Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új Whirlpool mosógépek ?

szjulia
Létrehozva: 2010. február 1. 11:12

Sziasztok!

 

Új mosógépet vennék, a családban a Whirlpool-t ajánlják. Ebből is a 6. érzékkel rendelkezőt, ami kevesebb ruha esetén automatikusan kevesebb vizet vesz. 

Érdekelne, hogy van-e tapasztalatotok új Whirlpool mosógéppel?

Nem ugrál / penészedik / zajos / hibásodik stb.? Elég az 1000-es centrifugájú?

Konkrétan ezeket nézegettem (ár szerint növekvő sorrendben, kb. 79ezertől 96ezerig):

AWE 7619

AWE 8529

AWE 7519

AWE 7729

AWE 8729

AWE 7629

 

Ha más típussal van tapasztalat (pl. Indesit, Ariston, Fagor, stb.), az is jöhet!

 

Köszönöm előre is!

 

  1. 2018. március 23. 16:5116.

    Whirlpool mosógépek vélemény


    2.5 évvel ezelőtt vásárolt  WTLSI 60912 mosógép (ígérve 4 évre kiterjesztett garanciával) a zárásnál rozsdásodik és hullámos lett a tető alatt. Csak 10.000.- Ft-ért hajlandóak kijönni megjavítani. Jelenleg itt tartunk - 1 hónap után kapott név nélküli válasz után a Whirlpool illetékeseinek a részéről. Ha nem fizetünk, nem jönnek! Azt állítják, hogy valószínűleg sok mosószert használtunk, nem hagytuk száradni a gépet mosás után, nem nyitottuk ki, nem használtuk az általuk jelenleg ajánlott kimosó terméküket. Mindebből semmi sem igaz, kivéve az, hogy más mosógép tisztítót használtunk, mely a Lidl-ből származott, de teljesen megfelelt. A tető rozsdásodása a gyenge gyári tervezés, munka eredménye lehet.


    Ezek után sem a mosógép minősége, sem a Whirlpool szervíz hozzáállása nem teszi lehetővé, hogy jó szívvel tudnám ajánlani bárkinek, hogy Whirlpool mosógépet vásároljon, mely ráadásul nem is az olcsó kategóriába tartozó háztartási gép!


     

  2. 2014. december 18. 11:3715.

    Új mosógép vásárlás kapcsán megosztanám tapasztalatom Whirlpool AWE 7629 típusú felültöltős mosógépem kapcsán:


    Most 3-4 éves a miénk, jól mos, szeretjük, hogy időzíthető, anno 100.000 Ft felett fizettünk érte.


    Mostanra sajnos azonban a tetején az ajtajának az éle rozsdásodik. Ez elég bosszantó, a családban lévő másik, kb 10 éves szintén felültöltős nem tudom milyen márkájú (de nem W) nem csinál ilyet.


     

    előzmény:
    szjulia (1)
    2010-02-01  11:12
  3. 2010. február 1. 14:5414.

    Igen, azt:)

     nekünk 8cm-rel kellett kisebb, mint a szabvány, úgyhogy bőven elfér így:) ketten vagyunk csak, úgyhogy a 3,5 kiló bőven elég:)

    előzmény:
    szjulia (13)
    2010-02-01  14:46
  4. 2010. február 1. 14:4613.

    hű, azt a kis candy-t mi is sokat nézegettük! ez az, ami elöltöltős létére 60 helyett csak 51 cm széles ugye? aquamatic azt hiszem

    végül elvetettük, mert csak 3,5 kg-t tud, és vagy épp elfér vagy pont nem.

    előzmény:
    kicsi_babóka (11)
    2010-02-01  13:10
  5. Torolt_felhasznalo_936138
    Torolt_felhasznalo_936138
    2010. február 1. 13:1812.

    Ha teheted inkább vegyél AEG, Bosh, Siemens típusút, esetleg LG vagy Samsung! Indesitet és Whirpoolt semmiképp!

    Régen dolgoztam műszaki boltban és a sakértő fiúk ezeket ajánlották!

    előzmény:
    szjulia (1)
    2010-02-01  11:12
  6. 2010. február 1. 13:1011.

    Szia!

     

    nekünk Candy van, bár sok választásunk nem volt, mert a szabvány mérettől kisebb kellett, és olyan csak ebből a márkából volt. viszont maximálisan meg vagyok vele elégedve, és olyan csendes...

    előzmény:
    szjulia (1)
    2010-02-01  11:12
  7. 2010. február 1. 12:2710.

    köszönöm az infót mindenkinek!!

    nekem mindenképpen felültöltős kell, mert a fürdő átalakítását tervezzük, és az fér el

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567562 (8)
    2010-02-01  12:21
  8. 2010. február 1. 12:279.

    anyumnak volt Wp -ja. FElültöltős.

    Gyorsan előjöttek a hibái:vhol az alján szivárgott belőle a víz, hangos lett a centrije, penészedett az öblítő-adagoló.....

     

    én a helyében annyiért nem vettem volna olyan gépet.végül is 5 év után lecserélte, most Lg elöltöltőse van, eddig príma.

     

    az 1000-res centri elég, csak olyan masinát válassz, amin te állíthatod be a fordulatszámot.

    előzmény:
    szjulia (1)
    2010-02-01  11:12
  9. Torolt_felhasznalo_567562
    Torolt_felhasznalo_567562
    2010. február 1. 12:218.

    Nálunk a családban (anyuámat kivéve) mindenhol whirlpool van. Semmi bajuk, jól bírják. Van ahol jó pár éve, van ahol rövidebb ideje van.

    Az anyukám "gyilkolja" a mosógépeket. (4 év alatt 3 gépek véreztetett el).

    Nálunk tanulság, hogy indesitet semmi pénzért nem veszük SOHA többet. 1 év gari volt rá, de idő előtt kihajítottuk, mert 11 hónap alatt 2x cserélték ki a gépet és kb 5-6x volt nála szerelő. Utoljára már nem is garanciális szerelővel nézettük, hanem fizetőssel. Ő volt aki közölte velünk, hogy örüljünk neki, hogy senkinek nemlett beje. Kiderült, hogy a belsejében gyári hibásan valami szigetelés hiányzik belőle. Nem is vesződtünk tovább a géppel. De mondta is, hogy az indesit mosógépekre sok a probléma.

     

    A jól bevált szerelőnket megkérdeztük, hogy ő (mivel elég sok gépet lát/ott) melyik márkát ajánlaná. Szerinte a 3 legmegbízhatóbb: AEG, LG és Siemens. És ha lehet előltöltös.

     

    És láss csodát, anyukám több mint 2 éve nem hívott szerelőt. (Ez nála nagy szó ám.)

    előzmény:
    szjulia (1)
    2010-02-01  11:12
  10. 2010. február 1. 12:167.

    Sziasztok !

    Nekem AWM8100 van, már 6 éves .Igaz hogy semmi, de semmi baja nem volt eddig, pedig szinte mindig megy .Viszont ami nagyon nem tetszik, az hogy hangos .Amikor centrifugáz, egy traktor el bujhat mellette .Állitólag ezek ilyen hangosak .Szóval legközelebb ha vennem kell akkor más márkát választok .

    előzmény:
    szjulia (1)
    2010-02-01  11:12
  11. 2010. február 1. 12:116.

    Nekem is volt Wh. mosógépem, a családban többeknek is. Sok bajjal. Nem állítom, hogy más hasonló árkategóriás mosógépek tökéletesek, és hibásak nem fordulnak elő. De ezekkel nagyon sok baj van.

     

    Ha nekem kellene most vennem, én inkább szánnék rá kicsivel többet, és olyat vennék, amiben megbízom. Jelenleg egy drágább Gorenje gépem van, évek óta, hibátlanul. 

     

    Amúgy anyukámnak ez a 6. érzék Wh. Utálom. Számomra nem előny, ha automatikusan érzékeli a ruha súlyát és ehhez igazítja vízmennyiséget. Mert azért gondolom nem tesz be az ember 1 pólót, amihez majd ő enged 1 liter vizet... 

     

    De például az életemet rendszeresen megkeserítette, ugyanis anyukámat ápoltam és ott laktam, ott mostam. Sokszor előfordul, hogy kézzel mosok, vagy öblítek ki valamit. Például az angora pulcsimat. Aztán persze be kéne tenni a gépbe centrifugázni. Na mivel ez is súlyautomatikás, bizonyos súly eléréséig nem végzi el a munkát. Illetve pörög a szerencsétlen, csak olyan minimálisan, hogy vizesebben veszem ki a holmit belőle mint ahogy betettem. Erre egy megoldás: ha rakok hozzá még valamit. Mondjuk egy-két száraz törölközőt.. vagy valamit.... 

    De például egy fekete alkalmi fölsőmhöz semmit nem tudtam rakni, mert szöszös lenne. Úgyhogy  fogtam a pulcsit, hazavittem, kimostam, centrifugáztam a saját mosógépemmel, aztán visszavittem anyukámhoz és ott szárítottam meg. 

     

    Hosszú voltam, bocs. De utálom, ha a GÉP gondolkozik. Csinálja azt, amit mondok neki :-)) 

     

    Ja, elég az 1000 fordulat. Az enyémen van több is, de ritkán használom, szinte csak törölközőkhöz. 

     

    előzmény:
    szjulia (1)
    2010-02-01  11:12
  12. 2010. február 1. 12:045.

    nahát, köszi a véleményt!

    és akkor melyik a jó mosógép márka??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297006 (3)
    2010-02-01  11:49
  13. 2010. február 1. 11:594.
    Amikor összeköltöztem párommal, Whirpool mosógépet vettünk, felültöltőset, közel 100 ezer Ft-ért. Mondanom sem kell, 2 év múlva tönkrement a vezérlőpanelje a fürdőszobában levő gőztől, holott elszívónk van, és amikor fürdünk, működtetjük is. Természetesen pont lejárt a garanciája, ezért inkább egy új mosógépet vettünk, AEG-et, ami tökéletesen működik, sokkal csendesebb, és szebben mos. Úgyhogy én nem ajánlanám neked a Whirpool-t.
    előzmény:
    szjulia (1)
    2010-02-01  11:12
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 1. 11:493.
    Ja, és a zárójelbe rakottak közül én egyiket sem ajánlom. Ha már ez a választék, akkor ezek közül inkább a whirlpool :)
    előzmény:
    szjulia (1)
    2010-02-01  11:12
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 1. 11:482.

    Én nem vennék whirlpoolt.

    A családban amelyik mosógép hamar elromlott, az mind whirlpool volt. 

    Az újabbakat és a magasabb kategóriásakat nem néztem, majd nem sokára fogom, mert vennem kell egy gépet.

    Egyébként a konyhai cuccaim közül minden wp, fantasztikus, imádom az indukciós lapot, a szuper sütőmet. A hűtővel nem vagyok túlságosan odáig, mert ugyan tökéletesen működik, de az új szabály szerinti gázos hűtők már zajosabbak. Nemrég költöztem el anyámtól, otthon a régi hűtő szintén whirlpool volt és gyönyörű, hibátlan, tökéletes és halk.

    Majd megszokom ezt az újat is :)

    Azt mondják, hogy wp-ból minden jó, kivéve a vizes ketyerék (mosó- és mosogatógép) így a mosogatógépnél szintén mást kéne hogy nézzek, mert még azt sem vettem meg...

    előzmény:
    szjulia (1)
    2010-02-01  11:12

Címlap

top