Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szárítógép századszor

Dilbert
Létrehozva: 2011. október 13. 21:18

Sziasztok!

 

Szárítógépet szeretnék venni. Minden vélemény érdekelne, mire figyeljek, milyen tulajdonságok lehetnek fontosak.

 

Amiket én most fontosnak gondolok:

- egy mosógépnyi ruha beleférjen (ez kb a 7 kg?)

- kondenzációs legyen,

- amennyire csak lehet, halkan működjön,

- ne nagyon kelljen vasalni utána a ruhákat.

 

Lenne pár kérdésem is: van-e bármilyen különbség az eredmény tekintetében a kondenzációs és a külső-kivezetős között? Mindenféle ruhához használható (műszálas kivételével)? Nem mennek tönkre előbb a ruhák a használatától?

 

Örülnék, ha konkrét típust javasolnátok. Ami még korlát(om): nem szeretnék 150e-nél többet adni érte... 

 

 

  1. 2016. október 8. 15:5219.

    Én az utóbbi években így ősszel,mindig elhatározom, hogy veszek egy szárítógépet, de valahogy mindig elmarad.Pedig utálom bent szárítani a ruhákat, nagyon párás is a lakás, gázkonvektorral fűtünk.De most már tényleg veszek egyet....:)De milyet....

  2. 2011. november 6. 18:5618.

    Sziasztok!

     

    Kaptunk egy szárító gépet AEG, németül van írva minden, ma kipróbáltuk vastagabb ruhákon (munkás nadrágok) és vizesek maradtak:((( pedig extra szárazra volt állítva?

    MIÉRT??? Van vmi extra dolog amit tenni kell egy uilyen géppel??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. október 14. 16:1217.

    Szia!

     

    Ha már konkrét típus, nekem ez van: Electrolux EDC 78550 W

     

    Itt meg tudod nézni a tulajdonságait, videó is van fent. Inverteres a motorja, leírják, hogy ez miért is jó.

     

    http://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_szar itogep/kondenzacios_szaritogepek/electrolux_edc_78550_w_kond enzacios_szaritogep.html

     

    Egyébként pedig egy icipicit meglátszik a számlán, heti 4-5 használat talán 2-3 ezer forint/hó... De van pontos fogyasztási adat is, ki tudod számolni.

     

    De ezen kívül imádom, és csak ajánlani tudom!!!

     

    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18
  4. 2011. október 14. 11:4416.
    Mosó-szárítót együtt ne vegyél, csak magába szárítót. Ez nem gyűri semennyire sem a ruhákat, és nem az idő fontos. Nekem is Indesit van. Puha, finom gyűrődésmentes...
    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18
  5. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2011. október 14. 10:4615.

    Meg egy szavazat az Electrolux-ra! Elozo lakasunkban az volt, kondenzacios, egyszeruen imadtam! Halk mukodes, 70 percnel tobbet soha nem toltottek benne a ruhak, futes megoldva a helysegben.

     

    Most van egy LG kivezetos, utalom. A hangjat meg jobb napjaimon sem birom elviselni, azt az uvoltest, kerregest, amit rendez, ezert mar honapok ota nem is hasznaltam, hiaba van, inkabb kiteregetek, de hogy nem hallgatom orakig azt a zajt, az tuti. Ja es a ruhak az Electrolux-szal ellentetben MINIMUM 100 percet kell, hogy benne toltsenek.

    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18
  6. 2011. október 14. 10:2414.
    Ja és nem kell teregetni, nincs a nagyszobában teregető amit egész nap kerülgetünk és nincs full pára a lakásban.
    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18
  7. 2011. október 14. 10:2213.

    Szia, mi helyhiány miatt egy mosó-szárítót vettünk Elektroluxot. csak és kizárólag ezt am árkát vesszük. Egy szaki súgta meg nekünk, hogy minőségben ez felsőkategóriás, viszont árban a középkategória alatt van. Tehát a pénzedért jót kapsz, nagyon jót. Azóta mindenben ezt vesszük és lekopogom hibátlanok.

    Szóval mi eleve az olcsobbat.hu-n rendelnünk mivel sokszor 10-30 ezer forintot is meg lehet takarítani, nem kell a szállítást megszervezni, felhozzák emeletre is és beteszik a helyére és ezt vagy 0ft-ért vagy max 2000ft-ért.

    Én imádom a mosó-szárítómat. Sokkal simábbak a ruhák, ha szárítózom őket, mint amikor zsinórról szedem be és úgy hajtom össze őket. Puhábbak és simábbak.  Életem egyik legjobb döntése volt. 

     

    ha viszont csak szárítót szeretnél, akkor olyat vegyél, aminek a vize egy tartályba folyik...

    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18
  8. 2011. október 14. 09:3312.

    Nekem egy Candym van kemény 49 ezer forintért ( isteni szerencsém volt, 80-ról árazták le a Sparban ).

    Kötött cuccokat leszámítva szinte bármit beleteszek. Mit értesz műszálas alatt? A polár pulcsiknak és a széldzsekiknek semmi baja nem szokott lenni tőle. Gyűri a ruhát, ha nem szeded ki elég gyorsan, és sajnos hamarabb kopnak. Ez nem márka függő, ez már a második gépem, előtte egy Hoover volt, az is kb. ezt tudta.

    Vannak programok, amilyenekről Milu írt (kicsit száraztól a nagyon szárazig, piktogramok jelölik napocska meg vállfa meg ilyenek), vagy állítható az idő. Utóbbi azét jó, mert a héten pl. délelőtt kiteregettem a teraszon, 5 körül behoztam a majdnem száraz ruhát, benyomtam még 30 percre, és tökéletes lett. Állítható a hőmérséklet is, van normál és alacsonyabb (kímélő) fokozat. 

    A villanyszámlán látszik, hogy a fenébe ne látszana, ha jól emlékszem 4,5 kWh körül fogyaszt egy ilyen gép. Télen havi 2-3 ezerrel simán megnyomja a számlát. Cserébe nem kerülgeted a szárítókat, kvázi vásároltál 2-4 m2-t a lakásodba. Nem tudom, kinél milyenek a m2 árak, de ha azt vesszük, hogy 70-80 körül van egy szárítógép, plusz ha a téli hónapokban használod akkor 30 körül az éves fogyasztása, szerintem megéri. 

    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18
  9. 2011. október 14. 09:2311.

    AEG van nekem is, télen-nyáron használom, a villanyszámlám alig változott. Viszonylag halk,  puhává teszi a ruhát akkor is, ha semmi öblítőszert nem használok a mosásnál, és néha a szárítólapocskát is elfelejtem beletenni :)

    Nyáron is azért kell használjam, mert a gyerek nyafogott, hogy ha szárítón szárítok, akkor nem olyan fincsi puha a pólója Van rajta egy vasaláskönnyítő program, ingeket abba teszem, akkor vasalni is alig kell. Amit nem teszek bele, az a nagyon kényes, ragasztott köves, strasszos, stb mindenféle, mert az a hő hatására szeret potyogni.

    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18
  10. 2011. október 14. 08:3610.

    Én attól tartok, hogy nagyon megdobná a villanyszámlát egy szárítógép. 5 tagú a család, brutál sokat mosok a gyerekekre, de télen tiszta pára lesz az ablak a sok teregetéstől. Plusz milyen már, hogy a nappali tele van száradó cuccokkal?

    Sajnos a férjem szerint annyit emelne a villanyszámlán egy új gép, hogy nagyon megérezné a költségvetés.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. október 14. 06:389.

    Igaza van az elöttem leírt dolgoknak ,tényleg mind fontos a márkát tekintetben meg talán már nincs jelentősége az enyém AEG Genius K tipusú és 6 éve vettem 110 körül igaz szépséghibás terméket forgalmazó boltban annyi volt a baja nem volt hozzá doboz mert kiállított darab volt azóta semmi baja tökéletes a müködése ,imádom föleg a téli időszakaban használom.Kijelzi a hátralévő időt ,súly érzékelős, választható többféle program van ,kondenzációs ,ja és érdemes még melegen kivenni a ruhát akkor nem gyürödik,de ha nem vagy otthon van egy újra szellőztető gomb ami visszamelegiti.A mosógatógép után a másik legjobb találmány.

    Nézz körül háztartásigép outlet boltokban sokat lehet sporolni.

    A mosógépem ami Bosch 3 éves volt mikor elromlott és a szerelő azt mondta örüljek ha 5 évig jó mert a mai gépeknél mindegy  a márka 5 év az élettartamuk fogyasztói világba élünk.Kösz!

    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18
  12. Torolt_felhasznalo_157411
    Torolt_felhasznalo_157411
    2011. október 13. 23:488.

    Nem engedi a linket bemásolni!!! Bocs!

     

    Indesit IDC 75  a gép

    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18
  13. Torolt_felhasznalo_157411
    Torolt_felhasznalo_157411
    2011. október 13. 23:467.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157411 (6)
    2011-10-13  23:46
  14. Torolt_felhasznalo_157411
    Torolt_felhasznalo_157411
    2011. október 13. 23:466.

     

    Nekem ez van!! Nagyon bevált, nem adnám semmiért! Nem gyűri a ruhát, nagy a dobja, kb. 70-80 percig szoktam egy programot használni, állítható a hőfok, nem vettem észre a villanyszámlán , pedig ezt jósolták. A ruhák, puhák, finomak, nem kell vasalni ( szárítókendőt használok dm-s).Mindegy, hogy sokan nem favorizálják ezt a márkát, de nekem nagyon bejött.

    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18
  15. 2011. október 13. 22:305.
    Enyém automata, nem lehet időt állítani, addig szárít, míg száraz nem lesz a cucc. Azt állíthatom be, hogy mennyire szeretném szárazra (extra száraz, szekrényszáraz, vasalószáraz, stb.). Konkrétan hőfok sincs (de azt beállíthatom pl., hogy kényesebb holmit szeretnék szárítani).
    előzmény:
    Dilbert (4)
    2011-10-13  22:18
  16. 2011. október 13. 22:184.

    Köszönöm az eddigi válaszokat.

     

    Mennyire fontos, h milyen programok vannak? Programot használtok, vagy külön állítható a működési idő és a hőfok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_783757
    Torolt_felhasznalo_783757
    2011. október 13. 21:363.

    szia!

     

    Múlt héten nyitottam én is topikot szárítógép témában.:)

    akkor azt írta valaki, hogy a ruhák gyűrődése attól függ leginkább, hogy milyen sokáig hagyod benne a szárítógépben a kiszárított rukákat. Állítólag 15 percen belül ki kell venni, egyébként totál összegyűri a ruhákat. Ha csak teheted kondenzációst vegyél. Az egyik honlapon próbálgattam összehasonlítani a különböző márkákat és azt láttam, hogy sokszor 40-50.000 Ft különbség is van a gépek közözz, holott tudásban semmivel sem több.

    Én elektroluxot néztem, vennék én miele-t is, csak ugye kevés a GYED... :)

    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18
  18. 2011. október 13. 21:302.

    Szia!

     

    Nekem fontos volt az is, hogy legyen kijelzője, amelyen látom a hátralévő időt. Így jobban tudok tervezni, hogy a szárítás befejezésénél ott legyek.

    Nekem elektrolux van 110e Ft volt. Nagyon elégedett vagyok vele. Ha befejeződött a program, akkor még 30 percet forgatja a cuccot, hogy ne gyűrődjenek meg, ha nem tudnám kivenni egyből.

    A ruháimon nem látszik, hogy jobban tönkrementek volna, de a gyapjú mellényem nem volt túl hálás, mikor a férjem azt is betette

    Vasalás ebben az időszakban megúszva. A fürdőszoba fűtése megoldva . Egyébként kondenzációs van nekünk, 8 kg-ot bír (száraz 8 kg).

    Minél nagyobb a dobja, annál jobb (annál kevésbé gyűr). A ruhákat nem szoktam szétválogatni anyaguk szerint. Egyszóval szeretem

    előzmény:
    Dilbert (1)
    2011-10-13  21:18

Címlap

top