Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gőzállomás segítenétek?!

nibm74
Létrehozva: 2012. február 20. 09:25

Sziasztok!

 

 

Tefal Ultragliss vasalóm sajnos tönkrement.

 

Nézegetem a Gőzállomásokat, de tanácstalan vagyok.   A 30.000 FT körüliek milyenek? Vagy csak a drágábbaktól várhatunk  a normál vasalóhoz képest sokkal könnyebb, gyorsabb vasalást.

 

A különféle aukciós oldalakon elég sokan árulják a használt készülékeket...Mégsem olyan jó mint gondolnánk??

 

 

Várom a tapasztalatokat és köszönöm a hozzászólást!:)

  1. 2017. január 26. 11:1013.

    Sokáig nem értettem miért annyira jó a sokat reklámozott gőzállomás. De mióta beruháztam egy ilyenre: http://electrobb.hu/ARIETE/ruhaapolas/gozallomasok/Ariete_ 5577_EcoPower_gozallomas  én is csak ajánlgatni tudom mindenkinek! :-) Sokkal egyszerűbb és gyorsabb a vasalás! És ahogy látom, az ára is még mindig jó! Csak bíztatni tudom a háziasszonyokat,hogy használjanak ilyet, pláne, ha nagy a család! 

  2. 2012. február 21. 14:2212.

    Szia!

     

    A vasaló deszkánál azt kell nézni, hogy ne fa legyen a vasaló felület alatt hanem fém rács és azon szivacs és anyag ,mert akkor alulrol átmegy a gőz.

    A tarto részen meg kényelmesen férjen el a vasaló állomás kb 25x40 cm .

     es sima felületü

     

    Jó böngészést!

     

     

    előzmény:
    nibm74 (11)
    2012-02-21  08:54
  3. 2012. február 21. 08:5411.

    Szia!

     

     

    Köszönöm a hozzászólásodat! Nézelődök, hogy a lehetőségekhez képest a legjobb készüléket válasszam.

     

    Gc 9220 -ról azt írja , hogy 2 perc alatt felmelegszik. Ez jónak tűnik még ha gyorsan kell valamit kivasalni ennyi kibirható várakozási idő.

     

    Nézegettem a neten, de vasalódeszkát sem találtam ami gőzállomáshoz való.:)

     

    A vasalótalp tisztításában az általad említett praktikán már túl vagyok.   Sajnos ez sem segített.

     

     

    előzmény:
    tpiri2 (10)
    2012-02-21  05:54
  4. 2012. február 21. 05:5410.

    Szia!

    Ez egy jó kis vasaló.!!

    A gözállomások azért jók mert sosem köpködi a vizet és a vizkövet a ruhára .5 éve használom  ,Elötte frászt hozta rám sokszor a sima vasalóm.

     

    Mivel ez egy egyszerübb, menet közben nem lehet feltölteni kb 1 órát birsz folyamatosan vasalni.

    Mikor kezded a vasalást várni kell 5-10 percet hogy felmelegedjen.

    Ezért hirtelen 1-1 db vasalásánál bosszantó lehet.

    Nekem eddik csak philips vasaloim voltak nagyon jóó!!!

     

     http://haztartasigep.vatera.hu/vasalo/philips_g c_9220_nagynyomasu_gozallomas_uj_1551070046.html

     

    Ez már gyorsabban melegszik és menet közben is feltudod tölteni.

    Persze az árán is látszik.

     

    A ráéget müszálakat ugy tudod letakarítani hogy felmelegíted a vasalót a deszkára terítesz egy rongyot és a deszka szélén rányomva ledörzsölöd a rongyon

     

    Remélem tudtam segíteni!!

    előzmény:
    nibm74 (9)
    2012-02-20  14:10
  5. 2012. február 20. 14:109.
  6. 2012. február 20. 14:098.

    30 ezer

     

     

    előzmény:
    nibm74 (5)
    2012-02-20  13:07
  7. 2012. február 20. 14:067.

    Kedves Képkeretező!

     

     

    Köszönöm a válaszod!

     

    Az a helyzet, hogy a gőzölős részével van bajom mert alig-alig gőzölget és már jócskán vízköves is. Vettem bele vízkőoldót ( háztartási gépekhez valót, de az sem csinált csodát.

    A másik pedig, hogy a talpára ráégett 1-szer valami kevert szálas anyag egy 10 forintosnyi területen amit nem lehetett tökéletesen letakarítani. Súrolni próbáltam de akkor megsértem a kerámia réteget és akkor még jobban odaég a cucc.

     

    Ezek szerint amiket én belinkeltem elvileg jók lehetnek...

     

    Már csak a vasalódeszlámat kell megnédnem, de szerintem nem lyukacsos így még arra is be kell ruháznom, ha gőzállomás mellett döntök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115325 (6)
    2012-02-20  13:48
  8. Torolt_felhasznalo_115325
    Torolt_felhasznalo_115325
    2012. február 20. 13:486.

    Ha megírod mi baja a vasalónak,lehet tudunk rajta segiteni.

    Általában javithatóak,kivéve akkor ha a fütőszál ég ki. Azt sajnos nem lehet cserélni.

    Háztartási gépeket szervizelek,segithetek.

     

    Gözállomásról: Olcsót ne vegyél. Müködése:Tartályban forralja a vizet>gőz képződik>nyomás hatására távozik a készülékből.

     

    Olcsó készülékeknél kicsi a viztartály,és az esetek legnagyobb többségében a fütőszál minösége rettenetes.

    Tefalt ajánlom!

    Ha veszel is ilyet,csak ioncserélt vizzel használd.A vizkő nem teszi tönkre a fűtőszálat/fűtőspirált, de eltömiti a szeleprendszert,és túlheviti a készüléket. 

    25 felett már jó az ár. 

    előzmény:
    nibm74 (1)
    2012-02-20  09:25
  9. 2012. február 20. 13:075.

    Pl ilyenekre:

     

     http://www.edigital.hu/Gozallomas/Tefal_GV5 225E0_gozallomas-p293948.html?bid=&partner=10002

     

     

    vagy 

     

     http://www.edigital.hu/Gozallomas/Tefal_GV5225E0_gozallomas-p293948.html?bid=&partner=10002

     

    előzmény:
    buburuza (4)
    2012-02-20  11:59
  10. 2012. február 20. 11:594.

    Szerintem abból indulj ki, hogy mennyit vasalsz. És mindig ár-érték arányt nézz.

    Van ami fontos egy gőzállomásnál, ezt mindenképp tudja a gép és akkor már azért tudsz szűrni.

    A 30-ezres kategóriában melyikre gondolsz? 

    előzmény:
    nibm74 (3)
    2012-02-20  11:53
  11. 2012. február 20. 11:533.

    Szia!

     

    Én is mindenképp újban gondolkodom főleg a garancia miatt.  Csak az nem világos, hogy otthoni használatra 4 fős családnál érdemes-e nagyobb összeget áldozni vagy a nyitóban említett 30 ezer körüli kategória már megfelelő.?

     

    Deszkára nem is gondoltam, hogy az is másik kell:)

     

    Mindjárt átnézem az általad említett tipust ..

     

     

    előzmény:
    buburuza (2)
    2012-02-20  10:54
  12. 2012. február 20. 10:542.

    Szia!

     

    Nekem egy Philips GC9040/02-esem van, ami hatalmas segítség a mindennapokban.

    Amit el tudok mondani a gőzállomásokkal és a vásárlással kapcsolatban...

    Amennyiben gőzállomásban gondolkodsz, akkor véleményem szerint a következőkre mindenképp figyelj!

    Minél több, és nagyobb nyomással képes gőzt fejleszteni, annál inkább megkönnyíti a dolgod. A komoly gépekkel lehetőséged lesz több rétegben is vasalni, akár ágyneműt, akár vastag törölözőket stb.

    Nem árt ha a gép képes magát "vízkőteleníteni", ezzel megkönnyíted színtén a dolgod.

    Fontos, hogy a tartály kivehető legyen, ne kelljen az egész gépet a csaphoz cipelni, vagy bajosan utánatölteni.

    Amúgy én azt hiszem már képtelen lennék visszatérni a jó öreg kis vasalókhoz Nagyon nagy segítség lehet egy ilyen szerkezet ha sokat vasalsz mindenképp megéri.

     

    Amire figyelj, hogy ezekhez olyan vasalódeszka/állvány kell, ami képes átengedni a gőzt, különben bevizesedik a ruha.

    Illetve elég nehezek, így kell valami tartó ami elbírja magát az állomást.

     

    Mikor mi vásárlás előtt voltunk, nagyon sokat jártunk utána és informálódtunk. Én is láttam már 7-10.000-ért is "gőzállomást" de ha belegondolsz, hogy manapság egy jó kis sima vasaló mennyibe került, akkor rájöhetsz hogy itt valami bibi ban

    Én azt hiszem érdemes egy újra beruházni, még ha drágább is , mert egyrészt arra van garancia, másrészt ki tudja, hogy a használtnak mi a baja. Mondani bármit lehet, ugye


     

    előzmény:
    nibm74 (1)
    2012-02-20  09:25

Címlap

top