Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bernina varrógép kérdés

fraki
Létrehozva: 2011. május 26. 09:58

Sziasztok!

Van egy Bernina varrógépem (Bernette e66), és van pár talp, amit nem tudom, hogy kell felszerelni, használni.

Ha van esetleg valaki, aki ilyen jószággal bír és tudna néhány tanácsot, ötletet adni, megköszönném.

(Tegnap egész este a gombluk varró talppal  szenvedtem, hiába raktam fel, bele a gombot, szenzort le, öltéstovábbító talp kikapcs., stb., egy helyben "topog".)

Köszönöm, ha ír valaki.

  1. 2014. augusztus 13. 13:245.
    Még mindiig meg vagy elégedve a gépeddel? Most én is ilyent szeretnék, vagy egy ELNA 240-et. Jó volna valamit tudni róla, hogy milyen használatban.
    előzmény:
    fraki (4)
    2012-05-10  09:52
  2. 2012. május 10. 09:524.

    Szia,

    nekem igen, bevált a gép, nagyon szeretem. Jó vastag anyagot is szépen varr, farmer alját hajtottam fel, az minimum három réteg, a széleken még több, és vitte rendesen.

    Annyiféle talp van hozzá, hogy könnyítsen az emberen, hogy szuper! Én még nem mindet próbáltam ki, de nemsoká lesz külön varróasztalom, állandó helyen, és akkor sokat fogok dolgozni rajta.

    Mondjuk, azt a gombot sajnálom, hogy ne lábbal kelljen hajtani, hanem a gomb benyomásával menjen, de hát azért így is jó.

    És beüzemeltem a gomblyukvarró cuccost, nagyon szép gomblyukat csinál, hihetetlen! Na és a vaksi szememmel a tűbefűző egy nélkülözhetetlen dolog, örülök neki.

    Én bátran ajánlom.

    előzmény:
    Mikulasne22 (3)
    2012-05-10  09:45
  3. 2012. május 10. 09:453.

    Szia!

     

    Én is ugyanilyen varrógépet szeretnék venni, neked bevállt? Sikerült a talpokat felszerelni? Ha mondanál véleményt róla megköszönném:)

    előzmény:
    fraki (2)
    2011-05-26  10:22
  4. 2011. május 26. 10:222.
    Erről lenne szó:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top