Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egér a lakásban:(

Saratoga
Létrehozva: 2012. január 16. 23:42

Sziasztok.

 

A tél beköszöntével az egerek csapatostul megszállták az otthonomat.

Ez nem jött jól mert szétrágott és összehugyozott  ruhák  tömkelegét kell kiselejteznem vagy kimosnom.

Kimosni most amikor így is alig száradnak meg mert nincsen meleg és nincsen helyem sem ahova teregetni tudjak. 

 

Van valakinek valami tipje egerek ellen? Van egérfogóm csak gyorsabban jönnek az egerek mint sem meg tudjam fogni Őket.

Macska sajnos kizárt.

Karácsony óta csak a szobámban 13 egeret fogtam. 

Nincsen egérluk mert befalaztam mindet, de a szekrények aljában és a ruhák között jól megélnek.  Pedig minden nap átmozgatok mindent, hogy ne legyen nyugtuk.

 

Rühellem , hogy egy normális szekrény sincsen ami hermetikusan záródna, hogy ne tudjanak belemászni.

A ruháim ruhazsákokban vannak de azt is kirágták.

 

 Második kérdésem, hogy tud valaki olyan helyet (Győrben leginkább) ahol  műanyag tároló dobozt lehet venni  amiben lehet ruhákat tárolni? Jó nagy kellene mert sok ruhám van.

Lehetőleg ne legyen méreg drága.  

 

Köszi mindenkinek a segítséget.  

  1. 2016. december 17. 22:0430.

    Én az egyik ejszaka zajt hallottam az ágyam alatt. Meg aznap kitakarítottam. Pár napra rá az öcsém szobájában találkoztunk a kis mocsokkal. Anyukámék vettek élő csapdát. Még semmi. Lezártunk minden lyukat, de egyenlőre fogalmunk sincs hogy hol jöhetett be az első emeleti panellakásunkba. Ha van bármi ötlet kivácsian hallgatom.


     

  2. 2015. december 10. 22:3929.

    Létezik, hogy az egér egymást is eszi ? Történt ugyanis, hogy ismerősöm mérget rakott ki. Több példány elhullt. De csapda is ki lett vetve. És amit a csapda megfogott, azt valami kikezdte. Lehet, hogy nem is csak egér van a házban ? Rengeteg mérget fal fel valami, vagy valamik.


     

  3. 2015. január 27. 12:5528.

    Műanyag doboz? Kimásznak belőle úgy, hogy közben kiszedik a kaját. Tapasztalatból mondom.....napok óta egész éjjel egerészek. Megoldás. A dobozka alá egy nagy tálca, rá a dobozka, egérke bele, majd rádobni egy nagy szűrőt. ........és már meg is van.

    előzmény:
    bigacsiga2 (2)
    2012-01-17  00:06
  4. 2015. január 27. 12:4527.

    Ne is mond! Én eddig kb. 30 egeret szedtem össze a konyhában. Egész éjjel nem alszom, mert a csapdával fogom őket össze. A takarításról nem is beszélve.........

    előzmény:
    Saratoga (1)
    2012-01-16  23:42
  5. 2012. január 17. 15:0126.

    Egérmérget neeee!Szörnyű halál az , még egy egérnek is!  Nem tudom mi van abban az esetben, ha a cica megeszi, vagy beleeszik a mérgezett egérbe, de több helyen olvastam, hogy veszélyes lehet a cicára!! Igaz, a  topik indítónak nincs macskája, de lehetnek icák a szomszédoknál is.

     

     találtam ezzez kapcsolatban valamit, bemásolom:

     

    "" Egérirtók: A különféle egérirtó mérgek a kutyákra, macskákra is veszélyesek. Sőt, amennyiben egy macska egérirtót fogyasztott egereket eszik, a mérgezés így is kialakulhat. Ezek a készítmények rendszerint véralvadásgátló anyagokat tartalmaznak, így a tünetek is ebből adódóan jelentkeznek: vérszegénység, vérzékenység.

    előzmény:
    kockacukor33 (25)
    2012-01-17  14:05
  6. 2012. január 17. 14:0525.

    Nekem 2 macskam van. Jo egereszo mindketto, de mikor tavaly osszel bejott egy eger a lakasba egyikuk se volt hajlando megfogni. A vegen anyosom fogta meg masnap a furdoszobaban! :-DD

     

    A topikinditonak en eger merget ajanlok. Mi szoktunk a kinti kamraba tenni, mert oda a macska nem mehet be es az egerek meg szoktak dogleni. Idonkent merget kell valtani, mert egy ido utan nem eszik meg.

    előzmény:
    topánka1. (13)
    2012-01-17  10:40
  7. 2012. január 17. 13:4624.

    Ja, ez így van

     

    Ilyenkor eszembe jut Garfield, aki úgy beszélt a gazdájával, mintha az ember lenne az Ő tulajdona. Emlékszem a filmben azt mondta, hogy "táplálóm" és persze a házban minden az Ő tulajdona volt.

    előzmény:
    topánka1. (23)
    2012-01-17  13:36
  8. 2012. január 17. 13:3623.

    szerinted az enyémek milyenek? Néha annyira antiszociálisak, hogy elgondolkodom, kellek én ezeknek bármire is az etetésen kívűl? Bár mostanában azt tapasztalom, hogy még az idegent is többre tartják, mint engem macskák... nincs mit tenni, vannak azért időszakok , mikor imádnak, pl. ha éhesek, betegek, vagy fáznak.

     

    A kutyákban legalább az iygekezet megvan  

    előzmény:
    MÓNCSA (22)
    2012-01-17  13:00
  9. 2012. január 17. 13:0022.

    Adnám én, persze csak szigorúan kölcsön, de azon kívül, hogy tuti kinyiffantana minden mozgó célpontot (bogár, madár, egérfélék) nem volna egyszerű eset vele kijönnödAz idegenekkel csak igen korlátozottan haverkodik...bennünket persze szeret úgy macskamódra, de már a ritkábban látott családtagokkal, barátokkal, ismerősökkel fenntartással és igen méltóságteljesen viselkedik

     

    Sajna már egy ideje nincs kutyám, volt egy németjuhászom, na akkor még nem volt viszont macskámés Ő is lelkesen probálkozott vadászattal ( megkergette a cicákat, nyuszikat, igyekezett pockot, stb fogni) de kevés sikerrel

    előzmény:
    topánka1. (18)
    2012-01-17  11:51
  10. 2012. január 17. 12:5521.

    Akkor ne is tedd! A macskák már csak ilyenek, legalábbis is többségében. Makacs, titokzatos, öntörvényű lényekAz enyimé is ugrik mindenre....néha esküszöm jobb mint egy házörző, aztán kapja a fejét és vágja hátra a fülecskéit minden kintről jövő v. bentről jövő moccanásra, ez mondjuk néha fárasztó éjszaka, mikor is bent van, alszik és egyszer csak meghall valamit, amiből mi semmit nem érzékelünk és addig ba..ogat minket amig ki nem engedjük.

     

    Egyébként meg nagy cuppanos csuhi!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850192 (17)
    2012-01-17  11:46
  11. 2012. január 17. 12:5320.

    Lehet, hogy nálad a szekrény aljában olyan jól bevackolták magukat, hogy ott szépen szaporodnak. Nem lehetséges?

     

    "Az ivarérettséget 6 hetes korban éri el. A párzási időszak többnyire egész évben van. A vemhesség 19-20 napig tart, ennek végén a nőstény 8-10 utódot hoz a világra. Évente ötször, de akár többször is ellik. Igen nagy egyedsűrűség esetén a rangsorban alacsonyan álló példányok szaporodóképessége csökken. Csak a domináns nőstények fialnak, de ők is kevesebbet, mint rendesen. Az állomány ily módon önmagát szabályozza, nagy összeomlások nélkül, tehát folyamatosan alkalmazkodik a változó körülményekhez. A házi egér kiirtása ezért is nagyon nehéz."

     

    Tudom, hogy milyen nehéz elüldözni őket. Nálunk a pincébe egy patkány költözött be (eddig sohasem volt) több 10 kilónyi krumplit rágott meg. Átválogattuk, utána láttuk hogy kiszökik az ablakon. Ablakot berácsoztuk, 2 nap múlva megint össze volt rágva megint több 10 kilónyi krumpli. Ezek szerint ugye nem egyedül volt. Megint kiválogattuk, ki is hoztuk a pincéből, mérget tettünk le, de még nem mertünk lemenni megnézni mi a helyzet.

     

     

     

    előzmény:
    Saratoga (1)
    2012-01-16  23:42
  12. 2012. január 17. 11:5419.

    Pfuuuu, anno mig välyoghazban laktunk (meg gyerekkent) a kamräban nälunk is volt böven eger. Macska hiaba volt, nem volt valami nagy vadasz... Egyszer a szobaba is beszökött egy, Anyäm ujjät ejjel meg is harapta a rohadek (2 hetig nem mertem otthon aludni-mig ki nem vadasztuk az egeret).

     

    A ragaszto eleg jo megoldäs, nälunk is az fogta ki a "remet" . 

    előzmény:
    Saratoga (1)
    2012-01-16  23:42
  13. 2012. január 17. 11:5118.
    egyik macsek vadászik, csak nem egérre, madárra  , viszont  a kutya próbálkozik egérre is, de nem járt még eddig sikerrel, nem  tud feljutni olyan helyekre ahová a macska,, tudna, ha akarna  cica halál nyugiba ül, és figyeli a kutyát akció közben lehet, hogy a tiédet fogom kölcsönkérni én is 
    előzmény:
    MÓNCSA (15)
    2012-01-17  10:58
  14. Torolt_felhasznalo_850192
    Torolt_felhasznalo_850192
    2012. január 17. 11:4617.

     

    .. nincs nála jobb egérfogó !!

    Nekem is van egy elkényeztetett vörös ördögöm,sokat játszottam,kifinomodtak a reflexei,mindenre megy ami mocorog.

    Kézre ,bokára ..

    Nagy vadász,én sem panaszkodom.

     

    előzmény:
    MÓNCSA (15)
    2012-01-17  10:58
  15. 2012. január 17. 11:1616.

    Tárolódoboz épp most akciós az Aldiban!

     

    Szerintem egész jó áron vannak, többféle méret is.

     

    http://www.aldi.hu/hu/html/offers/58_28265.htm

     

     

    Az egérre meg szerintem is a ragasztós egérfogó a legjobb.

     

    Nálunk tavaly egyetlen egy darab volt (családi ház emeletén!!!), gőzünk sincs, hogy jött fel. De csak a ragaccsal tudtuk megfogni.

     

     

    előzmény:
    Saratoga (1)
    2012-01-16  23:42
  16. 2012. január 17. 10:5815.
    Sajnálom....nálunk a macskás variáció nagyon bejött, sőt ahogy írtam még a szomszédoknál isTény, hogy iszonyatosan nagyvadász és harcias macska őkelme, szóval minden szempontból a környék réme, még a közvetlen szomszédom kutyái is (yorki, m.selyemszőrű) rettegnek tőleEgyszer kölcsönadtam egy barátnőmnek egérirtás végett, 1 napig volt ott és lerendezte a dolgot. Aztán a barátnőm kapott ajándékba két fekete "ördögöt" (tesók) és azóta minden OK, nincs egér.
    előzmény:
    topánka1. (13)
    2012-01-17  10:40
  17. 2012. január 17. 10:4214.
    iemrőseim =ismerőseim 
    előzmény:
    topánka1. (13)
    2012-01-17  10:40
  18. 2012. január 17. 10:4013.

    szerencsés vagy..

     3 macskám van,kinti-benti cicák,  és  rengeteg egerem   igaz, a lakásban egy darab se, de a kamrában népes populáció uralkodik , iemrőseim poénkodnak is rajta eleget, szóval a macska se tuti 

    előzmény:
    MÓNCSA (11)
    2012-01-17  10:10
  19. 2012. január 17. 10:3212.

    Mégegy szavazat a ragacsra

    És keresd meg a lyukat. A leghülyébb verziókat is gondold végig. Nálunk a pincébe autópályán meneteltek be, amíg rá nem jöttem. A ház víz- és szennyvízcsöveinek a beépítésekor a férjem megbeszélte a szerelővel, hogy mivel állítólag egyszer lesz majd csatorna a faluban, a meglévő szennyvízcső mellé építsen be egy másikat, ami nem az emésztőgödör felé megy, hanem egyenesen az utca felé, így ha megépül a csatorna, akkor viszonylag kis munkával rá tudunk majd csatlakozni, néhány csőcsatlakozást kell csak átkötni, és nem kell ezért padlót bontani a házban, felszedni a teraszról a követ stb, hiszen már bent lesz a cső. Ez nagyon okos gondolat volt, egyetlen apró hibával: a cső egyik vége a pincében volt szabadon, a másik meg kivezetve a kertbe. A többit a fantáziátokra bízom Rájöttem, vettem a cső végére 100 forintért egy dugót, azóta nincs a pincében egér. A csatornázás pedig azóta is csak ígéret

    előzmény:
    Saratoga (1)
    2012-01-16  23:42
  20. 2012. január 17. 10:1011.
    Ez így igazCsaládiházban lakom és van egy gyönyörűséges macskám...kint is van, bent is van, kedve szerint. Pici kora óta nagyvadász a lelkem, mindent becserkész ami él és mozogMár 4 éves de azóta még a kertben sincs semmiféle rágcsáló, sőt túlzás nélkül írhatom, hogy a szomszédaim is imádják, mivel náluk is eltűntek az egerek, vakondok, stb mióta Marci birtokba vette az ő telküket is.
    előzmény:
    Dolcee (10)
    2012-01-17  10:05
  21. 2012. január 17. 10:0510.
    Egyetértek veled, mert már a macska szagot ha megérzik az egerek, attól távoznak.
    előzmény:
    MÓNCSA (8)
    2012-01-17  09:58
  22. 2012. január 17. 10:039.

    13 egeret fogtál a lakásban?

    De hol mennek be? Gondolom nincs nyitva az ajtó ilyen hidegben azért...szerintem első körben azt kellene kiderítened, hogy hogyan tudnak bemenni a lakásba. Különben hiába a sok egércsapda, ha mindig lesz utánpótlás.

    előzmény:
    Saratoga (1)
    2012-01-16  23:42
  23. 2012. január 17. 09:588.
    Nemtom miért kizárt a macska, de akkor is a leghatékonyabb módszer az egérirtás és elüldözés terén. Hálistennek ilyen problémával nem küszködöm, de más ismerősömnél már előfordult és a drága cicus (kölcsönmacska) - persze nem valami berezelt, egeret életében nem pillázott szoba macska - pár nap leforgása alatt rendett teremtett a kecóban. Pár nap és diszidál az egész egér familia gyerekestől, unokástól, nagymamástól. Ha ennyire gáz a helyzet, lehet, hogy mégis elkellene gondolkodni a macskás variáción.
    előzmény:
    Saratoga (1)
    2012-01-16  23:42
  24. Torolt_felhasznalo_850192
    Torolt_felhasznalo_850192
    2012. január 17. 09:417.

    halottam= hallottam 

    Bocsi,de erősebben kell megnyomni,mert különben.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850192 (6)
    2012-01-17  09:39

Címlap

top