozás, és lehet az usb-ről is filmet nézni, meg netre kapcsolni azonnal, stb. Mondjuk a netezés nem érdekel, de mégis....mert vannak olyan oldalak, ahol online lehet filmet nézni, és akkor rögtön megnézhetem a tv-ről. 

     

    Azért kérdeztem, hogy mennyire élvezhető az átalakított 2D adás, és főleg, mennyire bírja a szemetek ? 

    előzmény:
    m1aya3 (8)
    2012-06-19  14:39
  18. 2012. június 19. 14:398.

    Nekünk LG van,passzív technológia,7db szemüveget kaptunk hozzá,5 év garival.Nagyon szeretjük.

     

    Mi semmiképp nem vennénk 3D-s plazma tv-t,főleg nem aktívat,kifolyik az ember szeme....Meg amúgy sem teszik az aktív szemüveg,sokkal nehezebb,mondjuk pl film közben merül le,zavar a zsinór,drága a szemüveg....

    előzmény:
    rosiene (7)
    2012-06-19  14:33
  19. 2012. június 19. 14:337.

    Köszi a választ mindenkinek! Azért remélem, sikerül majd olyt kifognunk, amihez adnak szemüveget. A párom 3D-s Panasonic plazmát szemelt ki nekünk, és csak próbálok tájékozódni róla, hogy ne a vásárláskor kapjak idegrohamot az árától...

     

    Hogy a sima 2D-s tv adást át lehet alakítani 3D-be? Ez komoly?? Eszembe nem jutott, hogy lehet ilyet. És az mennyire éles, vagy mennyire élvezhető?

     

     

    előzmény:
    m1aya3 (6)
    2012-06-19  14:20
  20. 2012. június 19. 14:206.
    Igen át lehet állítani a tv adást 3D-be.Kiemeli a dolgokat a háttérből.
    előzmény:
    bababetű (5)
    2012-06-19  13:50
  21. 2012. június 19. 13:505.

    Akinek van 3D-s tévéje: a 2 D-s adást át tudja alakítani 3 D-re, és ha igen, akkor az milyen minőségű ?

     

    Ha nem, akkor lehet váltani a 2 D és a 3 D között ? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  22. 2012. június 19. 13:474.

    Sok tévéhez jár a szemüveg, van amelyikhez akár több is, ez az éppen futó akcióktól függ gondolom. Láttam olyan mihez 7db volt. Nekünk kettő volt hozzá, de lehet venni is, olyan 10-15.000 ft körül vannak, de ez sem mindegy melyikhez milyen való. Az LG és a SAMSUNG nem lehet

    keverni. Ha bemész egy üzletbe ott is ezt tapasztalhatod, hogy csak az adott márka adott márkájú szemüvegével láthatók az efektusok.

    előzmény:
    rosiene (1)
    2012-06-19  13:20
  23. 2012. június 19. 13:433.

    Az attól függ,hogy milyen tv-t veszel.

    Nekünk pl 2 db szemüveg alapból járt hozzá,s még 5 db kaptunk ajándékba mellé :)

    És nem aktív szemüveg,mert az még ront a szemen.A miénk passzív technológia :)

    előzmény:
    rosiene (1)
    2012-06-19  13:20
  24. 2012. június 19. 13:242.
    Külön kell venni, de van, amelyikhez bónuszként adnak ajándékba akcióban.
    előzmény:
    rosiene (1)
    2012-06-19  13:20

Címlap

top