Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fenyot hova?

norka01
Létrehozva: 2012. március 19. 11:49

Szep napot!

 

Kedves oreg ezustfenyonk elhunyt...Menthetetlen volt. Ezert a hetvegen kis csaladom osszefogott, kivagtuk. Szepen osszekotottuk az agait meretre, bezsakoltuk levelhulladekat, es cseresznyefank lemetszett agaival egyutt kitettuk a kerites ele, mondvan jonnek a "zoldek".

A zoldhulladek elsazllitok meg is erkeztek reggel, es kozoltek, hogy nem viszik el a fenyot, sem ha tuja hulladek lenne mert nem komposztalhato. A cseresznyeagakat elvittek.

(Megneztem a honlapon, tenyleg ezt irjak , tehat nem oket bantom!)

Egetni ugyebar tilos. Tehat marad a megesszuk!

De tenyleg, mi a fenet csinaljunk a fenyovel?!

Latom, masnal a tujakat hagytak ott ahova osszekeszitettek.

 

Koszonom az otleteket!

  1. 2016. szeptember 19. 22:0411.

    Ők elszállítják a fenyő, tuja, örökzöldek zöldhulludékát Budapesten és Pest megyében. Gyors tiszta munkát végeztek nálunk. Itt van a weboldaluk elérhetősége.


    http://www.zoldhulladekelszallitas.hu

    előzmény:
    norka01 (1)
    2012-03-19  11:49
  2. 2012. március 19. 18:2410.

    Na, helyben is vagyunk!

    XVII. keruleti vagyok! 

    Igen, nalunk jar ez a zold, es egy uj szabalyozas szerint no fenyo es no tuja!Regen vagtad, kotozted, elvittek. Tavaly mar csak ugy, ha melle tettel zsakot is, mert ugymond ezzel "fizetted" ki a szallitast.

    Pedig meretre vagtuk , kotoztuk fel delutan meret szerint. 

    Bevallom, Edesapam meg egy kis p... is felajanlott, de mondtak, hogy oket ki is rughatjak, ha elviszik a fenyot.

    Errol ennyit...

    Szarad a fenyo, estere sotetedik...

    előzmény:
    ÁgicaT (7)
    2012-03-19  13:19
  3. 2012. március 19. 14:149.
    Szerintem, ha nálunk lenne ilyen lehetőség, arról tudnék, mert van a falunak újságja, a szelektív hulladékot például elviszik. Úgyhogy ez akkor valami helyenként működő dolog lehet. Én simán fizetnék 190,- Ft-ot egy zsák hulladékért, főleg, hogy komposztálni sincs értelme, mert nincs veteményesünk, nem tudnék a komposzttal sem mit csinálni.
    előzmény:
    ÁgicaT (7)
    2012-03-19  13:19
  4. 2012. március 19. 14:138.

    Sajnos a fenyőfa alkalmatlan a tüzelésre. A nagy gyantatartalma miatt a kéménynek se jó, de még bográcsolásra se, mert a bográcsra ráég a gyantafüst, és a kaja meg ehetetlen lesz.

     

     

    Esetleg mulcsot lehet belőle csinálni - de ahhoz meg ágaprító kellene....

     

     

    előzmény:
    zizilizi (4)
    2012-03-19  12:16
  5. 2012. március 19. 13:197.

    Felénk (Bp-17. ker) meghatározott napon jön a zöldes kocsi, ami elviszi a zöldhulladékot, de csakis az erre a célra gyártott zsákban (legutóbb 190 Ft/db áron láttam a sparban). A gallyakat 1m-nél kisebb darabokra kell vagdosni, kb. zsáknyi méretben összekötözni, és úgy kell kitenni. Sőt, a cég sajtósa szerint (régebben olvastam egy kerületi hírportálon) az ágakra rá kell tűzni egy zsákot (mégha nincs is beletéve az ág), mert úgy biztosan elviszik.

     

    Ez így rendben is lenne, csak ne volna olyan irgalmatlanul drága a zsák. Nálunk a képviselők minden ősszel osztanak 6-8 db/háztartás, de az semmire nem elég.

     

    Ráadásul nekünk van 2 diófánk a kertben. Annak a levelét nem lehet komposztálni, tehát nem viszik el. Égetni tilos, nemcsak a tűzgyújtási tilalom miatt, hanem egyébként is betiltották az avarégetést. 

     

    Én is várom a legális megoldást, tippet, javaslatot, hogy mi a jóbüdösfrancot lehet akkor csinálni a diófa levelével? (mert azzal fűteni.... kicsit vicces lenne)

    Apám szerint meg kell gyújtani simán, fölé kell akasztani egy bográcsot, és ha valaki kérdezi: főzünk.

    előzmény:
    Milu (6)
    2012-03-19  12:33
  6. 2012. március 19. 12:336.
    Engem az érdekelne, hogy honnan szedtél ilyen zöldhulladék elszállítókat. Valakiket ki lehet hívni és térfogat szerint számított díjért elviszik? Vagy hogy megy ez? Felénk még nem hallottam ilyesmiről, mindenki az erdőbe osongat a lenyírt füvével, de tőlünk az is odébb van és inkább valami legálisabb megoldást választanék.
    előzmény:
    norka01 (1)
    2012-03-19  11:49
  7. 2012. március 19. 12:265.
    Várd meg amíg feloldják a tűzgyújtási tilalmat.
    előzmény:
    norka01 (1)
    2012-03-19  11:49
  8. 2012. március 19. 12:164.

    Szia,

    Családban, ismeretségi körben vagy a közeledben nem fűt fával valaki?

    Vagy később kerti sütögetés alkalmával nem tudjátok elhasználni?

    előzmény:
    norka01 (1)
    2012-03-19  11:49
  9. 2012. március 19. 12:113.
    Leparkolni egy sötét sarokba, majd jövő januárban karácsonyfaként kitenni valahová
    előzmény:
    norka01 (1)
    2012-03-19  11:49
  10. 2012. március 19. 11:572.
    ha nem is elefant vagy zsiraf, de lo, kecske nincs a közelben?
    előzmény:
    norka01 (1)
    2012-03-19  11:49

Címlap

top