Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lux légtisztító tapasztala

tina77
Létrehozva: 2012. február 24. 21:02

Sziasztok!

 

Van valakinek lux légtisztítója? Mi a tapasztalat?

Tényleg megszűri a levegőben a porszemcséket?

Mennyibe kerül?

 

  1. 2022. január 21. 14:0515.

    Kedves Henrietta!


    Ha esetleg még olvasa ezt a fórumot, vagy bárki más, akinek volt/van ilyen LMP EH-0036B típusú gépe, meg tudná mondani, ha "Cserélhető HEPA filterrel" van ellátva, hol/hogyan lehet cserélni?


    Nem látni a gépen semmilyen csavar vagy nyitási pontot. Vagy csak én nem látom :( De kívűlről a rácsos részeken benézve jól láthatóan koszos. 


    Ha nem nyitható és a szűrő nem cserélhető, akkor ez a gép valóban csak egy nagy átverés volt annyi pénzért, amit anno elkértek érte.


     

    előzmény:
    mihalics henrietta (14)
    2012-11-08  22:12
  2. 2012. november 8. 22:1214.

    Sziasztok

    Nekünk van egy levegőtisztítónk. LMP-s eh-0036b fajta berendezés :3 fokozatú
    sebesség kapcsolóval, 3 fokozatú időbeállítás
    funkcióval,sterilizálással. Jelzi a levegő minőségének változását.
    Cserélhető HEPA filterrel . UV lámpás negatív ionos. Multi -Foto
    katalizátor TIO2. Használható: por-pollen allergia, állatszőr allergia
    esetén. Baktériumok-vírusok-penészgombák elpusztítására alkalmas.
    Tiszta levegőt biztosít. Semlegesíti a kellemetlen szagokat
    pl:dohányfüst. A légúti allergiák-fertőzések kezelésére is alkalmas.
    Légúti nehézségek esetén tökéletes.
    A doboza sajnos nincs meg a távirányítója viszont meg van . Minden
    papírja meg van az átvételi elismervény,jótállási jegy (sajnos már
    nem vonatkozik rá ) ,számla,kézikönyv,és a szerződés is. Mamám anno
    vette mert szüksége volt rá de mivel elhunyt nem tudunk vele mit
    kezdeni,feleslegessé vált. Párszor használt rendkívül jó állapotban
    van. Mivel a bolti ára 400.000 ft és nekünk volt rá 200.000ft kedvezmény
    ezért mi 230.000 vettük meg .Ár  megeggyezés alapján. Mi olyan 50-60ezerre gondoltunk .

  3. 2012. február 26. 17:0913.

    Köszönöm a választ mindenkinek!

     

    Nagyon szeretnék a portól megszabadulni a hálószobákban. Utálom, amikor a napsütésben látom a szálló porszemcséket. Pedig már a padlószőnyeget is lecseréltük lamináltra. Hiába a gyakori porszívózás, mégis száll a levegőben. Na, meg porallergiám is van.

    Hallottam a légtisztítókról, de nem tudtam, hogy mennyire tisztítják meg a levegőt, meg az árukat sem.

    Mostmár tudom.

     

    Köszi, még egyszer mindenkinek!

     

    Üdv. Tina.

    előzmény:
    csillagkor (5)
    2012-02-24  21:36
  4. 2012. február 25. 11:5412.

    Undorító üzletpolitika!

     

    Nem csodálom, hogy hamar otthagytad őket.

     

    Persze ezt a nyílt színen tagadják, de - milyen érdekes... ;-) - tucatszám vannak emberek, akik ugyanerről számolnak be.

     

    Meg itt is lehet találni a fórumon topikokat, mikor kétségbeesetten keresik a megoldást a felnőtt gyerekek, hogyan lehetne kihátrálni egy szerződésből, amit az idős (sokszor már belátásra képtelen) nyugdíjas szüleikkel írattak alá a gátlástalan MLM-cégek ügynökei. :-((((

     

    Tajgetoszra mindet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451126 (6)
    2012-02-24  22:47
  5. 2012. február 25. 09:0311.
    2-3 éve 300ezer fölött volt újonnan. Mi nem használjuk,mert a férjemet idegesíti a "hangja",pedig sztem elég halk. Én már 100ért is odaadnám,csak vigye valaki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_522746
    Torolt_felhasznalo_522746
    2012. február 25. 09:0110.

    Ha jót akarsz magadnak (vagy nincs fölös félmilliód), ezt a céget messzire kerüld el!

    Nem mondom hogy rosszak a termékeik, de irreálisan drágák, plusz évente-pár havonta veheted hozzá a szűrőt, ilyen-olyan alkatrészt garanciális karbantartás címszóval.

    Ha abból indulok ki hogy a porszívójuk 600.000 ft, a víztisztító meg 500.000, a légtisztító is hasonló árkategória lehet.

    Annyit azért nem ér, akármilyen jó.

    előzmény:
    tina77 (1)
    2012-02-24  21:02
  7. 2012. február 25. 02:489.
    Még eszembe jutott Mo-rol halottam vizbefujosat is, olyan itt mifelénk nincs, tudtommal Lux sincs, ha csak ez utobbi érdekel s nem a légtisztitok általában akkor bocs az offért. 
    előzmény:
    tina77 (1)
    2012-02-24  21:02
  8. 2012. február 25. 02:268.

    Mire van szükség és mekkora területen?  Baciölés, allergia, normál otthon, stb.... Mozgatni akarod vagy sem, mert sulya az lehet kereke meg nem biztos van. Hangja? Távolság a faltol? (az az több modelt nem lehet falig tolni) 

     

    Tk 2 tupusa van, az amit talán naponta vagy hetente néhányszor ki kell vinni elmosogatni, ez a elektromosság (pl nylon ruha mod) vonzza/tapassza magára a koszt, ozonos kicsit vagy nagyon, de csendesek szoktak lenni esetleg erösebb motoros. Allergia szövetségek nem ezt javasolják hanem a hepa filterest. (nekem madaraim vannak nekik meg méreg az ozon kis mennyiségben is) Nekünk is hepás van, Elektrolux, távirányitos, nem hangos de elég nagy teljesitményü  (cs házhoz nem iparcsarnokhoz elég nagy;) )  Valami akkor nevezhetö hepanak ha minimum 99,7% kiszür, különben szürö de nem hepa. 

    Kb 100 000 forintositva, nem Mo-on vettem s tudtam hova kell menni érte. A feketeszüröt azon kivül fehér a portol s porszivozm kb 3 havonta csere, ez nem ocso a fehér szürö kimoshato s 24 orás száradás, 2 évenként csere. 

    Naponta esetleg 2 naponta porszivozok központi porszivoval (nem fuj vissza légtérbe port) nem Bp zöldövezetben, ott 3 naponta rajzolni lehet a polcra uj müa ablakokkal,  ez So-ban vidék sokkal tisztább levegövel s rengeteget összeszed igy is. Miota van asztmagyogyszer alig kell. Nálunk senki sem bagozhat azt nem tudom mennyire szürné, babfözelék utá´n felpörög ha automatára van állitva. Van éjszakai beállitás is, ha zavar világit nem jo a háloba kicsi fénye van éjjel is, nálunk a folyoson "takarit" több szobányit. Remek gép. 

     

    Megtaláltam nem saját képek:

     

    http://www.haningegojor.se/img/oxygen3-air-clea ner-electrolux.png

     

    és porosan néhány héttel késöbb:

     

     

    http://www.haningegojor.se/img/012luftfrgtr e111qwer.png

     

     

    előzmény:
    tina77 (1)
    2012-02-24  21:02
  9. 2012. február 25. 02:157.

    Az árát nem tudom, mert a párom hozta meglepinek. Megvan már vagy 4-5éve, ilyenkor télen folyamatosan megy. Szeretem.

    Van hozzá egy illatosító is, nagyon kellemes, tiszta illatot ad.

    előzmény:
    tina77 (1)
    2012-02-24  21:02
  10. Torolt_felhasznalo_451126
    Torolt_felhasznalo_451126
    2012. február 24. 22:476.
    Úgy van. Egy hónapot dolgoztam náluk. Addig bírtam. Vhogy nem esett jól a 400 ezer forintos levegőtisztítót rásózni nyugdíjasokra(már 7 éve ennyibe került), mikor tudom, hogy van olcsóbb és valószínűleg ugyanolyan jó minőségű is. (ha nem jobb...) A duma meg az volt, hogy a legjobb az idősekre menni, mert nekik már van elég megtakarított pénzük az ágyneműtartóban...
    előzmény:
    antironia (2)
    2012-02-24  21:16
  11. 2012. február 24. 21:365.

    Egyetértek.

    Bár nem volt olcsó, mi akkor vettük, amikor velünk szemben áruházat kezdtek építeni, és jöttek terepet rendezni a nagy munkagépek, szóval, dőlt be a por, mert tavasz és nyár volt. 1-2 óra alatt kitisztította a szoba levegőjét, látszott a pormentesítés.

    Azóta már csináltzam párszor füstöt is a lakásban (sütőben kifolyt vmi), mindig gyorsan "végez" a  füsttel, max 15 perc, és nem érzed és nem látod. Ez főleg akkor kiváló, ha nem tudsz kereszthuzatot csinálni vamai okból.

    Meg vagyok elégedve vele.

    előzmény:
    Sarapod2 (4)
    2012-02-24  21:30
  12. 2012. február 24. 21:304.

    Tényleg megszünnek a por és pihe szemcsék. Bár attól függ hány lég m3 akarsz tisztítani. Nekem a hálóba van.

    Több állásba tudod állítani, pl: éjszakai üzemmód, vagy ha elmész előtte akkor kapcsol be, vagy party üzemmód, ha cigiztek akkor nagyobbra lehet venni. Szóval jó, főleg ahol pici gyerek van.

    előzmény:
    tina77 (1)
    2012-02-24  21:02
  13. 2012. február 24. 21:223.

    A jó öreg gugli..... már megint. :-)

     

    http://apronet.hu/freesearch.php?mit=lux+l%C3%A9gtis zt%C3%ADt%C3%B3

    apronet.hu/freesearch.php?mit=lux+l%C3%A 9gtiszt%C3%ADt%C3%B3

     

    Lux használtan (!!!) 125.000 ft

     

     

     

     

     

    előzmény:
    antironia (2)
    2012-02-24  21:16
  14. 2012. február 24. 21:162.

    Csak az utolsóra tudok válaszolni: baromi drága. Gondolj egy baromi drága árra, és szorozd meg hárommal.

     

    Minden ilyen ügynökös cucc túlárazott.

     

    Nézz szét, ha nagyon légtisztítót akarsz vásárolni, van bőven a szakáruházakban... És még nem is kell hozzá meghallgatnod a levakarhatatlan ügynök ócska dumáit...

     

    :-)))

     

     

    előzmény:
    tina77 (1)
    2012-02-24  21:02

Címlap

top