Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Száraz tisztítás?

MyGréti
Létrehozva: 2011. november 4. 14:29

Tanácsot szeretnék kérni. Van egy fehér nagyon szép hosszú kabátom. De sajnos az van ráírva, hogy csak száraz tisztítással lehet kezelni.

64% POl

31% VIS

5% LYCRA

 

A problémám az, hogy sajnos nem tudom állandóan a tisztítóba cipelni a kabátomat, hiszen akkor állandóan vihetném, mivel fehér, és azonnal koszos lesz. A kabát viszont nagyon fontos mert a férjem ajándéka.

Hogyan tudnám itthon tisztítani.

Nem merem belerakni a mosógépbe.....

 

Valakinek esetleg segítő tapasztalata lenne , meg köszönném.

  1. 2017. január 18. 21:416.

    Egy kis tanŕcsra lenne szüksčgem, ha valaki tudna abban ötletet adni, hogy mivel vagy milyen szŕraz tisztětóval takarětsam ki Retro kabŕtot, amiben töltet van. Mikor megvettem, azt mondtŕk csak tisztětóba takarětható! A napokban össze kentem valahogy ( zsěr, olaj)nem tudom. Elmentem legalŕbb hŕrom takarětó cčghez čs nagy megdöbbenčsemre eltanŕcsoltak, hogy ilyen kabŕtot nem vŕllalnak, mert van mŕr tapasztalatuk, hogy utŕna tönkre megy a kabŕt. Itthon nem akartunk hozzŕ nyúlni nehogy baja essen, hisz vadi új. Vŕlaszokat előre is köszönöm.

  2. 2011. november 4. 16:145.

    Mosógépbe semmiképp. Sajnos a fehér télikabát nem mindennapi viseletre alkalmas.

     

    De egy tipp amelyen hátha előrébb jutsz: ha szövet kabát lehet hogy létezik valamilyen por tisztító amit kefével esetleg meg tudsz oldani. Nem tudom hogy van-e ilyen, de ha hajra és szőnyegre van, akkor miért ne lehetne kabátra is  

    előzmény:
    MyGréti (1)
    2011-11-04  14:29
  3. 2011. november 4. 16:104.

    Az a baj,hogy a kabátban alkalmazott közbélés/,akár rávasalt,akár stircelt,/fog összemenni,a kabát külseje nem.Emiatt aztán szép hullámos lesz a kabátod.

    Épp a napokban szedtem szét hasonló okból a hugom egyik rövid kabátját,amiben még a selyem bélés is összement,felkapta a kabát alját.

    előzmény:
    MyGréti (1)
    2011-11-04  14:29
  4. 2011. november 4. 14:403.

    Volt már pár ilyen topik....

     

    Hiába lenne - elvileg - mosható az anyaga (a műszálas összetétel miatt), de a közbélés (az anyag hátára vasalt merevítő anyag) NEM mosásálló!

     

    Azaz: ha víz éri, leoldódhat a gallérról, a mellrészéről, és úgy fog kinézni a kabátod, mintha a kutya szájából vették volna ki....

     

    Ráadásul utólag már nem is javítható.

    Jól gondold meg, tönkre akarod-e tenni..

     

     

    előzmény:
    MyGréti (1)
    2011-11-04  14:29
  5. Torolt_felhasznalo_663429
    Torolt_felhasznalo_663429
    2011. november 4. 14:362.

    Szia!

     

    Én 2 napja mostam ki a fehér szövetkabátom a mosógépben, 40 fokon, 800as centrifugával, semmi baja nem lett, nem is gyűrődött. Az anyaga hasonló a tiédhez:

     

    68 Polyester

    29 viszkóz

    3 elasztán

    előzmény:
    MyGréti (1)
    2011-11-04  14:29

Címlap

top