Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Panel fürdő-felújítás

Stefi72
Létrehozva: 2010. március 4. 10:23

Sziasztok!

 

Olyanok jelentkezését várom, akik mostanában estek át panellakásuk fürdőjének felújításán. Most gondolkodom egy ilyen "projekten", de lehetőségeim korlátozottak...:(

Szóval szeretnék a régi lepukkant kád helyett egy egyszerű zuhanykabint, egy nem túl drága, de azért szép csempét.

Körülbelül mennyibe kerül az anyagköltség és mennyire számíthatok munkadíj gyanánt??

Köszi a válaszokat előre is.

 

  1. 2016. február 14. 21:1641.

    Szia! Én tavaly (első negyedév lehetett) voltam ott egy Ügyfelemmel (Ő találta) és onnan nézett ki burkolatokat, csapokat, szanitert. Kecsegtető volt a számítógépes terv - noha én is megterveztem - ők fotorealisztikusan "továbbtervezték", saját termékeiket beleépítve. Aztán a lakás tulajdonosa egy idő után önállóan folytatta a lakásfelújítást, saját kivitelezőivel, úgyhogy nem tudom, végülis az említett cég betartotta-e a szerződésben foglaltakat. Noha az Ügyféllel több alkalommal, hosszasan egyeztettem náluk, semmiféle visszajelzést nem kaptam a fejleményekről. Utána egy másik családdal is jártam ott, nézelődtünk, de mintha meg sem ismertek volna. Néhány hónappal később felhívtak, hogy nyertem 50e ft-os ajándék utalványt, ha válaszolok pár kérdésre. Az első az volt, hallottam-e róluk? Rávágtam, hogy tervezőként többször is jártam, egy-két dolgot ajánlásra méltónak is tartottam . Gratuláltak a nyereményhez. Na, azóta küldik !

    előzmény:
    Nagyhangú (40)
    2016-02-03  13:38
  2. 2016. február 3. 13:3840.

    KERÜLD AZ IMHAUST


    Hónapokig hitegettek,


    November 24.-én befizettem több mint félmillió forintot az "álomra" amit megterveztek.


    Február harmadika van. A megrendelt termékek mind a mai napig nem érkeztek meg. A burkolótól eddig kétszer kértem új időpontot.


     Január közepére kértem a szállítást, a termékek javarészt már a kifizetéskor raktáron volt.


    Január elejére az összes termék beérkezését ígérték.


    Nem ajánlom a céget, és minden fórumot megragadok, hogy ezt a véleményem megosszam.


    Az ügyintéző hol az egyik, hol a másik beszállítóra hivatkozik.


     


     Ma elálltunk a megrendeléstől. Rettegek mikorra utalják vissza az összeget, hogy újra álmodhassak.

    előzmény:
    Stefi72 (1)
    2010-03-04  10:23
  3. 2015. március 23. 13:0639.

    Ez inkabb reklamnak tunik, mint szakdoganak.

    előzmény:
    mihaly.flach.9 (38)
    2015-03-23  12:52
  4. 2015. március 23. 12:5238.

    A diplomamunkámhoz kérlek töltsétek ki a fürdőszoba felújítással kapcsolatos kérdőívemet, Köszönöm!!!


     


    https://docs.google.com/forms/d/1a9oHYZVFmssW5GkjkGWhHjLD qbvdX3MRI1TZGQ7l_Ro/viewform?usp=send_form

  5. 2014. Április 14. 15:4437.

    Sziasztok!

     

    Én még nem tudom, kell-e fürdőt felújítanom, kiderül, hogyha kapok szolgálati lakást.

    Vagy szép lesz, felújított, vagy lelakott, és csúnya és régi...

    Én arra gondoltam, ha fel kell újítanom, akkor nem csempét rakok fel, hanem csempe-helyettesítő tapétát vagy PVC-t.

    Néztem bakrács boltokban, szépeket lehet kapni, könnyű feltenni, nincs macera a fugákkal, könnyen tisztítható. Biztos nem olyan tartós, mint a csempe, na de a szolgálati lakást se örökre adják.

     Láttam külföldön (Ausztria, Németország ) több lakásban is, szépek voltak. Nálunk valamiért nem olyan elterjedt, talán ezért nem olyan nagy a választék belőle.

    Annyit tudok, hogy kontakt-ragasztóval célszerű ragasztani vizes helyiségbe. Nekem csak a konyhapult mögött van, ott szeretem, de fürdőbe még nem használtam.

     Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

  6. 2014. Április 13. 14:0036.
    Sziasztok, kérdezném,hogy valaki ismeri e a ALCA PLAST WC tartályokat vagy  a LIV márkát?? mennyire megbízhatóak??
    előzmény:
    Royan (35)
    2014-04-12  22:29
  7. 2014. Április 12. 22:2935.
    Én is ilyesmikre gondoltam, de aztán megnézte a vízvezetékszerelő, és azt mondta, hogy az én vécémnél sehogy nem oldható meg, annyira kicsi a hely minden irányban. :( De panelfüggő, nem teljesen egyformák a méretek...
    előzmény:
    Astra12 (34)
    2014-03-24  14:03
  8. 2014. március 24. 14:0334.

    Szia!

    Ezen már én is sokat gondolkodtam, de csak ötleteim vannak, nem tudom, mennyire kivitelezhetők:

    1. A wc-t előbbre hozni, a tartályt mögé, fölé pedig a pici mosdót. A víz folyhatna a tartályba -> takarékosság. 

    De: akkor túl kicsi hely maradna elöl.

    2. Wc-t picit oldalabbra (esetleg átlós irányba beforgatva), mellé hátra a sarokba egy pici hosszúkás mosdót. 

    De: nem tudom mennyi plusz szerelést okoz a csövek odébbvitele.

    3. Az ajtóhoz oldalra egy pici hosszúkás mosdót.

    De: nagyon leszűkítené a  bejáratot.

    Mi a megoldás?

    előzmény:
    Royan (32)
    2014-03-01  21:15
  9. 2014. március 21. 21:5033.

    sziasztok!

    én is fürdőszoba felújítás előtt állok, legalább is gondolatban, de 

    az eddig hallott árak eléggé elrettentenek. 

    ismer valaki olyan személyt, /céget -bár cég szinten gondolom 

    még nagyobb "rablás" folyik- aki megbízható, precíz, és kedvező árakkal 

    dolgozik.?

     

    köszönettel előre is

    Mikurka

     

  10. 2014. március 1. 21:1532.

    Sziasztok!

    Van itt olyan, aki tetetett kézmosót a panel wc-jébe? Felújítás előtt állok, szerintem nagyon praktikus lenne, de neten sehol nem találtam rá példát, így nem tudom, hogy kivitelezhető-e, elfér-e egy egész kicsi méretű...

     

  11. 2014. február 7. 09:4131.

    Sziasztok!
    Érdekes, hogy itt mindenki mást mond a tapasztalatokról, mi is épp felújításra készülünk és nem rég találtam egy csomó hasznos cikket, ami erősen elgondolkoztatott.

    Sok sikert mindenkinek a kis szentélyében! 

     

    http://imhaus.hu/index.php/tippek-es-in spiraciok/tervezes-es-felujitas/40-alom-furdo-panelban 

  12. 2014. január 31. 09:3530.

    Én pl. találtam egy videót, amit egy szakember készített a panel fürdőszoba felújításról. Szépen bemutat mindent lépésről lépésre. Szerintem érdemes megkeresni, biztos tud mondani fontos információkat.

     

    http://www.villanyszerelesazonnal.hu/v ideo.html

  13. 2014. január 29. 19:3929.

    770932 Törölt felhasználó, jó lenne, ha nem lennél törölt!

    üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770932 (9)
    2010-03-04  10:54
  14. 2014. január 29. 17:1728.

    Attól függ, mekkora a panel fürdőd.

     

    A kád helyett a zuhanytálcát nem javaslom. Néha bizony jól jön a kád. Kádban tudsz zuhanyozni, de zuhanytálcában később nem fogsz tudni kádazni :-D Ha esetleg be kell áztatni valamit, vagy egy nagyobb edényt elmosni, vagy csak egy hideg estén egy pohár borral áztatni magad...

     

    A felújításnál az árat inkább a gépészeti berendezés fogja vinni, mintsem más, illetve még a kiegészítők lehetnek húzósak...

    Zuhanytálcát 10 ezertől kezdve akár több százezres nagyságrendig lehet kapni. Burkolat, mit érdemes is megvenni kb 2500-5000 Ft/m2 körül vannak.

     

    Az hogy pár méter csövet bele kell tenni, az nem nagy költség...

     

    Én magamnak csinálnám, mert minden, mit a munkadíjon nyerek beletehetem, hogy jobb cuccokból csináljam...

     

    Én pld nem vennék tálcát, de kádat sem, sőt, ha már piszkálom a területet, kivágnám a mosdót is... Neten annyi kismretű bontott tégla van, mint a nyü. Bár jobb lenne az Ytong, mert azt marha egyszerű faragni és ha nem kap vizet, akkor nagyon tartós. Na mindegy, a lényege az lenne, hogy falaznám a berendezéseket is... azt burkolod, vízzárón. Egy teraszösszefolyót kell beletenni, oszt csókolom. És akkor marad píz egy jobb kabinajtóra is...

     

    pld, ha Ytongot veszel, kb kellhet egy kádhoz max 50 db, annak az ára cca  20000 Ft. Ebből lesz egy egyedi kádad...Ha hozzányomsz egy mosdót is, akkor a két tartófalba max 20 db megy bele, az kerül 8000 Ft-ba...

    Innen már csak burkolás...

    előzmény:
    Stefi72 (1)
    2010-03-04  10:23
  15. 2012. február 10. 19:5327.
    Mi 2011. nyarán újítottuk fel a 160x160-as panel fürdőszobánkat, valamint a WC-t. Mindent kicseréltünk; villanyszerelés és ajtócsere is volt. Mindennel együtt kb. 350.000Ft-ba került a felújítás, úgy, hogy csak a villanyszereléshez hívtunk külön szakembert. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_297248
    Torolt_felhasznalo_297248
    2011. március 7. 19:0326.

    Szia!

     

    Lehetőség szerint nem ajánlanám az Obi, Praktiker és egyéb áruházak zuhanykabinjait. :S 

    Van már vízszerelőtök? 

    előzmény:
    Jázmin7 (23)
    2010-03-28  19:41
  17. 2010. március 30. 11:5225.

    Sziasztok!

     

    Ha még esetleg érdekel valakit, mi tavaly augusztusban újítottuk fel a fürdőnket. Csatolok képet. kb. 250 e Ft-ból jöttünk ki, a kátrányos betonig (:o() le volt verve a fal, újra kellett hálózni, csőcserék...szóval teljes felújítás volt. Ja, és a külön wc is.

     

    Titi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. március 28. 19:4524.

    okés köszi aki tesz fotót

    bár nem én indítottam a topicot, köszi h nekem is válaszoltatok, mert érdekel

    előzmény:
    csipogok (7)
    2010-03-04  10:52
  19. 2010. március 28. 19:4123.

    Köszönöm szépen! ügyi vagy!

     

    Férjem mondta, hogy a vizes részét kellene megúszni, biztos csöveket is kell cserélni, előző lakó mióta a régi kabint lerakta azóta biztos elöregedtek.

    A csempézést pedig magunk is meg tudnánk csinálni azt mondta, és jó hogy Te is írod.

     

    Obiban néztünk kabint és csempét is eddig.

     

    Most már csak össze kellene rá gyűjteni, legalább a vizes dolgokra, munkadíjra ilyesmi.

    előzmény:
    ezisen (5)
    2010-03-04  10:50
  20. 2010. március 22. 20:2822.

    Sziasztok!

    Fürdöszoba felújitáshoz keresek megbízható szakembereket Budapesten ha tudtok jó szakembert kérem adjátok meg a elérhetőségét. köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. március 18. 14:4521.
    bocs, Pestről Leányfalura
    előzmény:
    Gólyakalifa (19)
    2010-03-04  11:48
  22. Torolt_felhasznalo_849365
    Torolt_felhasznalo_849365
    2010. március 4. 11:5920.

    Szia!

     

    Mi Szombathelyen újíttattunk fel egy ici-pici fürdőt, + wc-t.

    Teljes körű felújítás volt, összes szaniter, csövek a falban, csempe, padlólap, kád helyett zuhanykabin (mert az kevesebb helyet foglal).

    Mi viszonylag olcsó csempét vettünk, de így is volt vagy 300ezer a felújítás, minimum.

    Pedig a burkoló 1500 Ft/m-ért dolgozott (vidéken azért sokkal olcsóbban dolgoznak mint Pesten), a vízszerelők meg összesen 90e-ért csinálták meg az új csöveket és a szaniterezést, + anyagköltség.

    Azt hittem kevesebb lesz, de szerintem még egy pici fürdőnél is 300-400 ezerrel simán lehet számolni úgy is, ha olcsóbb dolgokat választ az ember.

    Maga egy márkásabb zuhanykabin már 100-150 e Ft (persze mi nem ilyet vettünk)

    előzmény:
    Stefi72 (1)
    2010-03-04  10:23
  23. 2010. március 4. 11:4819.

    szia.

     

    Mi nemrég kezdtük el az aprócska fürdőnk felújítását. A csempét már megvettük, nagyon olcsó volt. Sztem nézz körül a neten, hol találsz olcsó, de nagyon jó csempét. Pl. mi kimentünk érte Leányvárra, pedig pestiek vagyunk.... És ismerőssel rakattuk le/fel. Sztem azzal is sokat spórolhatsz!

    előzmény:
    Stefi72 (1)
    2010-03-04  10:23
  24. 2010. március 4. 11:2718.

    Pedig a legolcsóbb mesterrel dolgoztattunk és a szaniterek is az olcsóbbik fajtából vannak. 2000 Ft-ért rakta le nm-ét. A csempe nm pedig kb 3000 Ft volt. Szerencsére jól tudta vágni, így talán 1-2 lap törött csak.

     

    Ha esetleg meg tudjátok oldani a bontást és törmelék elszállítását, akkor viszont tudtok spórolni kb. 50 ezer Ft-ot. 

    előzmény:
    Stefi72 (13)
    2010-03-04  11:05

Címlap

top