Keresés a fórumban

Éden kert (
10
 embernek tetszett)
Több Otthon topik »
»

Sziasztok!

Ide várok mindenkit aki szeret a kertben matatni.

Az első napsugarak megjelenésével én egyre többet gondolok a kertészkedésre.

Már elültettem a petúnia és az őszi rózsa magokat, és hamarosan a paprika és paradicsom is földbe kerül.

Ti miket csináltatok?

Miket fogtok ültetni?

1. 2014-09-23 19:2512873.

nah

-----------------------------------------------------------
    Zigizi
  2. 2014-09-23 19:2312872.

még pár

hálás  a tarka levelű paprika, egész nyáron virágzik

még nyílik pár kaktusz

2014-09-23  00:04
    maci6609 (12869)
    előzmény:

Zigizi
  3. 2014-09-23 19:2112871.

saját régiek

maci6609 (12869)
    előzmény:

Zigizi
  4. 2014-09-23 19:2012870.

Erika, ebben nem tudok tanácsot adni.

Én is ma kaptam a húgomtól egy jó zacskó jácint-nárcisz hagymát....elhoztam, mert különben ki akarta dobni. Holnap megnézem, hová lehetne még bedugdosni?

Pár virág

maci6609 (12869)
    előzmény:

Zigizi
  5. 2014-09-23 00:0412869.

Én sem tudom hol lehetnek, jól elmaradnak, de Ők tudják...azért rossz, hogy nem jönnek, hát persze...mert mikor beszélgessünk, ha nem most, most is szép a kert, a táj is akár...na majd kiderül, hátha előbújnak Ők is végre...várom Őket én is!!

Jaj már másnap van, éjfél elmúlt két perccel azt a mindenit, nem vagyok álmos, de lassan pihenni térek, hisz muszáj ugye.....

Hozd a fotókat, ha tudod, én nagyon várom őket..biztos szép virágokat láttál....nekem van két kis Tujám, na őket eltenni valahová, de fogalmam sincs hová, ház elé nem jó mert elviszik....aztán a kertbe, előre nem jó, mert takarni fogja  a többi növényt, kertvégbe, hová? Aztán a fenyők helyére kéne napra ugye, de ott vannak még a fenyők, hogy is legyen?

Ide előre lehetne, de oda még két bokor Boglárkát ültettem be...na akkor őket hová? Mert egy helyre nem tehetem a két féle növénykét ugye? És beálltak az idén odatett Boglárkák, most szedjem ki őket ismét?

Jó éjszakát, ma még jövök, csak kicsit pihenni térek előtte....aztán itt leszek majd még...benézek.

2014-09-22  20:15
    gella20 (12868)
    előzmény:

"Minden napnak meg van a maga csodája, és meg kell találni benne a szépet....:) Próbáld meg...:))) "
  6. 2014-09-22 20:1512868.

Erika!

Nem tudom, hol van Marika, Joli, Kati?

Én vagyok, néha benézek, pár sort írok is..

Szigetszentmiklóson volt a kiállítás. Még nem töltöttem fel az itthoni képeket..persze, itthon felejtettem a fényképezőmet.A telefonomról meg nem tanultam meg letölteni:) Majd...

Nálunk tegnap NYÁR volt, ma bezzeg, akkora szél egész nap...de azért beöltözve csak kertészkedtünk, rendezgettük a kertet, ezt-azt levágni, metszeni, karózni, átültetni....volt egész napra való. Szépül....az ősznek is megvan a szépsége. Nálunk már pirosodik a vadszőlő...A tavat kétnaponta gyérítem, szegény halak, napot sem látnak:)

Nálam  még kint vannak a trombiták...nem lesz olyan hideg..A többi java már bent van nálam is. De  a kaktuszok, leanderek még sokáig lehetnek kint.

Erika, akert sosincs kész.....mindig változóban van....ez is a jó benne!!

2014-09-22  11:24
    maci6609 (12867)
    előzmény:

Zigizi
  7. 2014-09-22 11:2412867.

Sziasztok!

Egyedül nem szeretnék "beszélgetni", szóval csak egy pár sort írok csupán, mert most szólt egy kedves ismerős, hogy szerdára akár TALAJMENTI FAGY IS VÁRHATÓ...nem láttam az időjárást, hiába is voltam itthon, de most kissé megijedtem és léptem is...mit tovább, behordtam szinte mindent...a két nagy Leander maradt még kint, egy kis cserép Amarilisz, meg az átültetésre váró három Muskátli és Csanavirágok, föld van, cserép is ajaj, holnap megcsinálom.

Mára elég, majd betojtam a nagy Angyal Trombitákkal, de meg van, igaz a pincébe még nem kerültek a helyükre, de majd lesz még nap.

A Gömb Kaktusz is ültetésre vár el ne felejtsem, de ilyen szélben jobb bent lenni, meg aztán dolgozni is menni kell...ennyi...

Nektek kívánok szép délutánt, még szebb hetet, és nem bánnám ha még felénk nem járna a fagy, hiszen még olyan sok szép zöldem van..és a Vadszőlő, hogy fog megint bepirosodni ha fagy éri? Akkor csak lepotyog...imádom ha piros színekben játszik! :)) És tavaly nem volt benne részem...

2014-09-20  22:15
    Etuci (12865)
    előzmény:

"Minden napnak meg van a maga csodája, és meg kell találni benne a szépet....:) Próbáld meg...:))) "
  8. 2014-09-21 07:1012866.

Sziasztok!

De jó Neked, és ennyi féle virágot vettél? Azt a, muti meg...hol volt egyáltalán a Virágkiállítás?

Hát egy vidéki emberke lásd mindenről lemarad sajna, itt csak a munka, a stressz van, aztán meg ma itthon vagyok és olyan szürke időnk van, pedig lenne teendő kint,  no meg bent is, meg aztán ültetnivaló is, visszavágni valók is, és mennék sétálni is akár, ha kisüt a nap..

És a ruhák, száradásra várnak, amint jó idő lesz, mennek kifele bentről, és a dió...úgy potyog, mint állat, ha így haladunk hamar vége lesz...:(

És a szomszéd nagy hatalmas fájáról a levél, már lassan beteríti a kertünket megint, csak szél ne legyen, hagy tüntessem el onnan mindet, hát naná, az eső sem tesz jót neki, kel fel a napocska, hátha ma szép időnk lesz mégis..remélem..akkor fogok haladni én is....:))

Jó lenne.

TÖBBIEK, TOPICLAKÓK, MERRE VAGYTOK???

2014-09-20  19:02
    gella20 (12864)
    előzmény:

9. 2014-09-20 22:1512865.

Biztos nagyon  szép  volt  sok szép virágot láttál,

várjuk a fényképeket  a  virágokról.

2014-09-20  19:02
    gella20 (12864)
    előzmény:
  10. 2014-09-20 19:0212864.

Sziasztok!

Voltunk a virágkiállításon. Igazán visszafogtam magam.. Vettem egy rózsaszín tölcsérvirágot, cikláment, ibolyafát, nárciszhagymákat, dísztököt.

Ha feltöltöm a képeket, mutatom. Ma már unokázunk egyébként.

2014-09-18  21:02
    Etuci (12861)
    előzmény:

Zigizi
  11. 2014-09-19 16:4912863.

Etuci, leveles tészta, és a felső lapot bevagdostam...amíg egy "rácsozót" nem sikerül beszereznem:)

2014-09-18  21:02
    Etuci (12861)
    előzmény:

Zigizi
  12. 2014-09-18 21:0312862.

Nagyon  szépek a Hibik.

2014-09-18  20:45
    gella20 (12859)
    előzmény:
  13. 2014-09-18 21:0212861.

Még megnézni sem egyszerü a képeket ,

Gizike milyen tészta ez nagyon guszta.

2014-09-18  20:47
    gella20 (12860)
    előzmény:
  14. 2014-09-18 20:4712860.

képek...itt már megint módosítottak? Egyre pocsékabb a feltöltés is.

2014-09-18  15:46
    Etuci (12858)
    előzmény:

Zigizi
  15. 2014-09-18 20:4512859.

Etuci!

Én is gondolkodom, meg kéne már keresnem az itteni nyugdíjas klubot. Eddig nem éreztem nyugdíjasnak magamDe már szívesen mennék velük programokra.

Nálam ahibik nyáron tönkremenőst játszottak!

Ami megmaradt, az szép lett, folyamatosan virágoznak. Szép sötétzöldek, fényesek, és bimbósak. Szeretik ezt az őszi napot.

Igen meleg volt ma is.

Kati, én kocsival megyek, de így is két óra, amíg megjárom, indulástól érkezésig. Igaz, 3 kezelést kapok a vállamra....de használ.Még biztos írnak ki folytatást...ide-oda is kéne. Ha használ, nem sajnálom rá az időt, addig is pihenek. itthon úgysem tudom megállni, mindig van mit csinálni.

Leandertkert...ismered? Most innen rendeltem leandereket, beléjük szerettem:)

Persze, azért adódik cserepartner is...most egy csömöri szépséget kaptam. Ág, ha kihajt, nagyon fogok örülni neki.

2014-09-18  15:26
    Etuci (12857)
    előzmény:

Zigizi
  16. 2014-09-18 15:4612858.

Bizony bizony Gizike muszáj karban tartani magunkat 

javitani amit lehet magunkon ,én is mindent megteszek hogy 

ne szoruljak másra tudjam ellátni magamat.

Régebben is jártunk már az Idősek klubjába a párommal,de aztán 

egyedül egy darabig nem mentem ,de most megint el el megyek

igaz ritkán,az a jó hogy nem messze van pár házzal odébb.

Majd a télen többször megyek jobban ráérek majd,

most a jövő héten megyünk busszal Lillafüredre kirándulni

én már voltam többször de megyek most is azért.

Augusztusban Nyíregyházán voltunk a vadas parkban

lehet hogy írtam is ,és amint hallom legközelebb szinházba 

megyünk majd.

Ki kell moccanni mert itt egyedül az nem jó  .

2014-09-15  21:03
    gella20 (12853)
    előzmény:
  17. 2014-09-18 15:2612857.

Sziasztok.

Müvészet ide bejelentkezni ,legalább is nekem .

Nagyon szép idő van ilyen kéne még sokáig,ma még láttam nagyon sok 

fecskét ők vajon mikor akarnak elmenni,még élvezik a jó időt.

Most újra kezdenek a muskátlik bimbózni ,virágozni nagyon szépek, csak sikerülni legalább 

őket kiteleltetni nagyon jó lenne nem kéne venni másikat tavasszal.

Tavasszal vettem Petúniákat gyönyörü szépek voltak szinte egyik napról a másikra 

tönkre mentek ,jövőre nem is veszek.

A Hibiszkuszok egész nyáron nem virágoztak vagy ha volt bimbó az meg leesett 

hogy miért nem tudom ,nem szeretnek engem.

18. 2014-09-17 08:3312856.

Sziasztok!

Valóban, kint egyre kevesebb a munka. Egyik nap meg már este 7-kor sötét volt. Igaz, most megint mondja a jó időt. Úgy legyen!  Holnap szabin leszek. Ma késő estig dolgoznom kell, sokára érek haza. Holnap legalább tudok friss ebédet főzni a családnak (nem melegítettet). Vargányából készítek pörköltet/paprikást nokedlivel.

Erika a kérdéseidre a válaszom: Az árvácskáról sokat nem tudok mondani, én nem szoktam ültetni. Most azért ültettem, mert a bejáratnál van egy keskeny virágágyásom, amiben évelők voltak: ligetszépe, napvirág, nefelejcs. De már annyira elburjánoztak, hogy kifolytak a virágágyásból és az autók meg rátapostak. (Nálunk sok autó megfordul az udvarban, mivel a férjemnek a munkájával jár, a bejárat meg keskeny.) Szóval már ronda volt. Na ezeket szépen megszüntettem. Kaptam idén eredeti holland tulipánhagymákat az egyik gazlapostól, azokat beültettem a helyükre. Tavasszal mikor a tulipán elvirágzik, akkor szeretném véglegesíteni a virágágyást. Kisebb évelőket tervezek odaültetni. Addig, hogy ne legyen üres, beültettem árvácskával. 10 db volt egy csomagban és színkeverék.

A leandereket nem mindet vágtam vissza, csak amelyiket kellett. Van, amelyeknek néhány ágát, van amelyiket teljesen, hogy jövőre szép bokrosak legyenek, mint ahogy Gizike is írta.

Holnap csípős darált pirospaprikát szeretnék még eltenni üvegbe sóval. Ha jó idő lesz, délután meg kertezni lenne jó. A fű is nő ezerrel.

Gizike ilyen kúra nekem is jó lenne (pár éve voltam is: masszás, vízi torna stb.), mert a nyakam rendesen be van kötve. Esténként Tens géppel kezelem, de az kevés. Csak sajnos munka mellett nehéz eljárni kezelésekre. Fél napom rámenne, annyi szabim meg azért nincs már. Ilyen hétvége nekem is jó lenne, amin Etuci is volt. Kicsit feltöltődne az ember.

Itt most szépen süt a nap. További kellemes napot mindenkinek!

19. 2014-09-16 20:4112855.

Ma délután olyan meleg volt, mint nyáron. Ujjatlanban voltam. Igaz, 5 körül nagyon lehűlt. Élvezték a napocskát  a virágok.

Én kb 1/3 részére vágnám vissza az ágakat.Próbálom az enyémeket. egyforma magasságban nyírni...

De sokszor van, hogy a 3 ág helyett csak két új ágat hoz.....Akkor meg nem olyan szép formás

Biztos szépeket, érdekeseket vettél.Én most kiéltem magam az új fagyasztóval...nem vásárolok már semmit---egy darabig. Na jó, 1-2 leander belefér!

Tavaly elég sok díszt vettem, elég az idén. lassan lehet kezdeni a kézműveskedést karácsonyra, nehogy kifussunk az időből. Nekem is vannak üvegek, amiket dekupálhatnék....el kéne dönteni, mit kinek?

Én a fenyőt nem tudnám megvenni látatlanban.....

2014-09-16  06:30
    maci6609 (12854)
    előzmény:

Zigizi
  20. 2014-09-16 06:3012854.
    Sziasztok!

Nem tudom emberkék hová tűnnek, legalább négyük nekem is hiányzik, hiszen volt aki naponta jött mint én is...
    Én sem szeretném, ha megszűnne ez a topic, lassan a dolog is kevesebb lesz a kertekben, jönnek a hűvös esték, hátha mindenki előkerül ismét! :))

Nálunk is zajlik az élet, készül a szép korlátom most már tényleg, ha minden igaz tegnap kezdték el, hó végére meg lesz..
    Ahogy megálmodtam olyan lesz, megígérte nekem a srác..remélem igaz.

Voltam tegnap vásárolni, főleg felsőket, fülcsiket és bizony Törpöket vettem, de már kicsit gondoltam a közelgő Ünnepre is...vesztemre, mert még azért nagyon korán van...kis Kari díszt keresek piros gombát fehér pöttyökkel, de nem hegyes végűt, rájöttem nekem idén olyan kell...

Gondolkodom műfenyőn is, tudom pár kattintásból meg is lenne a rendelés de itt tökölök, pontosan hogy milyen is kell...mert ha már rendelek több jobban megérné ugye, mint hogy eszembe jut egy hét múlva mégis csak kéne az a másik is..de ha meg nagyon sűrű az ága nem lesz jó...talán tényleg átgondolom ma és döntök végre, lépnem kéne...

Á, szóval azért szoktátok a Leandert visszavágni, hogy dúsabb legyen..na én nem szoktam, és talán ezért is volt kevés virág a szomszéd nénitől kapotton ami meg fehér...na majd akkor én is visszavágom jobb is lesz, nem fog annyira potyogni a levél akkor..nagyon vissza kell?

Megint füvet kéne vágni szerintem ma, de jó lenne kicsit sétálni is itt a faluban, hiszen jó időt mondanak!
    2014-09-15  21:03
    gella20 (12853)
    előzmény:

21. 2014-09-15 21:0312853.
    Sziasztok!
    Én meg azt hittem, ez a topik is bezár már...

De látom, néha mindenki feltámad! Jó lenne életben tartani, mert én csak egy zártban vagyok, meg itt....oly rég ismerjük már egymást!

Erika, sokat dolgoztál---de ezzel én is így vagyok..
    Tegnap sikerült a leszáradt hagymásokat újságba csomagolni, ezekkel már nincs gond...majd mennek a dobozba.

Én nem vágtam még minden arra érdemes leandert vissza....az csak lassanként megy.Sokkal bokrosabb lesz, így több lesz avirág is.

Etuci! Én is kúrálom magam, fizikóra járok. Már anynira zsibbadt a nyakam-karom, hogy gépelni sme tudtam. Sokkal jobb, de egy héten 3x elmenni...sok idő. Ugye, készülni is kell rá...

Kati, én is szeretem az őszi árvácskát.
    2014-09-15  17:05
    maci6609 (12852)
    előzmény:

Zigizi
  22. 2014-09-15 17:0512852.
    Sziasztok!

Na itt vagyok ám..süt a napocska, végre jó időnk van, holnap meg még jobb, szuper és itthon is vagyok!

Ma voltunk vásárolni, meg aztán én is vettem ezt-azt, jött egy csodálatosan szép KÉPESLAPOM ma, meglepi volt igazán. Aztán ahogy vásároltam felsőket, ajándékot kértem, kaptam igaz csupán 300 ft-ért, de annyira megörültem, és citromsárga fülcsit választottam! :))

Szép napom volt ma...okom nem lehet igazán panaszra..csak még a holnap is sikerüljön szépre...:)

A ruhákat én sem merem kitenni, de bentre kiterigettem, mese nincs, meg kell szárítani végre...

Voltatok pár nap welnes napon? Jó lehetett..de hogy-hogy fényképezőgépet nem is vittetek? Azért csak jó lett volna megörökíteni, nem? És utólag is jó nézni a fotókat...én nagyon szeretem....

Ne is mond, most néztem tegnap este, tavaly 12-szer vágtam a füvet, és most is kell ahogy látom, szóval meglátom a holnapba mi fér bele ugye..mert kis sétás kirándulást is tervezek, hogy őszinte legyek, ne csak mindig be legyünk zárva! :(

Ez a belépés is furi, a személyes leveleket, meg nem is jelzi ki a rendszer.
    A belépésnek túl hosszú hely van, oda nem ír senki kisregényt, felesleges szerintem...az érkező levelek éretesítő száma meg nagyon fontos lenne, hát remélem egyszer csak tényleg megjavul a rendszer....

Kellemes hetet Neked!

2014-09-15  10:13
    Etuci (12851)
    előzmény:

23. 2014-09-15 10:1312851.

Sziasztok.

Megint elvoltam romolva nem tudtam belépni,hát nem tudom mi van 
    de most jó a lányom meg javitotta.

Itt az időjárás hol esik hol süt a nap vegyes.

Hétvégén Hajduszoboszlón voltunk a lányom a vőm és én  3 nap 
    nagyon jó volt Welness hétvége teljes kényeztetés, most aztán
    vissza kell térnem a hétköznapokban.
    SAjnos fényképeket nem is készítettem mert végig esett az eső,
    de minket nem zavart  mert nem is kellett kimenni ugye a szállodából,
    minden helyben meg volt.

Hazafele vettünk egy fűnyírót ,de még nem tudtam kipróbálni 
    az eső miatt,de majd csak sikerül mert a fű az viszont nő rendesen
    pedig azt hittem már nem kell fűnyíróznom ebben az évben.

2014-09-14  16:52
    maci6609 (12850)
    előzmény:
  24. 2014-09-14 16:5212850.
    Sziasztok!

Tegnap este szakadt az eső, ma reggel is, sok eső lehullott ez tény, de mostanra: jó meleg napsütés van, vidám idő...csodás.

És ha ilyen lesz kedden is, egy kirándulást kéne beiktatni végre, jól esne megint egy kis séta...:)

Vettél Árvácskákat? Én inkább Tavasszal szoktam, de nem nagyon szeressem, mert víz hiányában hamar elnyílnak...most ha elteszed őket meddig lesznek szépek, menyit vettél és milyen színűeket? Hová ültettél belőle? Megéri, vagy már akkor lesz jövőre is belőle? Kihajt?
    Nekem régiekből ki szokott kelni pár, azok szépek, de már nem olyan nagy fejűek..

Mennyire vágtad vissza a Leandert, és miért? Lehet nekem is vissza kéne?

Szép hétvégét Nektek!
    2014-09-14  15:09
    babettakati (12849)
    előzmény:

25. 2014-09-14 15:0912849.
    Csak esik, meg esik, meg esik ...........

Tegnap el tudtam ültetni az árvácskákat.

Megnyírtam a leandereket, készen állnak a teleltetésre. De remélem, hogy még sokáig kint lehetnek, olyan lesz az időjárás.
  26. 2014-09-12 10:1112848.
    Szia Erika!

Nagyon ügyes voltál, sok mindent elvégeztél a kertben. Én még nem vittem be a tubarózsát és a színes kálát, csak már nem öntözöm, hagyom, hogy leszáradjanak. Nálunk olyan semmilyen az idő. Nem esik, de csak bele kellene bökni a felhőkbe és akkor mindjárt esne. Kinti munkát nem lehet ma végezni, tegnap annyi eső esett.
    Én árvácskát  akarok majd ültetni, vetten a Lid....ben. 60 Ft volt darabja.

Jó hétvégét mindenkinek!
    2014-09-11  08:06
    maci6609 (12847)
    előzmény:
  27. 2014-09-11 08:0612847.
    Sziasztok!

Sehol senki sem?

Már "két napos vagyok", lassan nem is érdekes a dolog...az élet megy tovább..a dolgok várnak, intézkedni való van bőven, mert elhatároztam mostantól Ősz van.

Így hát tegnap jó sok virágot összeszedtem, behordtuk a pincébe, majd szépen megcsinálom a helyüket..a kis Kaktuszok még kint vannak, ők a benti pincébe kerülnek.

Amarilisz, színes Kálák, kis Tubarózsák amik nem virágoztak idén sem, meg Kardvirágok kiásva, behordva.

Kapott Díszfüvek és Sétányrózsa beültetve, utóbbi cserépbe, meg még két virág ami meggyökeresedett ugye..Visazvirág és illatos Muskátli ág, remélem sikerülni fognak és megmaradnak.

Tegnap még a Sást is kiültettem ami évek óta volt cserépben, meg aztán még a gyógynövénykét is..remélem valami nem rágja ki, mert mérges leszek!

A Törpök vannak még kint, be kéne hozni őket bedobozolni, és ők is pihenni térnek..szép lassan belekezdtem, de van még bőven kint virág, nem tűnt ilyen soknak.

Amit el kell tennem még kiásott Sásliliomok sárgák, meg a két vett Rózsa, négy Kecskerágó és lehet a Fényperjét is kijjebb kéne tennem a nyolcszögletűben, mert nagyon rámegy a Sóvirág...vannak tervek.
    És Árnyékliliom idén virágot sem hozott, az is jobb helyért kiált...

Egy Hortenziát is áttettem tegnap a fényre, nagyon árnyékban volt, szegény nem fejlődött, hátha most fog!

Ti hogy haladtok? Tudom nincs még hideg meg fagy, de mivel műszakozom nem mindig érek rá, szóval inkább előbb elvégzem amit lehet, hiszen már Szeptember közepe van, idáig nem is szoktam várni velük!

Szép napot Nektek, aztán jelentkezzetek és írjatok...:)

Itt szitál az eső csendesen, lehet tényleg egész nap esni fog vasárnapig végig? Na majd kiderül, mert tegnap is így indult, aztán jó időnk volt szerencsére.

28. 2014-09-10 08:0312846.
    Sziasztok!
    Köszönöm szépen...

Már egy napos vagyok! :)))

Itt éppen esett az eső, hirtelen, most mintha tiszta és szép kék lenne az ég, mennem kéne ültetgetni, behordani amit be tudok, mert ha hirtelen jön a sok eső vagy a hűvösebb éjszaka nem tudok majd lépni.

Ti hogy haladtok? megy a kertészkedés ezerrel?

Az a baj, én csak tervezek, aztán semmit sem teszek a cél érdekében..pedig kéne, határozottan fontos lenne most az Őszi munka elvégzése...és egy virágot ki kell ásnom, a kiásott hagymásokat meg eltenni végre, aztán meg kettőt árrébb tenni, helyet csinálni az újaknak ami szintén ültetésre várnak.

Az Árnyékliliom annyira rossz helyen van, vagy ide kéne előre az udvarba tenni, vagy a fa köré hátulra, magam sem tudom eldönteni, na ez a gáz, ezért nem haladok én, valaki igazán segíthetne...

Valaki?????

Szép napot Nektek!
    2014-09-09  07:31
    babettakati (12845)
    előzmény:

29. 2014-09-09 07:3112845.
    Kedves Erika!

Boldog Születésnapot kívánok sok-sok szeretettel!

Pussz!

2014-09-08  13:25
    maci6609 (12844)
    előzmény:
  30. 2014-09-08 13:2512844.
    Sziasztok!
    Köszi szépen...

Én meg azt hittem ilyen kódokat írsz aztán fejtsem meg, gondolkodóba is estem, Te kis Huncut no....hát számokból nem sokat értek, de fő, hogy eszedbe jutottam és gondoltál rám...még nagyon előtte vagyok, azért kicsit ünnepelek már ma is, megmondom őszintén, mert holnap vissza kell fognom magam kicsit, de aztán, mehet a buli ezerrel!!!
    2014-09-08  13:00
    gella20 (12842)
    előzmény:

31. 2014-09-08 13:0012843.
    Erika, nem tudom, mit nyomtam el...bocsi érte
    2014-09-07  08:37
    maci6609 (12841)
    előzmény:

Zigizi
  32. 2014-09-08 13:0012842.

5040

4940

4840

4740

4540

4340

4240

Erika

B O L D O G  S Z Ü L E T É S N A P O T K Í V Á N O K

2014-09-07  08:37
    maci6609 (12841)
    előzmény:

Zigizi
  33. 2014-09-07 08:3712841.
    Sziasztok!
    Hát már több éve is annak, pontosan holnap után! :))
    Semmi baj, én sem tudom megjegyezni ám a dolgokat, van több éves Barátságom közeli kis volt kolleginával és azt hiszed tudom Neki?
    Szerintem Ő sem az enyémet..most meghívtam szerdára, kíváncsian várom vajon tudja-e miért pont most..nem hiszem, de meglepinek szánom ezt a napot!
    Kedden más dolgom lesz még, aztán szerdán tudok igazán ünnepelni, azt hiszem! :)
    Persze csak is szerényen, ahogy szoktam!

Itt megint esett az eső, van pár virág, díszfű aminek helyet kéne lassan találnom, de olyan határozatlan vagyok, viszont az idő sürget, nincs már mire várni...félek ha elrakom őket és rosszul döntök megbántom, de ha el sem teszem meg tönkremehetnek, össze kéne magam szedni végre.
    2014-09-06  21:01
    gella20 (12840)
    előzmény:

34. 2014-09-06 21:0112840.
    Erika! Mikor van a szülinapod?Bocs....
    2014-09-06  09:44
    maci6609 (12839)
    előzmény:

Zigizi
  35. 2014-09-06 09:4412839.
    Sziasztok!
    Köszi, hát persze, hogy beleférsz, különben sem tartom igazán a Névnapom tudjátok, nekem a Szülinap na az más, teljesen más..azért volt egy olyan kedves Kollegina, illetve kettő is, akik felköszöntöttek apró ajándékkal..jól esett nagyon mit mondjak! :)) Most jár a fejem, én hogy köszönjem meg!!! :))

Itt megint borult, szontyoli az idő, szürke időnk lett és esik az eső..de jó, hogy tegnap nem jutott eszébe, mert voltunk három órás sétán, kirándultunk egyet, de jó is volt..tegnap voltam itthon, ma már nem vagyok, holnap sem, szóval próbáltunk igazi előhétvégét csinálni, ha már a két hétvégi nap munkával telik ugye...:(

Nekem is sok dolgom lenne még a kertben, nem jó ha lefagy minden és akkor szedem ki, de most meg ami még virágzik szép...nagy dilemma..a tavam ahogy elnézem idén sem lesz kiásva, a csudába..újabb földkupacot nem akarok igaz nézegetni, de most lenne helye, körbe a fal mellett kiszedték, ahogy a lábazatot csinálták ott pótolni kéne..meg kiegyenlíteni körbe itt a lépcsőfeljárónál ugye...na majd...ha már lecsitulnak a hó eleji dolgok!!! :)))
    2014-09-03  09:44
    babettakati (12836)
    előzmény:

36. 2014-09-04 20:5512838.
    Szia Kati!

Nem, ez tavalyi...kettő volt, abból szaporítottam ápr-május hónapban. E.szobában, világosban teleltetem. Nagyon szeretem, van, hogy egész télen virágzik. Most 9 ekkora cseréppel van, nem tudom, hová teszem...kell a hely a leáknak:)

én is ma tettem el a "delikátot" lett 3 kg...még jó, hogy eszembe jutott az aprítógép:) Elkezdtem a húsdarálóval, de nagyon nehéz volt azzal.
    Még vettem egy láda őszit, 99 volt kilója, holnap rakom be. Néhány üveg szilvalekvárt is sütöttem....de nagyon kemény lett..

Én is készülök befelé....mindig azt hiszem, már nincs semmi...aztán még mindig volt, ma is..
    Etuci, kész a polc...de nagyon egyszerű ám....olyan sámli az ablakokban:)
    Rengeteg eső volt nálunk az idén....a szomszéd építkezik, szeptemberben költözni akartak, de még csak a falazásánál tartanak....egy napot tudnak, egy hetet meg nem...
    2014-09-03  09:44
    babettakati (12836)
    előzmény:

Zigizi
  37. 2014-09-03 13:3112837.

Sziasztok.

Itt semmi eső nem volt ,most fúj a szél ,ugye ez a Tiszántúl ide nem jön az eső 
    csak ritkán.

Gizike kész van már a polcod ? mikor mutatod meg.

2014-09-02  21:05
    gella20 (12835)
    előzmény:
  38. 2014-09-03 09:4412836.
    Sziasztok!

Nálunk végre nem esik az eső, de viharos szél fúj. Végre látjuk a napot is. Napokig úgyis csak esett, megesett az eső.
    Én is behoztam a hibiket, előtte jól megnyírtam őket, mert máshogy nem is fértek volna be a helyükre.
    Kaptam holland tulipánhagymákat., azokat is elültettem. Levágtam az árnyékliliomokat, pár évelő virágot. Készülök a télre. A veteményesből is szedem és pucolom a cuccost (sárgarépa, petrezselyemgyökér, paprika) és megy a hűtőbe, vagy éppen a fagyasztóba. Tettem el zöldségkeveréket is üvegekbe. A párom közben hoz erdei gombát. Elég sokat aszaltam már idén vargányából. Most már megjelent az őzlábgomba is.
    Mindig van mit tevékenykedni, kevés idő jut olvasásra. De úgyis itt lesz az ősz és a hosszú tél. Majd akkor pótlom.
    Gizike a sárga margarétád már több éves? Idén van nekem is, csak nem biztos, hogy sikerül átteleltetnem. Egyszer már volt, akkor nem sikerült.

Erika!

A nyolc napba még beleférek:

Nagyon-nagyon Boldog Névnapot kívánok sok-sok szeretettel!  
  39. 2014-09-02 21:0512835.
    Lányok, nálunk rengeteg eső esett. Egész nap fújt  a szél, tiszta ősz van.
    Alig hiszem, hogy lesz még jó idő.

Zigizi
  40. 2014-09-01 08:1812834.

Erika, próbáld megtanulni feltenni aképeket! Én is sokat próbáltam annak idején...de olyan jó, hogy nem kell "valakikre" várni.

Szívesen megnézném a kis kosaradat.

Nálunk akkor égzengés volt, villámlással, sok esővel-nem hagyott aludni.

Mi voltunk egy Hantai Kiállításon az Unokával, meg játék, főzés. ilyesmi.

2014-08-31  17:12
    maci6609 (12833)
    előzmény:

Zigizi
  41. 2014-08-31 17:1212833.

Bocsi, helyesen!!!

ETUCI!!!

42. 2014-08-31 17:1112832.

Etusi és Gella20!

Köszönöm Nektek, hogy nem felejtettetek el!!! Jól esik...:)))

Szépen telt a mai napom is, nem voltunk itthon, mire hazaértünk meg tócsák voltak, eső esett..erre, de ahol voltunk bizony nem...de kaptam annyi virágot, remélem majd jó helyet találok nekik!!! :))

És kaptam egy szép kis üvegtálat asztali dísz..szép nagyon kagylómintás és rajta arany masli, amit később is tudok használni, igen a Karácsonyfára bizony, oda szánom, nagyon szép! :)

Nektek hogy telt a hétvége, főleg a Vasárnap?

2014-08-31  16:13
    Etuci (12831)
    előzmény:

43. 2014-08-31 16:1312831.

Isten éltessen Erika nagyon sok boldog névnapot kívánok.

44. 2014-08-31 14:5512830.

Erika!

Boldog névnapot kívánok!

2014-08-31  07:57
    maci6609 (12829)
    előzmény:

Zigizi
  45. 2014-08-31 07:5712829.

Sziasztok!

Hát ez SIKERÜLT...le is írtad, hogy kell? Annyira szép az Ólomvirágod, nekem is volt régen, de hol van az már..elmúlt rég, kár érte..kiment...idén meg a Lepke virág egy virágot sem hozott, nem értem, pedig kiültettem, lehet jövőre ezt sem fogom, csak kiteszem cserépbe oszt annyi, jól megtápozom majd adok neki, mint a Sétányrózsának is..aztán majd virágozzon úgy, hát nem? :)))

Megint mondja a hidegfrontot mától főleg Nyugaton és sok záport, zivatart...na hát...aztán itt úgy be van borulva, hogy félek kinézni is, ronda szürke időnk lett, hol van a kánikula amit mondtak, beígértek? Hát megint tévedtek, azt hittem ma is lesz vagy 25 fok, ragyogó napsütéssel...de még lehet ja, csak idő kérdése ugye.

Teszel még fel képeket? Várom őket.

2014-08-30  20:41
    Etuci (12827)
    előzmény:

46. 2014-08-30 20:4412828.

Teljes SIKER.

2014-08-30  20:41
    Etuci (12827)
    előzmény:
  47. 2014-08-30 20:4112827.

Remélem sikerül a lányom telefonon mondta mit kell csinálni hogy kell le kicsinyiteni a képet.

Jól meg kínozott vele még beleizzadtam ,de ha sikerült már megérte.

2014-08-30  14:36
    Etuci (12825)
    előzmény:
  48. 2014-08-30 14:5812826.

Sziasztok!

Én sem tudom még a képeket sem leszedni a digiről, de a telefonról sem, egyszerűen nem képesek megmutatni, nyugisan elmagyarázni, így hát nem is foglalkozom vele.

Pedig lassan mindkettő tele van a digitális fényképezőgépet imádom, de mivel múlnak el a virágok, ritkábban fotózok már, de most van még dolog amit kéne, majd belehúzok...szeretném látni végre én is a fotókat..itt a csipke piroslik szépen...

Igaz ma még nem voltam kint, de érdekes a Datura, a virágok elszáradtak rajta, bimbókat látok, de azok meg nem nyílnak, na mi lesz már? Türelmetlen vagyok, volt, hogy akár harminctól több virág is lógott rajta, de szép is volt!

Nekem is meg kéne mozdítani a virágokat tényleg, amit lehet behozni, bele kéne kezdeni...itt az idő, lassan itt a Szeptember..ennyi ideig nem is szoktam őket kint hagyni, igaz idén csak egy virágot kell kiszedni és beültetni...na ilyen sem volt még...gyorsan fog menni, csak legyen földem, mert virágcserép van talán, ami megfelelő, de lehet ezt nem is fogom már jövőre kitenni, a földbe...

2014-08-30  14:36
    Etuci (12825)
    előzmény:

49. 2014-08-30 14:3612825.

Sziasztok.

Bizony bizony lassan be kell hordani a kényesebb virágokat nappal még szép idő van ,de éjszaka 

már elégé le hül a levegő és azt nem szeretik.

Kíváncsi vagyok a polcodra biztos praktikus lesz sok virág elfér rajta.

Gizike nem is a kép feltevéssel van nekem gondom,hanem a le kicsinyítéssel ,ugyan is most egy 

másik géppel fényképezek mert ami eddig volt az elromlott ,ezt meg nem lehet ugy be állitani

hogy jó méretes legyen a kép ide a Nők L -ra.

De próbálkozok egyszer csak sikerül.

Keltike hol van ? 

2014-08-28  20:08
    gella20 (12824)
    előzmény: