Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasház, megőrülök :(:(

encsilaci78
Létrehozva: 2011. szeptember 4. 10:19


Társasházi jogász, vagy közösképviselők segítségére lenne szükségem.
Az lenne a kérdésem, hogy egy társasházi lakás belső udvara, lényegében parkolója használható e arra, hogy a kisgyerekes családok játszótérnek használják.
A parkolóhelyeket 400 ezer forinttért értékesítették amikor megvettük a lakást(Új) . Egyes családok, kb 5 család a gyerekeket a parkolóba viszik le játszani, biciklizni.A kocsik között szaladgálnak, botokkal, biciklivel stb...
Ami igazán felháborított, az utóbbi időben nagy lavórt, plédeket, matracokat hordanak le a garázsok elé és mintha strandon lennének szórakoznak.Ezt mind a közlekedésre fenntartott úton.
Szóltam a közös képviselőnek, aki egy papírt rakott ki a lépcsőházba, ezt összerajzolták-karmolták, aztán következő nap le is tépték.
A legnagyobb bajkeverő hölgy fennhangon minősít az ablakom alatt, meg jelzi, hogy ő még a közös képviselőt is jól kiosztotta, mert ő nem azért vette a lakást, hogy ne használja.Nos, igen nem egy vadállat a közös képviselőnk, szóval a rend fenntartása nem tartozik az erősségei közé.Továbbá jeleztem a k.k-nek azt is, hogy a legnagyobb melegben kirakják a kukát, a kakis pelussal, meg háztartási maradékokkal a lépcsőházba.Kinyitom az ajtót és mindkét oldalról ott bűzlik .


Természetesen ez sem tetszett a hölgynek, ezen is fel van háborodva, hogy miért nem lehet?Visszatérve a parkolóra:

Én úgy gondolom, hogy a közös helyiségek nem az övé, tehát nem használhatja úgy ahogyan kedve tartja.
Az lenne a kérdésem, hogy törvényes úton, hogyan lehetséges ezeket a családokat kötelezni arra, hogy a parkolót parkolásra használják, mivel félő, hogy a kocsikat is megrongálják, továbbá elég balesetveszélyes is mikor egy 3 éves gyerek kis biciklin rohangál az autóbejáróban.
előre is köszönöm a választ

  1. 2017. május 4. 16:07654.

    Mindenkinek ajánlom figyelmébe, hogy a társasház karbantartás nem gyerekjáték, és csak olyan személyt szabad megbízni a feladatok ellátásával, aki ért is hozzá. Gondolok itt az épületgépészeti rendszerek üzemeltetésére és karbantartására.

  2. 2011. szeptember 12. 17:24653.
    Végül a gyűlésen mindenki kiborult, és képviselő elvitette! Hogy pontosan mi volt a procedúra még nem tudjuk -azota nem találkoztunk vele, de tegnap óta csönd&béke. 
    előzmény:
    Lilla27 (650)
    2011-09-12  15:51
  3. 2011. szeptember 12. 16:12652.
    Amúgy tényleg, hogy sikerült megszabadulnotok, tőle?
    előzmény:
    Lilla27 (650)
    2011-09-12  15:51
  4. 2011. szeptember 12. 16:09651.

    Jesszus, mit csináltál??Csak nem vetted komolyan valamelyik tanácsot?

     

    előzmény:
    Lilla27 (650)
    2011-09-12  15:51
  5. 2011. szeptember 12. 15:51650.

    Megszabadultunk a Nénitől, köszönöm a sok segítséget, amit kaptam Tőletek (levélben)ötleteket, azok segítettek!  Nagyon aranyosak voltatok!!!! Én meg nagyon boldog!!!!

     

    Ma este ünnepelünk, a párommal elugrunk mozizni egyet, és tudjátok, mi lesz a legjobb? Nyugalomra és csöndre fogunk haza érkezni!!!!

     

    Na? Milyen jó kis csapat van ezen a topikon???

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  6. 2011. szeptember 12. 15:36649.
    nem érti, mert nem akarja.Tudod vannak a hivatásos kötekedők, akik azért jönnek a fórumra, hogy észt osszanak, blamálják a topikokat, hogy "úristen, ilyen hülye kérdést, miért nyitsz ezért topikot, stb....", ilyenek miatt költözik el az ember a szeretett kis lakásából, vagy kerüli a fórumot.Közben magukat a béke hírnökének mondják.
    előzmény:
    Werbunga (646)
    2011-09-11  20:42
  7. 2011. szeptember 12. 15:33648.
    óóóó, pedig annyira hiányoznak a szűklátókörű hozzászólásaitok.
    előzmény:
    csutak51 (647)
    2011-09-11  21:44
  8. 2011. szeptember 11. 21:44647.

    Kedves Zsumi,

    ha jót akarsz Magadnak, elfogadod a tanácsomat, és egyetlen hsz-szel se írsz itt többet!

     

    Aki itt ért, ebből az egyetlen hsz-ből is ért, aki meg nem, az továbbra is csak azt fogja hajtogatni, "a parkoló, az parkoló", meg a saját jogait fogja emlegetni.

     

    Írom ezt, mert én is hasonlóképp kezdtem a topik elején, s lám, miminden lettem a végére!

    Na, nem, mintha zavarna!

    előzmény:
    Zsumi45 (643)
    2011-09-11  16:23
  9. 2011. szeptember 11. 20:42646.

    Neked elmentek otthonról vagy baj van a szövegértelmezéssel???Beállás után már van hely, csak hátrafelé beállni nem tudsz másképpen, csak ha egy autót jobbról, egyet meg balról kerülsz meg a ház és a kerítés között, mert olyan a parkolóterület elrendezése és beosztása. 

     

    Nem értem...., mi a fene nem érthető ezen???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (641)
    2011-09-11  15:57
  10. 2011. szeptember 11. 17:22645.

    Kedves Zsumi: az a normális, amit írsz... Én pl 30 éve lakom ebben a 4 lépcsőházas házban, azóta felnőtt jónéhány gyerek.  A szemközti lakásban pl az 5. lakó lakik és mindegyik elődjének, mint neki, ide született 2 gyereke, akik fogzottak, futkároztak, ház előtt labdáztak. ....már a mostaniak gyerekei is felnőttek. Szóval minden rendben? Nem, mert bármikor költözhet olyan lakó, akár hozzátok is, akivel szemben nem használ sem szólás, sem tolerancia. Pl nemrég jött a fejünk fölé egy új család, 3 generáció az 58 nm-re, a gyerekeket még nem sikerült megszámolni, hárman vagy négyen vannak., de nem is velük van gondom. Mit teszel, ha éjjel arra ébredsz, hogy valaki hangosan beszélget, aztán hallod, hogy elkezd csepegni az eső, hirtelen tömény cigarettafüst árad be az ablakodon (dohányzom!) és az illető nagyon káromkodik. Felkelsz az ablakot becsukni, gyanús lesz a dolog eső ügyben, kidugod a fejed----és csak azért nem mosol azonnal hajat, mert hajnali kettő van. Nem eső esett, hanem a kisöreg az ablakban társalgott, fröccsözött, bagózott és a jelek szerint felborult az odakészített borosüveg. Az a tömény kocsmaszag---és legalább törölte volna le azonnal a párkányról, akkor nem csöpögött volna még vagy fél órát.

    Azért meséltem el ilyen részletesen, és emeltem ki az egész lényegét, hogy lásd be, nem lehet mindig a saját körülményekből kiindulni. Kedves új lakótársaink (más ügyben is) nem értenek a kedves célzásokból, a rendes beszédből, ami azt illeti, egyik sem köszön senkinek. Úgy értem, vissza sem köszön.  Velük nem boldogulnál.

    Tolerálni más emberek nemtörődömségét, bunkóságát a békesség kedvéért lehet. Egy darabig... de miért is vagy köteles eltűrni, hogy a frász egyen, hogy mikor sérül meg a drága pénzen vett autód, más tulajdonod? Én is írtam még a topik elején, hogy amikor ideköltöztünk, utána el kellett adni a férjem motorját, mert édes pici ebadta lapáttal merte rá és a motorjába bele a homokot, anyuka meg nézte.

    Amúgy igazad van, tényleg sok ez a hsz:  tény, hogy parkolóban nem játszunk és kempingezünk, akkor sem, ha nincs másik udvar, vagy park. Itt meg van. Pont.

    előzmény:
    Zsumi45 (643)
    2011-09-11  16:23
  11. 2011. szeptember 11. 17:07644.

    Nézd, a "megkérés", figyelmeztetés, lekiabálás, már meg volt.

    Ezek után hívtam a közös képviselőt, amikor már strandot csináltak a közlekedőn.

    A közös képviselő is kérte, felhívást rakott ki amit, összeszabdaltak, letéptek.

    A házirendet a faliújságról, valami full okos rendben minden reggelre leszedi, és tüntetőleg, lehajítja, valamelyik dobozra.Én minden reggel visszarakom.

    Az ilyenekkel mit tudok kezdeni ?

    Szép a tolerancia, meg a szeressük egymást gyerekek, de amikor ez csak az egyik fél részéről működik akkor......???

    És igen, számomra nagy dilemma, bár tényleg azt kívánom, hogy bár ennyi gpndom lenne, de nem ennyi van és amikor hazajövök, nem akarok még itt is ilyen pontagyú társasággal hadakozni.

    előzmény:
    Zsumi45 (643)
    2011-09-11  16:23
  12. 2011. szeptember 11. 16:23643.

    Szép napot!

     

    600 hozzászólás???  Szép!

     

    Komoly, eldöntendő kérdés!

     

    40 éve lakom olyan társasházban, aminek nagy osztatlan közös tulajdonú telke,  kertje és parkoló területei vannak, sőt az idegen tulajdonú és saját garázsokba szolgalom alapján bejárást kell biztosítani.

    Előfordul, hogy a tulaj, nem áll be a garázsába, csak elé, amivel mások közlekedését akadályozza. Ilyenkor felcsengetünk, s megkérjük, álljon tovább! megteszi!

     

    3. generációjú kisgyermekek játszadoznak szabadon, mindenütt!

    Eddig minden baleset nélkül nőttek fel ,ezalatt egyetlen autót szándékosan nem karcoltak össze. 

     

    Nem takarít, seperget  mindenki , sőt egyesek kóbor macskákat, kutyákat, galambokat  etetnek.

    Előfordult, hogy kis társaság szalonnasütést rendezett, leperzselve néhány belógó ágat!

    Mások  motort, autót bütykölnek hétvégén, zajjal, szaggal!

    Fiatalok hangos bulikat is rendeztek, de már megöregedtek.

     

    DE: sem veszekedés, sem per nem kellett ahhoz, hogy mindenki megbeszélje, ha valami zavarta, s bizonyos toleranciát tanúsítson!

     

    Egyetlen megoldást a személyes kapcsolat hozhat!

     

    Kívánom, ennél nagyobb gondja az életben ne legyen senkinek!

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  13. 2011. szeptember 11. 16:00642.
    Hol olvastad, hogy amikor beáll, 10 centi van a két autó között? Azt írta, hogy szlalomozva kell tolatnia a helyére, hol az egyik irányból kerüli ki az autót, hol a másikból. És kerülés közben hol az egyik oldalon, hol a másik oldalon, de csak 10 centi van a két autó között. Ezért nem tud nyitott ajtó mellett tolatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (641)
    2011-09-11  15:57
  14. Torolt_felhasznalo_978174
    Torolt_felhasznalo_978174
    2011. szeptember 11. 15:57641.

    És azon a 10 centin ki is tudsz szállni????

    Irigyellek, hogy milyen karcsú vagy.

     

    Kezd ez a topik már nagyotmondó verseny lenni.

    előzmény:
    Werbunga (616)
    2011-09-08  22:14
  15. 2011. szeptember 10. 17:08640.
    ha, rendszeresen ott játszik az ajtóm előtt, akkor igen pert indítok.
    előzmény:
    csutak51 (636)
    2011-09-09  14:53
  16. 2011. szeptember 9. 15:19639.

    komolyan csutak, ne strapáld már magad

    Ez a helyzet, ami nem lesz tovább helyzet nemm áll fenn évek óta, csak pár hónapja.Ez volt az új találmányuk ezeknek a lustaanyuknak.

     

    előzmény:
    csutak51 (632)
    2011-09-09  13:44
  17. Torolt_felhasznalo_476346
    Torolt_felhasznalo_476346
    2011. szeptember 9. 15:13638.

    Látom Csutak, te még mindig játszod a szeressünk-mindenkit-keblemre az egész-világot játékot...

     

    Vagy csak szimplán (nem írom ki) vagy, hogy nem érted.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. szeptember 9. 15:01637.

    S most, ne haragudj, de megyek, hasznosabbal tölteni az időmet.

     

    Mielőtt megint ezredszer eljutunk oda a topikban, hogy van-e hol játszania annak a gyereknek, vagy ha nincs, miért nem a lakásban játszik, miért nem viszi anyuka a parkba, miért lusta anyuka, van-e autóm/gyerekem, láttam-e már parkolót, meg stb

    előzmény:
    Amphitrité (634)
    2011-09-09  14:05
  19. 2011. szeptember 9. 14:53636.

    "Más személy a parkolóhelyeket csak a használati joggal rendelkező engedélyével használhatja."

     

    S mit válaszolsz arra, ha azt mondom, annak, aki odaengedi a gyerekét, IS van a parkolóterületre vásárolt joga? 

     

    Plusz a terület netán osztatlan közös tulajdona a tsasháznak?

    Itt legfeljebb korlátozva van topikindító a joga szabad gyakorlásában.

     

    Ugyanaz, mintha a lházban az ajtód előtt játszik egy gyerek, leegyszerűsítve, ha eltekintünk a veszélyhelyzettől.

     

    Mit csinálsz, ha ott játszik? Megkéred, hogy menjen arrébb, vagy pert indítasz?

     

     

     

    előzmény:
    Amphitrité (634)
    2011-09-09  14:05
  20. 2011. szeptember 9. 14:36635.

    Már ne haragudj, de én meg azt írtam be, többször is, hogy azt a területet ő NEM MEGVETTE, hanem valószínűleg a parkolás JOGÁÉRT fizetett 400e ft-ot!

    HA így van, LEHET az a terület a tsasház közös tulajdonában.

     

    Nem válaszolt, mi van a tsasházi tullapon, feltételezem, azért nem, mert ez így van, ahogy leírtam.

     

    Olvass vissza!

    Emiatt ez NEM egy egyszerű igen/nem-mel eldönthető kérdés, KEVÉS annyit tudni, mint amiket leírt.

     

    előzmény:
    Amphitrité (634)
    2011-09-09  14:05
  21. 2011. szeptember 9. 14:05634.

    Csutak! Áruld el, Te most komolyan szórakozol velünk?

    Ezerszer leírta miről van szó, megvett, saját tulajdonú parkolóhelyről, nem udvarról.

     

    Íme a házirend, amit belinkelt, ez vonatkozik rájuk. 

     

    Felhoztam a házirendet.

     

    8.)

    Parkolni csak a külön tulajdonú gépkocsitárolókban és a belső parkolóban lévő, saját használati joggal az egyes örök egységek által megvásárolt parkolóhelyeken lehet.Más személy a parkolóhelyeket csak a használati joggal rendelkező engedélyével használhatja.

    Más parkolóhelyét elzárni, elfoglalni, áthajtó és garázs elé állni, a biztonságos autókijárást-közlekedést korlátozni Tilos!

     

    előzmény:
    csutak51 (632)
    2011-09-09  13:44
  22. 2011. szeptember 9. 14:03633.

    Itt-ott melléütöttem, pl ez: a ház 80/-a gyerekes=80%-a gyerekes

     

    Téphetjük itt a szánkat, vitázhatunk azokon, ami egyrészt ide sem tartozik (ki látott már parkolót, ki nem, ki tud vezetni, ki nem, kinek van autója, kinek nincs, meg hasonlókon),

    de

    A TOPIKKÉRDÉST ELDÖNTENI CSAK A HÁZ LAKÓI (tulajok) hivatottak!

     

    Itt bárki erősíti meg Topikindítót abban, hogy bizony, igaza van, és bárki írja is, hogy nincs, és miért nincs, TÖKMINDEGY A TOPIKKÉRDÉS SZEMPONTJÁBÓL!

     

     

     

     

    előzmény:
    csutak51 (632)
    2011-09-09  13:44
  23. 2011. szeptember 9. 13:44632.

    Amfitrité,

    Te itt MILYEN PARKOLÓRÓL beszélsz??? MILYENRE gondolsz?

     

    Mert EZ, ITT egy TÁRSASHÁZ bekerített BELSŐ UDVARA, ami a tsasház ÖSSZES TULAJAINAK osztatlan KÖZÖS TULAJDONÁBAN lehet. Azért lehet, feltételes módban írva, mert erre a kérdésre itt nem kaptunk választ, így van-e? Szerintem igen, így!

     

    EBBEN a parkolóban, bár vagy 15 autónak van parkolóhely kialakítva, és ezen felül még cca 15 garázs bejárata is nyílik oda ugyan, DE a parkolók megközelítése szolgáló egy db kapuáthajtón KAPU VAN! Amit be lehet zárni, ÉS ki lehet nyitni is, természetesen.

     

    Nos, EBBE a parkolóba itt CSAK a ház autói hajtanak be, azok az autósok, akiknek vagy csak parkolóhelyük, vagy csak gyerekük (a ház 80/-a gyerekes), vagy MINDKETTŐ van!

     

    Nos, bármilyen hihetetlen is, egy ILYEN parkolóba, HA ÁLTALÁBAN PARKOLÓBA NEM IS VALÓ GYEREK, a ház gyerekeit, el tudom képzelni, hogy beengedik játszani! S gyanítom, NEM egyedül, hanem 1-2 anyuka lehet ott mindig a gyerekekkel!

     

    Ez az anyuka(ák) BECSUKJA A KAPUT, lélek és autó se! se be, se ki!

     

    Ha autó jön, gyerekeket elhessegetik az útból, ha autó megy, úgyszintén, és EZT gondolom!

     

    Igaz, az azutósoknak ez kényelmetlenséget okoz! Amelyiknek van autója+gyereke, az TŰRI, és ALKALMAZKODIK A KÖLKÖKHÖZ.

    Amelyiknek nincs gyereke IS, az meg morog.

     

    Erről szól a topik, és NEM általában parkolókról, amibe való/nem való gyerek!

     

    Nem egy ideális helyzet, de ezt nekik, egy lakógyülin, MEG KELLENE BESZÉLNIÜK EGYMÁSSAL.

     

    EDDIG nem tették, pedig ez a helyzet pár éve ott fennáll!

    Vajon, miért nem????

    előzmény:
    Amphitrité (631)
    2011-09-09  12:33
  24. 2011. szeptember 9. 12:33631.
    Nekem úgy rémlik, mintha valaki már belinkelte volna, de felesleges fáradoznod, egy-két embernek úgysem tudod megmagyarázni, hogy a PARKOLÓ NEM JÁTSZÓTÉR!
    előzmény:
    Liimo (628)
    2011-09-09  11:11

Címlap

top