Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gres járólap tisztítása

Amon
Létrehozva: 2011. május 28. 20:58

Sziasztok!

 

KÉSZ VAGYOK!!! Légyszi segítsen, akinek van tapasztalata! Új helyre költözünk és gres lap van lerakva a konyha - nappali részben (most rakták le). Ráadásul ez nem is mázas lehet, mert iszonyú érdes a felülete, olyan mint a beton vagy valami smirgli. Délután nekiálltunk takarítani:  gondoltam először felporszivózom - megkopott tőle a porszívóműanyag feje, de úgy hogy lyukak lettek rajta. Felmosni nem lehet, mert a felmosófejet is elkoptatja és az anyag szálai feltapadnak a padlóra. Komolyan sírni tudtam volna tőle. Ötletem sincs mit kezdjek vele. Max annyi, hogy fogjuk a kalapácsot és feltörjük a friss burkolatot és lerakatunk valami mást. (Ez persze egy csomó pénz lenne...)

A kalapácsos módszeren kívül van más javaslatotok?

Köszi előre is!

 

Amon

  1. 2021. október 26. 17:0517.

    itt az a probléma, hogy mindenki csak a hagyományos tisztítószereket ismeri és azt hiszi, hogy ezzel kimerültek a lehetőségek, pedig nem... alapvetően kétféle greslap van.


    az egyik, amelyet a legegyszerűbb tisztítani, az az, amelyik préselt homogén anyagból készült. persze ez sem homogén teljesen, de jobban bírja a gyűrődést, ez általában sárga, vagy bordószínű. ezt eddig én ipari speciális savas készítménnyel tisztítottam, az eredmény tökéletes, síkálni sem kellett. rászórtam a hígított vegyszert, majd szinte azonnal hideg vízzel feltöröltem. itt az a lényeg, hogy nem szabad rajtahagyni, mert megmarja a kerámiát. gyorsan kell dolgozni, kb. fél nm-enként, hogy legyen idő hirtelen felmosni. az eredmény ezen a lapon kiváló. 


    a másik mázatlan lap nagyon problémás, itt savazni tilos. a megoldás a gyenge lúgos vegyszer többszöri használata, amely tisztítás után azonnal padlóápolót kell alkalmazni, ezek közül leginkább bio szereket ajánlok. a Dél-Alföldön személyesen is segítek.

  2. 2016. november 3. 09:0416.

    Csajok! MOSÓSZÓDA!!!!

  3. 2011. május 29. 07:4615.

    Nekünk a fürdőben van ilyen.

    Utálom,de célszerű,nem csúszik.

    Kefével fel szoktam sikálni (nagyobbal mint a körömkefe) és utána törölközővel törlöm át.

    Ez nem hagy szálakat és jól szívja a vizet.Utána szép pár napig.

    Aztán kezdem előlről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. május 29. 01:2414.

    Nekunk a nyaralo terszan van ilyen. Gyakorlatilag allandoan ugy nez ki mintha mocskos lenne. Raadasul az udvar jo kis fekete foldes amit puckok (tajsolassal:DD) allandoan felturnak, es azt a foldet szepen rahordjuk a jarolapra. Ne tudd meg hogy nez ki

    En is mar gondolkodtam a csereben, de sajnalom ra a penzt. Mivel ez kulter, ugy oldom meg, hogy a nap vegen, vagy reggel slaggal leveretem, majd lesoprom. Ezt azert zart terben nem ajanlanam

    előzmény:
    Amon (1)
    2011-05-28  20:58
  5. 2011. május 28. 23:1313.

    Szia!

     

    A gres lappal magával nincs semmi baj, nekünk az van lent mindenhol. Nem mindegyik ilyen érdes felületű. Azért jobb, mint a mázas, mert sokkal strapabíróbb, nem repedezik meg rajta a máz, nem sérül olyan könnyen, ha valami ráesik. Ha meg is csorbul, alig észrevehető, nincs színkülönbség, mert anyagában színezett. 

    Szóval padlóra mindenkképp az a jó. Vannak szép, sima felületű greslapok is. 

     

    Amit javasoltak 3 mm-es greslapot, az nagyon drága, 45 euro/nm. Ráadásul hagyományos ragasztó nem fogja meg, speciális gyantaalapú kell hozzá, ami sokkal drágább.

     

    Amúgy a férjem súg itt mellettem (burkoló), és sajnos ő is azon a véleményen van, hogy cserélni kell, mert nem lehet normálisan tisztítani.

    előzmény:
    Amon (9)
    2011-05-28  22:49
  6. 2011. május 28. 23:1012.
    Ja-ja jó lenne. Megkérdezem.
    előzmény:
    alexzsu (11)
    2011-05-28  23:03
  7. 2011. május 28. 23:0311.

    Most jut eszembe, nincs erre valami bevonat? Kőbalzsam, vagy ilyesmi....

    Kérdezd meg valami hozzáértő burkolótól, ill. boltban!

    előzmény:
    Amon (10)
    2011-05-28  22:53
  8. 2011. május 28. 22:5310.

    Köszi Alexzsu!

    Készítem a kalapácsot! Meg a pénztárcámat

    előzmény:
    alexzsu (8)
    2011-05-28  22:48
  9. 2011. május 28. 22:499.

    Szia Róza!

     

    Köszi a jószándékot, de most minden szintben van a lakásban, és ha rápakolnánk az új burkolatot, akkor küszöb kéne. Ráadásul padlófűtés van, nem tudom ilyenkor jó-e még egy réteget rárakni.

    A legnagyobb gond azonban, hogy momentán attól a szótól, hogy gres hányok! Szóval grest biztosan nem rakunk le, akkor inkább a kalapács!

    Azért köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379840 (5)
    2011-05-28  22:31
  10. 2011. május 28. 22:488.
    Létezik egyfajta szőnyegtisztító, amiben kefék forognak, és vizet is spriccel. De horror ára van. Olcsóbb a csere.
    előzmény:
    Amon (6)
    2011-05-28  22:39
  11. 2011. május 28. 22:437.

    Szia!

     A magasnyomású mosókhoz lehet venni terasztisztító tartozékot. Az leszedi, viszont beltérben nem jó, és még mindig nincs megszárítva. Kórházban láttam spéci felmosógépet, ami kefélt, szívott és szárított, de ez is kilőve. Marad a végső elkeseredés, a gyökérkefével való felsúrolás

    (+ domestos töményen) , és ennek viledás ronggyal történő felitatása.

    Pár hónap után úgyis kicserélitek, illetve elköltöztök :)

     

    Üdv: Zsuzsi

    előzmény:
    Amon (1)
    2011-05-28  20:58
  12. 2011. május 28. 22:396.

    Hát, jót még nem írtatok!

    Igazából attól vagyok készen, fogalmam sincs egyáltalán valamilyen takarítógéppel neki lehet-e állni, mert a porszívó műanyag fejét is megette ez a kő...

  13. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2011. május 28. 22:315.

    Szia!

     

    A tisztításhoz nem tudok érdemben hozzászólni, de amikor már úgy érzed tényleg nincs tovább, akkor ez is egy lehetőség.

     

     http://hg.hu/cikk/burkolat/4796-lapra-lapo t#

     

    A cikk egy kicsit "száraz" szakmai, de itt a lényeg.

     

    "Korábban csak a maximum 30x30-as burkolatokat ajánlották a régire helyezni, ma már azonban kapható olyan rendkívül vékony greslap, amelyet 100x300 cm-es méretben gyártanak. A mindössze 3 mm-es vastagság miatt ragasztható a korábbi, elöregedett burkolat tetejére, így az ajtókat, küszöböket sem kell átszabni. A kis vastagságnak köszönhetően a lapok könnyen vághatók, fúrhatók, szabhatók, ugyanakkor rendelkeznek a gres lapok összes előnyös tulajdonságaival, vagyis fagyállók, vegyszerállók, rendkívül kopásállók és könnyen takaríthatók, de főként esztétikusak."

    előzmény:
    Amon (1)
    2011-05-28  20:58
  14. 2011. május 28. 21:594.
    En is varom az otleteket! Nekunk a furdoszobaban van, es en is nagyon uuuuuutalom! Egy eve, amikor lerakattuk, jo otletnek tunt hogy ennyire erdes, mondvan a gyerekek legalabb furdes utan nem csusznak el rajta. A tisztitas viszont tenyleg katasztrofa!!!!! Azzal a felmosoval mosom, aminek a feje teglalap alaku, azt annyira nem szedi szet, de felmosas utan is ugy nez ki, mintha koszos lenne:-(
    előzmény:
    Amon (1)
    2011-05-28  20:58
  15. 2011. május 28. 21:323.

    Hát nem nyugtattál meg.

    Igazából ezt a lapos csíkokból álló felmosót is próbáltam, lehet hogy szál nem volt annyi, de simán "megeszi", elkoptatja.

    Kész vagyok!

    előzmény:
    pbd (2)
    2011-05-28  21:21
  16. pbd
    pbd
    2011. május 28. 21:212.

    Nekünk van gres lap, ez az érdes fajta, és nem tudok neked okosat mondani. Én utálom. Szerencsére nekünk csak kis felület, és odakint, de számomra egy utálat. Nem lehet letakarítani, ha 100-szor felmosnám, sem látszana meg rajta. Ha rajta marad a felmosó szála, próbáld meg olyan mop fejjel, ami nem ilyen összesodort szálakból áll, hanem lapos csíkokból.

    Érdekes, mert kicsit kevésbé érdeset vettünk a teraszra, és azt rendesen lehet takarítani. Ez a másik tényleg olyan, mint egy érdes beton.

    előzmény:
    Amon (1)
    2011-05-28  20:58

Címlap

top