Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szarvasi kávéfőző SOS

akassha
Létrehozva: 2010. január 19. 19:40

Sziasztok!

Egy Szarvasi márkájú presszókávé-főzővel támadt gondom. Rendszeresen (kb. 1-2 havonta) vízkőtlenítettem ecettel, ma abszolút, többször és jó hatásfokkal átfőztem ecettel-vízkőoldóval a belsejét, mégis fennáll a probléma, ami a következő:

 

a kávét rendben lefőzi, ez oké. Ám pár hete a tejhabosító szelep nem szuperál, alig jön belőle a gőz, inkább mellette a szabályozó szelep tövénél szivárog. (Rettegek h egyszer fel is robban!)  A kis csövet át szoktam fúvatni a maradék gőzzel, le is törlöm MINDIG. Próbáltam tűvel megpiszkálni, az rendben végigmegy benne, nem akad, csak ott ahol hajlik a cső. Tehát tejjel érintkezett szakaszon nincs dugulás.

Próbáltam már azt is, hogy az ecetből készítek gőzt és azt nyomom át rajta, semmi.

 

Vajon mi lehet a baja, és van-e rá házilagos (egyéb) megoldás?

Esetleg ismer valaki Bp. belvárosában olyan illetőt, aki olcsón megjavítaná? Sajnos egy hónapja lejárt a garancia.

 

Tudom, hogy apró gond, de egészen bosszantó tud lenni. Meg hát azért van hogy működjön...

A válaszokat előre is köszönöm.

  1. 2010. január 21. 11:5523.
    Szia.
    1: Én nem ecetezném. Lehet kapni akár háztartási boltokban is kifejezetten kávéfőzőhöz való vízkőoldót. Nekem az a tapasztalatom, ha ecetezek, és nem tisztul meg teljesen, 1-2 főzet erejéig még érezni az ecetet....
    2: nem fog felrobbanni. Egyrészt a szarvasi kéváfőzőkben, mint most már minden ilyen gépben van egy hőkapcsoló, ami nem engedi robbanásig forrni a vizet, másrészt ha a főző tetejét megfordítod, látsz benne egy kis golyót, amit ha erősen megnyom az ember, beljebb lehet tolni. Na az arra van, hogy ha a beállítottnál nagyobb nyomás keletkezne a főzőben, akkor ott szépen elszáll a gőz. Mint a kuktáknál, csak ez nem szokott elromlani. 
    előzmény:
    akassha (19)
    2010-01-20  15:08
  2. Torolt_felhasznalo_649403
    Torolt_felhasznalo_649403
    2010. január 21. 04:4722.
    Az ecetet tudom javasolni,nekem ugyan ez a kávéfőző 12évig bírta.
    előzmény:
    akassha (1)
    2010-01-19  19:40
  3. 2010. január 20. 22:4521.

    Szia Akassha !

     

    Most olvasom afórumot és látom már megoldodik a problémád, igen ezt nem tudtam hogy neked már az új fajta csőves kávéfőződ van.

    Sajnos ha felétek nagyon kemény a víz akkor gyakran kell tisztitani de én semmiképp sem tisztitanám semmilyen vegyszerrel csak ecettel. Hiszen utána ebből fogyasztod a kávét.  A robbanástól nem kell félned ez nem robba, a kotyógő vizson szokott robbanni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. január 20. 15:0920.
    Jó tipp, köszönöm...
    előzmény:
    Wmelone (17)
    2010-01-20  08:02
  5. 2010. január 20. 15:0819.

    Szia e.bari!

     

    Nos, azt elfelejtettem leírni az idézet után, hogy bevizsgáltam, és nekem is újabb típusú van, tehát az, amelyiknek "sapkája" van, és nem kell cserélni... Szerencsére. Egyébként 1 éves és 1 hónapos a gép, de már a rendszeres ecetes főzés ellenére is nagyon durva vízkő volt benne. Azonban rászántam egy-két kört és most nagyon alaposan átmostam, kiáztattam-fogkefével megsúroltam belül, most alig van benne vízkő és remekül szuperál.

    Minden hozzászólónak köszönöm a segítséget, mostmár elővigyázatosabb leszek.

     

    Utolsó kérdésem: előfordulhat, hogy egy ilyen gép felrobbanjon? Nagyon félek minden túlnyomásos cucctól, kotyogós kávéfőzőnek pl. közelébe sem merek menni... hallottam már nyolc fogas sztorit... szódásüveges balesetnek meg szemtanúja voltam. Tehát nem egy életbiztosítás.

    előzmény:
    e.bari (18)
    2010-01-20  08:50
  6. 2010. január 20. 08:5018.
    Az az U cső nincs lehegesztve. Csavaros az, csak nem látni a sok vízkőtől. Tudom, mert a párom a mi régi főzőnkben gyakran cserélte, egyszerűbb volt, mint vízkőteleníteni. A mostaniban meg egeynes cső van, egy kézzel levehető sapkával kombinálva, ha azt leemeled, egy kötőtűvel, vagy bármi ilyennel ki lehet kotorni a vízkövet. Mondjuk ez a topicindítón nem segít, mert neki a gőzölővel van gondja.
    előzmény:
    akassha (16)
    2010-01-20  01:59
  7. 2010. január 20. 08:0217.
    Hogy ne vízkövesedjen annyira ha van rá lehetöséged vegyél valahol palackozott , lágy forrásvizet a kávédhoz..A kávé minösége is jobb lesz..
    előzmény:
    akassha (1)
    2010-01-19  19:40
  8. 2010. január 20. 01:5916.

    Utánanéztem ennek az U-felszállócsőnek, miután megtekintettem a gépet. Abból azt nem lehet kiszedni, mert le van hegesztve a tartály aljára. De ezt találtam s idézném az index egy fórumozóját:

     

    "A Szarvasi kávéfőzők még jobbak lettek, mint voltak, hiszem most már nem U-alakú felszállócsöve van a kazánnak, hanem szivornya-csöve, ami egyszerűen kiemelhető a készülék kazánjából, és rögtön feltárul a dugulás lehetséges helye, mely egyszerűen elhárítható, jóval kevesebb vízkőoldóval, és egy drótdarabbal, vagy egy hurkapálcával. Ezt azért mondom, mert a régi Szarvasi kávéfőzőkben csak cserélni lehetett a felszállócsövet, de az újakban ez felesleges, mert a dugulás egyszerűen megszüntethető!"

     

    egy szerelő írta. Remélem tényleg gyerekjáték...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. január 20. 01:3415.

    Szia Skorpi!

     

    Hát, nem igazán értem a dolgot... Én egyfelől a habosító csövet piszkálgattam, másrészt kimostam a belsejét (át is főztem ecettel/ vízkőoldóval, meg egyszer-kétszer csak vizet öntöttem bele, majd fejjel lefelé visszalötty a csapba, h a már említett gumiszerű trutyi - ami ugye lefőni nem tud- kijöjjön.

    Arra a csőre gondolsz, ami a víztartályban van, és a tetején van egy másik, "sapkaszerű"? Na, a sapkaszerű öblítéskor kiesett, és ha már így volt, jól letakarítottam azt is. A belsőt, ami rögzítve van, azt kell cserélni?

    Fedél alatt a fekete tetejét érted, amit rá kell csavarni? Azzal minden oké, nem vízköves.

    Nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz, ez az első kávéfőzőm, nagyon szeretem de lelomboz h milyen vízköves tud lenni. Pedig mint írtam időnként átmosom, de azt hiszem gyakrabban kell és durvább szerrel.

    Akkor is szükség van az időnkénti cserére, ha vízkőoldózom gyakrabban majd?

     

    Köszönöm hogy ennyit segítetek! Szebb lett a napom

    előzmény:
    skorpi81 (14)
    2010-01-19  23:42
  10. 2010. január 19. 23:4214.

    Kedves Akassha !

     

    Ennek agépnek a víztartályában lévő csövet  bizonyos időközönként ki kell csrélni. Azt hiszem ahogy leírtad azt szerlted ki és tisztitotttad meg. 

    H a sokáig használod igy vizkövesen akkor a fedélben lévő kis golyós szelep el fog mozdulni ami nem tud vizzsa állni ahellyére és új  zárófedelet is kell venni rá. Az "U" felszáálócső - ez a neve - egy olcsó dolog és addig kell kicserélni amig a menete is elnem vízkövesedik. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. január 19. 22:0913.

    Örülök, hogy megoldódott !

     

    előzmény:
    akassha (11)
    2010-01-19  21:51
  12. 2010. január 19. 22:0912.
    Örülök, ha működik. Minden negyedik-ötödik habosításánál piszkálgatom. Mostanában gyakrabban dugul, gyakrabban vízkövesedik. Talán azért, mert 15 éve használjuk???
    előzmény:
    akassha (11)
    2010-01-19  21:51
  13. 2010. január 19. 21:5111.

    Na... kerestem drótot. Túl vastagnak bizonyult de legalább miközben odamértem, leesett h csavaros a vége a fúvókának. Előkaptam a harapófogót, lecsavartam... Így már elnyelte a drótot, s némi dzsuva kikaparása után...

     

    ...láss csodát! Működik!!!

     

    Tehát köszönöm a válaszokat, kínzott a szervíz gondolata, de úgy látszik, jó ötlet helyette első körben Hozzátok fordulni. Köszönöm, és küldök kv-t (reggelre):

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2010. január 19. 21:1410.
    Te a dróttal egészen a tövéig fel tudsz piszkálódni?
    előzmény:
    csupakéz (6)
    2010-01-19  20:35
  15. 2010. január 19. 21:149.

    Most kipróbáltam a tűt megint, és megnéztem, mégsem a cső hajlatánál akad, hanem kicsivel előbb, viszont úgy tűnik, mintha ott ez jogos is lenne... legalábbis semmi moozdítható...

     

    Az a fehéres, gumiszerű trutyi, ami ecetes kezelés után képződött ma benne, az vajon vízkő? rem nem valami tömítést marattam szét... bár mondom, a kávéfőző szekciónak semmi baja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2010. január 19. 21:118.
    Köszönöm a tippet! A szervízekről tudok, de a "távgyógyítás" kellemesebb opció...
    előzmény:
    macskacsapda (5)
    2010-01-19  20:21
  17. 2010. január 19. 21:067.

    Szia! Még nem próbáltam, de megteszem. Köszönöm a segítséget!

    Viszont még azt szeretném kérdezni, Te ezt megelőzésképpen teszed, vagy fordult már elő a gépeddel hasonló?

    előzmény:
    csupakéz (6)
    2010-01-19  20:35
  18. 2010. január 19. 20:356.
    Nekem is ilyen van én egy hosszabb hajlékony dróttal szoktam végigpiszkálgatni. Próbáltad már egy hosszabb dróttal megerőszakolni?
    előzmény:
    akassha (1)
    2010-01-19  19:40
  19. 2010. január 19. 20:215.
    Szia, nem tudom, mi lehet a baja, de nézd meg a honlapjukat, van mintaboltjuk az Andrássy úton, és van 2 szerviz a Vizimilnár közben Óbudán. Esetleg telefonon megkérdezhetnéd őket, hátha távgyógyítani is tudnak.
    előzmény:
    akassha (1)
    2010-01-19  19:40
  20. Torolt_felhasznalo_802927
    Torolt_felhasznalo_802927
    2010. január 19. 20:154.

    Én látom!

     

    De segíteni nem tudok.

     

    Én még a retro kotyogó kávéfőzőt használom! 

    előzmény:
    akassha (1)
    2010-01-19  19:40
  21. 2010. január 19. 19:443.
    nem látom a topikot, így mások hogyan fogják? bocs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. január 19. 19:422.
    Hol van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top