Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Liliom gondozás

bencu77
Létrehozva: 2010. március 8. 09:47

Sziasztok!

Kaptam egy cserepes liliomot.Nagyon szépen virágzik és még fog is mert vannak még ki nem nyílt bimbói.Szeretnék tanácsot kérni a gondozásról,locsolásról,fényigényről.Sehol nem találok cikket csak a vágott liliomról.

Köszönöm!

  1. 2015. augusztus 29. 09:5530.

    Sziasztok! Kb.  2 hete kaptam egy cserepes liliomot . Hirtelen elkezdte hullatni  a leveleit es az összes virága elmúlt. A levelek teljesen  elsárgultak . Mit tegyek ,  hogy  megmaradjon??


    Köszönöm . 

  2. 2015. Április 6. 09:0429.

    Két hete kaptam egy gyönyörű cserepes liliomot, sajnos nem is virágzott mert leszáradtak  mielőtt kinyílt volna valamint a levelei is kezdenek sárgulni, és potyogni. Ez normális? Mit kell vele tennem? Nagy érzelmi értéke van, szeretném, ha megmaradna!


    Nagyon megköszönöm a segítségeteket!


    üdvözlettel Győrné Szilvia

  3. 2010. június 5. 19:3428.

    Sziasztok!

     

    Én is liliommal kapcsolatban kérdeznék. Bevallom, egyáltalán nem értek a növényekhez, nem sok maradt meg nálam eddig sajnos ...

    Két hete kaptam egy gyönyörű cserepes liliomot, már elvirágzott (legalábbis leszáradtak a virágjai), valamint a levelei is kezdenek sárgulni, és potyogni. Ez normális? Mit kell vele tennem? Nagy érzelmi értéke van, szeretném, ha megmaradna!

    Nagyon megköszönöm a segítségeteket!

    Üdv!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. március 12. 06:5127.

    Szia!

    Nagyon szépek a liliomjaid, én is szeretnék ilyen rózsaszínűt.

    És a cicád, is, nagyon helyes.

    Nálunk is van kutyus, de nem bántja a teknőst, már régóta élnek együtt, kinn is, benn is szoktak találkozni, ha a teknős szabadon van. A teknős régi családtag már.

    előzmény:
    kockacukor33 (26)
    2010-03-11  13:40
  5. 2010. március 11. 13:4026.
    Szia Eperke ! Nagyon ari a teknocod ! Hozzank is betevedt egyszer a kertbe egy nagyobb peldany (van a kozelunkben egy kispatak ) a kutya teljesen meg volt oruluve tole . Szerencsere meg idoben eszrevettem es visszavittem a patakba . A kutya persze nagyot csalodott bennem :-D Szep hetveget neked is !
    előzmény:
    eperke68 (22)
    2010-03-11  11:40
  6. 2010. március 11. 13:3425.
    Koszonom a valaszokat , igy fogok cselekedni ! Kellemes hetveget kivanok !
    előzmény:
    Kertember (19)
    2010-03-11  08:08
  7. 2010. március 11. 12:0124.
    Jó hétvégét!
    előzmény:
    Kertember (23)
    2010-03-11  11:51
  8. 2010. március 11. 11:5123.

    Még nem vagy elkésve.

    Elköszönök, mert készülődöm. Keddig nem leszek. Jó fórumozást és hasznos infócserét nektek, és kellemes hétvégét.

    Sziasztok!

    előzmény:
    eperke68 (22)
    2010-03-11  11:40
  9. 2010. március 11. 11:4022.

    Akkor beszerzünk ilyet, most még alkalmas az idő teríteni.

    Csak rám ne...

    Kedvencek.

    előzmény:
    Kertember (21)
    2010-03-11  11:28
  10. 2010. március 11. 11:2821.

    Szia!

     

    Nekem a legjobban a komposztált marhatrágya jött be. Eperre, virágra, fűre mindenre ezt használom. Ilyenkor tavasz kezdetén és ősszel megterítem a növényágyakat, az eső, hós szépen bemossa, a kihajtó növények pedig eltüntetik a feketéllő anyagot. Gyümölcsfák tövébe tányért készítek és azt is ezzel töltöm fel. Fánként és évente 30-40 litert. Nagyon meghálálják a növények. Jó mert természetes anyag, komposztált , ezért nem büdös és nem égeti a növényt.

    előzmény:
    eperke68 (20)
    2010-03-11  11:07
  11. 2010. március 11. 11:0720.
    Akkor nálunk lehet gond van a föld minőségével. Mert van olyan, hogy eltűnnek a hagymák, tulipánok főleg, de eddig cserebogár pajorra gyanakodtam. Egy éves ültetésű hagymák, és le sem ásták magukat, eltűntek. Nekünk a kert nagy része fű, fenyők, tuják, bokrok, nagyon kicsi virágos kertem van, + kis sziklakert, tavacska, kb. 350nm-en. Kis földterületre tudnál javasolni valami trágyát,amit nem nagyon kell beásni, mert teli van az egész évelőkkel is, nem szeretném nagyon megváltoztatni.
    előzmény:
    Kertember (19)
    2010-03-11  08:08
  12. 2010. március 11. 08:0819.

    Jó reggelt Mindenkinek!

     

    Szia Kockacukor!

     

    Gyönyörűek ezek a liliomok. megértem, hogy aggódsz értük.

    A hagymás virágok jellemzően nem igényesek a talajra. Nagyobb gondot az szokott okozni, ha nincs elég tápanyag a számukra. ekkor néhány év alattt felélik a hagymájukat és egyszerűen eltűnnek.

    Amit leírtál nagyon jó megoldás. Egy-két évig biztos jól érzi majd magát abban a friss földben a hagyma. Azért, hogy tovább is szépen fejlődjön, évente tápoldatozd, teríts érett, vagy komposztált marhatrágyát a föld azon felületére, ami alatt a hagyma van, így az terület mindig tápdús marad, sőt a talajod is javítod. Ha elmulasztod, akkor a friss földből a környező rosszabb minőségű talaj kiszívja az energiát, összeérnek, homogenizálódnak.

    előzmény:
    kockacukor33 (17)
    2010-03-10  17:12
  13. 2010. március 10. 17:2918.
    Roluk lenne szo.
    előzmény:
    kockacukor33 (17)
    2010-03-10  17:12
  14. 2010. március 10. 17:1217.
    Megint van egy kerdesem . Ultetessel kapcsolatban . Szoval olyan helyre akarom majd ultetni ahol a  narciszon kivul egyetlen mas viragom sem elte tul eddig . Gondolom rossz minosegu a fold. Szerinted ha asok egy nagy lukat es megtoltom viragfolddel es abba ultetek akkor megmaradnak ? Vagy jobb ha nem is kiserletezek ezzel ? Csak mert draga hagymakrol van szo es nem  akarom , hogy miattam pusztuljanak el.
    előzmény:
    Kertember (16)
    2010-03-10  14:55
  15. 2010. március 10. 14:5516.

    Nem feltétlen igaz, hogy ha magot érlel, akkor nem hoz virágot. Az biztos, hogy a mag érlelés sok energiát vesz el, ezért kevesebb jut a többi területre, így a virágra is. A növénynek mindig az a fontos, hogy a léte fennmaradjon. Ennek rendel alá mindent, hacsak valami közbe nem avatkozik, mint pl. az ember ha levágja az elnyílt virágot. Létét fenntartani és egyedszámát növelni a maghozással tudja. De nem akarok elmélyedni a dolgokba.

    Magról történő szaporításkor később lesz virágzó növényed, mint a hagyma, vagy a tő  szétosztásából. A mag csírázása sem tuti. Leghamarabb a tő szétosztásából lesz virágzó növényed.

    Egyébként nagyon jók a kérdéseid. Szerintem sokan figyelik, hogy mi kerekedik ki belőlünk.:)))

    előzmény:
    kockacukor33 (15)
    2010-03-10  13:49
  16. 2010. március 10. 13:4915.
    Koszonom a valaszod , de ebbol adodik egy masik kerdes is. Es ha hagyom , hogy a noveny magokat erleljen ? Mert azt olvastam valahol, hogy akkor kovetkezo evben nem fog a novenyem viragot hozni. Ez igaz ? Es ha megis hagyom , hogy magokat erleljen.... azokbol elobb lesz uj noveny, mintha szetszednek egy hagymat erre a celra ? Bocsi, hogy ennyit akadekoskodom.
    előzmény:
    Kertember (14)
    2010-03-10  11:55
  17. 2010. március 10. 11:5514.

    Szia Kockacukor!

     

    A virágzás után, ha nem akarsz magot szedni róla, akkor vágd ki a virágszárat. A levelei a nyár során szépen lassan elhalnak, a növény visszahúzódik a hagymába. A hagymát nem kell felszedni, nem fagy el. Tavasszal újból hajt és virágzik, sőt évről-évre egyre nagyobb lesz a töve. Ha szaporítani akarod, akkor néhány év elteltével kiásod a hagymáját, ekkor már több lesz, és szétosztod őket. Lehet egy hagymát is szétosztani, ilyenkor pikkelyekre szeded, és azokat edénybe ültetve gyökerezeteted. Ekkor kb. 3 év múlva lesz virágzóképes hagymád, viszont egy hagymából lesz15-30 növénykéd.

    előzmény:
    kockacukor33 (12)
    2010-03-09  21:09
  18. 2010. március 10. 11:5013.

    Szia Eperke!

     

    Nagyon szépek az orchideáid. Nekem tavaly sikerült megtartanom az elsőt, aztán lett gyorsan még három, ezekből egy virágzott idén 2 virágfejjel. Abszolút kezdő vagyok e téren, de reménykedem a jó folytatásban.

    Én se jó szívvel töröm ki a virágot. Nekem a következőképp van. Van a kert, abban sok hagymás virág, amik élik megszokott kinti életüket. Aztán van a kertnek egy félreeső része, ahova azokat a hagymákat ültetem ki, amiket előző télen a lakásban virágoztattam. Ide sűrűn egymás mellé rakom a virágokat. Nos ezeknek töröm ki a virágát, mert ezekkel az a célom, hogy egy év múlva ismét bent virágozzanak a házban, ehhez pedig szép nagy hagymára van szükségem. Az eldugott kertrész azért szerencsés, mert így nem olyan fájó, hogy nincs virága a tulipánnak.

    Honlapom igyekszem fejleszteni. Sajnos kevés időm van, ezért nem úgy haladok, ahogy kellene.

     

    előzmény:
    eperke68 (11)
    2010-03-09  20:09
  19. 2010. március 9. 21:0912.
    Szia ! Kerdezhetek en is ? Visszaterve a lilomra....iden eloszor vettem lilomhagymakat ,de en kertben akarom tartani majd oket . Azt szeretnem megkerdezni, hogy ha elviragoztak mit kell veluk csinalni ? Ugye osszel nem kell felszedni oket, mint a kardviragot ?
    előzmény:
    Kertember (8)
    2010-03-08  14:46
  20. 2010. március 9. 20:0911.

    Néztem a honlapodat.Majd tanulok belőle, köszi.

    Nem biztos,hogy lesz szívem kitörni a virágot.Pedig a csúnya télben nagyon felvidítanak a nyíló virágok, veszek is sokat, hagymásakat cserépben, aztán mennek a kertbe. Most is van jácint, tulipán az ebédlőasztalon. Másik kedvenceim az orchideák, sokat virágoznak.

    előzmény:
    Kertember (10)
    2010-03-08  16:26
  21. 2010. március 8. 16:2610.

    Drasztikusan. Amint meglátom a virágot kitöröm.

    Nekem nagyon jól nyílnak bent. Az évek alatt rájöttem az apró fogásokra. Több mint száz cserép különféle hagymás virágzik január közepétől április végéig, egyszerre több cserépben nyílnak. Szoktam felrakini képeket a Növénykedvelők fórumába, és a honlapomra.

    Ha gondolod segítek neked is a sikeres hajtatásban.

    előzmény:
    eperke68 (9)
    2010-03-08  15:18
  22. 2010. március 8. 15:189.
    Próbálkoztam ezzel én is, de benn nem minden hagyma hozott virágot, és a száruk is gyenge maradt. Azt hogyan oldod meg, hogy szabadföldben ne virágozzanak? Mert ha ősszel kirakom a kertbe a cserépben kapott hagymásokat, akkor tavasszal már virágoznak.
    előzmény:
    Kertember (7)
    2010-03-08  14:45
  23. 2010. március 8. 14:468.

    Szia!

     

    Szépen sorjában lehet róla szó. Kezdjük a számodra legfontosabbal.

    előzmény:
    Janet01 (5)
    2010-03-08  12:15
  24. 2010. március 8. 14:457.

    Igen. A következő évben jó, ha pihentetjük őket, azaz nem engedjük virágozni, mert akkor a hagymáját erősíti, így szebb, nagyobb virágot fog hozni a következő években.

    Én nagyon sok hagymást virágoztatok atélen a házba. Ezek a házban virágoztatott hagymások teljesen kimerülnek, hisz a körülmények számunkra odabent nagyon rosszak. Egy évet tehát szabadföldben nevelem a hagymájukat, majd a rákövetkező évben ismét bent virágoztatom őket.

    előzmény:
    bencu77 (6)
    2010-03-08  12:34

Címlap

top