Keresés a fórumban

Éden kert (
10
 embernek tetszett)
Több Otthon topik »
»

Sziasztok!

Ide várok mindenkit aki szeret a kertben matatni.

Az első napsugarak megjelenésével én egyre többet gondolok a kertészkedésre.

Már elültettem a petúnia és az őszi rózsa magokat, és hamarosan a paprika és paradicsom is földbe kerül.

Ti miket csináltatok?

Miket fogtok ültetni?

1. 2015-05-05 17:0713527.

Sziasztok!

Igen hideg volt, és van reggelente, de ma szuper meleg volt, és vágták a füvet is..ha jó idő lesz, holnap én is fogom, szánt szándékom és elhatároztam meg lesz...

Egy óra kell rá....ha van még benne benzin ugye...meglátjuk.

Nagyon szép lesz a korlát remélem, most készül, új felső részt kapott, és bizony le lesz csiszolva oldalt, mert hibás volt a fa...aztán megbeszélem a virágkarókat és futtatókat is kéne még rendelni.

Aztán ha ezek meg lesznek, egy életre szólnak már..és akkor még a benti virágtartó a földtől a plafonig és kész...de várom a végét!!! :))

Szép hetet Nektek!

2015-05-04  20:45
    Etuci (13526)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    "Minden napnak meg van a maga csodája, és meg kell találni benne a szépet....:) Próbáld meg...:))) "
  2. 2015-05-04 20:4513526.

Macika nálatok hideg van  ,itt nagyon jó idő volt ma is ,volt egy kis eső ami nagyon kellett már.

Ma vettetem még babot és borsót  is még hátha sikerül .

Még kisem kelt a krumpli ,de már a bogarak igen remélem éhen is halnak jó lenne.

2015-05-04  06:49
    maci6609 (13525)
    előzmény:
  3. 2015-05-04 06:4913525.

Sziasztok!

Biztom mondom én nem ismerem ezt a virágot és nekem ilyen tuti NINCS...csak észrevenném ha lenne....de nem látom, még réti virágnak sem látom.

Bár nem is csuda, itt megint olyan hideg, ködös időnk lett ijesztő őszies szinte és kezem-lábam fázott, hogy tettem kint egy kis reggeli sétát, alig tíz perces volt..befűtöttem, a legjobb bent, pedig ma mozdulnom kell és mennem, mese nincsen! :(

Kicsit szétnézek, kicsit beszélgetek, kicsit vásárolgatok terveim szerint, aztán kiderül mi jön belőle össze!

Ha így haladunk a pincéből a virágok és Kaktuszok nem tudom mikor kerülnek ki!!!

Rájöttem nem csak egy Klemátiszt meg három futó Rózsát és két simát kell sürgősen vennem, hanem pétisót is, mert én azt nem használtam eddig, most meg kéne a fűre azt hiszem, már nagyon hiányos...és aztán még mi is kell? Hát virágkarók műanyagok, fémből meg rudak, azt a héten megcsináltatom, mert kész lesz a korlát léce a tetejére végre..és szép lesz, remélem vele..

Aztán még LILIOMOK, mert a Tó fölött van hely, mellette meg sok-sok, na majd oda ültetek még valamiket, majd terveznem kell szépen, sorban..és nem lesz a KERT-ecskémnek olyan része, ami már ne lenne rendbe...

Jó két nagy kupac van még az udvarban, naná nem az én dolgaimmal..majd azok is eltűnnek és szép lesz végre minden..egyszer.

Szép hetet Nektek!

2015-05-03  20:42
    gella20 (13520)
    előzmény:

"Minden napnak meg van a maga csodája, és meg kell találni benne a szépet....:) Próbáld meg...:))) "
  4. 2015-05-04 06:3213524.

Nem 12-en voltunk.Most nézem,hogy a férjem nincs is rajta a csoportképen.Lusta volt felmászni ide.A létszám 13 volt.

2015-05-04  06:29
    Keltike (13523)
    előzmény:

Egy fanatikus embert soha nem fogsz tudni meggyőzni. A vakhit leállítja az ember minden intellektuális működését. Duncan Shelley
  5. 2015-05-04 06:2913523.

Sziasztok!

Gizike,12-en voltunk a túrán.A kép 2 szélén lévő emberek,csak belekerültek a képbe.11-en vagyunk rajta,a 12-ik a lányom,ő fotózott. Zozikát Tamás cipelte végig,tetszett a kicsikémnek nagyon.Most itt lesz velem egész héten.

Vasárnap reggel,mi is kimentünk a temetőbe,virágot vittünk a szüleim sírjára.Aranyos volt a rokon sógornője,mikor meglátta a síron a nevet,mondta,hogy nem is tudtam,hogy ilyen híres neved van.Ugyanis a lánynevem Puskás.

2015-05-03  20:49
    gella20 (13521)
    előzmény:

Egy fanatikus embert soha nem fogsz tudni meggyőzni. A vakhit leállítja az ember minden intellektuális működését. Duncan Shelley
  6. 2015-05-03 21:1613522.

Nagyon  szépen köszönöm .

Nagyon szépek az orgonák nekem is van fehér és csodás az illata.

2015-05-03  07:20
    maci6609 (13513)
    előzmény:
  7. 2015-05-03 20:4913521.

Marika!

Gratulálok: a családhoz, hogy ennyien részt vettetek benne/ vagy csak ti 3-an?/

a ballagó nagylányhoz is. Szép is okos is, aranyos.

Zozi tünemény, mint mindig.

Jó bizony, ha jönnek a rokonok...én már nem tudok ennyi vendéget ellátni,  a legtöbben ált-ban 9-en vagyunk. De már ahhoz is segítség kell.

Ma voltunk a szüleim sírjánál, sok szép virágot vittünk. Ebédre a lányomékkal voltunk egy étteremben.

2015-05-03  16:47
    Keltike (13518)
    előzmény:

Zigizi
  8. 2015-05-03 20:4213520.

na, azt nem ismered, a 2.sorozatban? ÓÓÓÓ? dehogynem. Biztosan van neked is.

Az elsőben a sárga? Királyné fáklyája/??/Most olvasok tovább....

2015-05-03  07:20
    maci6609 (13513)
    előzmény:

Zigizi
  9. 2015-05-03 17:0913519.

Leveleden nagyon átjön az öröm, amit átéltél és nagyon is jó volt olvasni...és annyira szép hely, láttam már régebben is ilyen fotókat és hihetetlen, hogy végig csináltátok..vajon én bírtam volna? Hát tuti féltem volna olyan magas létrákon felmászni, de gondolom ott akkor csak lefelé nem szabad nézni...ha felértél már lehet igaz?

Itt is vacakol az idő, de végül is úgy döntöttem végzem tovább a dolgom, mégis csak jobb kint, hát nem? És így tettem, elcuccoltam az összes földet ami a tóból kijött, és szépre megcsináltam, nincs már ott a nagy dombocska...és majd ámul a szomszéd megint, mit találtam ki tuti! :)))

De el is fáradtam, pont elég, hiszen öt óra, sem fűnyírás, sem Kardvirágültetés nem volt, de lesz rá idő, majd legközelebb, talán csütörtökön...most viszont kezdett felszáradni a víz, a fű...mindegy már, ma nem megyek ki az tuti! :(

Pihennem kell és előtte enni!Köszönet a szép fotókért...és remélem még lesz ilyen gyönyörű kirándulásban részed többször is!!!

2015-05-03  16:47
    Keltike (13518)
    előzmény:

10. 2015-05-03 16:4713518.

Erika,tényleg csodás volt.Kicsit fárasztó volt az út a szakadékig,betonúton,kb.1,5 óra.Elfáradtunk,azt mondtuk,hogy nem megyünk tovább.A lányom viszont rábeszélt minket,azt mondta,hogy ha idáig eljöttünk,akkor nem adhatjuk fel.Nem adtuk fel,és milyen jól tettük.Én végig nevettem,uszadék fákon,sziklákon ugráltunk keresztül.Szerencsére volt mindhármunknak egy harmadik "lábunk",és ezzel a segédeszközzel simán végig tudtunk menni.Tisztára túlélő túra volt.Jó volt mikor kiértünk,elmondhattuk,hogy nem vagyunk még olyan öregek,végig tudtuk csinálni. Az eső szerencsére csak akkor kezdett esni amikor kiértünk a szakadékból.Nem lett volna jó,ha még a szakadékban szakad ránk az égi áldás.Fázni nem fáztunk,mert nem volt hideg,de azért mire az autóhoz értünk,már borzongtam a nedves ruhában.

A visszafelé vezető út,az már az erdőn keresztül vezetett.A szakadékban csak lentről felfelé lehet menni,visszafelé nem.

A kedves vendégeim,ebéd után elmentek haza Várvölgyre.Nagyon jó volt,hogy csütörtöktől itt voltak nálunk.

2015-05-03  14:45
    maci6609 (13517)
    előzmény:

11. 2015-05-03 14:4513517.

Tyűha, hát a nagylánynak nagy gratula, nagyon csinos nagylány tényleg!!! :) És mennyi virágcsokrot kapott...

És a csoportképek és az erdőben készültek, bár én még sohasem voltam a Rám-szakadéknál azt hiszem érdemes volt elmennetek és ha lenne lehetőségem én is megtenném ezt a túrát...na persze azért nem szakadó esőben ugye...úgy azért veszélyes volt, vagy az már sima út visszafelé? Nem ilyen létrás és egyéb?

Csodás hely lehet!! Jó Neked, hogy eljuttál oda és pláne, hogy kicsike LÁNYKA is Veletek volt és jól éreztétek magatokat!!!

Most jöttem be kintről, kicsit gyomláltam, aztán nagyon, aztán még többet, aztán csepergett az eső bejöttem, most megint kimentem....és elfáradtan bejöttem...de most is szemerkél kicsit...

Fűnyírás tuti elnapolva! :(

2015-05-03  14:29
    Keltike (13515)
    előzmény:

12. 2015-05-03 14:4313516.

Még egy kép.Lányom,unokám,és Attila vejem.

2015-05-03  14:29
    Keltike (13515)
    előzmény:

13. 2015-05-03 14:2913515.

Csoportkép a családról,amikor már kiértünk a szakadékból.Ahogy kiértünk,elkezdett szakadni az eső.A kifelé vezető út kb. 80 percig tartott,hát mit mondjak,rendesen bőrig áztunk amíg kiértünk az erdőből....de nem baj,fel voltunk töltődve,sikerélmény volt,hogy végig tudtunk menni.

2015-05-03  14:21
    Keltike (13514)
    előzmény:

14. 2015-05-03 14:2113514.

Sziasztok!

A ballagás jól sikerült.Jól éreztük magunkat.

1-én kirándultunk egyet a lányomékkal,és  a várvölgyi rokonokkal...és,hogy hol voltunk?A Rám-szakadékot másztuk meg.Egyszerűen csodás volt.Végig mentünk, 3 nyugdíjas csaj.Tamásom a Zozit cipelte,ő is velünk volt.Fárasztó volt,de megérte.Én végig nevettem,mert ez felért egy túlélő túrával.Uszadékfákon,sziklákon mentünk keresztül.

2015-04-30  21:06
    gella20 (13506)
    előzmény:

15. 2015-05-03 07:2013513.

Boldogságos Szülinapot kívánok Neked én is, saját Orgonáimmal....

És nagyon-nagyon jó egészséget, ami a mai világban a legfontosabb!!! :)))

A lila Orgonán látszik a kevés eső, tavaly alig volt rajta három szál virág de tömött volt sok virággal, idén meg ilyen kis satnya, remélem nincs semmi baja, csak az idei időjárás nem kedvezett neki, de a fehér..na az magáért beszél!!! :))

2015-05-02  11:15
    Etuci (13509)
    előzmény:

16. 2015-05-03 07:1413512.

Sziasztok!

Itt is esett szinte egész nap azt mondták, szerényen és csendesen de nem sok...

Ma viszont olyan fene nagy köd vagy nem tudom mi van, hogy a kertvégig alig lehet ellátni..na ezt már nem kéne, a lakásban meg 17 fok van, kezeim lefagyva, befűtöttem...ma itthon vagyunk hárman, hát még sem akarunk megfagyni igaz?

Szeretnék ma füvet nyírni, ha összejön ökés, mert a mai nap lenne a legalkalmasabb rá! -ahogy mérlegeltem a helyzete ugye, de lehet ha vizes a fű nem lehet csak pár nap múlva, meglátom.

Keddre meg akár 30 fokot is mond, hihetetlen...akkor most Nyár van vagy Ősz, vagy esetleg tényleg Tavasz?

Azt a mennyire szép Nálatok minden és ezek a virágok, nem ismerem sem a sárgát előző sorozatból, sem az utolsóból a negyediket...hogy Neked milyen szépségeid vannak!

Nekem is van sárga Boglárka, meg aztán két féle Zanót a citrom óriási nagy bokor lett idén, aztán kis lila sziklakerti, a rózsaszínből alig maradt...és a Tuja a Smaragd csudaszép, és vettem még kettőt el is tettem, remélem ők is ilyen fajták és szép nagyok lesznek!

Minden zöldell és hajt és már el kéne tennem végre nekem is a Kardvirágokat..tavaly nagyon szépek voltak igaz akkor vettem a hagymácskákat...idén még nem, szóval maradtak a régi hagymák.

Szép napot Nektek!

2015-05-02  21:23
    gella20 (13511)
    előzmény:

17. 2015-05-02 21:2313511.

Erika, nálam nem él meg a fű....de nem is hiányzik a fűnyírás.Legalább a helyére is lehet valamit tenni..

Virágzik a kőrisfa-sor! annyira szép ilyenkor!

2015-05-01  13:20
    maci6609 (13507)
    előzmény:

Zigizi
  18. 2015-05-02 21:1613510.

Etuci, itt is boldog szülinapot kívánok neked!

Végre nálunk is esett...persze, eleget nem tud, de legalább tele lettek a hordók.

2015-05-02  11:15
    Etuci (13509)
    előzmény:

Zigizi
  19. 2015-05-02 11:1513509.

Sziasztok.

Végre  itt is esik az eső,remélem most már kikelnek a magvacskáim,mert még eddig  nem 

nagyon  láttam semmit.

Nagyon lassu ez az irás néha néha ir egy betüt.

20. 2015-05-01 20:3913508.

Erika! Nálunk ma reggel megint hideg és viharos szél fújt...igaz, egész nap. Hát ez milyen tavasz???

Ki  sem lehet menni.

2015-05-01  13:20
    maci6609 (13507)
    előzmény:

Zigizi
  21. 2015-05-01 13:2013507.

Sziasztok!

Na kellemes Ünneplést annak, akinek van elég ereje...én lehúztam a mai napból is hat óra melót, sima fizivel, szuper volt!!! De kellett...túl vagyunk rajta, ez most így jött ki.

Az idő langyos, a szél viszont nagyon fúj, szerintem is jön az eső és mondja is...igaz múlt héten is mondta, de igazándiból szinte nem is volt felénk...most viszont nagyon kéne, na meg füvet nyírni is, a négy kis bokrom megmetszve és amiket tudtam kigyomláltam, mennyivel szebbek lettek!

A fűnyírás viszont sokat dobna a dolgon, de talán holnap délután  fogom, ha nem Vasárnapra tervezem...ha esik meg majd eltolódik a dolog.

Pár háznál láttam Május fát, szépek voltak, vajon virágot mennyien kapnak???

Szép hétvégét Nektek!

2015-04-30  21:06
    gella20 (13506)
    előzmény:

22. 2015-04-30 21:0613506.

Nálunk az eső teljesen elmaradt, csak a  vihart kaptuk, a szemetet, meg amit elbírt a szél. M a takarítottam utána.

Marika, jól sikerült a ballagás? Nagyon guszták a sütik, amiket csináltál

2015-04-28  19:06
    Keltike (13505)
    előzmény:

Zigizi
  23. 2015-04-28 19:0613505.

Anyáknapi ünnepségen voltam,Boglárkámnál az oviban.Nagyon aranyosak voltak a gyerekek.Mikor kijöttünk az oviból,szakadt az eső.A hordóm tele van,a nagyobbik.A kisebbikbe is van,de az a teleltetőm mellett van,annak a tetejéről nem folyik bele sok víz.

Volt egy pár üres flakonom,azokat is megtöltöttem vízzel.A szél feltámadt,sajnos.A citromom védett helyre tettem,nehogy földhöz vágja a szél.Nagyon sok bimbó van most rajta,tavaly nem virágzott egyáltalán.Remélem most lesz majd citromom.

A hagyma,az a téli sarjadék,zöldhagymának való.

Most néztem az rtl időjárás jelentését,csütörtökre nem mondott rossz időt.A talicska nálam nagyon jó szolgálatot tesz,gazolásnál nem kell vödörben hátra cincálnom,vígan hátra húzom.Na,meg abban húzkodom a Zozit is.

2015-04-28  16:24
    gella20 (13503)
    előzmény:

24. 2015-04-28 16:2813504.

Anno a Hagyma magocskák felét eltettem és nem igazán kelt ki, most van belőle vagy három, de nem fejlődik sehová sem...Augusztusban fogom újra telepíteni az Epret, most nagyjából megszüntetem ami körülötte van, ha viszont látok erős Hagymácskát azt meg fogom hagyni, jó lenne ha lenne, de ha nem erősödik majd a fele meghagyott magot elültetem újra...

Olyan jó időnk van, nagyokat sétáltam a kertbe, igaz lenne dolog, gyomlálni való, most a Liliomok közt is ki kéne szedni a füvet, de nem ma...majd holnap...még beázik és tudok majd karót is szurkálni, mert nagyon kemény volt a föld ugye...és az eső nagyon kell végre.

2015-04-28  15:26
    Keltike (13502)
    előzmény:

25. 2015-04-28 16:2413503.

Marika,  a port sem verte el az eső!! Még tán később...

Nem tudom, milyen hagymát kérdeztél Erikától? De az enyém megvan, az idei is kikelt, a régi meg most hozza a magszárat!

A gyógynövényre nem vigyáztam....

De ma kitakarítottam a kisházat! Naaa, azért nem lett patika-tisztaság, de a felét megtalálom, amit keresek. Lett két nagy zsák szemét is....

Délben meglocsoltam, tegnap sem kaptak, mert vártam az esőt.

Marika, vegyes időt mondanak, de legalább a ballagáskor ne essen! Majd drukkolok.

Én nem tudom a hordóra a tetőt rátenni, mert ki kéne vágni, hogy  a csatorna beférjen.

A talicskát nem használtam, butaság volt.Nem is lehet, mert mindenhol lépcső vaN, azon nem tanácsos hurcolni....El kéne adni, vadi új...

Erika, gondoltam hogy te nyersz, na jóóóó!

Timacs, miért nem jössz?Látod, elég kevesen vagyunk. Biztos lenne mesélni valód ennyi idő után!

2015-04-28  15:26
    Keltike (13502)
    előzmény:

Zigizi
  26. 2015-04-28 15:2613502.

Erika,a hagymáról nem írsz semmit.Meg van egyáltalán?Nekem már kikelt az idei vetés is.

2015-04-28  12:31
    maci6609 (13499)
    előzmény:

27. 2015-04-28 15:2413501.

kockacukorra ne várj.Ő sajnos már 3 éve nem jelentkezett.

2015-04-28  11:59
    tibikat (13498)
    előzmény:

28. 2015-04-28 12:3313500.

Mariska =Százszorszép

Akkor már Neked sincs Botkaktuszod? Pedig nagyon szép, legalább annyira tetszetős mint a Dögkaktusz és nekem ez utóbbi sem maradt meg háromból háromszor..mint a Mesevirág, azok is olyan makacsok tudnak lenni! :(

2015-04-27  20:02
    gella20 (13494)
    előzmény:

29. 2015-04-28 12:3113499.

Sziasztok!

Itt is esik, szépen csendben, de már annyira kellett..naná, hogy mentem volna ma is ki, de ez aranyat ér, hiszen hiába ültetek át mindent és kapálok, ha nem tud magához térni a növényke...amire nincs szükség a lehetséges talajmenti fagy, amit meg csütörtökre mondott...lehet a kivitt nagy Angyal T-ám vissza kéne cihelni?

Olyan szép zöld minden!!! Végre...

Ó ez a levélke ismerős, de nem találtam mikor kerestem..nagyon szép egészséges a Te növénykéd..és az ORGONA, meg sem tudok szólalni..idén tele van bimbóval, de olyan kicsik a virágok, lehet ez az eső majd segít rajtuk.

A fehér meg olyan mintha megszárdt volna nyílás közben, pedig hatalmas virágok lennének rajta...lehet ott is az eső befolyásolta a növekedést...

A korlátom alakul, meg van, szép lesz, de kis baki csúszott be, a teteje nem olyan amilyenre szerettük volna és még mi fizetünk rá, szóval jövőhéten lesz meg, de már föl van szerelve...annyira szép, nekem tetszik..igaz volt kisebb vita körülötte, de megoldódott és úgy van ahogy én szerettem volna!!! :) Én győztem...

Szép napot Nektek, sok csendes esőt, aztán szép meleg időket, és főleg Ballagásra legyen minden okés!

2015-04-28  07:19
    Keltike (13495)
    előzmény:

30. 2015-04-28 11:5913498.

Szia!

Ha jársz még erre írd meg légyszi milyen liliom várható ilyen levélzet kezdeménytől, mint amilyen a képen látható? Most kaptunk ilyet és nem tudjuk mire számíthatunk.:)

Köszi!

2010-04-14  13:10
    kockacukor33 (643)
    előzmény:
  31. 2015-04-28 11:3713497.

Gizike,itt már esik vagy fél órája,remélem megtelnek a hordók.Sikerült ám nekem is hordót venni.Ez más mint ami volt,ennek a tetejét,egy fordítással rázárhatom.Nem fújja le a szél,és ami a legfontosabb,a Zozi sem fér hozzá.

Már megsütöttem a kókuszkockát,az eláll nem szárad ki.Holnap sütök puncs szeletet,és raffaelló szeletet.Elkészítem a krumpli salátát,meg gombócos káposztát kell főznöm.Bográcsban lesz még babgulyás főzve,és persze lesznek sült pipi combok is.

Holnap este jön a cuccért a vejem.

Jaj,csak ne essen az eső csütörtökön.

2015-04-28  11:17
    gella20 (13496)
    előzmény:

32. 2015-04-28 11:1713496.

Marika, köszi!

Aaahhh, így már ismerem, mindegyiket.

Itt annyi  esett, csak ,hogy a liliomok töve porzik.

Nagyon kéne, minden hordóm üres!!!

2015-04-28  07:19
    Keltike (13495)
    előzmény:

Zigizi
  33. 2015-04-28 07:1913495.

Sziasztok!

Erika,ilyen már a gyógynövényem.

Gizike az Auchan a madaras tesco.A sárga virág fecskefű.

Jól be van  borulva,remélem lesz eső is.Azt viszont nem bánnám,ha csütörtökön nem esne.Akkor lesz a ballagás,ne rontsa el az időjárás ezt a szép napot.

2015-04-26  23:36
    maci6609 (13493)
    előzmény:

34. 2015-04-27 20:0213494.

Marika, csodás képeket hoztál! Mi az a madaras te--co?

Mi az a sárga virág? Így nem jövök rá, mi lehet az?Ilyen botkaktuszom nekem is volt..jé, hogy el is felejtettem..

Erika, Mi az a Mariska?

2015-04-26  15:43
    Keltike (13492)
    előzmény:

Zigizi
  35. 2015-04-26 23:3613493.

Ú a mindenit, lehet nem takartam le...és kifagyott tényleg, cserépbe nem tettem, a körkert közepébe tettem...szerintem annak annyi lett, már Vadszőlőt ültettem helyette, az viszont ahogy nézem megmarad... Nem baj, mindig kitalálok mást és mást és ami megmarad az a nyerő.

Ma is csináltam egy kis kerek kertet, olyan szép lesz ha virágba borul, majd minden kialakul igaz?

Ez a Botkaktusz álomszép, és ráadásul sárga...csodálatosan szép.

Ahogy mentem melóba szemerkélt az eső, és ennyi volt, ma sem ért ide, vajon mikor lesz kiadós eső? Kéne az áttett virágokra, és a virágkarókat sem tudom a földbe szúrni, olyan kemény...na majd meglátom, talán holnap!

A Kék Nefelejcs nálam is virágba borult, idén nincs sok...tavaly több volt belőle, sokkal több...de azért szépek!

2015-04-26  15:43
    Keltike (13492)
    előzmény:

36. 2015-04-26 15:4313492.

Sziasztok!

Nem tudom,hogy kihajt-e a gyógynövényed.Nálam már szép leveles.Nem takartad be télire növényi hulladékkal?Nem tettél cserépbe is ahogy írtam neked?Azért reménykedj,felétek hűvösebb az idő,hátha kihajt még.Kotord meg a földet,ahova ültetted,szép zöld szárrésznek kellene ott lenni.

Nálam is vannak pitypangok a fűben,olyan szépek.A nyuszika is szereti.Ugyanis a fiam haza költözött,és természetesen hozta magával a törpe nyuszit is.

Etuci,a botkaktusz tele van virággal.

2015-04-26  11:16
    maci6609 (13491)
    előzmény:

37. 2015-04-26 11:1613491.

Sziasztok!

Gyönyörű Orchideákat vettél! De nekem esélyem sincs tudni megtartani, Te viszont értesz hozzá, jó vásárlás volt!!

A Szívvirágom a fele magasságú annak ami tavaly volt, de a Tiéd csodásan dús és magas is milyen szép!

Akartam már írni, küldtél nekem olyan Gyógynövényt futót tudod, és nem hajtott ki, akkor most azt jelenti, hogy nem maradt meg vagy még idő kell és később fog kibújni?

Jaj de cukik a kék kis Rigók, de édesen alszanak...és hogy észrevetted őket még jobb...

Akkor Unokáztál végre kicsit, az jó, de elhiszem, hogy fárasztó..de ha kicsike lány nem vigyáz a kuttyal nagyobb baj is lehet!!! És akkor tuti nem a kutyus lesz a hibás...de hát kicsike még a lányka, idő kell, hogy megértse, mi a veszélyes igaz?  Csak meg ne harapja majd Őt.

Ma is, tegnap is kerteltem, átültetek, gazolok és haladok...csodás már minden, tele a kert Mariskával és Pitypanggal, nekem nagyon tetszik így.

Szép napot Nektek!

2015-04-25  19:44
    Keltike (13487)
    előzmény:

38. 2015-04-25 20:5613490.

Zozi nem látta a madarakat,az anyjánál van.Majd képről megmutatom neki.Jobb,ha nem tudja,hogy hol van a fészek,mert állandóan zargatná a madarakat.Sajnos a kutyák mellett sem tud úgy elmenni,hogy ne bántaná őket.Hiába magyarázom neki,hogy fáj a kutyusnak,ha bántja,nem foglalkozik vele.Párszor már odakaptak neki a kutyák,az sem érdekli,továbbra is zaklatja őket.

A szívvirágot 2 évvel ezelőtt kaptam Tamásomtól.Azóta szépen megnőtt.

Az Orchideákat a "madaras tescoban" vettem.Nem is volt drága,1500ft volt.A lányomnak meg Madártej virágot vettem a születésnapjára.

2015-04-25  20:18
    gella20 (13488)
    előzmény:

39. 2015-04-25 20:1813489.

Szép az orhid...hol vetted őket?

Keltike (13487)
    előzmény:

Zigizi
  40. 2015-04-25 20:1813488.

Marika, micsoda élmények otthon,  a kertben! Zoé nem látta  a madarakat? Nagyon kis picurik!

Nem úgy a szívvirágod. Ez a tiéd????? Ekkora???? Ennyi virággal? nem hiszem el...

Nagyon érdekesek a aaa az újak!Szépek!Majd én is hozok újabb képeket.

Keltike (13487)
    előzmény:

Zigizi
  41. 2015-04-25 19:4413487.

2 új szerzeményem.Annyira megtetszettek,hogy jöttek velem haza.  Plusz,a szívvirágom.

42. 2015-04-25 19:3313486.

Nekem van Leylandim.A hátsó kertben ősszel metszettem meg a ciprusokat.A virágosomban meg most álltam neki,képet tettem fel az előző hsz-ben róla.Nagyon gyorsan nő,érdemes ezt ültetni.

2015-04-20  11:39
    Ágica-25 (13476)
    előzmény:

43. 2015-04-25 19:2613485.

Sziasztok!

Nem voltam egy ideje,mentségem,a Zozi.Minden nap velem van,tegnap vitte el az anyja.

Nagyon szép képeket hoztatok.Gyönyörűek a virágok,mindenkié.

Fáradt vagyok,nehéz egy ilyen kis elevenséggel.Azért ma nekiláttam megmetszeni a Leyland ciprusokat.Mutatom,hogy meddig jutottam velük.Abba kellett hagyni a metszést,mert észrevettem,hogy az ágak között egy fészek van.Gyorsan bementem egy székért,felálltam rá,hogy megnézzem,hogy van e lakója a fészeknek.Volt bizony,3 rigó fióka lakta a fészket.Most várok a metszéssel,majd folytatom,ha a kicsi rigók kirepülnek a fészekből.

44. 2015-04-25 08:4713484.

Sziasztok!

Látom csak én jöttem ma is, hoztam viszont pár fotót, hátha kis kedvet csinálok Nektek az íráshoz...

Az alakulóban levő tavacskámat is mutatom...előbb-utóbb kész lesz, most kicsit magasan van, de ha beázik majd süllyed még szerintem...szeretnék alá fóliákat, azért az biztonságosabbá tenné..tudom nem kéne..így meg nem haladok nélkülük tovább..

Eső még nem volt, süt a napocska, de hűvös reggelünk volt...tegnap több virágot sikerült áttennem, van amit kiszedtem és még ültetésre vár, lehet ma is rászánok egy órácskát..ha melegebb lesz ugye...:)

Szép hétvégét Nektek!

45. 2015-04-24 07:1013483.

Sziasztok!

Igen, kimondottan szépül a KERT-ecském, és jó hogy belekezdtem és még az idő is engedi...ma sem esik, pedig először tegnapra mondták, aztán mától a sok esőt, meg villámlást is..hát ma még van dolog kint, remélem megvárja még a fiúkmegcsinálják.

A virágfuttatók tartóját ami hegyes végű és bekerült a földbe, azt kell lezárni, ahogy bele van dugva ugye a futtató, hogy ne mozogjon, meg ne menjen bele a víz...a srác jön négy után ma...és elkészült a korlátunk is az átjáróba, azt is hozza..de várom már...tuti szép, ez a srác nagyon szereti a szakmáját, és az időhöz is tartotta most magát amit megbeszéltünk.Remélem tényleg olyan lesz, hogy ránézek majd éjszaka és meg sem tudok szólalni a látványtól!!! Fából lesz...:))

Várom az estét majd, hogy hazaérjek...

Megnéztem a Vincát, nekem is van, kiderült az a Meténg, a Tulipánosban elhatalmasodott, beindult nagyon és bizony hajt a földben minden fele, én is kiirtom az tuti..egy bokorban szép, de mindenhol? Na neeeeeeeeeee..

A Mahónia viszont nem volt ismerős olyanom nincs..próbálkoztam hasonlóval de azok sem maradtak meg, na nekem ilyen növényem nem lesz...

Van még egy kékes Díszfüvem, megy az egész kert földjében és hol itt bukkan ki hol ott, nem tudom hogy lehetne megállítani..jaj nekem...

Na milyen pár lógatós színes virágod van már az erkélyen, vásároltál?

És a Tavacskád, szép tiszta már és elő van készítve? Tudom átültetni nem volt most időtök megint a növényeket teljesen de tuti szép...

Szép napot Nektek!

2015-04-23  21:32
    gella20 (13482)
    előzmény:

46. 2015-04-23 21:3213482.

Erika, szorgosan dolgozol, hamar nagyon szép lesz a kerted. Én leanderezem, meg a hibiket telepítettük ki.A rózsát permetezni kéne, tetvesek.

Most a vincát és  a mahóniát is kezelésbe vettük, irtjuk.Azt hiszik, az egész kert az övék!!

A terasz alakul, van pár lógatós, színes növénykém is.

2015-04-22  05:34
    maci6609 (13481)
    előzmény:

Zigizi
  47. 2015-04-22 05:3413481.

Sziasztok!

Füvem lenyírva először tegnap...szép lett..még két rész amit átkapálok,  a földet bedobálom a tó alá szépen és minden okés lesz...ami a kiskertet és a ház körüli részt illeti is meg van, másodjára kapáltam, gyomláltam...

Alakulok...nagyon sok mindent megcsináltam tegnap és ez annyira jó!!! :))

Holnaptól meg mondja a záporokat és esőket jó tíz napig..na akkor aztán beindulnak a virágok tényleg és lehet ismét füvet nyírni, de nem baj, sőt..imádom...:)))

48. 2015-04-21 05:1113480.

Én sem tudok igazándiból segíteni, Leylandot vettem írtam is, 22-ből 11 maradt meg, és most tán a harmadik évben indul be...hát csalódtam benne, vagy nem azt küldték amit megrendeltem..de többet nem veszek, amennyi van abból lesz sövény...:)

Lehet, hogy Tujával jobban járnál, mert azt nem kell vágni és lehet sűrűn ültetni és az magában is szép! Majd írd meg mi mellett döntöttél! :)

2015-04-20  11:39
    Ágica-25 (13476)
    előzmény:

49. 2015-04-21 05:0913479.

Ez igen, hiszen Nálad minden nagyon szép! :)))

2015-04-18  16:13
    Etuci (13473)
    előzmény: