Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasházi zajok

brokkoli
Létrehozva: 2012. március 13. 20:44

Kérlek, ne nevess ki, és (ha társasházban élsz), légy szíves válaszolj röviden az alábbi kérdéseimre!

 

Hallod-e, ha a szomszéd:

 

1. Felkapcsolja a villanyt? (Úgy értem, a villanykapcsoló kattanását meghallod-e?)

2. Ha a szomszédod fürdik/tusol?

3. Hallod-e, ha hajat szárít?

4. Áthallatszik-e a NORMÁL beszélgetés? Úgy értem, nem ordibálás, nem kiabálás, nem veszekedés, hanem a rendes hangvételű beszéd.

5. Hallod-e, ha járkál a lakásában? Úgy értem, nem trappol, nem rohangál, nem tornázik, hanem normál módon lépked.

 

 

Ha hallod ezeket a zajokat, mennyire zavarnak, mennyire idegesítenek?

 

Mit lehet tenni ellen?

Füldugó vagy ilyesmi... 

 

 Most kíváncsi leszek, hogy 10 társasházi lakásból hányat érintenek ezek a problémák.

Kérlek, a válaszok után írd oda, hogy panelban vagy hagyományos régi típusú téglaházban laksz-e.

 Esetleg új házban (bár ott nincsenek ilyen zajok, tapasztalataim szerint.)

 

Köszönöm a válaszokat!

 

 

Brokkoli

  1. 2020. január 5. 11:1159.

    Szia Brokkoli! 


    jó régi a topik, de a válaszom minden kérdésedre sajnos IGEN.....Panelban lakok már több mint 30 éve, az évek folytán egyre rosszabb a helyzet, a közvetlen szomszédoktól áthallatszik minden.... igaz néha 1-2 emeletről odébb is......de főleg a fölöttem levő bakancsba és tűsarokban járkáló csökevény kurva képes hajnalok hajnalán is cipőben végig divatbemutatózni, fürdeni, folyattatni a vizet éjszaka, tv-t bömböltetni éjjel 1 ig....minden amit leejt és miért ne akár este éjfélkor is, nagyon zavaró.... többször lett szólva, de úgy tűnik bele se gondol, hogy lehallatszik az “életvitele”....ha egy mód van rá ne menjen senki panelba!!!!!!

    idézet:
    Piper (58)
    2020-01-05 10:27:22

    .


    tűsarokban járkáló csökevény kurva


    ????????????


    EGy forum , pl a Noklapja , az is olyan , mint egy tarsashaz.
    Itt
    a zavaro zaj a kozonseges , tragar hozzaszolas .


     

    előzmény:
    Piper (58)
    2020-01-05  10:27
  2. 2020. január 5. 10:2758.

    Szia Brokkoli! 


    jó régi a topik, de a válaszom minden kérdésedre sajnos IGEN.....Panelban lakok már több mint 30 éve, az évek folytán egyre rosszabb a helyzet, a közvetlen szomszédoktól áthallatszik minden.... igaz néha 1-2 emeletről odébb is......de főleg a fölöttem levő bakancsba és tűsarokban járkáló csökevény kurva képes hajnalok hajnalán is cipőben végig divatbemutatózni, fürdeni, folyattatni a vizet éjszaka, tv-t bömböltetni éjjel 1 ig....minden amit leejt és miért ne akár este éjfélkor is, nagyon zavaró.... többször lett szólva, de úgy tűnik bele se gondol, hogy lehallatszik az “életvitele”....ha egy mód van rá ne menjen senki panelba!!!!!!

  3. 2016. október 10. 03:4957.

    Kedves mindenki!😊Sokan panaszkodtok vagy épp csak megosztotok storykat a hulye, hangos,vagy bolond,v fura v sorolhatnám a jelzőket h milyen szomszédokról, de engem pont az ellenkezője érdekelne...A konkrét kérdésem az lenne h egy régi,jo állapotú,tudjatok olyan hatalmasan felesleges belmagasságú lakásban lakom a 6. Emeleten... ennél fogva engem senki nem zavar de kiváncsi lennek h az eéjszakai 3szoros pipilésem es egyéb éjszakai kinlosdasommal mennyire zavarhatom vajon az alsó szomszédom ha minden lépésemnél nyikorog a szemét parketta?? Lehalatszik ugyanannyira mint nŕlam?? 😄😈😇

  4. 2012. március 15. 14:3456.

    2006-os új építésű társasház, 1 éve lakunk itt. Felettünk-alattunk-és az egyik oldalon mellettünk laknak. 

     

    Hallod-e, ha a szomszéd:

     

    1. Felkapcsolja a villanyt? (Úgy értem, a villanykapcsoló kattanását meghallod-e?)

     

    Nem, csak ha wc-n ülök, és a szomszéd is bemegy a saját wc-jébe, mert a wc-k szomszédosak.

     

    2. Ha a szomszédod fürdik/tusol?

     

    Éjjel, ha csend van, igen. Napközben nem.

    3. Hallod-e, ha hajat szárít?

     

    Ugyanez.

     

    4. Áthallatszik-e a NORMÁL beszélgetés? Úgy értem, nem ordibálás, nem kiabálás, nem veszekedés, hanem a rendes hangvételű beszéd.

     

    Az alattunk lakó csávó basszus orgánuma áthallatszik, meg a barátnője visítása szex közben.

     

    5. Hallod-e, ha járkál a lakásában? Úgy értem, nem trappol, nem rohangál, nem tornázik, hanem normál módon lépked.

     

    Igen, mert a sarkát nagyon odavágja a padlóhoz.

     

     

    Ha hallod ezeket a zajokat, mennyire zavarnak, mennyire idegesítenek?

     

    Nagyon idegesít, mert éjjel nem lehet pihenni, napközben nem zavarnak. Leginkább a bulizás, ordibálás, hangos zenehallgatás zavar, az is este-éjjel. Meg az alsó szomszédban lévő csaj hangos visítozása őrjöngése szex közben, ami a zoknilevételtől a zuhanyozásig tart. :)

     

    Mit lehet tenni ellen?

     

    EGy alkalommal, amikor hangosan buliztak, hajnali fél 2-kor lementünk, és lekapcsoltuk náluk az áramot.

    Füldugó vagy ilyesmi... 

     

    Füldugóval és enyhe altatóval alszom. Mondjuk mi is ugyanúgy zajosak vagyunk: gyerek és kutya is van. De éjjel legalább nem ordibálunk.

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  5. 2012. március 14. 18:3855.

    2006-os társasház:

     

    a villanykapcsolót kivéve minden hallatszik,

    ha valamelyik kedves szomszéd bulizik, márpedig szoktak, akkor télen azt se tudjuk, merről jön a zaj, úgy visszhangzik a ház, nyáron persze kint teszik az erkélyen, na akkor tudjuk, de rühelljük. 

    Melletünk kisbaba, alattunk éjszakai életet élő b.zi, felettünk szintén éjjeli lepkécske "énekesnő", jó dolog hajnalban arra ébredni, hogy megint talált valakit éjszakára magának és nem képes csendben .....

     

    Engem zavar. Nem kicsit. Füldugó nem sokat ér, a dübörgő basszus tuc-tuc zenét nem szűri ki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. március 14. 13:3854.

    Nálunk is ugyanezek a problémák állnak fenn, egyszerűen borzasztó! Alig költöztünk be a gyönyörűen felújított lakásunkba, már másnap a lakáshírdetéseket néztük... Iszonyatosan áthallatszik minden!

     

    Nem véletlenül ún. csúsztatott beton építésű házban laktok Ti is? A 60-as években építettek ilyeneket. De aztán rájöttek, hogy pl. hálószobával közös 6 cm-es fal mellé nem előnyös a liftet tervezni és hasonlók. Élhetetlen konstrukció.

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  7. 2012. március 14. 13:3653.
    Panelban lakunk. Nekünk olyan "angyali" szomszédaink vannak, hogy szerintem nem sok ilyen ház lehet. Sokszor az az érzésem, mintha körülöttünk nem lakna senki (7. emelet). Néhány normál hang persze van, pl. WC lehúzás, vagy a bejárati ajtó csukása. Pedig kisgyerekek is vannak és kutyák is.
    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  8. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2012. március 14. 12:2952.

     

    Szomszédja válogatja!

     

    A legjobb barátnőmnél:

     

    Háboru alatt épület ház,

    - beszédet simán, balról, jobbról. (jegyzetelni azét nem lehetne mindent),

    - felülről: minden lépést, beszélgetést,

    - zenét: tv alatt is, ha nem ordit akkor is.-

    - fürdőszobájuk nem szomszédos. 

    - konyha igen, még a tojás felverése is hallható tökéletesen.

     

    Nos:                  mi laktunk panelban is: ha nem tépték egymást, szuper volt.

    Mai  tsasházban: csak fúrást-faragást. Absz. jó, 75-ben épült, nem panel.

     

    Hát ennyi.- 

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  9. 2012. március 14. 12:1351.

    Új építésű téglaház, 6 lakásos.

    A villanykapcsolót kivéve minden lehallatszik, szerencsére ritkán vannak otthon felettünk. 

    Nehéz volt hozzászokni, mert én családi házból jöttem, csak magunk voltunk. Ma már nem zavar a trappolás, a vízvezetékek zaja, bár az este 9-kor elindított mosógép érzékenyen érint (mert ugrál centrifugálás közben): 

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  10. 2012. március 14. 11:5350.

    Én is Őrmező!

     :):):)

     

    te hol laksz?

    MI is gyerekek hisztijét, illetve  aszomszéd tv-jét halljuk sokszor

    előzmény:
    Marharépa (49)
    2012-03-14  11:40
  11. 2012. március 14. 11:4049.

    Nemrég költöztem panelba (Őrmező) és meglepetésemre csend van. A szomszéd kislány hisztizése hallatszik csak, és az is csak ha az előszobában van és nagyon halkan hallom. Fúrás ritkán, az is csak lájtosan hallatszik. Ennyi. Bár 10. emelet, nem lakik felettünk senki.

     

    Régen téglában laktunk, nagyobb volt a zajszint jóval... hallottam a tv-t, a skype-olást, nagyon sok mindent.

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  12. 2012. március 14. 11:3748.

    40 éves panelban lakunk.

     

    Csak a felső szomszédtól hallatszik le a wc húzás, tusolás, hajszárítás, de csak akkor ha épp én is a wc-n vagy a fürdőszobában vagyok.

     Ha eléggé dübörögve járkál a felettem lakó azt hallom, és ha éppen buliznak akkor lehallatszik.

    Ez is attól függ ki lakik feletted, mert volt olyan lakó akit jóformán soha nem lehetett hallani, pedig még itthon is dolgozott, de nagyon csendesen éltek.

     

    Ugyan akkor laktam belvárosi régi bérházban is ahol a szomszéd és az én hálószobám egymás mellett volt és éjjel áthallatszott amikor fogfájás miatt járkált a szomszéd.

     

    De laktam sokáig családi házban is ahol az éjszakai csendben ha valaki végigment az utcán, vagy beszélgettek /még ha halkan is/  a nyári nyitott ablaknál rögtön felébredtem.

     

    Ez enyéni érzékenységtől is függ hogy ki mennyire viseli el a mindennapi zajokat.

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  13. 2012. március 14. 10:4947.

    27 éves panelházban a következőket lehet hallani: 

    1. Villanykapcsolót nem.

    2. Fürdést, zuhanyozást, vécélehúzást igen.

    3. Hajszárítót nem, viszont porszívót, konyhai robotgépet, mosógép centrifugálását igen. És azt is, ha a kisgyerek motorozik vagy rohangál a lakásban.

    4. Normál beszélgetést nem, de ha vendégek vannak és a gyereksírást igen.

    5. Járkálást csak akkor, ha kopogós a cipő sarka.

    És természetesen minden nap van vagy kalapálás vagy ablakcsere vagy falfúrás valahol, az ételszagok pedig nyáron garantáltak.

    Szerintem ne költözz panelba...

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  14. 2012. március 14. 09:2446.
    Erről az jutott az eszembe, hogy múltkor a szomszédom mondta, hogy hallja, amikor éjszaka kimegyek pisilni. Kérdeztem ugyan mit hall? Hát, hogy felkapcsolom a villanyt, meg hogy lehúzoma  wc-t. Ebből semmi sem igaz, mert 1. nam kapcsolom fel a villanyt 2. nem húzom le csak reggel a gyerekek miatt...az, hogy kimegyek is csak azért volt bingo, mert kismama voltam. Azóta nem igazán hat meg, ha panaszkodik, hogy mit hall és mit nem...
    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  15. 2012. március 14. 09:1445.

    új építésű társas?

     

     

    előzmény:
    brokkoli (9)
    2012-03-13  21:04
  16. 2012. március 14. 09:1144.

    "Néha a macskája szokott visítani, amikor ráülnek, vagy odacsukják valahová."

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (35)
    2012-03-13  23:17
  17. 2012. március 14. 09:0943.

    Éltem társas házban.  (panel)

     

    minden kérdésre NEM a válaszom.

     

     

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  18. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. március 14. 09:0842.

    Ez szörnyű   Borzasztó, hogy milyen körülmények közé kényszerítenek embereket 

     

    Hallani a villanykapcsolót, a normál beszédet, a kávéscsésze koccanását?!   

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  19. 2012. március 14. 08:4941.

    Bár most már családi házban lakunk, gyerekkoromban és később már egyedülállóként társasházban laktam 18+10 évig.

    Mindegyik téglaépítésű társasház volt, a gyerekkori 1964-68 között épült, a felnőttkori az '50-es évek elején. A két lakásra vonatkozó választ egymás után írom.

     

    Hallod-e, ha a szomszéd:

     

    1. Felkapcsolja a villanyt? (Úgy értem, a villanykapcsoló kattanását meghallod-e?)

     

    Soha. Soha.

     

    2. Ha a szomszédod fürdik/tusol?

     

    Soha. Soha.

     

    3. Hallod-e, ha hajat szárít?

     

    Soha. Soha.

     

    4. Áthallatszik-e a NORMÁL beszélgetés? Úgy értem, nem ordibálás, nem kiabálás, nem veszekedés, hanem a rendes hangvételű beszéd.

     

    Amikor vendégeik voltak és késő este jó hangulatban, kissé hangosan beszélgettek, nevettek (mi meg már villanyoltás után voltunk), akkor igen. De a normál beszélgetés nem.

     

    A másik lakásban a kis helyiségek (fürdő, WC, kamra) egy ún. licthofra nyíltak, ahová a szomszéd ugyanilyen helyiségei is nyíltak. Ő annak az ablakait szinte mindig nyitva tartotta. Ezekben a helyiségekben tartózkodva pl. hallottam, ha az előszobában telefonon beszél valakivel. De a szobákban, konyhában nem hallottam.

     

    5. Hallod-e, ha járkál a lakásában? Úgy értem, nem trappol, nem rohangál, nem tornázik, hanem normál módon lépked.

     

    Soha. Soha.

     

     

    Ha hallod ezeket a zajokat, mennyire zavarnak, mennyire idegesítenek?

     

    Amiket néha hallottam, az sem idegesített. Ha veszekedés hallatszott át, az sem (mert az azért áthallatszott). Ha a fölöttünk lakó zongorázott, az sem. Ha a másik lakásban a fölöttem lakó nagyszülőknél ott volt a kisunoka, aki időnként véigtrappolt az előszobán, az sem. Ha a felnőttkori lakásomban a több emelettel fölöttem lakónak a kutyája ugatott, az sem (mondjuk ez is inkább csak a kis helyiségekben hallatszott, vagy legföljebb az előszobában - ld. 4. kérdésre adott válasz 2. bekezdését).

     

    Mit lehet tenni ellen?

     

    Legegyszerűbb tudomásul venni, hogy a társasházi lét ezzel jár. Hogy a másik éli a normális életét és nem vele kéne foglalkoznod, hanem neked, a magad lakásában, a magad életét élni. Fölteszem, te is szoktál fürödni, hajat szárítani, sőt, mosógépet használni. Ha pedig veled van valakinek ilyen baja, akkor könyveld el, hogy az illető pszichiátriai eset, és aszerint bánj vele.

     

    Megj.: vannak más zajok is: kívülről a forgalom zaja, netán az utcán elhaladók beszélgetése, távoli vasútvonalak, repülők zaja, szél zúgása, eső kopogása, tücsökciripelés, békák brekegése, madárcsicsergés.

    Nem vicc!

    Hallottam olyat, hogy újságcikk lett abból, hgy egy kertvárosi környezetben élő embert idegesített az esti tücsökciripelés!

     

    Nagy az Isten állatkertje!

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  20. 2012. március 14. 08:4740.

    2 emeletes, 9 lakásos téglaház, amelyben az első emeleten lakunk (ezen a fronton csak három lakás van, de az alattam lévő lakás üres):

     

    Hallod-e, ha (tehát itt csak a felső szomszédról van szó!) a szomszéd:

     

    1. Felkapcsolja a villanyt? (Úgy értem, a villanykapcsoló kattanását meghallod-e?)

    Nem.

    2. Ha a szomszédod fürdik/tusol?

    Ha éppen én is a fürdőszobában/vécéban vagyok, akkor igen, más helyiségből nem.

    3. Hallod-e, ha hajat szárít?

    Igen, porszívó, hajszárító, turmixgép zaja lehallatszik.

    4. Áthallatszik-e a NORMÁL beszélgetés? Úgy értem, nem ordibálás, nem kiabálás, nem veszekedés, hanem a rendes hangvételű beszéd.

    Igen, de csak a csávót hallom, mert extrém basszus hangja van, s a dörmögést meghallom (azt ugyan nem értem, hogy mit mond, de hallom). A csajt (időnként van csak itt) csak akkor, ha visítva nevet.

    5. Hallod-e, ha járkál a lakásában? Úgy értem, nem trappol, nem rohangál, nem tornázik, hanem normál módon lépked.

    Igen, ha cipőben van, és igen, idegesít, mert este tíz után jön meg, s általában véve fordítva él: nappal alszik, s éjjel meg mászkál, s olykor  zenét is hallgat valami olyan hangerőn, amit még a szembeszomszéd a másik fronton is hall, nemhogy én.:-((

     

    6. Ami a legjobban idegesít, hogy tavasztól ősz végéig ezt az erkélyen is csinálja, s közben dohányzik. A hamutartót nem ismeri, az erkélyemen rendszeresen ott vannak a "hamukukacok", de volt, hogy csikket is találtam. Ez azt jelenti, hogy nyáron veszélyes kint hagyni a száradó ruhát, s nem lehet tőle nyitott ablaknál/ajtónál aludni, mert este tíztől hajnali háromig ott él: dörmög, dumál, telefonál, bagózik, s olykor italozik is (többször mostam már fel félig ragacsos, lecsurgott bort a saját erkélyemről) Na, ez már tényleg zavar. Az időnként jövő csaj meg úgy takarít nála, hogy az én erkélyemre söpri le a koszt.:-(

     

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  21. 2012. március 14. 08:3639.

    Mi egy 2 lakásos, új építésű házban lakunk és bizony nagyon áthallatszanak a szomszéd lakásból a zajok.

     

    1. A villanykapcsoló felkapcsolását nem szoktam hallani, de pl. ha a konnektorba bedugja a telefon töltőt abban a szobában, amivel közös a falunk, azt igen.

     

    2. tusolást nem halljuk, mivel a fürdőjük a lakás egy távolabbi pontján van, ugyanígy a hajszárítást se hallom.

     

    3. A normál beszéd simán áthallatszik (ettől vagyok a legjobban kibukva) ha nem németül beszélnének, érteném, hogy miről folyik a társalgás.

     

    4. Járkálás csak akkor hallatszik, ha a csajon magas sarkú van.

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  22. 2012. március 14. 08:2638.

    Régi téglaház: egyiket se hallani. Ha hangos buli van, azt lehet halkan, de ennyi. Illetve a wc-n lehet hallani, ha a szomszéd is ott van és lehúzza, gondolom valami közös szellőzőrendszerről van szó.

    Hozzáteszem, mi a legfelső szinten lakunk, így felettünk nem trappol senki, de a mi trappolásunkat lehet hallani alattunk, viszont csak akkor, ha a gyerekek rohangálnak - szerencsére nagyon toleráns az alsó szomszédunk, én meg igyekszem minimálisra visszaszorítani az ilyesmit

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  23. Torolt_felhasznalo_814075
    Torolt_felhasznalo_814075
    2012. március 14. 07:5737.

    Igen,mindent hallottunk amit felsoroltál-téglaház 3.emelet.

     

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44
  24. 2012. március 14. 05:2636.

    Szia!

    Mi egy hármas sorház első lakásában lakunk, tehát egyetlen szomszédunk van. A hangszigetelés elég vacakra sikerült, de ez igazándiból akkor zavaró, ha a zajkeltés a közös falak mentén történik. A felső szinten (tetőtér beépítés) mindig hallom, ahogy a szomszéd szól a gyerekének és bizony nem kell hozzá ordítania. A gyereksírást mindig hallom és azt is, amikor este felvonul a család az emeletre és a gyerekek trappolnak a lépcsőn. De az is lehet, hogy egyáltalán nem trappolnak, hanem simán mennek, csak mi halljuk trappolásnak. Van nálun a lépcső tetején egy védő ajtó, hogy a gyerek ne zúgjon le. Ezt egy kerregő hang kíséretében lehet kinyitni, azt mindig hallom.

    Mi ia megkérdeztük az utólagos szigetelést a falakra, igazándiból nincs értelme. A hang itt a vasbeton födémnek köszönhető, ami viszi a hangot, ráadásul olyan a lakás akusztikája, hogy még fel is erősíti azokat. Pl: beüti a gyerekem a fejét a falba (az emeleten) játék közben, azt én az alsó szinten úgy hallom, mintha egy vasgolyót csaptak volna hozzá a falhoz. Rohanok fel, a gyereknek semmi baja, egyáltalán nem fáj neki, csak picit koppant a falon.

    előzmény:
    brokkoli (1)
    2012-03-13  20:44

Címlap

top